Opadanje kose

... moza ima veze sa hormonima, a mozda i nema, ljudi bi trebalo da se pomire s tim,
tu leka nema. Nikakve analize, shamponi i kojesta tu ne pomaze. Sudbina je to i sto se covek brze pomiri s tim, to manje problema u zivotu ima:
Rayela,
cenim tvoje aktivno ucesce na forumu i tvoju dobru volju,
ali ako obratis paznju na sopstvene reci videces da prepokrivas nesto, ... o cemu ne bih!

lepo sam rekao da ne moze postojati jednostavno resenje jednom pilulom,
ali promene mnogo toga u zivotu naravno da imaju rezultat,
samo sto to ne moze tek tako prepisati doktor u kancelariji.

I to ne govorim iz teorije nego iz iskostva.
Ali ne mogu nekome prepisati svoj slucaj, plus sto je tu mnogo stvari koje sam menjao i jos uvek menjam.
Te ne znam bas tacno sta je i koliko uticalo.

Borba sa odumiranjem nekih funkcija organizma i starenjem u globalu je komplikovana stvar.
 
Poslednja izmena:
Nisam strucan, a tesko da iko i jeste.

Medjutim, kada sam pratio ovakve teme u vezi ricinusovoga ulja primetne su dve stvari:
1) kazu da deluje
2) kazu da u nekom procentu korisnika (ispod 50%) izaziva zavisnost. Te ako se prestane sa upotrebom kosa opada jos vise.
(Cuveni: "Bojanin sampon".)

Tako da ne bih preporucio rizik sa ovom supstancom i uvek proveravam da li ga ima/nema u sredstvima koje koristim.

UUUU,,,,OK, DOBRO DA SI SE UBACIO
 
...ricinusovo ulje je zakon za taj problem....meni je kosa opadala u pramenovima, mislila sam ostacu bez kose...onda mi je prijateljica rekla iz iskstva njene majke da
pocnem sa ricinusom....prestala da opada, pocela da raste nova, jaca, nisam znala sta cu sa toliko kose...jos se ja farbam....opada i sada u jesen i prolece sto je
normalno, ali ne u toj meri....probajte, da steti nece sigurno....
 
ja sam jedno vreme mackala teme glave sa ricinusom što zbog bržeg rasta kose što zbog opadanja.
Rezultat se na meni pokazao kako nikakav-izrasle su male,sitne dlačice koje se nikada nisu oformile i očvrsle kao prava dlaka,već su bile sitne smaračice koje nisu dale ni gustinu kosi.

I meni u jesen i proleće kosa opada,ali sada ću preduhitriti,planiram Fitoval kapsule da kupim i ojačam koren kose sa kvascem,medo i mlekom,samo je to smaranje za mene,ali je vrlo dobra maskica,jer kvasac,baš lepo hrani koren dlake i kosa posle te maske koje se ispere bude nekako izdignuta u korenu .
 
Pozdrav, imam malo duzu kosu i ranije mi se desavalo da mi kosa malo opada, po neka dlaka, sto je normalno otprilike, poslednja 2 meseca se desava da mi opada primetno vise, ne nesto posebno kad perem, nego ovako preko dana, ne pamtim da je tako opadala ranije. Mene je zanimalo moze li nedostatak odredjenog vitamina uzrokovati opadanje kose?
Opadanje kose kod muskaraca je genetska stvar, zavisi od hormona. Nema potrebe opterecivati se onim sto je neminovno. Sigurno jos za to nema resenja, jer da ga ima ne bi bez kose bili i oni kojima su dostupni svi moguci preparati (britanski princ npr)

mnogo vaznije od samog (uslovno receno) problema celavosti koji je mnoge muskarce bacio u ocajanje je to da stav prema tome bude opusten
nista zalosnije od iskompleksiranih muskaraca koji pokusavaju da sakriju celavost ili pustaju onu preostalu kosu da raste duga po svaku cenu

s druge strane, mnogo je sjajnih frajera koji su bez kose
meni omiljeni je Sale Djordjevic:heart:

NB
nikakav izgled, niti bilo kakva dostignuca ne prave od muskarca frajera, vec njegov samopouzdan stav
ovo je pravilo bez izuzetka
 
Opadanje kose kod muskaraca je genetska stvar, zavisi od hormona. ...
Treba u startu razlikovati dve stvari.
Jedno je genetska predodredjenost, a drugo je izlozenost kose sto spoljnim uticajima sto neadekvatnim tretmanom.

