OPTIMALNA KOLICINA VEZIVANJA I SLOBODE U VEZI

Po meni, realno gledajuci, ako nekoga voliš, tada ga ne varaš. To kao prvo i na tome ti jako zameram. Pričam iskreno, jer ne znaš kako boli prevara. Zamisli sebe na njegovom mestu i njega na svom, jel bi ti prijalo? Samo zamisli tudje dodire na njegovoj kozi i tudje usne sto se nalaze na njegovom telu? Boli, draga? E, pa ako prilikom ovog mog pisanija osetiš grč u želidcu, onda je verovatno on imao taj osećaj dok si ti varala njega. Ako ti je lepo rekao da to ne toleriše, itkud tebi ideja malecka moja malena, da ces ga varanjem odvojiti od drustva i naterati ga da ti se vise posveti? Starija sam od tebe i kao sestra ti je savet, da time neces resiti nista.Time samo produbljuješ agoniju i teraš ga od sebe. Ponasanje ti je blago receno katastrofa i morad da poradis na tome.Komunikacija Vam je losa cim ne mozete otvoreno da govorite sta koga muci. To sto ti kazes da on ne zna za prevare ne znaci da zaista ne zna. Za pocetak, ja ne razumem ako njega volis i "umireš" za njim, kako mozes da se stopiš sa drugim? Da zamisliš da te iko drugi ljubi, hej...Meni je to blago neshvatljivo, ali elem pamet u glavu malecja i daj se dozovi pameti. Dovedi se u red i prestani da nagliš kada ide sa drustvom. Ima on pravo i na deo dana u kome nisi ti, sto ne znaci da te manje voli, vec da naprosto ima i dtuga interesovanja. Cim se promeni tvoje ponasanej i on ce imati zelju da te vodi svuda sa sobom.Ovako verovatno ima strah da mozes napraviti neki skandal.I to je malo zabrinjavajuce da te ne upoznaje sa drustvom.Jasno treba da kazes sta tebi smeta i da sasslusas njegove razloge za isto, tako cete doci do resenja koje ce oboma prijati.Dozovi se pameti dok nije kasno jer nisu svi moci isiti i danas je tesko naci nekoga ko ce istinski da te voli sa svim manama, vrlinama, strahovima i zeljama.Ne daj da se izgubite i da ode ljubav.Mlada si, nije kasno za promene, ja verujem u Vas. Jos ima vremena da bude sve u Vasu korist.Promeni ponasanje i njgovo ce se sigurno promeniti da ce te zeleti vise u svojoj blizini. Sve najbolje. :kiss:

Po meni, realno gledajuci, ako nekoga voliš, tada ga ne varaš. To kao prvo i na tome ti jako zameram. Pričam iskreno, jer ne znaš kako boli prevara. Zamisli sebe na njegovom mestu i njega na svom, jel bi ti prijalo? Samo zamisli tudje dodire na njegovoj kozi i tudje usne sto se nalaze na njegovom telu? Boli, draga? E, pa ako prilikom ovog mog pisanija osetiš grč u želidcu, onda je verovatno on imao taj osećaj dok si ti varala njega. Ako ti je lepo rekao da to ne toleriše, itkud tebi ideja malecka moja malena, da ces ga varanjem odvojiti od drustva i naterati ga da ti se vise posveti? Starija sam od tebe i kao sestra ti je savet, da time neces resiti nista.Time samo produbljuješ agoniju i teraš ga od sebe. Ponasanje ti je blago receno katastrofa i morad da poradis na tome.Komunikacija Vam je losa cim ne mozete otvoreno da govorite sta koga muci. To sto ti kazes da on ne zna za prevare ne znaci da zaista ne zna. Za pocetak, ja ne razumem ako njega volis i "umireš" za njim, kako mozes da se stopiš sa drugim? Da zamisliš da te iko drugi ljubi, hej...Meni je to blago neshvatljivo, ali elem pamet u glavu malecja i daj se dozovi pameti. Dovedi se u red i prestani da nagliš kada ide sa drustvom. Ima on pravo i na deo dana u kome nisi ti, sto ne znaci da te manje voli, vec da naprosto ima i dtuga interesovanja. Cim se promeni tvoje ponasanej i on ce imati zelju da te vodi svuda sa sobom.Ovako verovatno ima strah da mozes napraviti neki skandal.I to je malo zabrinjavajuce da te ne upoznaje sa drustvom.Jasno treba da kazes sta tebi smeta i da sasslusas njegove razloge za isto, tako cete doci do resenja koje ce oboma prijati.Dozovi se pameti dok nije kasno jer nisu svi moci isiti i danas je tesko naci nekoga ko ce istinski da te voli sa svim manama, vrlinama, strahovima i zeljama.Ne daj da se izgubite i da ode ljubav.Mlada si, nije kasno za promene, ja verujem u Vas. Jos ima vremena da bude sve u Vasu korist.Promeni ponasanje i njgovo ce se sigurno promeniti da ce te zeleti vise u svojoj blizini. Sve najbolje. :kiss:

