Opet štap bez šargarepe od strane EU!!

draksson

Iskusan
Poruka
5.674
Redovna komunikacija sa žutom Srbijom u vidu štapa po leđima od strane EU se nastavlja.
Belgija koja predsedava EU u narednom periodu porucuje:
;Iako uhapsite Mladića nema ništa od EU:
da nije više žalosno bilo bi smešno!! :think:



Belgija: I da Mladića sutra uhapse, još ništa od statusa kandidata?

eu_zastave_130x55.jpg



NOVI SAD - Buduće belgijsko predsedništvo Evropskom unijom (EU), koje dolazi na čelo Unije u drugoj polovini godine, ne predviđa mogućnost da Srbiji bude dat status kandidata za EU, piše novosadski "Dnevnik", pozivajući se na izvore bliske belgijskom timu koji priprema predsedavanje Unijom od 1. jula.
"Istina je da je još rano pričati o preciznoj agendi, ali s obzirom na razvoj događaja ne postoje šanse da za vreme belgijskog predsedavanja Unijom Srbija dobije status kandidata", rekao je ovaj izvor.

Belgijanci objašnjavaju da je izlišno diskutovati o kandidatskom statusu Srbije, dok o tome mišljenje ne uradi Evropska komisija.

"Evropska komisija neće dati mišljenje o statusu Srbije sve do sledećeg proleća, taman i da Ratko Mladić sutra bude uhapšen. Čak ni Austrija i Grčka, zemlje izuzetno naklonjene Beogradu, nisu pomenule u svom zajedničkom pismu davanje statusa kandidata Srbiji u ovoj godini", rekao je belgijski funkcioner tima za pripremu predsedavanja te države Evropskom unijom.

http://www.rtv.rs/sr_lat/politika/b...mpaign=Feed:+RtvSveVesti+(RTV+poslednje+vesti)
 
E sad me interesuju komentari koje bi mogli dati iz državnog vrha a vezano za ovu vest. Izbijanje poslednjeg od aduta aktuelne vlasti "Status kandidata za članstvo u EU" kao i prinadležnosti i pristup fondovima pada u vodu. Niti jedno predizborno obećanje nije ispunjeno. Od evroatlantskih integracija ne ostade ni cent a kamo li "Evro". Mislim da nakon ove vesti treba ponuditi Srbiji alternativu i ocenu rada vlasti u vidu "vanrednih izbora". Svako dalje bitisanje bazirano na ovoj ideji je besmisleno i predstavlja čisto gubljenje vremena. Neka narod oceni kuda se i kome okrenuti.
 
E sad me interesuju komentari koje bi mogli dati iz državnog vrha a vezano za ovu vest. Izbijanje poslednjeg od aduta aktuelne vlasti "Status kandidata za članstvo u EU" kao i prinadležnosti i pristup fondovima pada u vodu. Niti jedno predizborno obećanje nije ispunjeno. Od evroatlantskih integracija ne ostade ni cent a kamo li "Evro". Mislim da nakon ove vesti treba ponuditi Srbiji alternativu i ocenu rada vlasti u vidu "vanrednih izbora". Svako dalje bitisanje bazirano na ovoj ideji je besmisleno i predstavlja čisto gubljenje vremena. Neka narod oceni kuda se i kome okrenuti.

Ванредни избори крајем пролећа. Осим ако се не деси нешто непредвићено.
 
Ето га еби.
А да дигну награду на сто милијуна?
Ил да признају неовисност покрајинама?
Можда да приступе НАТО-у?
Уведу таху за унилазак пућанству?
Оли саћекају, гробар је са Бриселом на прст у ду*е?
 

Back
Top