Quantcast

Orban: Ko neće da čeka u "kontejneru", neka ide u Srbiju

toz972

Poznat
Poruka
7.301
http://www.021.rs/story/Info/Svet/158006/Orban-Ko-nece-da-ceka-u-kontejneru-neka-ide-u-Srbiju.html

Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je da je novi zakon o izbeglicama koji su žestoko kritikovale UN i organizacije za zaštitu ljudskih prava, u skladu s pravnim standardima EU.

Niko nije uhapšen, tako da ko god ne želi da sačeka odluku o svom slučaju u tranzitnoj zoni, može da ode ka Srbiji. Mi nikoga nigde ne zaključavamo", rekao je Orban u Briselu posle samita EU.

Prema novom zakonu, svi tražiocioci azila, uključujući i maloletnike starije od 14 godina, biće zadržani u kampovima napravljenim od kontejnera za transport robe na granici sa Srbijom. UNHCR je rekao da će zadržavanje izbeglica "ostaviti grozne fizičke i psihološke posledice na žene, decu i muškarce koji su već mnogo propatili".

Orban smatra da zadržavanje tražilaca azila u pograničnim tranzitnim zonama, koje je uporedio sa onim na aerodromima, nije isto što i zatvaranje protiv njihove volje. Nova pravila, koja uključuju i automatsku deportaciju u Srbiju za svakog migranta koji ne može da dokaže da legalno boravi u Madjarskoj, mogu biti primenjivana u toku vanrednog stanja, koje je na snazi do 7. septembra.

U vezi sa izveštajima humanitarnih organizacija, prema kojima mađarske snage bezbednosti prebijaju i puštaju pse na migrante, Orban je rekao da za tako nešto vlasti u Mađarskoj nemaju dokaze.

"Cilj ovakvih napada medija jeste da demotivišu vojsku i policiju", rekao je Orban.

E brate Orbane iz jednog kontejnera u drugi kontejner im se ne vraća.Ovaj kako je krenuo počeće da ih baca pod led.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
http://www.021.rs/story/Info/Svet/158006/Orban-Ko-nece-da-ceka-u-kontejneru-neka-ide-u-Srbiju.html

Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je da je novi zakon o izbeglicama koji su žestoko kritikovale UN i organizacije za zaštitu ljudskih prava, u skladu s pravnim standardima EU.

Niko nije uhapšen, tako da ko god ne želi da sačeka odluku o svom slučaju u tranzitnoj zoni, može da ode ka Srbiji. Mi nikoga nigde ne zaključavamo", rekao je Orban u Briselu posle samita EU.

Prema novom zakonu, svi tražiocioci azila, uključujući i maloletnike starije od 14 godina, biće zadržani u kampovima napravljenim od kontejnera za transport robe na granici sa Srbijom. UNHCR je rekao da će zadržavanje izbeglica "ostaviti grozne fizičke i psihološke posledice na žene, decu i muškarce koji su već mnogo propatili".

Orban smatra da zadržavanje tražilaca azila u pograničnim tranzitnim zonama, koje je uporedio sa onim na aerodromima, nije isto što i zatvaranje protiv njihove volje. Nova pravila, koja uključuju i automatsku deportaciju u Srbiju za svakog migranta koji ne može da dokaže da legalno boravi u Madjarskoj, mogu biti primenjivana u toku vanrednog stanja, koje je na snazi do 7. septembra.

U vezi sa izveštajima humanitarnih organizacija, prema kojima mađarske snage bezbednosti prebijaju i puštaju pse na migrante, Orban je rekao da za tako nešto vlasti u Mađarskoj nemaju dokaze.

"Cilj ovakvih napada medija jeste da demotivišu vojsku i policiju", rekao je Orban.

E brate Orbane iz jednog kontejnera u drugi kontejner im se ne vraća.Ovaj kako je krenuo počeće da ih baca pod led.
pa bolje da ih baca pod led, nego da ih vraca u srbiju.

Mađarski državljanin

Zainteresovan član
Poruka
376
pa bolje da ih baca pod led, nego da ih vraca u srbiju.
To bi bila ponovna bruka Mađarske pred svetom. Nego, što vi Srbi ne poštedite vaše severne komšije od toga? Pobijte ih! recimo najmanje 45 000 duša. ili im popalite matične i crkvene knjige i lična dokumenta čisto da ih izbrišete iz istorije (opss ... dolaze bez dokumenata)

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
To bi bila ponovna bruka Mađarske pred svetom. Nego, što vi Srbi ne poštedite vaše severne komšije od toga? Pobijte ih! recimo najmanje 45 000 duša. ili im popalite matične i crkvene knjige i lična dokumenta čisto da ih izbrišete iz istorije (opss ... dolaze bez dokumenata)
ma nemoj bruka pred svetom...:lol: a hocete nama da uvalite migrante koji nisu nasi, nego vasi.
koje severne komsije..vas madjare?

