Ono sto vas zamrzne u vremenu

момоа

Legenda
Poruka
71.618
Da li vam se desi da dozivite neki osecaj koji vas lisava okova vremensko-prostorne dimenzije, sto cini da se osecate potpuno prisutni, sad i ovde, bez opterecenja i razmisljanja o proslosti ili o buducnosti, nesto sto vas cini zamrznutim u vremenu? Filmski momenat, deonica iz neke numere, zadivljenost pred pogledom na nesto, bilo sta. Je l' ima nesto sto vas animira tako intenzivno da vas priblizava osecaju onostranog, koliko uopste takav osecaj moze da potraje i koliko vam se cesto desava?

 
Ponekad zastanem pred nekim predelom koji je nestvarno lep i tad imam taj osećaj kao da vreme stoji."Hipnotišu"me prelepi predeli i u isto vreme oduzimaju dah.Kao i neke građevine pred čijom lepotom i veličanstvenošću stojiš i shvatiš da si tako mali...dok ona tu stoji vekovima i za njih prolaznost ne postoji.
 

Prilozi

  • 7779184595bae0eab2c04e373904142_760x428.jpg
    7779184595bae0eab2c04e373904142_760x428.jpg
    99,9 KB · Pregleda: 11
U poslednje vreme me daleko više od estetskog nadahnjuje prkos ljudskog duha u neljudskim situacijama, tj buđenje sažaljenja (i sa njim morala) u situacijama u kojima se izvitoperene ideje pokazuju u svojoj destruktivnosti. Prkos u lice mržnji, fundamentalizmu, zastarelim idejama...

Opisala bih to kao urgentnost moralnog delovanja.

 
Meni je ovde dovoljan i pogled na kabinu. Ko su ono dvoje sto se ljubu na prethodnoj slici?
Ne znam.Slika je iz nekog časopisa.Nije bitno ko su...fokus je na poljupcu!
Htela sam pronaći jednu scenu iz filma o Pompeji.Zadnja scena iz filma je kako se dvoje ljube, dok ih stiže erupcija vulkana i pretvara njihov poljubac u predivnu kamenu figuru.Nažalost,nisam našla.
 
Da li vam se desi da dozivite neki osecaj koji vas lisava okova vremensko-prostorne dimenzije, sto cini da se osecate potpuno prisutni, sad i ovde, bez opterecenja i razmisljanja o proslosti ili o buducnosti, nesto sto vas cini zamrznutim u vremenu? Filmski momenat, deonica iz neke numere, zadivljenost pred pogledom na nesto, bilo sta. Je l' ima nesto sto vas animira tako intenzivno da vas priblizava osecaju onostranog, koliko uopste takav osecaj moze da potraje i koliko vam se cesto desava?

U čemu da me zamrzne? :dontunderstand: Ako sam lišena prostorvremenske dimenzije
kako mogu u vremenu da ostanem zamrznuta?
 

Back
Top