oprostiti prevaru ili ne?

shushu:
ufff, kad si zaljubljen u "pogreshnu osobu" nadash se da greshish u vezi nje, i svaki put kad uradi neshto loshe shto govori da nije dobra ti to ignorishesh, a svaki put kad uradi neshto dobro osvoji te i ti gubish sve argumente da nije za tebe. i probudi ti neku nadu da je ipak za tebe, da ima shanse... blah.
da ne bude da se ponavlja...
5 karaktera 8)
 
Dovla:
НЕопроштај не може да дође и прође... ако одлучиш да нећеш опростити не може да те прође онда... ''враћање'' преваром је тотално бзвз и без смисла... прво - спушташ се на ниво тог ко те је преварио што те аутоматски изједначава с њим и постајеш потпуно иста као и он... друго - он те је можда преварио са неком девојком која му се вероватно свиђа више од тебе и са којом ће (опет вероватно) наставити да се виђа, а ти ћеш њему највероватније вратити преваром са неким до кога ти није баш стало и ко ће ти послужити само за то - ''враћање дуга'' и онда постајеш још гора од овог ко те је преварио јер си склона искоришћавању и непоштовању туђих осећања (нпр том неком ко ти је послужио као ''макета'' се свиђаш, стало му је до тебе и сл а ти то не поштујеш...).
slazem se s tim
 
ne znam koliko bih oprostila...sve zavisi od toga koliko ga volim i koliko je njemu sama prevara(odnosno devojka) znacila...............sto se alkohola tice,pa takodje moze i ne mora da se neko seca sta je radio...ja kad sam se napila(prvi i poslednji put)prosle godine nisam se secala mnogih stvari.....a pricala sam i radila neke tako uzasne stvari,tako mi je receno ... :P
sto se tice ovoga prevario si me,sad cu ja tebe,pa da ne bih isla u dalju pricu reci cu samo JADNO....i kraj
 
ivam91:
Prvi put oprosti drugi put nogom u jaja...:)
Slazem se s tobom! Mada opet ima razlike izmedju toga da li ti to on/ona prizna ili ti saznas od nekog... Ako bi saznala od nekog drugog mislim da mu ni taj prvi put ne bih oprostila, ali ako bi mi on iskreno rekao i vidim da mu je stvarno krivo, e onda bih mu i oprostila (ali samo prvi put) !!!!!!!!!!!!!!!
 
Lucky girl:
ne znam koliko bih oprostila...sve zavisi od toga koliko ga volim i koliko je njemu sama prevara(odnosno devojka) znacila...............sto se alkohola tice,pa takodje moze i ne mora da se neko seca sta je radio...ja kad sam se napila(prvi i poslednji put)prosle godine nisam se secala mnogih stvari.....a pricala sam i radila neke tako uzasne stvari,tako mi je receno ... :P
sto se tice ovoga prevario si me,sad cu ja tebe,pa da ne bih isla u dalju pricu reci cu samo JADNO....i kraj
Svidja mi se ova poslednja recenicaaaaa..... :roll:
 
Nancy88:
cak iako oprostis prevaru, da li ces moci da ga poljubis ako znas da je on ljubio drugu?!
Бићу слободан да ово питање преведем на мушки род па да одговорим... зашто да не? Па она је некад била с неким другим пре мене и вероватно се љубила с њим... али оно што је овде битно чак и кад бих поново био с том девојком (која ме је хипотетички преварила) то би било вероватно из зезања, секс варијанта и сл.
 
mene su 2 dechka prevarila...prvom sam oprostila zato shto sam bila klinka, nisam ni razmishljala... bila sam 8 razred, i tad sam rekla da necu vishe nikad oprostiti dechku prevaru, i da nikad necu varati jer boli...
sledeceg dechka sam varala. i onog posle. on je meni "vratio", ja mu oprostila. o5 se ponela k'o glupa klinka.
jbg, jedno je kad ja teoretski pricham o nechemu (da necu vishe oprostiti prevaru), a drugo je kad se nadjem u situaciji da me prevari dechko u kog sam zaljubljena. tad ne razmishljam bistro. sva sreca pa sam ja uspela da se opametim i da shvatim da mi ne treba neko takav.
i onda sam odluchila da prestanem da varam... nema poJente
 
@vlado
ta "sex kombinacija" il zayebavanje il nazovi kako god oces moze da funkcionishe jedino ako ni tebi ni devojci nije bilo preterano stalo jedno do drugog, do veze, il ako je bio sam pochetak... u suprotnom nema shanse da funkcionishe... been there, done that
 
shushu:
@vlado
ta "sex kombinacija" il zayebavanje il nazovi kako god oces moze da funkcionishe jedino ako ni tebi ni devojci nije bilo preterano stalo jedno do drugog, do veze, il ako je bio sam pochetak... u suprotnom nema shanse da funkcionishe... been there, done that
Па ја сам навео само у ком смислу бих био поново са таквом девојком пошто се тако неметнуло питање, али и даље стојим иза тога да је превара - крај. ;)
 
bleach:
ali dolazimo do problema kad treba da def prevaru. šta je prevara?
Electra:
Joj... shto vishe razmishljam i gledam i po sebi i po drugima, stalno iznova dolazim do zakljuchka da je sve razlichito u razlichitim situVacijama, odnosno vezama...
apsolutno ... ovakve teme se ne mogu generalizovati ... prvo sto Milena kaze treba da definisemo prevaru ... drugo, sve zavisi i od dozivljaja veze ... osobe sa kojom ste ... koliko se poznajete ... u kakvom ste odnosu ... od milion i jednog faktora ...
doduse ovo nije tema tipa 'trazim savet', ali neko ovde moze pogledati za savet ... a taj savet uopste ne mora biti pravi ... ako i jedan moze biti ... njah ...
 