Hvala na iskrenisti.
Znam je prevara bila pogresna opcija. Ne znam koliko sam u dvadesetak redova uspela da opisem nasu vezu, pa sam mozda dala nepotpun uvid u celu situaciju.
Poznajem njegovo drustvo, sticajem okolnosti bilo je situacija kada smo sedeli za istim stolom, neki rodjendani slave itd... Sto inace nije praksa. Daleko od toga da sam sklona da ga dovedem u neprijatnu situaciju pred njma, sve nesporazume i rasprave, pogotovo svadje ostavljam za trenutke kada smo sami izmedju cetiri zida. Ne durim se ni pred njemu dragim ljudima ni pred onima koje ne poznajemo, meni je prosto ispod nivoa da svi vide nase probleme.
Ono sto on kaze kada dodje do "otvorenog razgovora" je da je mlad i zeljan provoda sa drustvom, ali da to ne znaci da bi me prevario. Da nije prilika da idem na takve skupove sa njm jer njegovi drugovi nemaju za obicaj da vode devojke sa sobom, da ja nisam njihova drugarica i da je to potenciranje jedne izvestacene situacije.
Nekome mozda delujem zaista razmazeno, ali ja nemam nista protiv njegovih interesovanja, ni njegovih drugova licno. Samo se pitam da li ce biti takav i ako budemo bili u braku, sto je i logicno jer smo zajedno od pocetka srednje skole.
Da li cu onda sedeti kuci i cuvati troje dece, cistiti prati kuvati, a on provoditi veceri sa svojim drustvom. Jer ne zelim takvog coveka pored sebe. Svaki brak tesko opstaje ako je jedan od dvoje strasno vezan za drustvo, a to drustvo nije zajednicko?

Da li cu onda sedeti kuci i cuvati troje dece, cistiti prati kuvati, a on provoditi veceri sa svojim drustvom. Jer ne zelim takvog coveka pored sebe. Svaki brak tesko opstaje ako je jedan od dvoje strasno vezan za drustvo, a to drustvo nije zajednicko?

A sta bi ti htela? Da on povede i tebe kad izlazi ( govorim o situaciji kad ste u braku i imate troje dece ) ? Ili da ne izlazi uopste, nego da zajedno cuvate tu decu?
Izgleda da ti nemas svoje drustvo sa kojim bi izlazila, jer bi time svakako mogla da resis tu vezanost za njega.

U sustini, nije problem za brak ako jedan od supruznika ima neko svoje drustvo, sve dok vise svog vremena ne posvecuje druzenju sa njima na racun porodice. A svakako da bi bilo lepo da mozete svi zajedno u parovima da izlazite i druzite se. Ja bih pitala svog momka kako on zamislja brak i izlaske sa drustvom kad se ozeni. Da li misli da ce i dalje svi oni iz tog njegovog drustva biti u fazonu da zene ostavljaju kod kuce ili misli da ce biti moguce da se zajedno vidjate ponekad. Ponekad mozda, uvek sigurno ne, ako im je toliko vazno da imaju te svoje muske izlaske. Mislim, sta god da te muci, pricaj sa njim mirno o tome. Meni ne bi bio problem da mi muz ima svoje drugare sa kojima se vidja, i ja cu ponekad izlaziti sa svojim drugaricama, bez muskih... To je okej meni.

I da ti kazem da nije logicno da se vencate samo zato sto ste zajedno od srednje. Nista nije logicno, bice kako bude, a moze biti svasta.

