Opet podela na Beograd i bedni ostatak Srbije

Не баш, далеко им лепа кућа.
Мрзе га на овај или на онај начин, али никако да га напусте или да одустану од доласка у исти.

Студенти, радници, политичари, предузетници,... Све старосне и друштвене групе јавно говоре против Београда, али никако да одустану од живота у њему. Постоје места која ја мрзим и никада не идем тамо, јер просто ми не прија и немам тамо шта да радим, али ми је несхватљиво како људи мрзе Београд, а желе да живе у њему или не желе да га напусте. Исто важи и за околне државе и људе одатле. Колико сам само пута чуо од њих како мрзе Београд и све што је дошло из њега, а први су да дотрче у тај исти град, који не могу да смисле.

Људи се не боре за своја места и за своје градове. Што се тиче ових поклона и ваучера, ја не завидим никоме ко је то добио и ко то може да искористи, јер то не решава ничији проблем.

Нисам разумео ово, али нема везе.
Kažem da ne želim niti imam mogućnosti da živim u Beogradu jer mi je deda bio naivna sirotinja i nije krao dok su svi ostali krali pa tako ja u zemlji Srbiji mogu samo da sanjam stambeni kredit i stvaranje porodičnog ognjišta. A i za toliko para koliko košta život u Beogradu neka hvala, bolje da rintam u inostranstvu kad već moram.

Мрзе га на овај или на онај начин, али никако да га напусте или да одустану од доласка у исти.

Студенти, радници, политичари, предузетници,... Све старосне и друштвене групе јавно говоре против Београда, али никако да одустану од живота у њему. Постоје места која ја мрзим и никада не идем тамо, јер просто ми не прија и немам тамо шта да радим, али ми је несхватљиво како људи мрзе Београд, а желе да живе у њему или не желе да га напусте. Исто важи и за околне државе и људе одатле. Колико сам само пута чуо од њих како мрзе Београд и све што је дошло из њега, а први су да дотрче у тај исти град, који не могу да смисле.

Људи се не боре за своја места и за своје градове. Што се тиче ових поклона и ваучера, ја не завидим никоме ко је то добио и ко то може да искористи, јер то не решава ничији проблем.
Mrze Beograd uglavnom oni koji nisu mogli da dobace do njega ili ako su dobacili nisu uspeli da se obdrze u njemu a nisu bas sasvim na svojim nogama ili u svojoj glavi i u tim mestima gde zive. Oni koji imaju svoje sredjene zivote ne dotice previse Beograd, kao sto Beogradzane recimo ne dotice zivot u Londonu.

Pogledajte prilog 1451614
Ponovo podela, deca i zaposelni u obrazovanju u Beogradu za Novu Godinu dobijaju vaučer u vrednosti od 6000 din koji mogu iskoristiti u sledećim prodavnicama: Planeta sport, Dexy co kids, Sport Vision, N Sport i Trendmaker.
Nije u pitanju visina iznosa, ovo i nisu neke pare, problem je u samom postupku. Opet se šalje poruka ostatkuu Srbije da su njihova deca manje vredna i prepuštena na milost i nemilost opština, imaju li ili ne novca za tako nešto. Najčešće nemaju, nemaju novca ni za pedagoške asistente, ovo je tek preveliki luksuz za opštinare bednih opština. Šalje se poruka i prosvetarima. Vama u provinciji ne treba deksikio i planeta sport, idite kod Kineza, mada i oni poskupeli :(
Znam da će biti i objašnjenje da je gospodin gradonačelnik sklopio dil sa navedenim prodajnim lancima ali jedino što odzvanja ostalima u Srbiji je da Beograd opet dobija a mi smo samo glupo biračko telo koje se oduševi kad im opština okreči školu ili im kupi neophodne projektore, ne za njih lično već za dobrobit nastave.
Kada budete opet pomislili kako je posao prosvetara lagan, neobavezan i opušten, setite se svoje dece, koja nisu iz Beograda i za koju ćete opet platiti knjige, koja su beogadskoj deci besplatno podeljne ili ako imate rođake sa decom u Beogradu, pa vam se ta deca budu hvalila kako su im dali da kupe nešto u deksiku, vi objasnite vašoj deci zašto njima niko nije dao ništa. A i sačekaće vas studiranje u istom tom Beogradu kome ćete kroz stanarine i sve ostalo opet donirati silne novce..
Baš ste nezahvalni...

