Opozicija u Srbiji sveobuhvatna tema

Nema opozicije.Đilas u zadnje vreme se sakrio u mišiju rupu i povremeno daje nepopularne izjave da ide Vučku na ruku i da to malo opozicije uništi potpuno.
Sve njih Udba postavila i drži na vlasti i opoziciji daje im medijsku snagu i ostalo da ne bi uskočio slučajno neki nov igrač.Zato na sceni nemamo promenanu zadnjih 30 godina, samo se motaju komunisti i deca komunista, apsolutno niko nov.
Tačno vidiš da lupetaju iz opozicije kao nekada Šečeroski da bi narod reko ee kakve su ovo budale Vučko je još i dobar,pa Boško za one srpske gene, ovaj nesretnik ********* iz POKSa o kraljevini, al zato nam ga svi zajedno ćutke navlače još veću inflaciju, nov zakon o miliciji, još po neki porez neku dažbinu,uskraćivanje prava...
Jao jao
ej ne dolazim na forumu na politiku
ali kada pročitam Đilas ahahahahah, odmeh se setim jadnika koji su mislili da on ima bilo kakve veze sa opozicijom, nakon što je rasturio DS. Nema tu šta da se priča. Sve je još 2012 bilo jasno.
 
Možete voleti Tadićev DS ili ne, ali DS je na izborima 2012 imao tek nešto manje glasova od Novoradikala. I svako zna da postojanje dve stranke, tj nekakve opozicije je ključno za regulaciju uticaja. Ali se neko setio da nakon tih izbora kada je DS imao više od milion glasova, izbaci predsednika, sve dotadašnje ministre iz skupštine, pod parolama kao da je bio na listi LDPa a ne DSa. Uništi čovek sve, zaduži ih, uništi ih totalno i dibidus. I sad kao nema opozicije. Pa jbg nema.
 
Možete voleti Tadićev DS ili ne, ali DS je na izborima 2012 imao tek nešto manje glasova od Novoradikala. I svako zna da postojanje dve stranke, tj nekakve opozicije je ključno za regulaciju uticaja. Ali se neko setio da nakon tih izbora kada je DS imao više od milion glasova, izbaci predsednika, sve dotadašnje ministre iz skupštine, pod parolama kao da je bio na listi LDPa a ne DSa. Uništi čovek sve, zaduži ih, uništi ih totalno i dibidus. I sad kao nema opozicije. Pa jbg nema.
Tih milion glasova za DS su bili ništa drugo do glasovi kupljeni radnim mestima i paketićima. Poznato je kod nas da čim stranka padne sa vlasti, bio to SPS posle 5.10.2000. ili DS posle Tadićevog poraza od Nikolića, sledi rapidan gubitak podrške i članstva, što savršeno korelira sa isto tako rapidnim porastom podrške i članstva na pobedničkoj strani. Nema tu ljubavi, samo interes.
 
Da li se vi jbt sećate da je Vesna Pešič i oni beli listići, bili za Nikolića ! el se neko seća?
Ja sam tada govorila - ludi ljudi ! skroz opičeni. ili opičeni ili kvarni, trećega nema
Nevalja ti Tadić? Volja ti Nikolić, da se kao malo promeni vlast ahahah, koji idipti. Ne ipak su ludi.. ne mogu da se odlučim :rotf:
 
Tih milion glasova za DS su bili ništa drugo do glasovi kupljeni radnim mestima i paketićima. Poznato je kod nas da čim stranka padne sa vlasti, bio to SPS posle 5.10.2000. ili DS posle Tadićevog poraza od Nikolića, sledi rapidan gubitak podrške i članstva, što savršeno korelira sa isto tako rapidnim porastom podrške i članstva na pobedničkoj strani. Nema tu ljubavi, samo interes.
To tačno NIJE
Ja sam glasala tada za DS, za Tadića i svi moji prijatelji
Nemamo nikakve veze sa tim što pričaš
I svi smo bili jako razočarani posle
Jbt dobiješ glasove kao DS, a ponašaš se kao da si bio beli listić. Ma koga zajebavaš?!
Neka je i tako, neka su glasali zbog paketića. Ali ceni bre te koji su glasali za tebe, ponašaj se barem tako kako si pričao, a ne da posle izbpra pbrneš ploču i pričaš kao Vesna Pešić. To nije fer prema onima koji su glasali
 