Iskreno nikad ne bih mogao da oprostim prevaru. Ja sam takav da ga volim onda stvarno nikad ne bih povredio ovog drugog. Bilo bi mi isto da li je za to kriv alkohol ili nesto drugo. Stvar je u tome da ako verujes nekom i on to te pored toga prevari onda mislim da stvarno nema sta da trazis sa njim. Jos gore ako je to stvarno ozbiljna veza jer onda i ako oprostis nikad neces moci da zaboravis tu prevaru i ona ce uvek biti prepreka koja ce voditi svadji i nepoverenju. I mislim da je to nemoralno.Pa sad vidite da li se stvarno isplati prevariti nekog koga stvarno volimo.
 
ne mozhesh shto se prevare tiche biti nikako crno na belo.
jer ljudska psiha je kompleksna i samim tim su reakcije kompleksne.
teshko da cjesh konkretno jedan chin prevare mocji da razlozhish na samo jedno znachenje.
najcheshcje se radi o kombinacijama faktora u sprezi sa jednim glavnim - ja mislim da je to vrlo chesto nezadovoljstvo vezom.
ja ne znam, nisam se bavio previshe tom problematikom a iskustva uopshte nemam po tom pitanju, jer ja ne varam iz prostog razloga da ne bih sebi komplikovao praktichan zhivot. radje cju iskomplikovati sebi osecjanja. dakle, ako sam u vezi bicju joj posvecjen do kraja (shto nije "dok nas smrt ne rastavi" nego dok neko ne odluchi kad je kraj), a ako nisam, onda baj baj baterflaj.
 
Keeper:
ne mozhesh shto se prevare tiche biti nikako crno na belo.
jer ljudska psiha je kompleksna i samim tim su reakcije kompleksne.
teshko da cjesh konkretno jedan chin prevare mocji da razlozhish na samo jedno znachenje.
najcheshcje se radi o kombinacijama faktora u sprezi sa jednim glavnim - ja mislim da je to vrlo chesto nezadovoljstvo vezom.
ja ne znam, nisam se bavio previshe tom problematikom a iskustva uopshte nemam po tom pitanju, jer ja ne varam iz prostog razloga da ne bih sebi komplikovao praktichan zhivot. radje cju iskomplikovati sebi osecjanja. dakle, ako sam u vezi bicju joj posvecjen do kraja (shto nije "dok nas smrt ne rastavi" nego dok neko ne odluchi kad je kraj), a ako nisam, onda baj baj baterflaj.
svakako da mora biti kombinacija faktora ... nista ne dolazi iz cista mira ... ili zbog jedne jedine stvari ...
glavni faktor ... verovatno vrlo cesto nezadovoljstvo vezom ... ali moze biti i strah npr. ili nezadovoljstvo sobom ... hocu reci da moze biti vezano i samo za jednu osobu ... ili ... m ne znam ...
sta sam ja nasla tu nesto da lupetam ... ko da se nesto razumem ...
 
mortishaaa:
svakako da mora biti kombinacija faktora ... nista ne dolazi iz cista mira ... ili zbog jedne jedine stvari ...
glavni faktor ... verovatno vrlo cesto nezadovoljstvo vezom ... ali moze biti i strah npr. ili nezadovoljstvo sobom ... hocu reci da moze biti vezano i samo za jednu osobu ... ili ... m ne znam ...
sta sam ja nasla tu nesto da lupetam ... ko da se nesto razumem ...

ja sam taaaako dugo ćutala, što?
da ne ulazim u razlog i def (vrstu) prevare, taj deo mi je jasan. (8
 
bleach:
prevaru ne praštam, ali dolazimo do problema kad treba da def prevaru. šta je prevara?
Opa, mićo! :lol:
Kazem ja lepo da su ove nove Generacije X, napredne u bozju i da ce polupati matorce ko dete zvechku, jednog dana.

Znas, tamo na famoznom Lj&S, Savremenom i Zenskom je naravno prevara bila Y puta pretresana tema, ali avaj, eto niko se nikad nije setio, nit' odvazio da pokrene pitanje definisanja prevare. O diskusiji na tu temu tek nema ni govora.

Steta sto i ovde massovno iskulirase pitanje... al' dobro, bar je neko zapazio (cao, cao Tish, 'de si, bre, nema te :P ), pa ima nade da se rekne i koja mudra stvar nadalje (:
 

Back
Top