oprema za wireless

Treba ti i konektor, tj prelaz iz kartice do kabla, sve zavisi koji kabal koristis.

Mene zanima na koliko KM moze da hvata signal jedna prosjecna antena?

Meni je AP blizu od zgrade tako da sam napravio kantenu. :)
 
Treba ti antena, grid, najbolje bi bila oko 24dB, to je dosta jaka antena, treba ti AP (uredjaj), odlican ti je Pheenet 118c+ ali je i dosta skup, cinice ti posao i Planetov model, ne znam tacan model ali bi mogao da saznam, kabal od antene do uredjaja i od uredjaja do kompa, koji obicno dobijesh uz uredjaj ali je kratak. Ako te konkretno zanima sve reci mi gdje se nalazish, ako si u BG, shta bi eventualno mogao da gadjesh i da li bi ti antene mogla biti na prozoru ili bi je penjao na krov koji je dosta visok, radi laksheg postavljanja morao bi i POE napajanje da kupish.
 
Kilometraza dosta zavisi od Ap ali, cak mnogo vishe, zagushenja u etru, tj danas na 2.4GHz, koja je javna frekvencija, rade mnogi uredjaji pocev od mikrotalasnih pecnica. U gradu je kilometraza manja sto si dalji od grada, manje je zagushenje u etru i samim tim bolje cesh hvatati signal. Pricam za BG.Primer, iz Borce covjek hvata signal sa istocne kapije, oko 10km, izvuce oko 128Kb/s, nekad bolje nekad loshije radi, a korisnik udaljen samo 1.4km je morao da batali rabotu. Pricham o BS bez pojacavaca, sa njima je drukcija prica.
 

Back
Top