Nisam siguran da bar neke genetske predodredjenosti ne mogu da se regulisu
samo mi izgleda da tu nauka nije dala narocite rezultate, verovatno zbog komplikovanosti faktora,

ili mozda po negde jeste samo je medijski prepokrivaju "univerzalna" resenja.
 
Afro*, nisam rekao da ne pomaze, ... nego da nekima odmaze.
tako da to nosi rizik igre na srecu odnosno nesrecu.

...moguce da nekom odmaze,mada ja za to prvi put cujem, a mnogo njih znam kojima je pomogla i posle opadanja kose posle hemoterapije...
..moja kosa posle ricinusa dobije cvrstinu, jacinu, i odlicna je, plus sto raste lepa cvrsta nova kosa, e sad SijuMIju kaze da ona nema te rezultate,
moguce ne znam....
 
...ricinusovo ulje je zakon za taj problem....meni je kosa opadala u pramenovima, mislila sam ostacu bez kose...onda mi je prijateljica rekla iz iskstva njene majke da
pocnem sa ricinusom....prestala da opada, pocela da raste nova, jaca, nisam znala sta cu sa toliko kose...jos se ja farbam....opada i sada u jesen i prolece sto je
normalno, ali ne u toj meri....probajte, da steti nece sigurno....

EVO, NIEJ ME MRZILO DA POTRAZIM TAJ RECEPT...
NA SNIMKU OVA CURA SVE OBJASNJAVA, A SASTOJKE NABRAJA OD 1:13


- - - - - - - - - -

TAKODJE, NEKO j eovde spomenuo germu (kvasac)
moze

ako s edobro secam, 6 supenih kasika germ i dve supene kasike mlake vode
pomesati, malo sacekati, utrljati u teme, staviti kesu
sacekati bar pola sata
oprati kosu normalno
vrlo jednostavno, lako se ispira i NE STETI NICEMU
B VITAMIN
 
EVO, NIEJ ME MRZILO DA POTRAZIM TAJ RECEPT...
NA SNIMKU OVA CURA SVE OBJASNJAVA, A SASTOJKE NABRAJA OD 1:13


Razumem devojcinu potrbu da snima sto popularnije klipove na YouTube, i to je regularno, narocito u tim godinama.
Ali se mi ovde ne bavimo njenih ili necijih drugih potreba za populanoscu, nego cinjenicama.

A cinjenice su sledece:

1) Mrzelo ju je i da upotrebi poznati naziv "Biljanin sampon" nego prica o "jednom samponu koji je navodno za rast kose a protiv opadnja kose bla-bla".
2) Na pocetku klipa videli smo kosu koja je masna (neoprana), a potom opranu.
3) Kao osnovu tj. "koprivin sampon" je upotrebila litarsko pakovanje hemijskoga sampona.
Uzgred u JNA prao sam kosu i kupao se sa samponom za sudje sto je slicno kao kada perete suda sa slicnim hemisjkim fazonom tj. litaskim samponom za kosu.
4) Pitanja opadanja kose i rascesljavanja kose su sasvim drugacije teme.
5) Ne znam kako ti, ali moja malenkost bi joj bilo sa neopranom ili opranom kosom ponudila savet da je skrati,
... tj. oslobodi tezinu na koren dlake, podigne kosu i izgleda atraktivnije nago sa uz glavu priljubljenom kosom.

Izviljavan se na iskerenosti,
ali ovo nije tema za neosnovanu propagandu bilo cega.

To sto je ona oprala kosu, ili joj se kosa bolje rascesljava, nema veze sa temom.
Pa cak i da joj brze raste.
Jer pitanje je da li ekspresno forsiranje brzine rasta ima konacno pozitivni efekat na ciljanu kolicinu vlasi na glavi.
 
Poslednja izmena:
Iznenadih se duzinom ovog posta

ono sto sam ja htela je da pomognem
korsitla sam i sama ovaj sampon
baza je kopriva (koja god hoces)
svi drugi sastojci su dobri, koliko sam cula i citala o tome
meni je pomoglo , mada sam i skratila kosu, to obavezno
 
MA, ok, Milane... ja sam taj link stavila zbog sastojaka za sampon...

Nije ovde stvar o bilo kakvom sporu izmedju tebe i mene.

Bio sam rekao da sam cuo da upotreba ricinusa daje pocetne rezultate manje-vise svima, ali da sam cuo takodje i da ona nije preporucljiva za svakoga!