Trgovina je trgovina. Gradonačelnikova ili negradonačelnikova...

Kažem da ne želim niti imam mogućnosti da živim u Beogradu jer mi je deda bio naivna sirotinja i nije krao dok su svi ostali krali pa tako ja u zemlji Srbiji mogu samo da sanjam stambeni kredit i stvaranje porodičnog ognjišta. A i za toliko para koliko košta život u Beogradu neka hvala, bolje da rintam u inostranstvu kad već moram.
Nisu ni svi Beogradzani, bar ogroman % nije, unuci deda koji su krali pa tako svojim potomcima omogucili da zive u Beogradu. Znam bar 30-40 ljudi (a koliko ih tek ne znam) koji su dosli da studiraju u BGD, prezivljavajuci po studentskim domovima, iznajmljenim sobama na periferiji dok su im roditelji radili u Sipadu, Zastavi ili u poljoprivrednom gazdinstvu u Mokrinu. Ti ljudi su zavrsili neke skole, zaposlili se u BGD, napravili porodice, skucili se i imaju danas mnogo bogatiji i ispunjeniji zivot u BGD od mnogih rodjenih Beogradzana. Tvoja iskljucivost i mrznja ka Beogradu i Beogradzanima je rezultat tvoje frustracije i nesposobnosti.

Mrze Beograd uglavnom oni koji nisu mogli da dobace do njega ili ako su dobacili nisu uspeli da se obdrze u njemu a nisu bas sasvim na svojim nogama ili u svojoj glavi i u tim mestima gde zive. Oni koji imaju svoje sredjene zivote ne dotice previse Beograd, kao sto Beogradzane recimo ne dotice zivot u Londonu.
Мрзе га и они који су се у њему населили и који су добили и више него што су заслужили. То се види и осети када се читају новине, када се гледа ТВ или када се прелистава интернет. Много, али баш много људи је добило одличну шансу и добар положај у Београду, а све време га пљују и мрзе. Мрзе и нападају људе који у њему живе и стално говоре како њима нешто следује, а одавно су добили много више од онога што заслужују.

Ови ваучери су по мом мишљењу бесмислени, јер они не решавају ничији проблем. Нико неће живети боље, нити ће решити неки конкретан проблем. Добиће неку играчку и то је све. Постоје и друга места у Србији, попут Јагодине, где тамошњи становници добијају нешто што народ у осталим срединама не добија. Постоје крајеви где живе националне мањине, које исто морају да добију нешто, иако не остварују ниједан други услов, осим тога што су у мањини.

Ја рецимо могу са пуним правом да кажем да у школама не влада свуда једнак критеријум. Никада није и нити ће. Није владао у Југославији, не влада ни у Србији. Ово истичем јер је ово подфорум о образовању. Том темом и тим проблемом се нико не бави, а много је важнија од ваучера и играчака.

Већина људи у Београду није крала.

Додаћу да ово није везано само за Београд, већ и за сваку већу и богатију средину. Људи који из Србије и других околних земаља оду за Немачку и Аустрију или неку другу западну земљу, пљују по тамошњим градовима и тамошњем систему. Ја лично познајем више људи, који су отишли да живе на запад, и често чујем од њих како критикују те државе и народ где гостују. Када претерају, ја им поставим питање зашто се не врате назад у средину из које су побегли. Исто се односи и на мигранте, који су незадовољни западним државама и народом који тамо живи.

Brate, da si iscitao ovu prepisku od pocetka video bi da je Lagerta koja je postavila ovu temu napisala da se prica odnosi samo na prosvetare koji imaju decu a ne na svu skolsku decu u BGD, tu informaciju je tek kasnije neko dopunio i obavestio nas da se to odnosi na skolsku decu u BGD. Pa posto ja ne zivim u Srbistanu i ne pratim sve vesti, pogotovo tako nesto (vaucere, cene parizera, koji je lokalni sherif skenjao kog lokalnog sherifa itd) mislio sam da je Lagertina informacija u uvodnom tekstu istinita. Nauk, kad neko postavi temu treba prvo proveriti da li je to istina.
Lagerta je jasno napisala da vaučere dobijaju sva deca u BG i radnici u obrazovanju, ne znam zašto potenciraš nejasni post...

