Opasnost od doslovnog tumačenja Biblije

Ime a nije ime.Pitas me ko si ti a tebi ja sam
ona koja jesam a ti kazes jao jasna se zoves.Covek je stvarno glup.Ustvari vise bezobrazan.
pa ajd pokušaj ti nekom ko je učen da se zove tako a da to apsolutno ništa ne znači.
šta znači /skraćeno/ ja jesam? po meni ništa, šta jesi?
biblijski bog nema lično ime, ima karakterne nazive.
ja jesam svemoćni
ja jesam svevišnji
ja jesam gospodar
ja jesam vladar
itd
nego eto oće čovek da bude kum bogu pa to ti je.
hrist ga ne zove jhvh već otac, ne što mu je tata nego što simboliše nekog od koga te strah kad pogrešiš, koji se brine o tebi i šta već sve otac simboliše.
 
pa ajd pokušaj ti nekom ko je učen da se zove tako a da to apsolutno ništa ne znači.
šta znači /skraćeno/ ja jesam? po meni ništa, šta jesi?
biblijski bog nema lično ime, ima karakterne nazive.
ja jesam svemoćni
ja jesam svevišnji
ja jesam gospodar
ja jesam vladar
itd
nego eto oće čovek da bude kum bogu pa to ti je.
hrist ga ne zove jhvh već otac, ne što mu je tata nego što simboliše nekog od koga te strah kad pogrešiš, koji se brine o tebi i šta već sve otac simboliše.
Lepo isys kaze da oca niko nije video a vidjen bio u grmu.Ko laze isys ili.mi da je to otac
 
pa ajd pokušaj ti nekom ko je učen da se zove tako a da to apsolutno ništa ne znači.
šta znači /skraćeno/ ja jesam? po meni ništa, šta jesi?
biblijski bog nema lično ime, ima karakterne nazive.
ja jesam svemoćni
ja jesam svevišnji
ja jesam gospodar
ja jesam vladar
itd
nego eto oće čovek da bude kum bogu pa to ti je.
hrist ga ne zove jhvh već otac, ne što mu je tata nego što simboliše nekog od koga te strah kad pogrešiš, koji se brine o tebi i šta već sve otac simboliše.
Sta jesam.Ono sto sam a sto sam zini da ti kazem haha
 
Lepo isys kaze da oca niko nije video a vidjen bio u grmu.Ko laze isys ili.mi da je to otac
22. И окренувши се к ученицима рече: Све је мени предао Отац мој, и нико не зна ко је Син осим Оца, ни ко је Отац осим Сина, и ако Син хоће коме казати.

samo sin zna ko je otac, jasno i nedvosmisleno.

19. Тада Му говораху: Где је отац твој? Исус одговори: Ни мене знате ни Оца мог; кад бисте знали мене, знали бисте и Оца мог.

jevreji nisu imali pojma ko je taj bog o kome isus priča.
 
То је тачно, међутим, ако се уместо опасности по православље фокусирамо на опасност по психофизичко здравље и живот људи (што је врло присутно у овом случају), проблем поприма потпуно другачије димензије и значење.
Meni ovo iskreno lici na "lov na vestice" (iako je poznato koliko sam protiv sekti ali vise onih satanistickih ili sinkretistickih koje se zaista bave ritualnim ubistvima), jer nisu Jehovini svedoci jedini koji ne zele da primaju vakcine.

Mozda su jedini koji ne zele da prime tudju krv, ali to je opet njihovo pravo jer ti ne mozes naterati nikog da se leci ako ne zeli da se leci, prosta stvar, pa ma bili oni Jehovini svedoci, ma bilo ko drugi.
 
Meni ovo iskreno lici na "lov na vestice" (iako je poznato koliko sam protiv sekti ali vise onih satanistickih ili sinkretistickih koje se zaista bave ritualnim ubistvima), jer nisu Jehovini svedoci jedini koji ne zele da primaju vakcine.

Mozda su jedini koji ne zele da prime tudju krv, ali to je opet njihovo pravo jer ti ne mozes naterati nikog da se leci ako ne zeli da se leci, prosta stvar, pa ma bili oni Jehovini svedoci, ma bilo ko drugi.
Odakle ti to to nije tacno.
Js nisu protiv vakcina to je licna stvar.
kao sto je i izbor lecenja licna stvar i ustavno pravo svakog coveka.
Ka osto si pogresno napisal recenicu da ne mozes nikoga da nateras da se leci?
Ne mozes nikoga da nateras da se leci kao ti ili neko drugi
to je ispravno reci
Jer JS se lece normalno i biraju savremenije metode lecenja koje su najmanje rizicne po zivot.
 