Te licno nisam zelao da rizikujem sa tako jednostavnim pristupom problematici.

p.s.
Uzgred, da postoji univerzalna formula za uspeh do sada bi bila opsteprihvacena.

A u vezi primene ricinusa treba imati u vidu
- koliko je dugo primenjivana,
- koliko je od tada proslo vermena,
- da li se primenjuje (odnosno mora primenjivati) konstantno redovno,
- koliko je to komplikovano, ...

... itd. itd.

A ne: ... ja sam primenuo/primenula i imam/imala sam uspeh.
Jer to ne mora znaciti nista.

Posebno ako je rec o primenama posle hemoterapija gde se kosa mora ponovno pojaviti, da li nesto brze ili sporije - nebitno!
 
Ali i jeste tako. Pocnu da celave vec od sesnaeste godine, ali ko im je kriv ... :D
Za to u "sesnaestim" je kriva savremena medicina koja ne upozorava na stetnost spoja kratke kose i slabljenja ozonskoga omotaca.
I to je katastrofalan nehat ne samo medicine, nego i covecanstva u globalu.

A sto se eventualnih gubljenja kose usled hormonskih promena (genetike) tice,
tu opet medicina ima ogvovornost,
prvo zato sto ne napominje da termini "musko"-"zenskih" hormona nisu apsolutni po polu,
i sto ne objasnjava jasnije da starenjem vlo cesto dolazi do poremecaja idealnoga balansa.

Dakle da bi se zapostavljeni hormoni vratili u potreban odnos potrebno je koristiti metode (najbolje, i najjeftinije ... kroz konzumaciju prirodnih produkata),
ali sto je slucaj specificniji teze je proceniti sta bi trebalo uzimati,
dok kod nekih uobicajenijih slucajeva mogu ici jednostavno ruski caj Fo-Ti itd.

Samo sto ta jednostavnija resenja nisu dovoljne formule za bas svakoga.
 
Poslednja izmena:
Па лако је теби, кад можеш да апстинираш два месеца. Значи да немаш баш неки висок ниво тестостерона.
Шта ће они који то нису у стању да ураде?
Не знам који би се мушкарац одрицао секса за рад косе ?

Хебеш косу, ја без секса не могу!

А и те дуже апстиненције, воде ка раку простате. Што више апстинираш, све ти је већи ризик да добијеш карцином рођо.

Да сам на твом месту, ја бих ипак жртвовао косу.
 
Па лако је теби, кад можеш да апстинираш два месеца. Значи да немаш баш неки висок ниво тестостерона.
Шта ће они који то нису у стању да ураде?
Не знам који би се мушкарац одрицао секса за рад косе ?

Хебеш косу, ја без секса не могу!

А и те дуже апстиненције, воде ка раку простате. Што више апстинираш, све ти је већи ризик да добијеш карцином рођо.

Да сам на твом месту, ја бих ипак жртвовао косу.
A kako to kosa radi? Gde?
Monasi nemaju seks, apstiniraju, a svi imaju duge kose, brade tako da tvoja teorija nikako ne pije vodu.
Pa pogledaj samo srpske vladike , a i patrijarhe, kosa do kolena, a i brada.
 
ja sam jedno vreme mackala teme glave sa ricinusom što zbog bržeg rasta kose što zbog opadanja.
Rezultat se na meni pokazao kako nikakav-izrasle su male,sitne dlačice koje se nikada nisu oformile i očvrsle kao prava dlaka,već su bile sitne smaračice koje nisu dale ni gustinu kosi.

I meni u jesen i proleće kosa opada,ali sada ću preduhitriti,planiram Fitoval kapsule da kupim i ojačam koren kose sa kvascem,medo i mlekom,samo je to smaranje za mene,ali je vrlo dobra maskica,jer kvasac,baš lepo hrani koren dlake i kosa posle te maske koje se ispere bude nekako izdignuta u korenu .

evo, snoki casti stari dobri recept protiv opadanja kose

Rp/

Acidi salycilici 2,0
Cholesteroli 5,0
Olei ricini 30,0
Aetaholi concentrati 40
Aquae purificatae ad 100,00

M.f. sol.
D.S. - spolja za utrlavanje u kozu glave
 
Која апотека у Бг-у има галенску лабораторију?
Апотека Београд код железничке?
Апотека Дома здравља ''Врачар''?
Те си имале.
 

Back
Top