Opasnost od doslovnog tumačenja Biblije

Ja sam od celog teksta zapamtila samo ''uzputno''
Ne znam kako to. Načisto sam dekoncentrisana. :aha:

@sale, ne zbunjuj čoveka odgovorima koji nisu tipski i po proceduri.
Onda ne zna kako da nastavi razgovor.
Ma to je to,zaista imas oko sokolovo... zbunio me Sale,uhvatio u ckripcu i pao mi fokus...i sad dok se vratim ode sve u ambis... :D
...a za pecatne greske izvinjavam se,trenutno pricam na "srpskom sa urodjenom greskom"i molim te slobodno me koregiraj za svaku gramaticku ili uoste leksicku gresku koju lupim ...nije mi namerno,veruj mi, trenutno dajem sve od sebe na tom planu ali eto,desi se...
 
Ja sam od celog teksta zapamtila samo ''uzputno''
Ne znam kako to. Načisto sam dekoncentrisana. :aha:

@sale, ne zbunjuj čoveka odgovorima koji nisu tipski i po proceduri.
Onda ne zna kako da nastavi razgovor.
kod nas se to kaže "šta mi pričaš od kulina bana".
ne gledam gramatiku već suštinu napisanog, ali prosto kod nekih ljudi je teško naći u šumi slova.
sitna prepucavanja zanemarujem.
evo prosto, kako vidim razgovor
pitanje: kako si?
odgovor: jutros sam ustao u 7 žena i deca mi spavaju, ne mogu da nađem čarapu, sinoć sam bio umoran i ko zna gde sam je bacio. radili smo nešto milisav i ja kod radivoja na šupi pa se razduvao neki vetar te odnese deo krova, pa smo kod radojke milisavove žene otišli na po jednu vruću. a vruća verovatno malo jača bila pa nas uvatilo u glavu...

e i sad od sve te priče ti moraš da tražiš odgovor "dobro sam" ili već kako je.
 
prati malo

e sad ti meni reci, zašto misliš ako se moliš bogu da ti otvara srce za tumačenje, možda te zajebava đavo?
Đavo je naš intelekt i on se uvek trudi da nas zavede pretvarajući se da je dobar, tako svako zlo koje mi poželimo da uradimo on se trudi da nam to predstavi kao da je to dobro iz nekog razloga. Kada nam poseje jako crne misli mi odma možemo po osećanjima gneva, besa, ljutnje da prepoznamo,ko što u sred noći znamo da je noć. Ali kad nam potura meke misli, tada treba biti vešt da se prepozna jer je to kao u svitanje, da li je još uvek noć ili je počeo dan? Tako je u tim mislima licemerja i oholosti jako teško rasuditi da li nas đavo vara ili nas Bog savetuje.
 
Davo je naš intelekt i on se uvek trudi da nas zavede pretvarajući se da je dobar, tako svako zlo koje mi poželimo da uradimo on se trudi da nam to predstavi kao da je to dobro iz nekog razloga. Kada nam poseje jako crne misli mi odma možemo po osećanjima gneva, besa, ljutnje da prepoznamo,ko što u sred noći znamo da je noć. Ali kad nam potura meke misli, tada treba biti vešt da se prepozna jer je to kao u svitanje, da li je još uvek noć ili je počeo dan? Tako je u tim mislima licemerja i oholosti jako teško rasuditi da li nas đavo vara ili nas Bog savetuje.
da, na to sam mislio. đavo (naš intelekt) te prevari da ti sam bog ubacio misao i na kraju osećaš ponos "uh kako sam ovo dobro protumačio" "argumentivano sredio ovog onog".
 
da, na to sam mislio. đavo (naš intelekt) te prevari da ti sam bog ubacio misao i na kraju osećaš ponos "uh kako sam ovo dobro protumačio" "argumentivano sredio ovog onog".
Upravo tako, koliko puta mi se desilo da kad se vratim na neki svoj odgovor nekome vidim da je upitanju bila jako loša namera koja mi se dok sam pisao činila upravo kako si opisao.
 
da, na to sam mislio. đavo (naš intelekt) te prevari da ti sam bog ubacio misao i na kraju osećaš ponos "uh kako sam ovo dobro protumačio" "argumentivano sredio ovog onog".
A zasto argumentovanu diskusiju opisujes kao necije "sredjivanje",ne mislis da ovakav pristup u startu degradira Bozju istinu i hriscanstvo uopste ???
Cija je to istina, tvoja il Bozja ?
I koji je benefit za tebe ako meni koji nesto ne znam pojasnis ili dokazes ?
Jel smatras da s time ti nesto dobijas a ja kao nesto gubim...? Cudi me odakle si uopste stekao ovakve utiske ?
Svi smo mi deca Bozja a trenutno se mozda razlikujemo po nasim verskim stavovima i gabarita naseg znanja o Bogu i Njegovoj istini...i nemoj se iznenaditi sto cu da ti kazem da nije znanje to sto nekog cini vernika vec prakrikovanje tog znanja...Jasna je citirala interesantan tekst iz Otkrivenja i otvorila temu za njega koji nam ovo dokazuje -dakle trebamo citati Bozju rec i svakako slusati ali BLAGO NAMA samo ako drzimo sve sto je tamo zapisano !!!
 

Back
Top