Hvala na iskrenisti.
Znam je prevara bila pogresna opcija. Ne znam koliko sam u dvadesetak redova uspela da opisem nasu vezu, pa sam mozda dala nepotpun uvid u celu situaciju.
Poznajem njegovo drustvo, sticajem okolnosti bilo je situacija kada smo sedeli za istim stolom, neki rodjendani slave itd... Sto inace nije praksa. Daleko od toga da sam sklona da ga dovedem u neprijatnu situaciju pred njma, sve nesporazume i rasprave, pogotovo svadje ostavljam za trenutke kada smo sami izmedju cetiri zida. Ne durim se ni pred njemu dragim ljudima ni pred onima koje ne poznajemo, meni je prosto ispod nivoa da svi vide nase probleme.
Ono sto on kaze kada dodje do "otvorenog razgovora" je da je mlad i zeljan provoda sa drustvom, ali da to ne znaci da bi me prevario. Da nije prilika da idem na takve skupove sa njm jer njegovi drugovi nemaju za obicaj da vode devojke sa sobom, da ja nisam njihova drugarica i da je to potenciranje jedne izvestacene situacije.
Nekome mozda delujem zaista razmazeno, ali ja nemam nista protiv njegovih interesovanja, ni njegovih drugova licno. Samo se pitam da li ce biti takav i ako budemo bili u braku, sto je i logicno jer smo zajedno od pocetka srednje skole.

Svakako da se u braku mennjaju prioriteti sto ne znaci da on u njemu gubi svoj identitet ili ti , naprosto treba da se razvijate zajedno. E, sad problem nastaje ako neko taj nastavi da zivi momackim zivotom i kao ozenjen muskarac. daleko od toga, da ne treba da ima svoje drustvo, ali ja svakako mislim da se trebaju poznavati prioriteti i da ce po nekom osnovu morati da se menjaju malo okolnosti.Jer kaad dodje ne primer beba, jel prioritet baviti se svojim detetom, pomoci mu da resi domaci zadatak ili otici to vece na fudbal? Mislim, bukvalan je primer, ali svakako razumem na sta aludiras, jer se plasis da ce se tempo tih druzenja anstaviti potpuno istim intenzitetom kao i pre, dakle da se nista nece mozda promeniti i kada uplovite u bracne vode. Svakako da ako to nekome ne stima morate da razgovarate da se ustanovi jel to zaista mozda mao preterivanje pa zamenarivanje tebe ili da drugacije organizujete vreme da niko ne "trpi" ili da se ne oseti ugrozenim. Na neki nacin te razumem sta zelis reci, jer sam imala momka kojem je sito tako bilo drustvo zakon da kazem, a ti kaad dodjes na red, pa kako god da okrenes , sa svojim drustvom ,k kako god tolerantna, uvek bude da imaš nesto protiv njih, da ne razumes to, da to nije preterivanje i slicno.Jednostavno u svemu mora postojati mera i ako to ne resite, kad tad ce eskalirati najpre u veliku svadju a onda i u razlaz jer izmedju drusta koje zna ceo zivot i tebe, ako ga dovedes i situaciju da mora da bira , dakle ako ne daj Boze dodje do toga da ti pukne film, to ces garant da stavis ulimatum i on ce pogadjas koga izabrati? Na jednom tasu ti, na drugom oni. Jedno je sigurno da je puno lakse ako si prihcane i od porodice i drustva, ako nijedna od te dve ljubavi nije ekstremna ili da moras dolaziti u konflikt sa njima ili zbog njih. Na kraju uvej nekako u zivotu ispadne da Vi samo nemate problem kao problem, da se volite i da se svadjate zbog drugih. :( Ono sto je opet sigurno , je da nsta nije sigurno, da se ljudi razvode nakon 50.godina braka kao i da se mozda ne vencavaju jer se znaju pet ili deset godina. Zivot je cudo i to moras tako prihvatiti da nista se ne podrazumeva samo jer je duga veza ili se znate od tad i tad. MOzda mu treba malo vremena da se "izivi" da kazem, opet bolje sada nego u braku ali opet se mora imati neka mera jer covek treba da se stavi u poziciju kkako je onom drugom. Mozda za to vreme da iskoristis za neki hobi, usavrsavanje, ples da malo "pustiš" to da kazem, da vidis da li ce se nesto promeniti. Svakako da i ti imas svoje drustvo verovatno i posveti se i tome malo vise. Ssve je stvar licnog dozivljaja, njemu smeta to sto ti kazes a on ne smtra da radi ista pogresno ili da malkice mozda malo preteruje. Zaista razumem an sta mislis i jednostavno nije dovoljno samo to da kaze da je zeljan provoda jer ima obaveze da kazem i prema tebi.Zar nije biti mlad i zeljan provoda i ako je sa tobom? ILi je zeljan provoda samo ako je sa drugarima? Ne znam sta da ti kazem, ali vazno je imati slicne afinititete i zelje, i imati kompromise. Ako samo jedan tera po svome, ma kako bilo apsurdno, dovesce do raskola neminovno. Morate ozbiljno porazgovarati i uskladiti ta druzenja i Vas zajednicki zivot. Mora na neki nacin to biti u ravnotezi jer u protivnom ce neka strana patiti a to nije dobro.Morate uskladiti i tvoje potrebe i zelje sa njegovim i obrnuto.U protivnom uvek ce se neko osetiti ugrozeno i zapostavljeno. :kiss:

:heart:Volim ga. Bio mi je prvi. Godinama smo zajedno, zivot bez njega ne mogu ni da zamislim. Svaki put kada ga ugledam, srce zalupa jace, kao da ga vidim prvi put.:zaljubljena:
Na svakom vecem okupljanju, on mi je najlepsi. Medju hiljadu ljudi kad ga vidim, u mraku i glasnoj muzici, dok mi sangrija klizi niz grlo, u njega se ponovo zaljubim. Nikoga drugog ne vidim. Ni sebe. Izmedju stakla case i moga dlana, znoj. I dalje ne verujem da je samo moj i da nemam razloga za strah... Jer on voli slobodu, on voli svoje drugove. Zapravo to je njegova nasusna potreba. A moja nasusna potreba je on.
Za sve ove godine nikada me nije prevario, ja njega iz inata vise puta. Sumnjao je, nije me opterecivao svojim sumnjama. A uvek mi je govorio, mozes sve, samo nemoj da me varas. I znala sam, ako zaista sazna za moje prevare, to bi bio beskompromisan i konacan kraj godinama ljubavi. Ali bilo je jace od mene. Zelja za sirovom osvetom prostruji venama kao glad. Ni u jednom trenutku sa nekim drugim nisam uzivala. Svaki put kada se vratim kuci dugo sam spirala tudje otiske. A moja ljubav, on je letovao sam sa svojim drugovima. Proslavljao sa njma Nove godine:zzima: i rodjendane. Njegov drustveni zivot i nas zajednicki zivot nisu imali dodirnih tacaka. Napomenucu da sada mi imamo po 21 godinu a poceli smo da se zabavljamo sa 16. Tri pune godine bio je za mene jedini. A onda su mi se promenila ocekivanja. Zelela sam ozbiljniju vezu, i kada smo prvi put imali prilike da putujemo zajedno a on otisao sa drugovima na more, te godine, zatim sledece i one tamo, pocela sam da divljam, da ga varam, da ga opterecujem svojim porodicnim problemima i namecem osecaj krivice. Postala sam depresivna. Imali smo teske svadje, ipak se mirili. Govorio mi je da me voli, da sam mu jedina, ali da ne moze da podnese tezinu mog karaktera. Objektivno, on mene voli kao na pocetku, u svom drustvu odavno nema prijateljice, ali njegov podeljen zivot- poseban segment ja- poseban posao, ISKLJUCIVO POSEBAN, PRIJATELJI- me izludjuje. Jedino sto se dobro slazem sa njgovom porodicom, a i on to voli. Nekada, kada ide na pice sa drustvom, ostavi me kod svojih, poljubi mene i svoju mamu i kaze "Cuvajte mi moju malu".:histericna: Mnogo ga volim, kao prvog dana i vise, da li je, kada se uzmu u obzir njegove godine, normalno da razdvoji drustveni i ljubavni zivot s obzirom da ni jedan od njegovih mnogobrojnoh drugova ne dovodi devojku medju njh, ili sam ja ipak u pravu sto zelim da vec sada sve delimo? Ipak smo pet godina u vezi? Ipak mi je tesko da budem sama svako leto i svaki drugi praznik, on kolicinski provodi vise duplo vise vremena sa drugovima nego sa mnom?!?:heart:

Horoskop za petak 4.2.2011.

Dobijate otkaz na poslu.
Shvatate da je ljubav surova laž.
Infarkt.

Šalim se ja malo naravno. Očito da nemate isti pogled na to kako veza treba da izgleda. Iz moje lične perspektive gledano - ja to isto činim (tako se ponašam) kad nisam zaljubljen. Kad jesam, tada mi treba samo ona i nebo nad nama. On verovatno jeste, inače bi te kantirao još davno, ali je prilično sebičan isključujući te iz svog privatnog života. Ti tako dođeš više ko ljubavnica nego kao partner.

Back