Opel Mokka problem sa motorom

timemachine

Zainteresovan član
Poruka
260
Pozdrav drustvo. Posto vidim da ovde ima dosta znalaca u vezi automobila postavicu pitanje u nadi da ce mi neko dati neku smernicu u vezi problema koji me muci.
Ovako: kupio sam opel mokku u martu 1.4 turbo benzinac 140ks, 4×4, 2013 godiste. Prvih dana sam primetii neki cudan zvuk u predelu motora (postavicu video pa poslusajte). Otisao sam u auto kucu da reklamiram. Do danas zamenili su: vodenu pumpu, alternator, keilriemen (pisem na nemackom posto neznam prevod), i navodno su menjali poklopac motora... 3 puta sam ga vracao na servis... Zadnji put mi kazu sada je sve ok, nisam presao 5 km opet se isto cuje. To je jaca auto kuca ovde, zbog toga sam i kupio auto. Mislio sam da su mehanicari tamo strucni, kad ono ispade da jednu obicnu gresku nemogu locirati i srediti. Sutra ga svakako vozim u auto moto savez na pregled, ali bi voleo cuti i vase misljenje sta bi to moglo biti. Ako neko zna, molim neka napise. Obratite paznju na video, pogotovo pred kraj gde se to skripanje jasno cuje jos uvek iako motor vise ne radi



Hvala na svakom misljenju
 
Codan zvuk....čuje se i kad radi motor .. Morao bi bar da lociras odakle zvuk dolazi leva strana,desna,iz motoa ili menjaca .. ja sam se tako jednom zajebavao oko zvuka u Insigni preriodicno se pojavljivao kad joj daš gas ... ubio de trazeci dok mi jedan iz Opela nije rekao .. Tako i ti preporucio bi ti da ti ga pogleda neko u Opelu .. ako je nešto sto se javlja retko oni imaju najbolje iskustvo sa tim .. Detekcija preko videa tesko jedino da je nešto bas ocito ..
 

Back
Top