Oprema. Korisna i ne tako korisna.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Zanima me šta cenite kod serijske/dodatne opreme u svojim ili novim modelima automobila. Šta je po vama korisno, šta je višak, šta je snobizam itd. Šta biste gledali od opreme i šta bi vas navelo da odete na drugi model zato što neki nema to prilikom kupovine auta?
 
Serijsku opremu i ne gledam toliko, ali dodatnu opremu ne gledam uopste. Na primer, vazno mi je da auto ima CD player, aluminiske felge i slicno (a/c se spodrazumeva da ima), ali i da nema to ne znaci da nebi uzeo to auto, jer to su sve stvari koji se kasnije mogu kupiti i staviti na auto.
 
jomini:
Zanima me šta cenite kod serijske/dodatne opreme u svojim ili novim modelima automobila. Šta je po vama korisno, šta je višak, šta je snobizam itd. Šta biste gledali od opreme i šta bi vas navelo da odete na drugi model zato što neki nema to prilikom kupovine auta?


Ma sve sto god moze osim drvenih delova i drvenig volana :? ...

Jer se to sve kasnije MOZE ugraditi, ali je SMARANJE...

Naroicito je klima jako dobra stvar, ako uzmemo da je elektrika podrazumevan...

Eventualno bih preziveo bez serva, jer to ima svojih drazi i pradnosti.
 
Naroicito je klima jako dobra stvar, ako uzmemo da je elektrika podrazumevan...
Hvala lepo! Zbog klime sam usred avgusta zaglavio u bolnici zbog upale plućne maramice. A mnogi moji prijatelji imali su ozbiljne disajne probleme izazvane bakterijama u filteru...Raspitajte se bolje o klimi!
 
Espanol:
Naroicito je klima jako dobra stvar, ako uzmemo da je elektrika podrazumevan...
Hvala lepo! Zbog klime sam usred avgusta zaglavio u bolnici zbog upale plućne maramice. A mnogi moji prijatelji imali su ozbiljne disajne probleme izazvane bakterijama u filteru...Raspitajte se bolje o klimi!


Eh ma nemoj, pa ti se kuvaj, a ja znam da koristim klimu, kako da ukljucim tako i da iskljucim! ;)
 
68Charger440:
A da se ne spominje koliko auto vise trosi kad je A/C upaljen.

I pored toga moram imati A/C u autu. Sreca moja pa vecina vozila u Americi ima standardnu A/C.
Čuo sam da klima uzima oko 5ks... Sad, nekom autu je to 10%, pa nije zanemarljivo. Vozio sam jednom Daewoo Matiz s klimom isključenom oko 140km/h. Onda kliknem na dugmence i kao da mi je neko zakačio prikolicu...
 
jomini:
Čuo sam da klima uzima oko 5ks... Sad, nekom autu je to 10%, pa nije zanemarljivo. Vozio sam jednom Daewoo Matiz s klimom isključenom oko 140km/h. Onda kliknem na dugmence i kao da mi je neko zakačio prikolicu...

pa ako znas da je kompresor za klimu prikacen na zupcasti kais i da snagu crpi iz obrtaja radilice....sve ti je jasno, motor se daleko vise opterecuje....



e sad, jednom smo prenosili kompresor za klimu iz buick park avenue-a, neces verovati ali velik je kao turbina i ima 50tak kila!!!! zamisli kad se to ukljuci.... :shock:
 
Aleksej_BASO:
Ma mislim ta klima je stvarno njesra... Mis'm, ko to jos kupuje... AKo ne budem imao dovoljno para za auto kupicu onaj sa klimom, verovatno je jeftiniji, zbog svih ovde navedenih nedostataka... ;)
Pa, kad budeš promenio toliko svojih automobila koliko ja, i ne daj bože izvozao i izmaltretirao na testovima i promocijama koliko sam ih ja vozio, možda ćeš i ukapirati o čemu pričam! :lol:
 
Espanol:
Pa, kad budeš promenio toliko svojih automobila koliko ja, i ne daj bože izvozao i izmaltretirao na testovima i promocijama koliko sam ih ja vozio, možda ćeš i ukapirati o čemu pričam! :lol:


Aha! :wink: :lol:

Jos sam ja mali....

Ipak je cena kola sa klimom veca.... Kako god okrenes.... Treba da prosvetlis i druge ljude kao mene sada i sve ce doci na svoje. :lol:

Uzivaj.
 

Back
Top