Opeko sam se

Обилић

Iskusan
Poruka
6.186
E ljudi
Nesto sam przio u kuhinji
i opekao sam prst
dajte neke savjete sta da radim sta da mazem

Ако је мала опекотина приближи је врелој рингли
и трпи док не осетиш да те више не боли (док не "прегори").

Ако је већа опекотина иди у завод за опекотине у Звечанској улици.

Ја то нисам знао кад сам полио врелу супу по себи
па сам сипао на опекотине брашно, јаја, беланца
и шта год је нека баба из комшилука препоручила ! :roll:

Будибогснама, ко да сам са Марса пао !

Али ето, никада нисам имао слична искуства !
Јавио се у горепоменуту клинику тек 24 сата од повређивања,
пито ме дежурни лекар јесам ја то запршку правио ! :hahaha::hahaha::hahaha:

Добро је да тровање нисам добио !!!

Обилић

Iskusan
Poruka
6.186
Znam da kasnim, ali ja ne bih stavljala ništa osim hladne vode. Super sam se provela s jekodermom, em me bolelo pet dana, em sam imala ožljak po godine kasnije.
Sad kad god se opečem, samo pod hladnu vodu dok se bol ne smiri. Čak i ako bukne mehur, čak i ako pukne - brže prolazi i ne ostavlja traga. Nikad više nikakve kreme i pomagala.

Да, доктори то саветују,
као нормално је да опекотину поспеш хладном водом,
али је мене покојни ћале научио нешто друго
и то стварно ради моментално !

Најбрже и најбоље пролазе те мале опекотине
ако поступиш како сам горе објаснио !

Принесеш опекли прст врелој рингли и после пар секунди "пегори"
и немаш више никакве болове !

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
46.868
Мени је једном по ногама прснуло врело, тек скинуто са кључа млеко. Уопште није било наивно. Сетила сам се и обукла хладном водом натопљене хеланке.
А тетка је просула по руци врело уље. То је већ захтевало др. Чак су јој и дерали кожу :sad2:

misticlady

Ističe se
Poruka
2.418
Нисам ишчитала ни један ваш пост,али пошто сам имала опекотине 2 степена(површински не велике) рећи ћу вам само једну ствар.Младе маме и сви остали запамтите:директно на опекотину ставите умућено жуманце.Значи не беланце него жуманце.Тиме ћете отклонити бол, и спречиће те појаву плиха.Дебео слој жуманцета требало би намазати и пустити да стоји да се осуши.Понављај те поступак,не морате скидати тај сасушени слој већ утапкајте преко њега.Престаје пецкање ,бол и нема плиха.Опекотина се не прекрива ни са чиме.Биће црвенила наравно и да не заборавим после пар сати на танке листиће газе натопите вазелин и ставите тако преко опекотине!Видећете чудо!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.