Rayela

Legenda
Poruka
61.772
Pa mozda zato sto nam to nije zapisano u genetskom kodu. Nismo to nikada radili, numemo, glupi smo.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
Ko tebi sta uvaljuje? Nisu oni ni nasi ni madarski, nemaju oni sta da traze dalje od prve sigurne zemlje. Orban je apsolutno u pravu, da li treba da ih pusti da prave nerede u Madarskoj, siluju itd?
meni niko nista, al tebi i mnogima ovde uvaljuju sve i svasta. izdajete se za nacionaliste, a radujete se da orban vraca migrante u srbiju...a nije bas normalno radovati se potezima stranih politicara koji idu na stetu srbije.

ma ne ne traba ih pustiti da prave stetu i siluju po madjarskoj, ali treba ih pustiti da to rade po srbiji. zabole em za madjarsku...moze i da nestane sa karte sveta.

- - - - - - - - - -

sta se madjari qurce kad ce i onako po novoj podeli evropske unije upasti medju siromasne zemlje. :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Orban dasa..brani covek svoju zemlju i one koji su ga tu postavili da to radi..
jedva cekam da vise i tog orbana smaknu, pa da migranti mogu mirno put evrope da idu sto dalje od srbije. :D

- - - - - - - - - -

zna se gde je madjarima mesto..:lol:

prehebali vas italijani, spanci i portugalci...

Rayela

Legenda
Poruka
61.772
Kome to vama? sta je to geneski kod, sta tu nije zapisano, kako se to zapisuje?
Tema je neka poruka Srbiji, ja cenim da ovde pisemo mi Srbi ( izuzimam ljude iz Hrvatske, ali oni se i ne javljaju ovde)
tako da kad kazem da Srbima nije bas po genetici da ubijaju iz cista mira svoje komsije, onda mislim na ljude u Srbiji, a
za mene je i Vojvodina Srbija jer tamo od 1945 zive uglavnom Srbi.

TSony2

Primećen član
Poruka
605
Tema nije poruka Srbiji, "genetski" Srbi se ne razlikuju puno od naroda sa kojim zajedno zive posto je to nemoguce, niko nije rekao da ih treba pustirti da divljaju u Srbiji, gluposti poput pustite ih da osvoje Evropu ne trba ni komenterisati kao ni nipodastavanje jednog naroda koji bas puno ne interesuje gde ga svrstavaju neki cinovnici, a da zaboravio sam pa onih i ne uzimaju za ozbiljno.

Rayela

Legenda
Poruka
61.772
Па, и јесте на неки начин.

Он штити наше задњице, посредно, док би нам ЦДУ и СПД набили никаб, да простиш.
Ma on stiti i moju ( u Nemackoj). Mislim, ima covek cojones, ali je i vrlo mudar jer za svoje poteze uvek ima
podrsku u pravnom sistemu ( nekakvom evropskom). Niko njemu nista ne zamera, dapache.
Stoka ga podrzava ( mislim na briselsku stoku) izveceri u tajnosti, a javno ga kao kritikuju.

- - - - - - - - - -

a da ovo merkelova uradi sta bi rekli englezi..
Bice toga i u Nemackoj, ali za sada kao nije potrebno.
bas zahvaljuci Makedoniji, Srbiji , a narocito Orbanu.

- - - - - - - - - -

Tema nije poruka Srbiji, "genetski" Srbi se ne razlikuju puno od naroda sa kojim zajedno zive posto je to nemoguce, niko nije rekao da ih treba pustirti da divljaju u Srbiji, gluposti poput pustite ih da osvoje Evropu ne trba ni komenterisati kao ni nipodastavanje jednog naroda koji bas puno ne interesuje gde ga svrstavaju neki cinovnici, a da zaboravio sam pa onih i ne uzimaju za ozbiljno.
Mene bre narodi vise ne zanimaju, proslo je vreme nacija i naroda i nacionalnog budjenja.
Mosh misliti, ja nipodnastavam neki tvoj narod. A tvoj je narod kao u Vodjvodini?

gost 373116

Buduća legenda
Poruka
31.062
Не брину Орбан и Пољаци много за Луксембург и франкфурт на Мајни него имају анимозитет према муслиманима као и сваки честит католик. И то комунисти западне европе користе.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.