To tačno NIJE
Ja sam glasala tada za DS, za Tadića i svi moji prijatelji
Nemamo nikakve veze sa tim što pričaš
I svi smo bili jako razočarani posle
Jbt dobiješ glasove kao DS, a ponašaš se kao da si bio beli listić. Ma koga zajebavaš?!
Neka je i tako, neka su glasali zbog paketića. Ali ceni bre te koji su glasali za tebe, ponašaj se barem tako kako si pričao, a ne da posle izbpra pbrneš ploču i pričaš kao Vesna Pešić. To nije fer prema onima koji su glasali
Niti ove stvari mogu da se sagledavaju iz perspektive ''ja i svi moji prijatelji'' niti tu neko ima nekoga da ceni jer je to čisto poslovni odnos. Glasači se kupuju i prodaju širom Srbije za radna mesta, paketiće, par crvenih, pljeskavice... I okreću se ka onima koji to mogu da im ponude. Kad neka partija padne s vlasti, nije u stanju više da kupuje toliko i ''simpatizeri'' je napuštaju.
 
Da li se vi jbt sećate da je Vesna Pešič i oni beli listići, bili za Nikolića ! el se neko seća?
Ja sam tada govorila - ludi ljudi ! skroz opičeni. ili opičeni ili kvarni, trećega nema
Nevalja ti Tadić? Volja ti Nikolić, da se kao malo promeni vlast ahahah, koji idipti. Ne ipak su ludi.. ne mogu da se odlučim :rotf:
DS je u periodu 2007-2012 bila light verzija SNS. Ima nas koji se sećamo toga.
 
Ma nemoj
lajt verzija koja je otišla sa vlasti lagano 2012 bez ispaljenog metka
sa Tadićem koji je posle molio Telenor da ga zaposle jer je ostao bez novca..
ne zajebavaj
glasao si tada kako si glasao
Ti si savršen primer krugodvojkaškog žutaća. Nikad ti neće biti jasno zašto ste izgubili te izbore. Na bezbrojne primere beskrupuloznog preletanja poput Jelene Trivan okrećeš glavu na drugu stranu i tvrdiš da oni nikada nisu sledili ''njegovu viziju''.

Šta da ti kažem, nastavi da se zavaravaš.
 
Od 2000 do 2008 bila je podela po principu jedni za EU a drugi za Rusiju.

Od 2008 imamo i EU i Rusija politiku, samo što je SNS ukrao šou od DS u toj oblasti.

Oni koji traže samo EU ili samo Rusiju čine opoziciju i žive u prošlosti, na margini su i vrte se oko cenzusa.

Još nema neke partije da ukrade taj šou četiri stuba spoljne politike od SNS pa će opozicija još dugo biti marginalna.
 
Ali nevezano od toga, kod nas teško može biti bez lopova, ali imati dve jake stranke koje se glože oko vlasti je bitno zbog regulisanja ravnoteže.. To je kao onaj zakon protiv monopola. Ako imaš jednog jakog on može da radi šta mu padne na pamet. Potreban je drugi. Taj drugi je uništen. I to je priča iz uvodnog posta šta je sa opozicijom. Ne možeš ti od ovih malih stranaka ništa krupno napraviti. Nema tu budućnosti. Ja lično ne vidim nikakvu budućnost opozicije ovde. Uvek izlazim na izbore i sigurno ću doprineti, ali osim ovih moramo koji su imali neka dela iza sebe, svi drugi su šupak.
 
Od 2000 do 2008 bila je podela po principu jedni za EU a drugi za Rusiju.

Od 2008 imamo i EU i Rusija politiku, samo što je SNS ukrao šou od DS u toj oblasti.

Oni koji traže samo EU ili samo Rusiju čine opoziciju i žive u prošlosti, na margini su i vrte se oko cenzusa.

Još nema neke partije da ukrade taj šou četiri stuba spoljne politike od SNS pa će opozicija još dugo biti marginalna.
dobro kažeš, šou 4 stuba :rotf:
jeste, tako je
to jeste šou koji je tada imao smisla, ali je sada izgubio smisao
Msl, politika je dinamična stvar, menja se iz godine u godinu, ne možeš voditi istu politiku duže od 4 godine između izbora, odmah se nešto menja, jel. sada se spoljna politika mora sasvim promeniti.
 
Od 2000 do 2008 bila je podela po principu jedni za EU a drugi za Rusiju.

Od 2008 imamo i EU i Rusija politiku, samo što je SNS ukrao šou od DS u toj oblasti.

