Opasnost od doslovnog tumačenja Biblije

Pusti imena.Muslimani veruju da je bog alah poslao abrahama jakova noju davida i isusa a tog boga nazivaju svedoci Jehova a hriscani jhvh.
opet nisi shvatio, na arapskom allah je isto što i na srpskom bog ili na grčkom teos

a jehova je izmislio neki katolički monah u 16 veku, dodao samoglasnike na jhvh i dobio preciznije jehovah, a pre toga masoreti su dodavali samoglasnike i ispalo im jahve.
a ti i ja možemo da ga zovemo (po njihovoj nauci) i juhuva i jahova i jihiva.
 
ok ti se uvek hvalis neznanjem
imas hiljade dokaza da je Bozje ime JHVH - citaj Jehova

https://sh.wikipedia.org/wiki/Tetragram
evo video sam

Od svih Božjih imena koja se pojavljuju u Bibliji tetragramaton se pojavljuje najčešće, 6.828 puta (prema znanstvenim izdanjima hebrejskog teksta Biblije: Biblia Hebraica i Biblia Hebraica Stuttgartensia). U židovstvu tetragramaton je neizrecivo ime Božje koje se nikad ne smije izgovoriti naglas. Dok glasno čitaju biblijske tekstove ili dok mole, Židovi redovito zamjenjuju ovo ime izrazom Adonaj (Moj Gospodin) ili rjeđe riječju Elohim (Bog).
 
opet nisi shvatio, na arapskom allah je isto što i na srpskom bog ili na grčkom teos

a jehova je izmislio neki katolički monah u 16 veku, dodao samoglasnike na jhvh i dobio preciznije jehovah, a pre toga masoreti su dodavali samoglasnike i ispalo im jahve.
a ti i ja možemo da ga zovemo (po njihovoj nauci) i juhuva i jahova i jihiva.
sta sad ovo znaci

Znaj da nema boga osim Allaha.Ko je sad tu bog i da li ga uopste i ima .
 
z:lol: урнебес...

Какав ти је ово закључак? Наука потрврдила да постоји Бог
па још и да се зове Јехова.

То што је некада неко написао нешто, па сад археолози то
открили, то само значи да је некада неко веровао да постоји
Бог и да се зове тако.
Јасно? Није?
sad im je to nova fora
nauka dokazala postojanje boga
nauka dokazala da je biblija tačna
nauka je dokazla da se bog zove jehova
i na kraju
nauka će dokazati da su jehovini svedoci još od adama samo što ih niko nije slušao a onda rasel digao revoluciju :D
 
opet nisi shvatio, na arapskom allah je isto što i na srpskom bog ili na grčkom teos

a jehova je izmislio neki katolički monah u 16 veku, dodao samoglasnike na jhvh i dobio preciznije jehovah, a pre toga masoreti su dodavali samoglasnike i ispalo im jahve.
a ti i ja možemo da ga zovemo (po njihovoj nauci) i juhuva i jahova i jihiva.

Sufije u islamu imaju manifestaciju zikra/spominjanja Boga kroz frazu jahuve.

Zanimljiv podatak.
 
Svako svakog farba...
To ti je danas...
Roditelju farbaju decu , poslodavci radnike, vlast narod....svako farba svakog...

Umesto samo nasilja kao u proslosti sad imamo i nasilje i farbanje..

Dok nije bilo farbe mogao si ili bar veci deo ljudi da nasluti ponesto od toga sta mu se desava, sada ne..
Kad se zavrti mozak detetu , bukvalno je potrebno oko 15 dana da poveruje u suprotno od onog sto je apsolutno bilo sigurno da jeste....
A i jeste...
 
evo video sam

Od svih Božjih imena koja se pojavljuju u Bibliji tetragramaton se pojavljuje najčešće, 6.828 puta (prema znanstvenim izdanjima hebrejskog teksta Biblije: Biblia Hebraica i Biblia Hebraica Stuttgartensia). U židovstvu tetragramaton je neizrecivo ime Božje koje se nikad ne smije izgovoriti naglas. Dok glasno čitaju biblijske tekstove ili dok mole, Židovi redovito zamjenjuju ovo ime izrazom Adonaj (Moj Gospodin) ili rjeđe riječju Elohim (Bog).
eto sad si naucio da je Ime Boga JHVH
 
Pitanje ti je nelogicno.
Kakve veze ima njegovo ime sa tim sto je svemocan.
Alah nije ime nego titula koja znaci Bog.

Allah je vlastito ime, tako kaže teologija. Hoćeš sad i teologe ispravljati, pobogu? 🙄

Za mene subjektivno ne mora biti vlastito ime i nemam problem da se sa tim ne složim. Bog je više od toga da ljude umara vlastitim imenom i da im fokus stavlja samo na formu.

Hello, govorimo o istom Bogu. 😁
 
Allah je vlastito ime, tako kaže teologija. Hoćeš sad i teologe ispravljati, pobogu? 🙄

Za mene subjektivno ne mora biti vlastito ime i nemam problem da se sa tim ne složim. Bog je više od toga da ljude umara vlastitim imenom i da im fokus stavlja samo na formu.

Hello, govorimo o istom Bogu. 😁
Nijetacno
Alah znaci Bog i to nije ime.
koje bre teologe neznalice?
to je najjednostavnije znati da je Aalah znaci Bog

Allah, Arabic Allāh (“God”),
 

Back
Top