Orban: EU sankcijama pucala sebi u pluća

Fring

Domaćin
Poruka
3.271

EVROPSKA unija je „pucala sebi u pluća“ nepromišljenim ekonomskim sankcijama Rusiji zbog napada na Ukrajinu, koje, ukoliko se ne povuku, rizikuju da unište evropsku ekonomiju, izjavio je danas mađarski premijer Viktor Orban.​




- U početku sam mislio da smo samo sebi pucali u nogu, ali sada je jasno da je evropska ekonomija pucala sebi u pluća i da dahće za vazduhom - rekao je Orban, dugogodišnji kritičar sankcija, u intervjuu za mađarski državni radio, prenosi Rojters.

Prema njegovim rečima, Ukrajini je potrebna pomoć, ali evropski lideri treba da preispitaju svoju strategiju, pošto su sankcije nanele veliku štetu evropskoj ekonomiji, a pri tome nisu oslabile Rusiju ili približile višemesečni rat bilo kakvom rešenju.


Sankcije ne pomažu Ukrajini​

- Sankcije ne pomažu Ukrajini, a loše su za evropsku ekonomiju, i ako se tako nastavi, one će ubiti evropsku ekonomiju. Ono što upravo gledamo je nepodnošljivo. Trenutak istine mora doći u Brisel, kada lideri priznaju da su pogrešili, da je politika sankcija zasnovana na pogrešnim pretpostavkama i da se mora promeniti - dodao je Orban.


https://www.novosti.rs/planeta/svet...-smo-pucali-sami-sebi-nogu-ali-sada-sve-jasno



Raspada se EU
Rusija treba da pojaca sankcije
 
Rusoludi slave sto je napadnuta Ukrajina pa misle da je pametno da je trebala i EU tako da slavi ... koliko bi to tek sizofreno bilo.

Sankcije rusiji tek dolaze na naplatu , znate onaj izraz - downgrade , e to je rusija.
Ne znam batice, ali meni se na zimu ne smrzava.

:(

Krajnje je vrijeme da se Ukrajina otpili, ionako su to tamo neki Sovjeti.
Treba gledati svoj interes.
Pa jos je Bismarck rekao da je kljuc vodjenja dobre politike kvalitetan ugovor s Rusijom.
Zajebao bi Ukrajince kao Tudjman BiH Hrvate, kao Sloba krajiske Srbe, bez da trepnem.

ooooo.gif
 
Укрјаину је напао Запад 2013 године, тачније САД и ЕУ
RAzhebali ste suverenu drzavu tao sto ste im oteli Krim 2014 god .. a sada vrsite invaziju nad ostalim delovima Ukrajine.
Sreca zlobni nato je stao sa Kosovom ... mogli su tacno kao danas rusi da sve okupiraju.
Salim se , Nato ne radi ono sto Rus radi , okupira.
 
PA i mi imamo NATO bazu u Srbiji na Kosmetu, doduše ne svojom voljom. :mrgreen:

Kriza koju prave ne utiče samo na EU nego na ceo svet, gde si ti koliko plaćaš benzin i koliko ti je sve poskupelo?
To je prazna baza , video je Vulin dvogledom ali nema muda da napadne sada posto jel /// open balkan.
Benzin je i dalje jeftin , kada ode na 300 dinara onda cu vec da razmislim da li da vozim ili ne.
 
Тачно тако, 1000 година Мађарска живи од помоћи ЕУ, а сад се нашли паметни да воде бригу о сопственом интересу. Срам вас било Мађари! Разочарали сте, замало, сународника Ђерђа С. :lol:
 

EVROPSKA unija je „pucala sebi u pluća“ nepromišljenim ekonomskim sankcijama Rusiji zbog napada na Ukrajinu, koje, ukoliko se ne povuku, rizikuju da unište evropsku ekonomiju, izjavio je danas mađarski premijer Viktor Orban.​




- U početku sam mislio da smo samo sebi pucali u nogu, ali sada je jasno da je evropska ekonomija pucala sebi u pluća i da dahće za vazduhom - rekao je Orban, dugogodišnji kritičar sankcija, u intervjuu za mađarski državni radio, prenosi Rojters.

Prema njegovim rečima, Ukrajini je potrebna pomoć, ali evropski lideri treba da preispitaju svoju strategiju, pošto su sankcije nanele veliku štetu evropskoj ekonomiji, a pri tome nisu oslabile Rusiju ili približile višemesečni rat bilo kakvom rešenju.


Sankcije ne pomažu Ukrajini​

- Sankcije ne pomažu Ukrajini, a loše su za evropsku ekonomiju, i ako se tako nastavi, one će ubiti evropsku ekonomiju. Ono što upravo gledamo je nepodnošljivo. Trenutak istine mora doći u Brisel, kada lideri priznaju da su pogrešili, da je politika sankcija zasnovana na pogrešnim pretpostavkama i da se mora promeniti - dodao je Orban.


https://www.novosti.rs/planeta/svet...-smo-pucali-sami-sebi-nogu-ali-sada-sve-jasno



Raspada se EU
Rusija treba da pojaca sankcije
Hrvati, Srbi, Slovaci, Rumunji i Slovenci bi se trebali udružiti i podijeliti Mađarsku između sebe. Nema koristi od njih, bolje da ne postoje kao država.
 
Hrvati, Srbi, Slovaci, Rumunji i Slovenci bi se trebali udružiti i podijeliti Mađarsku između sebe. Nema koristi od njih, bolje da ne postoje kao država.
ahaha
kako sad, pa zar necemo sa madjarima da podelimo dalmaciju, mi srbi? orban trazi primorje, a ti bi da nas okrenes ssad na njega? stvarno mislis da smo mi sisali vesla, podelicemo hrvatsku, zasto da hrvatska postoji umesto madjarske, daj nam jedan dobar razlog.
stvarno ti se cudim
 

Back
Top