Oni koji traže samo EU ili samo Rusiju čine opoziciju i žive u prošlosti, na margini su i vrte se oko cenzusa.

Još nema neke partije da ukrade taj šou četiri stuba spoljne politike od SNS pa će opozicija još dugo biti marginalna.
Meni je ostala u sećanju ocena Zorana Ostojića da je na svim izborima do sada Rusija kontrolisala dva najjača kandidata. Uključujući i Tadića. Pametnom dovoljno.
 
Ajde ja retko ovde dođem na ovaj pdf, pa još nešto da napišem povodom opozicije.
Mnogo mi žao što smo izgubili Đinđića. Znam sve te priče o kriminalu i slično, nema veze s tim.
Čovek vrlo bistar, šio ih sve. Šta mi moja baka govorila koja živi dugo u Nemačkoj, tamo na političkim tok šouima držao je slovo njihpvim političarima hehe, doktor filozofije i to iz Nemačke. Nisu ga baš mogli savijati.. MEnjao je politiku iz meseca u mesec, prilagođavao se, tako je i trebalo. Kako vidi da prema njemu, tako on prema njima. Baš su nas onako ubili u pojam.. nema više nikoga bistrog ovde.

A nekada su nam u Kraljevini u adminsitraciji bili ljudi kao Ivo Andrić. Danas ovi kao iz Zadruge da su došli, jao žalosti ejj
 
dobro kažeš, šou 4 stuba :rotf:
jeste, tako je
to jeste šou koji je tada imao smisla, ali je sada izgubio smisao
Msl, politika je dinamična stvar, menja se iz godine u godinu, ne možeš voditi istu politiku duže od 4 godine između izbora, odmah se nešto menja, jel. sada se spoljna politika mora sasvim promeniti.
:per:

NEDELJA, 30. AVG 2009, 09:06 -> 23:26

Četiri stuba srpske spoljne politike​

Evropska unija, Rusija, SAD i Kina četiri su stuba srpske spoljne politike, rekao predsednik Boris Tadić. "Ideja je jednostavna - da se naši sporazumi o slobodnoj trgovini sa EU, zemljama CEFT-a, Rusijom i Turskom ne samo kada su kineski partneri, nego i svi ostali, iskoriste kako bi proizvodnja u Srbiji mogla da bude plasirana na ta tržišta", istakao je Tadić.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/123751/cetiri-stuba-srpske-spoljne-politike.html
 
:per:

NEDELJA, 30. AVG 2009, 09:06 -> 23:26

Četiri stuba srpske spoljne politike​

Evropska unija, Rusija, SAD i Kina četiri su stuba srpske spoljne politike, rekao predsednik Boris Tadić. "Ideja je jednostavna - da se naši sporazumi o slobodnoj trgovini sa EU, zemljama CEFT-a, Rusijom i Turskom ne samo kada su kineski partneri, nego i svi ostali, iskoriste kako bi proizvodnja u Srbiji mogla da bude plasirana na ta tržišta", istakao je Tadić.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/123751/cetiri-stuba-srpske-spoljne-politike.html
Pa naravno, ali prošlo je 13 godina ! hej, 13 godina. Pa ni tadiću to sad ne bi padao na pamet.
 
Ma nemoj
lajt verzija koja je otišla sa vlasti lagano 2012 bez ispaljenog metka
sa Tadićem koji je posle molio Telenor da ga zaposle jer je ostao bez novca..
ne zajebavaj
glasao si tada kako si glasao
Što se tiče ovog za Tadića, pa i Koštunica i dan danas živi u istom stanu u kojem je rođen pa to ne menja činjenicu da se mnogi tajkuni danas sa setom sećaju njegove vladavine.
 
Ne, čovek priča razne pametne stvari koje se prosečnom Srbi ne mile jer nisu u skladu sa opštim narativom.
Pa sad, ako misliš da na primer JA idem u skladu sa opštim narativom, ne bih se složila
poprilično ne pratim nikoga, imam samo neka svoja lična zapažanja
U njegovim očima sam videla mržnju kada govori o Srbiji, još pre više od 10 godina
To mi se nije svidelo
Namirišem intuicijom ko je kakav čovek. Naravno, moje uviđanje. NE volim ljude koje prožme mržnja. A nekada je bio fin novinar na Studiu B, ne znam šta se posle desilo s tim čovekom..
 

Back
Top