Istinu za volju nigde nije napisala da se cela prica odnosi na SVU decu iz BGD, napisala je:
"deci i zaposlenima",
"Šalje se poruka i prosvetarima."
"nemaju novca ni za pedagoške asistente"
" a mi smo samo glupo biračko telo koje se oduševi kad im opština okreči školu ili im kupi neophodne projektore, ne za njih lično već za dobrobit nastave."
"kada budete opet pomislili kako je posao prosvetara lagan, neobavezan i opušten, setite se svoje dece koja nisu iz Beograda i za koju ćete opet platiti knjige"
itd

Kasnije tokom diskusije nijednom nije pokazala da sam u zabludi pisuci od prosvetarima i ostalim gradjanima u toj drzavi, cak se i raspravljala sa mnom braneci prosvetare i celu pricu usmeravajuci iskljucivo na prosvetare. Ocito ni ona nije znala informaciju da se odnosi na sve roditelje sa decom iz BGD jer bi bar negde to pokazala.
Još jednom, ne izvlači rečenice iz konteksta, već čitaj celu temu. Hvala.

Nije poenta u zavisti već u podeli, na BG i ostalu bedu..

Ne dotiče me život u BG niti je to tema, već podele koje se godinama prave između ulaganja u BG i u ostatak bedne Srbije...

Lagerta je jasno napisala da vaučere dobijaju sva deca u BG i radnici u obrazovanju, ne znam zašto potenciraš nejasni post...
Gde je Lagerta napisala rec "SVA" u svom uvodnom postu? Gde? U 10.42 juce kada je editovala tekst nije nigde stajalo "sva", nigde u njenom uvodnom tekstu nema sazaljenja ka svim gradjanima Srbije koji nisu dobili vaucer, nego se samo lamentira kako je prosveta u ostatku Srbije zapostavljena u odnosu na BGD. A jos bolje je sto je Lagerta jedno 3-4 puta odgovorila na moje komentare u kom ja jasno pisem tako da se jasno vidi da mislim da se cela ta prica sa vaucerima odnosi samo na decu prosvetara. I nije reagovala do danas.

Budjoni, pogledaj sta sam napisao, napisao sam da se poreskim novcima bahate svi, cak i oni koji ih dobijaju, kad dobiju nesto na poklon malo im je jer je neko drugi dobio vise od njih. Pa tako, posle rajzasnjenja ispada da u BGD svi dobijaju te vaucere, a po Lagerti dobijaju i prosvetni radnici u Cicevcu i Leskovcu, ne 6000 dinara kao Beogradzani pa zbog toga i sva ova buna - zasto oni dobijaju vise od nas. No, pitanje je zasto niko ne postavi pitanje zasto bi drzavni sluzbenici iz Cicevca ili Leskovca dobijali vaucer od drzave a ne i zaposleni u Henkel Leskovac ili poljoprivredni proizvodjac iz Cicevca? Zasto bi drzava bila majka Mara svojim zaposlenicima a svim ostalim maceha? Izgleda da tvoje sive celije nisu stigle do tog nivoa dedukcije.
You keep telling us you live & get paid in the United States, so why all the fuss?

Možda malčice više nego u ostatak Srbije, sve je uglavnom završilo po privatnim džepovima.
Ово сам питао из следећих разлога:

1. Београд има два милиона становника и нема метро;
2. Београд још увек нема комплетну облизаницу;
3. Београд нема колектор за канализацију, већ се све излива у Саву и Дунав;
4. Београд има загађен ваздух;
5. Београд има готово непрекидне застоје у саобраћају на неким саобраћајницама;
6. Београд има проблем са дивљом градњом;
...

