Opozicija u Rusiji

evaras

Zainteresovan član
Poruka
239
Kasparov osuđen na pet dana zatvora
25. novembar 2007. | 10:28 -> 17:56 | Izvor: Beta
Moskva -- Ruski opozicionar Gari Kasparov osuđen na pet dana zatvora zbog antivladinih protesta. Danas novi sukobi u Sankt Peterburgu.

Kasparov je kazao da je njegova kazna neosnovana. "Uhapšen sam tek kada je protest bio završen", rekao je slavni šahista novinarima. On je priveden juče sa još oko 40 osoba nakon demonstracija protiv politike Kremlja i predsednika Vladimira Putina koje je organizovala Kasparovljeva stranke Druga Rusija. Skupu je prisustvovalo oko 3.000 ljudi.

Policijske snage opkolile su demonstrante, a tada je oko 150 ljudi iz mase pokušalo da probije policijski kordon i pokušalo da prodre do zgrade Centralne izborne komisije.

Među privedenima je i lider Nacionalne boljševičke partije Eduard Limonov, jedan od bliskih prijatelja i partnera Kasparova.
Gari Kasparov je inače jedan od najžešćih kritičara predsednika Putina uoči predstojećih parlamentarnih izbora, zakazanih za 2. decembar.

Policija je inače dozvolila skup opozicije, ali je zabranila demonstrantima da se okupe ispred zgrade Centralne izborne komisije.

Danas novi sukobi u Sankt Peterburgu

Policija u Rusiji i danas se žestoko sukobila s pristalicama opozicije - pripadnici specijalnih jedinica policije za suzbijanje nereda pretukli su nekoliko demonstranata i priveli više desetina pristalica opozicije koji su se okupili na mitingu u organizaciji stranke Druga Rusija u centru Sankt Peterburga.

Ovo okupljanje zakazano samo nedelju dana pre održavanja parlamentarnih izbora u Rusiji, zabranio je lično predsednik Vladimir Putin.

Uzvikujući "Ovo je naš grad" jedan od demonstranata u Sankt Peterburgu izražavao je protest protiv policije koja je razbila demonstracije opozicije protiv predsednika Rusije Vladimira Putina.

Policija je krenula u akciju kada je jedan demonstrant razvio zastavu zabranjene Nacional-boljševičke partije. Uhapšeno je više desetina ljudi, a neki su i pretučeni. Među uhapšenima je i jedan od vođa opozicije Boric Njemcov, kao i nekoliko kandidata opozicije za poslanike u parlamentu.

Koordinatorka opozicione koalicije Olga Kurnosova opisala je akciju policije kao vojnu operaciju. Iz policije Sankt Petersburga saopšteno je da su snage bezbednosti reagovale jer su ih demonstranti provocirali i jer su hteli da blokiraju saobraćaj na gradskom trgu ispred Zimskog dvorca, uprkos pozivima policija da odustanu od toga.

Protesti su organizovani samo nedelju dana pre održavanja parlamentarnih izbora na kojima se očekuje ubedljiva pobeda stranke Vladimira Putina.

Jedan od lidera Jabloka podlegao povredama

Farid Babajev, jedan funkcionera ruske opozicione partije Jabloko preminuo je od povreda koje je zadobio kada je na njega pucala grupa nepoznatih osoba u ulazu u njegovu zgradu u glavnom gradu Dagestana, regiona na jugu Rusije, saopštila je njegova stranka.

Babajev, koji predovodi regionalnu listu za parlamentarne izbore liberalne partije Jabloko, ranjen je u sredu uveče u Mahačkali, glavnom gradu republike Dagestan.

Doktori su saopštili da je pogođen sa četiri metka, od kojih jednim u glavu.

Lider partije Jabloko Grigorij Javlinski izjavio je da ubistvo Babajeva ima veze sa njegovim pokušajima da dokaže da su ruska vlasti odgovorne za kršenje ljudskih prava u Dagestanu.