Odakle ti to to nije tacno.
Js nisu protiv vakcina to je licna stvar.
kao sto je i izbor lecenja licna stvar i ustavno pravo svakog coveka.
Ka osto si pogresno napisal recenicu da ne mozes nikoga da nateras da se leci?
Ne mozes nikoga da nateras da se leci kao ti ili neko drugi
to je ispravno reci
Jer JS se lece normalno i biraju savremenije metode lecenja koje su najmanje rizicne po zivot.
Vidi, vi mene uopste ne zanimate sta jeste ili niste, meni to nemoj da objasnjavas.

Samo je ovaj covek, "tumac" u videu spomenuo nesto o vakcinama da ih ne primate i to sam uzela zdravo za gotovo. Mozda je tako, mozda i nije, to ne menja stvar da ako jeste, niste jedini koji ne zele da prime vakcinu.

Sto se ovog drugog tice, netacno, niko nije duzan ni da se leci ako ne zeli i to je njegovo ustavno pravo, a da me ubedjujes da je transfuzija krvi opasna po zivot, to ne mozes, pricaj nekome drugome. Ali ako ti lakse, leci se i pijavicama, briga me, ja pisem o principu a ne o vama jer me kazem, niti interesujete toliko, niti dajete jedinstvene odgovore nego jedni jedno, ti drugo, pa samo toj papazjaniji zelim da dam razuman ton i zakljucak.
 
Vidi, vi mene uopste ne zanimate sta jeste ili niste, meni to nemoj da objasnjavas.

Samo je ovaj covek, "tumac" u videu spomenuo nesto o vakcinama da ih ne primate i to sam uzela zdravo za gotovo. Mozda je tako, mozda i nije, to ne menja stvar da ako jeste, niste jedini koji ne zele da prime vakcinu.

Sto se ovog drugog tice, netacno, niko nije duzan ni da se leci ako ne zeli i to je njegovo ustavno pravo, a da me ubedjujes da je transfuzija krvi opasna po zivot, to ne mozes, pricaj nekome drugome. Ali ako ti lakse, leci se i pijavicama, briga me, ja pisem o principu a ne o vama jer me kazem, niti interesujete toliko, niti dajete jedinstvene odgovore nego jedni jedno, ti drugo, pa samo toj papazjaniji zelim da dam razuman ton i zakljucak.
Ne zanima te a pises pogresno.
ja sam te samo ispravila da znas kako je.
Da te ne zanima ne bi pisala o JS
eto obavestila sam te to u vezi vakcina da nije tacno a ti neproverenu informaciju siris
to su licne stvari e ne stvar vere

Eto napisal sam da JS nisu protiv a ti i dalje pises da jesu
ok ako te to raduje da je tako
nemam te sta ubedjiva ti zna se da je krv opasna po z\ivot i da postoji sigurniji beskrvi nacin lecenja
to su naucna dostignuca i cinjenice
a ja se ne mesam vama lecite se rizicnije o to je vasa stvar
nasa je da se lecimo najsavrmenijim metodama
 
Ne zanima te a pises pogresno.
ja sam te samo ispravila da znas kako je.
Da te ne zanima ne bi pisala o JS
eto obavestila sam te to u vezi vakcina da nije tacno a ti neproverenu informaciju siris
to su licne stvari e ne stvar vere

Eto napisal sam da JS nisu protiv a ti i dalje pises da jesu
ok ako te to raduje da je tako
nemam te sta ubedjiva ti zna se da je krv opasna po z\ivot i da postoji sigurniji beskrvi nacin lecenja
to su naucna dostignuca i cinjenice
a ja se ne mesam vama lecite se rizicnije o to je vasa stvar
nasa je da se lecimo najsavrmenijim metodama
Nisi u pravu uopste i ne zanimaju me Jehovini svedoci, to sto ti objasnjavas sada, objasnjavaj sebi, meni nema potrebe. U redu neka sam pogresila za vakcine, to ne znaci da ste u svemu drugom u pravu, narocito u vezi transplantacije krvi. Ne mogu da delim to misljenje i zato mislim da se pretvarate da ste nesto iznad obicnih ljudi a niste, nego sami sebi dajete na vaznosti da bi skrenuli paznju na sebe i "vrebali nove zrtve".

Ipak poenta mog ucesca u ovoj temi niste vi ili ne ovog puta, bilo je tema i tema za kritiku, nego covek i voditelj "tumac" koji je otisao u drugu krajnost, bezboznicku i bogoboracku da vredja i ceo hriscanski svet svojim bezumnim doskocicama i "sudjenjima Bogu".
 
Nisi u pravu uopste i ne zanimaju me Jehovini svedoci, to sto ti objasnjavas sada, objasnjavaj sebi, meni nema potrebe. U redu neka sam pogresila za vakcine, to ne znaci da ste u svemu drugom u pravu, narocito u vezi transplantacije krvi. Ne mogu da delim to misljenje i zato mislim da se pretvarate da ste nesto iznad obicnih ljudi a niste, nego sami sebi dajete na vaznosti da bi skrenuli paznju na sebe i "vrebali nove zrtve".

