Optimalna jacina napajanja???

Antec TP Trio 650 - 100 €
Corsair HX520 Modular - 100 €
ovo prvo imam ja i ima 650 W ( onih pravih a ne kineskih ) i ima 3 +12 V grane a na svakoj daje po 18 A i maximalno opterecenje na +12 V granama je do 48 A ( 12v1 + 12v2 + 12v3 ).... ima podrshku za SLI i CrossFire.... Njegova fan dvanejstica je apsolutno besshuman ( najbuchnije u celoj mashini u IDLE su mi HDD-ovi )... Jedina mana je to shto nije modularno.... Garancija na njega je 5 godina
 
Na nekim sajtovima sam nasao kalkulator za izracunavanje jacine napajanja koji pokazuje da mi treba napajanje od 533W, a uvek treba na to dodati jos 20-30% sto ukupno pokazuje da mi treba napajanje od 650-700W. Sta vi mislite o tome?

To shto ti izrachuna taj kalkulator mozesh da okachish machki o rep.... Pogledaj neke testove za grafichke i videcesh da njihov sistem troshi do 350 W a imaju naprimer 2900Xt i Core2Quad @ 4.0 GHz
 
Evo vec sam jednom napisao ali evo opet :
Gigabyte P965-DS3
2x1Gb Kingston PC-800
Intel C2D E6600
2xDVD rezac
Gforce 8800GTS(Koja vuce vise struje od te GT)
ASUS-ova hibridna tv kartica
Thermaltake-ov Kuler sa jonizatorom u slotu izmedju 2 DVD-a
2x Maxtor SATA2 HDD 7200 rpm od 160 Gb

E sada Imam ANTEC-ovo napajanje od 450w ,a sve ovo gore popisano trosi 300w tako da mozes slobodno da poslusas Pabla a ako oces da bacas pare uzmi napajanje os 1Kw8-)
 
Antec TP Trio 650 - 100 €
Corsair HX520 Modular - 100 €
ovo prvo imam ja i ima 650 W ( onih pravih a ne kineskih ) i ima 3 +12 V grane a na svakoj daje po 18 A i maximalno opterecenje na +12 V granama je do 48 A ( 12v1 + 12v2 + 12v3 ).... ima podrshku za SLI i CrossFire.... Njegova fan dvanejstica je apsolutno besshuman ( najbuchnije u celoj mashini u IDLE su mi HDD-ovi )... Jedina mana je to shto nije modularno.... Garancija na njega je 5 godina

Sta znaci kada je napajanje modularno? Koje su prednosti toga?
 
Antec TP Trio 650 - 100 €
Corsair HX520 Modular - 100 €
ovo prvo imam ja i ima 650 W ( onih pravih a ne kineskih ) i ima 3 +12 V grane a na svakoj daje po 18 A i maximalno opterecenje na +12 V granama je do 48 A ( 12v1 + 12v2 + 12v3 ).... ima podrshku za SLI i CrossFire.... Njegova fan dvanejstica je apsolutno besshuman ( najbuchnije u celoj mashini u IDLE su mi HDD-ovi )... Jedina mana je to shto nije modularno.... Garancija na njega je 5 godina

Pablo, poslusacu te, ali necu kupiti Corsair HX520, vec Corsair HX620W. Mislim da je bolje kad vec kupujem da kupim jace. Corsair je ok, jer se dobija garancija 5 godina.
 
Kako ljudi vole da preteraju sa napajanjem... takav sistem ni u kakvim uslovima ne može povući više od 1.5A struje iz mreže, što mu dođe oko 330W sa sve padom napona.

Ja bih za takav sistem stavio dobro napajanje od 350W.

Al to sam ja, ti možeš i 5000W, neće se baci... :-)

Al' ovo ti govorim čisto da znaš koliko stvarno tvoj komp vuče struje. Tipično za Quad Core sa jakom grafikom je oko 180-220W u normalnom radu (surf, word, i sl.), sa peakovima do 200 i kusur (igrice), a apsoslutni maximum oko 320-330.

Kad bi svi dobri kompovi trošili pola kilovata, a tipičan nerdovski komp ionako radi 24/7, ne bi se mi struje lako naplaćali. ;-)
 
Sizif:
Kako ljudi vole da preteraju sa napajanjem...

Ja ovo Antec TP650 shto sam kupio za moj komp to mi je dugogodishna investicija... Necu da moram da ga menjam ako cu posle dve godine praviti neki SLI sa 9800 GTX ili neki CF sa HD 4770 ako cu stavljati 2 x raptora u RAID ili neshto trece.... Video sam ljude voze na Enermaksu od 380 W C2D @ 3.0 GHz + 2 Gb rama + 7900 GT + 5 HDD @ 7.2 k + 1 @ 10 k rpm.... ili na chieftecu od 360 W voze PIV @ 4.5 GHz + 3850 takodje zestoko klokovana sa svim ostalim stvarima u kucishtu....
 
koja jacina UPS-a mi je potrebna. hocu APC, ali ne znam koji model ce mi biti dovoljan?
Možeš koristiti bilo koji preko 350VA, ako nestane struje kompjuter se neće ugasiti. Jedina je razlika što ćeš sa 350VA imati jedva dovoljno struje da ugasiš komp, a sa 650VA će ti komp raditi 7-10 minuta pre nego što budeš morao da ga ugasiš.

Preporučio bih ti 500 ili 650VA za takvu konfiguraciju.
 
Koja je razlika izmedju APC BackUPS i APC SmartUPS?
SmartUPS je nešto bolji, ali je bolji u smislu da ima opcije bitne za mreže (SNMP na primer), ima izlaz struje u savršeno sinusnom obliku za razliku od BackUPSa koji ima aproksimativni sinus. Za PC napajanje to nije naročito bitno jer ono ionako troši i jednu i drugu struju bez problema.

Jednostavnije - za kućnu upotrebu je bolje uzeti jači BackUPS za iste pare.
 

Back
Top