"Farid Babajev je postao još jedna žrtva režima Vladimira Putina, za koji je fizička likvidacija političkih neistomišljenika postala praksa", navodi se u saopštenju Javlinskog.

Republika Dagestan se nalazi na severu Kavkaza pored Čečenije i u toj je oblasti u poslednjih nekoliko meseci došlo do porasta nasilja usled separatističkih napada.

Savet Evrope zabrinut zbog privođenja

Generalni sekretar Saveta evrope Teri Dejvis izrazio je danas zabrinutost zbog privođenja lidera ruske opozicije Garija Kasparova i Borisa Njemcova i pozvao vlasti Rusije da poštuju ljudska prava.

"Veoma sam zabrinut zbog privođenja Garija Kasparova, Borisa Njemcova i drugih njihovih simpatizera u Moskvi i Sankt Peterburgu", rekao je Dejvis, a prenosi Savet Evrope.

Prema njegovim rečima, Rusija je članica Saveta Evrope i obavezala se da poštuje evropsku Konvenciju o ljudskim pravima, "koja garantuje slobodu okupljanja i izražavanja, što su uslovi za istinsku demokratiju".

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=25&nav_id=273681
 
Kasparov :)

Ne mogu da opisem koliko je smesno da neko smatra jednog gruzijskog jevrejina ozbiljnom politickom licnoscu u Rusiji, o preispoljnim arhi-lopurdama poput Njemcova i da ne govorim.

Rusi jos nisu sasvim ovladali modernim politickim diskursom - tuci ove ljude je kontraproduktivno jer im se bez potrebe daje platforma. Ameri ignorisu daleko ozbiljnijeg Ron Paula, i cao djaci.
 
Овде је схватање опозиције постало врло либерално и погрешно.
Није то никаква опозиција.То је реметилачки страни фактор који се бори да врати Русију у деведесете године,доба посртања и пропасти у корист англо-саксонског света.

"Друга Русија" је исто оно што и ЛДП,односно "друга Србија" у нас.Дакле,страни фактор.

Што се мене тиче,они не представљају легитимну опозицију јер се суштински не залажу за промене начина остваривања циљева ка развоју руског друштва,него за разбијање државе и финансијско-политичку зависност.

Треба их елиминисати и забранити.
 
Mislim da to sto je gruzijski jevrejin znaci da su mu sanse za bilo kakav politicki uspeh ravne nuli.

Covek u sebi ujedinjuje dva omiljena ruska bauka - Kavkaz i Jevreje. Ne znam kako da ilustrujem sta to njima znaci, ali zamisli neku ozbiljnu srpsku politicku licnost koja je... recimo, albansko-hrvatskog porekla, ili hrvatsku koja je... pa, Srbin.
 
Овде је схватање опозиције постало врло либерално и погрешно.
Није то никаква опозиција.То је реметилачки страни фактор који се бори да врати Русију у деведесете године,доба посртања и пропасти у корист англо-саксонског света.

"Друга Русија" је исто оно што и ЛДП,односно "друга Србија" у нас.Дакле,страни фактор.

Што се мене тиче,они не представљају легитимну опозицију јер се суштински не залажу за промене начина остваривања циљева ка развоју руског друштва,него за разбијање државе и финансијско-политичку зависност.

Треба их елиминисати и забранити.
A jel ti imas neke konkretne dokaze za ove svoje tvrdnje ili je samo proradio udbaski mentalitet u tebi pa lupas onako po instinktu?
 
Mislim da to sto je gruzijski jevrejin znaci da su mu sanse za bilo kakav politicki uspeh ravne nuli.

Covek u sebi ujedinjuje dva omiljena ruska bauka - Kavkaz i Jevreje. Ne znam kako da ilustrujem sta to njima znaci, ali zamisli neku ozbiljnu srpsku politicku licnost koja je... recimo, albansko-hrvatskog porekla, ili hrvatsku koja je... pa, Srbin.
pa skoro celu ekonomiju im drze Jevreji pa sto se onda ne bi bavili i politikom ?
 
albanac hrvat kao političar mi ne smeta, ustvari mi ne znači apsolutno ništa....
upravo sam postavila temu da bih ukazala na paralele sa Srbijom
sem ruskog LDP (Kasparov) tu je i Edička (Eduard Limonov- nacional boljševik) i još neke stranke ekstremne desnice
 
Kod nas mrznje protiv Jevreja hvala Bogu skoro i nema, verovatno zato sto nema ni Jevreja.