Ipak poenta mog ucesca u ovoj temi niste vi ili ne ovog puta, bilo je tema i tema za kritiku, nego covek i voditelj "tumac" koji je otisao u drugu krajnost, bezboznicku i bogoboracku da vredja i ceo hriscanski svet svojim bezumnim doskocicama i "sudjenjima Bogu".

Samo sam te ispravila sta si pogresno napisala u vezi JS
Ne moras da delis to misljenje i to je to
Ne pretvaramo se nista nego samo primenjujemo Bozju rec.
To moze svaki covek.

A da tu se slazem da je voditelj otisao u krajnjost i vredja hriscanstvo i Boga.
 
Mozda su jedini koji ne zele da prime tudju krv, ali to je opet njihovo pravo jer ti ne mozes naterati nikog da se leci ako ne zeli da se leci, prosta stvar, pa ma bili oni Jehovini svedoci, ma bilo ko drugi.
Не пориче им нико њихово право, само истичем да је то учење против трансфузије једна од опасности о којима говорим.

Уче децу да одбијају трансфузију и умиру из страха од Бога и од губитка вечног живота, а све на основу погрешног тумачења текста Библије. То називају добрим примерима вере. Уче их да не контактирају с родбином и пријатељима који напусте или буду изопштени из организације. Уче их да су мала деца непријатељи Бога. Уче их да сваког тренутка треба да се деси њихов жељно ишчекивани свети рат, ево само што није, живимо у последњим временима последњих времена. Уче их да је погрешно пријавити сексуално узнемиравање и злостављање ако у току чина није било присутно најмање два сведока, уче их да се не обраћају полицији ако то ,,није неопходно". Педофиле крију и кад ураде нешто лоше само их премештају из једне у другу општину без икаквог обавештавања родитеља у тој другој општини, а ако то ико открије и побуни се, организовано се малтретира од стране старешина и изопштава из организације.

То су добро позната и са безброј примера документована дешавања која се не могу порећи. На све то они имају своја права нажалост, која им државе обезбеђују уместо да се обрачунају с њима као са сваком другом опасном организацијом која угрожава животе и психофизичко здравље милиона људи.

Четрдесетједногодишња мајка деветоро деце из Такорадија у Гани је преминула после одбијања трансфузије услед губитка велике количине крви приликом свог деветог порођаја 2015. године, наводећи да јој религија то забрањује. Као резултат тога, преминула је и оставила деветоро деце у старатељству своје мајке, а њихове баке. У срамотном покушају да се од овог случаја дистанцира, огранак ЈС у Гани је издао саопштење да немају података да је жена била члан њихове организације. Она је приликом једног од претходних порођаја пристала на трансфузију крви, због чега је била искључена из ЈС, а због чега су званичници града интервенисали да је поново приме у организацију. Вероватно је то разлог због којег је овог пута одбила трансфузију - страх од поновног изопштења.

Петнаестогодишњи Џошуа Меколи из Смедика у Енглеској је преминуо после одбијања трансфузије из верских уверења, услед губитка велике количине крви после несреће у којој га је згњечио аутомобил.

https://www.theguardian.com/uk/2010/may/18/jehovahs-witness-dies-refuse-blood-transfusion

Овако је говорио о томе један од чланова управног тела ЈС на конвенцији 2016. године:
 
Eto napisal sam da JS nisu protiv a ti i dalje pises da jesu
ok ako te to raduje da je tako
nemam te sta ubedjiva ti zna se da je krv opasna po z\ivot i da postoji sigurniji beskrvi nacin lecenja
to su naucna dostignuca i cinjenice
a ja se ne mesam vama lecite se rizicnije o to je vasa stvar
nasa je da se lecimo najsavrmenijim metodama
ma koga farbaš

Hrišćanima je zapoveđeno da se ’uzdržavaju od krvi‘

Dela 15:28, 29: „Jer sveti duh i mi [vodeće telo hrišćanske skupštine] odlučili smo da ne stavljamo nikakvo dodatno breme na vas, osim ovoga što je potrebno: uzdržavati se od onoga što je žrtvovano idolima, od krvi, od udavljenoga [to jest ubijenih životinja iz kojih nije istekla krv] i od bluda. Ako se od svega ovoga čuvate, biće vam dobro. Ostajte zdravo!“ (Ovde je korišćenje krvi u ishrani izjednačeno sa idolopoklonstvom i bludom, u šta se svakako ne želimo upuštati.)
https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/1101989215

vodeće telo donelo odluku.

ko jede krv uopšte, jesi videla nekog da to radi osim u filmovima?
 

Back
Top