Oprosti... za ono od pre 13 godina!

To što radiš u neku ruku je dobro. Iskreno, ne znam šta da mislim o tome. Podsetio si me na nešto i sve vreme razmišljam da li bih volela da on sada dođe i prizna svoju krivicu, ja često želim njemu da se izvinim za svoju, ali nisam sigurna da li bi mi bilo dovoljno samo na rečima da ostane. Ne govorim o osveti. Ne radim takve stvari. Već emocijama. Ja ovog dečka ne očekujem, ne maštam o njemu, ne mislim na njega, ali ga se setim tu i tamo i mislim da ga volim. Da mi se pojavi i počne samo da priča, ne znam da li bih bila zadovoljna. Zato ti kažem. Šta ako te npr. voli, oprostila ti je. I ti se pojaviš samo sa pričom, opet ćeš je povrediti. Ne osuđujem te, samo razmišljam na glas.

Pomislio sam na to. Pomislio sam i na to da je mozda u srecnijoj vezi sa nekime... da je izabrala dovoljno voljenog muskarca da zapocne porodicu... i tras... meteor upadne u orbitu i izbaci joj sve planete iz balansa...
Da li je veci rizik/manje zlo da nekome opet uzrujas zivot ili da nekog spases time sto odneses sve razloge da ta osoba sebi pripise tvoja dela? Svakako da nije lako proceniti unapred mogucnosti ako je odsustvo iz zivota ili okruzenja te osobe trajno i savrseno (npr. ne zivite na istom kontinentu 13+ godina).
 
Pomislio sam na to. Pomislio sam i na to da je mozda u srecnijoj vezi sa nekime... da je izabrala dovoljno voljenog muskarca da zapocne porodicu... i tras... meteor upadne u orbitu i izbaci joj sve planete iz balansa...
Da li je veci rizik/manje zlo da nekome opet uzrujas zivot ili da nekog spases time sto odneses sve razloge da ta osoba sebi pripise tvoja dela? Svakako da nije lako proceniti unapred mogucnosti ako je odsustvo iz zivota ili okruzenja te osobe trajno i savrseno (npr. ne zivite na istom kontinentu 13+ godina).

Valjda si je video ili cuo za nju, u zadnjih 13 godina? Ne izbacuje se lako zena iz orbite sa muskarcem kojeg voli, narocito posle promasaja.
 
Valjda si je video ili cuo za nju, u zadnjih 13 godina? Ne izbacuje se lako zena iz orbite sa muskarcem kojeg voli, narocito posle promasaja.

Pa ja konkretno nisam mogao da vidim niti da cujem jer telefoni su se promenili... zajednicki poznanici su nedostupni... za obe osobe sam tragao preko telefonskog imenika, pozivajuci sve brojeve koji imaju isto prezime i zive u istom kraju jer jedini drugi nacin je bio da odem i zakucam na vrata (ne secam se imena ulica ali se secam stanova) a to bi mozda bilo previse
 
cekaj bre, ako je ona u americi 13+ godina, otkud ti znas da ona sebi pripisuje tvoja nedela i da joj je to izopacilo zivot?
otkud znas, ako o tome niste vec pricali?

i uzgred, kakav je tvoj ljubavni zivot sada?

Ne znam. Cenim da je bolje nekome uzrujati zivot u svrhu sigurnosti da do izopacenja nije doslo nego zarad neuzrujavanja neke osobe rizikovati da izopacanje ostane.
Otisli smo siroko.
Kada je lakse povrediti zenu podsecanjem na bolnu istoriju: par godina kasnije... kada je, mozda, jos uvek u fazi preboljavanja svega ili mnogo godina kasnije kada je verovatnije da je prebolela sve to?

Moje stanje: zaljubljen. Ni u jednu od obe osobe iz prvog posta.
 
Nego Medo, reci ti nama sta te spopalo? :lol:


spopadalo me neko spopalo... sredovecnost mozda (sto bi moje srce rekla)... ko zna...
Kupih Ficu danas... obecah sebi onomad da cu da kupim Ficku kao i da cu da prihvatim odgovornost za 2 svoja dela od pre 13 godina... znam i drago mi je da sam u makar jednom slucaju poboljsao situaciju u necijem zivotu a mislim da sam dovoljno ako ne i mnogo ucinio za obe osobe. Mozda bas zato sto nijedna od njih nije ni u najludijem snu ocekivala tako nesto.
Interesnatno da griza savesti nije nestala.

Verovatno nikada necu biti astrolog ;-)

od obecanja sebi.... ostao samo jos koitus sa dve Japanke... bliznakinje ;-) shagadelic!
 
Medo, proslo ju je!
Veruj mi!
Sedam godina se najduze preboljeva ljubav (kaze Blic Zena);)
Mene je najveci ljubavni jad prosao za 3 godine, i to je bila psihosomatska patnja, za koju sam mislila da necu preziveti. Sad sam dobro, odlicno! Nema tu sta da prastam tom coveku, dovoljna mu je kazna sto se lisio mog dragocenog prisustva u svom zivotu.:D
 
Ja ne kažem da nema prava. Samo pokušavam da razumem. A on ako nije želeo tuđe razmišljanje nije trebalo da otvara temu.
Opustencija be, svacije misljenje je dobrodoslo ma kakvo bilo. I misljenja za jednako kao i misljenja protiv.


ako si srecno zaljubljen, onda uzivaj u sadasnjosti i ostavi proslost zakopanu.
ako vam se putevi ukrste (mislim sa bivsim povrednjenim osobama) onda se ispricajte pa ako se tema pomene - reci sta imas. ovako cimati ljude, bezveze je.
Zakopavao sam ja mnogo toga u zivotu... i shvatio da zakopavanjem ne samo da ne resavam problem nego stvaram nove. Zato... kao sto ranije kroz sredovecnost rece... razgrcem sve i podizem svaki kamen... da nista ne ostane sakriveno... nedoreceno... polovicno...


kao sto ona nije bila za tebe, tako ni ti nisi bio za nju. i to ce da ukapira cim sretne nekog ko jeste za nju. taj ce da ponisti sve lose :D.
toliko puta sam video da posekotine, ako ostanu neusivene, preobraze u gangrenu. nikad da zarastu
 
Medo, proslo ju je!
Veruj mi!
Sedam godina se najduze preboljeva ljubav (kaze Blic Zena);)
Mene je najveci ljubavni jad prosao za 3 godine, i to je bila psihosomatska patnja, za koju sam mislila da necu preziveti. Sad sam dobro, odlicno! Nema tu sta da prastam tom coveku, dovoljna mu je kazna sto se lisio mog dragocenog prisustva u svom zivotu.:D
sada sam i ja siguran u to. nakon sto sam i ponudio mogucnost da pokrenem stvari ka "prolazenju" ako su kojim slucajem zaglavile negde. Zlo bi bilo da je u mojim rukama kljuc ka necijoj sreci a da ja taj kljuc ne ponudim.

Dobro bre Medo, e smo rekli nema duvanja?:mrgreen:
Bas smo svi lepo poricali, nismo davno ovako, lepa ti tema. Laku noc!:-P

Ja duvao?
Nisam majke mi... to su samo ovi komsije studenti... ja sam samo bio u istoj sobi sa njima i vukao sam dim da se smotusa ne ugasi!

Aj laku noc svima...
I hvala na misljenjima
 

Back
Top