Опасни спортови

Sensei

Master
Moderator
Poruka
64.818
!cid_image003_jpg@01D7AB9A.jpg


Има ли неких опасних спортова којима се бавите ;)?
 
...malo karikirate Temu sto se i desava cesto da dobre teme tj. kvalitetne
i koje su aktuelne dovedu se do bljedila i ...gotovo...
Sport je vid ljudske interakcije najkvalitetnijeg pravca
koji vodi i podizanju praga tolerancije kao i prevazilazenju da pobjednik
ne znaci i superioran nego samo veca ulozenost ili jos mnogo toga jos
ali samo kvalitetnog...sportista visokog ranga ne moze biti niti jedan pojedinac cija licnost nije uzvisenost gradila treninzima a narociti borilacki sportovi gdje sam imao primjer sluzeci vojni rok i osnivajuci Klub u Domu JNA u Sloveniji za vojsku i civile ...svi su dolazili ali medju prvima problematicne osobe a isto i pripadnici bezbjedonosnih sluzbi...pozvan sam kod vodece Licnosti tog slovenackog dragog mi mjesta na 'informativni' razgovor i opomenu ko sve trenira...samo sam rekao da selekcija tu sama radi jer ti njegovi 'problematicni' rekao sam da misle za par mjeseci ce biti majstori a koji se stavrno zadrze postace ono sto su bili prije mutnih voda,,,tako je i bilo ...opasnosni i bezopasni sportovi ne postoje ...postoje opasne i bezopasne mecene i politikanstvo...
 
U Indiji je polularan, za nas malo poznat sport, Džalikatu (Jallikattu)

shutterstock-1031041249.jpg


Tamil Nadu je jedna od indijskih država. Tokom događaja Pongal, što je način na koji ljudi zahvalju žetvi koja ih hrani, oni učestvuju u pripitomljavanju bikova. Jallikattu je sport koji je izazvao brojne reakcije aktivista životinja, jer je opasan i za životinje i za ljude. Ukratko, igra Jallikattu je organizovana na način da se bik pusti na otvoreno polje, a mnogi učesnici pokušavaju da ga uhvate i pokore. U poslednjih 20 godina više od 200 ljudi je umrlo učestvujući u ovom opasnom sportu.
 

Back
Top