Rusi ne da ih mrze nego je to zastrasujuce. Ti oligarsi su ili zbrisali za London i Izrael ili su na putu, i novih nece biti. Jevrejskih predsednika ce biti jos mnogo manje.
 
A jel ti imas neke konkretne dokaze za ove svoje tvrdnje ili je samo proradio udbaski mentalitet u tebi pa lupas onako po instinktu?

Где ћеш веће доказе од јавне подршке свих западних лидера овој опцији.
Меркелова кад год је била с Путином,није пропустила прилику да се посе*р по руској "недемократичности" и блокади деловања њихових пулена.

То су највећи докази-јавна подршка.
 
Где ћеш веће доказе од јавне подршке свих западних лидера овој опцији.
Меркелова кад год је била с Путином,није пропустила прилику да се посе*р по руској "недемократичности" и блокади деловања њихових пулена.

То су највећи докази-јавна подршка.

To nije jedna politička opcija...
 
Limonov nije bas SRS - SRS je najjaca politicka stranka u Srbiji, a Limonov mislim da nikad nije imao ni jednog poslanika u Dumi. Covek je mentol i klovn, pazi zastavu pokreta:


18709_liga_nacional_bolchevique.JPG
 
Limonov je debil. U stvari koliko sam citao njegov pokret je jedini donekle masovan tamo, Kasparov i kompanija nemaju nikoga.

Dal' tebi smeta albansko-hrvatski politicar nije bitno, jer i sama znas da bi smetao ogromnoj vecini Srba.

pa i u Srbiji najvise glasova osvaja stranka ciji je shef Hrvat i to onaj hercegovacki, a poznato je da su ti najgori od sve dece
 
Овде је схватање опозиције постало врло либерално и погрешно.
Није то никаква опозиција.То је реметилачки страни фактор који се бори да врати Русију у деведесете године,доба посртања и пропасти у корист англо-саксонског света.

"Друга Русија" је исто оно што и ЛДП,односно "друга Србија" у нас.Дакле,страни фактор.

Што се мене тиче,они не представљају легитимну опозицију јер се суштински не залажу за промене начина остваривања циљева ка развоју руског друштва,него за разбијање државе и финансијско-политичку зависност.

Треба их елиминисати и забранити.


odlicna opservacija. potpisujem
 
Te price oko Seseljevog porekla se upravo zato i pricaju, jer u Srbiji nema gore diskvalifikacije.

upravo tako . to je ono , nemam nacina kako da ga diskvalifikujem , pa cu reci da je hrvat. a istovremeno to prozivanje dolazi od onih koji govore za sebe da su "gradjani sveta" da nisu nacionalisti i da im nije bitno ko je koje vere i nacije :roll:

mislim to svetolikovo proizvanje je isto u rangu onog krstana kovjenica koji tadica naziva boki taci pederovic francetic.
 
Činjenica je da je Šešeljevo poreklo mutno. E sad, zabavno je to što njemu toliko znači da bude Srbin. Još zabavnije je kada se neko drugi uhvati njegovog porekla ;)

seseljevo poreklo uopste nije mutno, on je iz cisto srpske porodice iz popova polja u hercegovini i u drugom svetskom ratu vecina pripadnika njegove familije je pobijena od strane ustasa.
 
Ma mislim, mutno... Meni je Srbin onaj ko hoce da bude Srbin.

Sta vredi da ja sad nekom Jasariju ili Trajkovskom dokazujem da mu je cukundeda bio Srbin ako se on tako ne oseca? Prema tome, i Seselj je Srbin ako hoce da bude Srbin, taman i da mu je deda Francetic.
 

Back
Top