Quantcast

Oprema na pretplatu.. telefoni, laptopovi...

Droid

Buduća legenda
Poruka
36.299
Moja supruga uze neki mob... nije skup.. al mu je software riknuo za 2 meseca, pa je nosila da se popravlja u MTS, popravili a telefon ni dan danas nije uspeo da podesi MMS poruke...

Neka zena uzela preko Telenora neki laptop nesto, za tri dana blue screen..

Drugoj nije hteo da e podigne sistem...

Kakvo je vase misljenje o tim proizvodima.. jel vams e cini da je sve bofl?

Jel treba covek da se obaveze na dve godine i da placa na rate fon a da on rikne za 3 dana?

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.042
na ugovor nikad ne bih uzimao,ono sto je za 1dinar te do kraja ugovora izadje par stotina evra ili 3 ta telefona,da ne govorimo da ne smete da ga dekodirate ili radite update firmware-a
neke modele koje daju su inace okarakterisani kao losi telefoni tipa neki model Huawei ,na papiru lepe opcije i karakteristike,ali u praksi uzas,pa posle pretrpani oglasi telefonima kupljenim pod ugovorom

keva je uzela preko telenora Galaxy S5570,za divno cudo nije dobila slusalice uz njega,masina kao masina je dobra,mozda je imao po koji sitan bag,ali je to verovatno do samog softvera koji se pokretao, tako je sa androidom,to je kao kompjuter

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.042
Galaxy S5570 ne mozes okarakterisati kao los aparat,ali medju telefonima koje nude naravno da se nadju i neki koji su blago receno krs,ali time su operateri na losem glasu,pa ako hoce da se igraju sa tim slobodno,za dve godine ce onda davati 3 telefona za dinar ali ni to nece vredeti. Mada pazi,udji na mobilni svet i izaberi neki telefon,od najjeftinijeg u jednoj prodavnici do najslupljeg u poslednjoj razlika moze biti i do 30e ,normalan covek bi se zapitao zasto,da li je to zato sto su ovi u nekom zavucenom delu grada a ovi u elitnijem pa im je skluplji zakup prostora pa zato naduvaju cene,ili je mozda povezano sa tim odakle nabavljaju telefone i po kojoj ceni,kako su oni proizvedeni i da li je postojala kontrola kvaliteta ? Sva sreca pa postoje sajtovi gde mozes da pogledas review uredjaja,ocene,prednosti,mane,pa da izaberes pametno

Sve u svemu,postoji nesto sto se zove garancija i garantni list ,
kad nesto ne radi reklamira se,ako ni to ne pomogne imamo odeljenje za zastitu potrposaca .
Prekinutom instalacijom programa mozes da prouzrokujes BSOD tako da to nije pokazatelj,softver baguje,hardver se kvari i to se nece promeniti jos dugo vremena

Droid

Buduća legenda
Poruka
36.299
Galaxy S5570 ne mozes okarakterisati kao los aparat,ali medju telefonima koje nude naravno da se nadju i neki koji su blago receno krs,ali time su operateri na losem glasu,pa ako hoce da se igraju sa tim slobodno,za dve godine ce onda davati 3 telefona za dinar ali ni to nece vredeti. Mada pazi,udji na mobilni svet i izaberi neki telefon,od najjeftinijeg u jednoj prodavnici do najslupljeg u poslednjoj razlika moze biti i do 30e ,normalan covek bi se zapitao zasto,da li je to zato sto su ovi u nekom zavucenom delu grada a ovi u elitnijem pa im je skluplji zakup prostora pa zato naduvaju cene,ili je mozda povezano sa tim odakle nabavljaju telefone i po kojoj ceni,kako su oni proizvedeni i da li je postojala kontrola kvaliteta ? Sva sreca pa postoje sajtovi gde mozes da pogledas review uredjaja,ocene,prednosti,mane,pa da izaberes pametno

Sve u svemu,postoji nesto sto se zove garancija i garantni list ,
kad nesto ne radi reklamira se,ako ni to ne pomogne imamo odeljenje za zastitu potrposaca .
Prekinutom instalacijom programa mozes da prouzrokujes BSOD tako da to nije pokazatelj,softver baguje,hardver se kvari i to se nece promeniti jos dugo vremena
Slazem se s tobom. Samo nisam govorio ni o niskobidzetnim telefonima. Dakle kada kazem los telefon mislim na neki koji vredi vise od 300 eur, dakle srednje ili visoke cene, koji bi za razliku od jeftinih telefona trebalo da radi fenomenalno. Ti telefoni kada se kupe kod pravog prodavca i rade odlicno.

Ali ti skupi telefoni kada se uzmu na pretplatu se kvare. Dakle nisam mislio na lose jeftine telefone nego na skupe telefone koji nisu ispravni a koje telekom i telenor plasiraju...

Droid

Buduća legenda
Poruka
36.299
Ako mislis na nov,do 300e moze da se kupi sasvim pristojan telefon,a kao polovan za istu sumu imas da kupis vrhunski telefon.
Ako mislis na ugovor za 300+300 imas da kupis dobar telefon,najcesce sotverski neispravan i za tarifu koju placas kad se saberes mozes da kupis 3 takva telefona.
Pa ne moze bas tri ali ajde... No opet pored telefona dobijas i besplatne minute i poruke, koji megabajt... ne zalim se ja na tarife i otplatu. Pa samo budala moze da ocekuje da ti telekom pokloni nesto.

Ali brate poenta je da operateri uvaljuju ljudima bofl aparate a vezu ih na dug vremenski rok.

Potrebno je da u ugovore umetnu da ukoliko se desi da se telefon pokvari... da klijent ima pravo da raskine ugovor bez ikakvih naknada.

Zamisli sad odes u radnju i colujes 300 eura za mob. I on se za 5 meseci pokvari. Pa ga nosis na opravku koja traje mesec dana. :D Pa ti ga vrate, pa se za 5 meseci ponovo pokvari.

Znaci kupis telefon na ugovor recimo, ali si spreman da ce dva meseca u godini da bude na servisu. Vrlo privlacno....

Poslednja izmena:

Droid

Buduća legenda
Poruka
36.299
***,zato meni nikakvi minuti i megabajti ne mogu da zamene miran san kupljenog telefona koji je fabricki sim free i mogu sa njim da radim sta hocu.
Kad sam uzimao S2,sracunao sam da bi me preko ugovora telefon izasao preko 100 000.Za malo manje para sam kupio najnoviji Sony TV od 42 inca,pa ti vidi...
A hebiga burzeru koji je to nenormalni ugovor kad ti roknes 100 000 na telefon :hahaha:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.