То што је неко назидао солитере и отворио "луксузне" продавнице (да је неко некада отишао на запад, никада не би ово овде назвао луксузним продавницама), не значи да је у Београд уложено.

Људи ће да добију ваучер за играчку, а када прође Нова година сви проблеми ће наставити да постоје и неће бити решени. Потпуно промашен разлог да се направи подела на Београд и остатак бедне Србије.

Ово сам питао из следећих разлога:

1. Београд има два милиона становника и нема метро;
2. Београд још увек нема комплетну облизаницу;
3. Београд нема колектор за канализацију, већ се све излива у Саву и Дунав;
4. Београд има загађен ваздух;
5. Београд има готово непрекидне застоје у саобраћају на неким саобраћајницама;
6. Београд има проблем са дивљом градњом;
...

То што је неко назидао солитере и отворио "луксузне" продавнице (да је неко некада отишао на запад, никада не би ово овде назвао луксузним продавницама), не значи да је у Београд уложено.

Људи ће да добију ваучер за играчку, а када прође Нова година сви проблеми ће наставити да постоје и неће бити решени. Потпуно промашен разлог да се направи подела на Београд и остатак бедне Србије.
Kada je rečo deci, nije prvi put da se ovako nešto dešava. Ne mislim da je ovo jedini i krucijalni razlog ali je činjenica da je svakako ostatak Srbije skrajnut po mnogim pitanjima. Bez obzira na navedeno, ja ne videh da se iz BG vraćaju u provinciju da bi bolje živeli.

Kada je rečo deci, nije prvi put da se ovako nešto dešava. Ne mislim da je ovo jedini i krucijalni razlog ali je činjenica da je svakako ostatak Srbije skrajnut po mnogim pitanjima. Bez obzira na navedeno, ja ne videh da se iz BG vraćaju u provinciju da bi bolje živeli.
Ја сам питао ко плаћа те ваучере: Република или Град Београд?

Več sam napisala u uvodnom postu, da se to plaća iz opštinskog budžeta, što znači da ostale oštine po SRB nemaju.
Ако се плаћа из општинског буџета, онда не постоји проблем. Било би непоштено да се плаћа из републичког буџета, јер би се онда правила дискриминација.

И друге општине имају неке погодности за своје становнике и то нико не осуђује. Ја мислим да ови ваучери неће никоме побољшати живот, већ да је то једна краткорочна ствар.

Треба се фокусирати на суштинске проблеме, а не правити бесмислене поделе и свађати људе без потребе. Ја никада нисам био љубоморан на Јагодину, када су тамо организована путовања или нешто друго тамошњим људима.

Далеко од тога да остале општине немају. Узмимо као пример Општину Чајетина. Мислим да за њу нико не може да каже да нема. Е сад, они својим новцем располажу на другачији начин.

Ако се плаћа из општинског буџета, онда не постоји проблем. Било би непоштено да се плаћа из републичког буџета, јер би се онда правила дискриминација.

И друге општине имају неке погодности за своје становнике и то нико не осуђује. Ја мислим да ови ваучери неће никоме побољшати живот, већ да је то једна краткорочна ствар.

Треба се фокусирати на суштинске проблеме, а не правити бесмислене поделе и свађати људе без потребе. Ја никада нисам био љубоморан на Јагодину, када су тамо организована путовања или нешто друго тамошњим људима.

Далеко од тога да остале општине немају. Узмимо као пример Општину Чајетина. Мислим да за њу нико не може да каже да нема. Е сад, они својим новцем располажу на другачији начин.
Koliko uspešnih i bogatih opština u Srbiji ima? Ne znam na koje pogodnosti misliš, da imaju druge opštine, osim par njih u celoj zemlji..naravno da se ovime pravi podela, nisam je ja napravila ali kad roditelji iz ostalih gradova u SRB pročitaju da deci u BG besplatni udžebenici, deci u BG besplatni tableti, deci u BG već druga godina, vaučeri, naravno da će se zapitati, dokle je to samo BG toliko bogat. Jeste logično da kao glavni centar ima normalno, najveći budžet ali pitaj roditelje iz ostalih gradova kako se osećaju kada pročitaju ovakve vesti.

Back