Ono sto trazimo i ono sto gubimo

Da li je ono sto trazite ,vredno onoga sto gubite? :)
ovo se vrlo cesto pitam...nekad mi se cini da trazim previse, od zivota, od sebe, od drugih ljudi, a da bih istovremeno, da bih to mnogo i dostigla, trebala i mnogo cega da se odreknem...pocev od velikog dela sebe..iduci tom logikom, ono sto bih dobila nije vredno gubitka...ali...ali, opet...mozda bih dobila onaj deo sebe za koji sam, na primer, oduvek osecala da mi nedostaje, da ceka, sklupcan i sakriven, ali da jednom mora napolje...
i, eto, sad si me bacila u neke moje vecite dileme........ :)
 
Poslednja izmena:
^^ prilichno nihilistichki... ne kritikujem tebe lichno nego sam stav (ni ne znam ko si...)... takav stav ume da bude pomalo poguban po one koji ipak malo drugachije misle... narochito kod onih koji planiraju svoju buducnost... odjednom ce se naci upravo u trenutku, i gledati kako ti trenutci prolaze... a da nemaju nikakav plan...

...ok, moze od trenutka do trenutka... ali valja imati neki generalni plan... gde ti trenutci trebaju da vode... inace ce to izgledati vrlo stihijski i bezsadrzajno...
 
^^ prilichno nihilistichki... ne kritikujem tebe lichno nego sam stav (ni ne znam ko si...)... takav stav ume da bude pomalo poguban po one koji ipak malo drugachije misle... narochito kod onih koji planiraju svoju buducnost... odjednom ce se naci upravo u trenutku, i gledati kako ti trenutci prolaze... a da nemaju nikakav plan...

...ok, moze od trenutka do trenutka... ali valja imati neki generalni plan... gde ti trenutci trebaju da vode... inace ce to izgledati vrlo stihijski i bezsadrzajno...

од свега што си испланирала, колико се остварило?
 
^^ odlichno!




ovo je poznato kao lazno argumentovanje... ili ti izmena teze... ne radi se o ostvarenju njego o postojanju... na drugachiji nachin se u raspravu uvodi novi pojam :)

имаш леп језик...
живот није тако компликован кавим га чинимо.

нудимо што нам је потребно, тражимо што већ имамо.
 
^^ prilichno nihilistichki... ne kritikujem tebe lichno nego sam stav (ni ne znam ko si...)... takav stav ume da bude pomalo poguban po one koji ipak malo drugachije misle... narochito kod onih koji planiraju svoju buducnost... odjednom ce se naci upravo u trenutku, i gledati kako ti trenutci prolaze... a da nemaju nikakav plan...

...ok, moze od trenutka do trenutka... ali valja imati neki generalni plan... gde ti trenutci trebaju da vode... inace ce to izgledati vrlo stihijski i bezsadrzajno...

Kritika je odlična stvar, ako je dobronamerna :D

Nisam nigde rekao da je loše planirati, čak, veliki deo mog života je zasnovan na postavljanju detaljnih i jasnih ciljeva, planova i projekata. ;)

Kao što rekoh, život se menja, sve se menja, to je nezavisno od ciljeva.

Ciljevi i planovi su način da skoncentrisano utičemo na tu stalnu promenu onako kako želimo, to je pozitivni razvoj. Drugim rečima, možeš imati svest o prolaznosti i da u isto vreme budeš srećan u trenutku i da imaš ciljeve.
 
^^ istina... moje lichno mishljenje- cela ta pricha oko prolaznosti mi suvishe ima religijsku konotaciju... a nisam u tom fazonu... ako ti jesi... ako si ;) ...nemam nista protiv...

@goranbeograd, naravno da nije zivot toliko komplikovan... ali nije ni toliko jednostavan ;) ...nego je upravo ono izmedju zbog chega mi ustvari postavljamo toliko pitanja :D
 
u ekonomiji to zovemo oportunitetni trosak - ono cega se odricemo da bisma nesto drugo dobili; mada to sto gubimo nam manje znaci cim zelimo nesto drugo; no pitanje je da li smo uvek svesni sta cemo tacno izgubiti i da li ima nezeljenih posledica!
 
^^ istina... moje lichno mishljenje- cela ta pricha oko prolaznosti mi suvishe ima religijsku konotaciju... a nisam u tom fazonu... ako ti jesi... ako si ;) ...nemam nista protiv...

@goranbeograd, naravno da nije zivot toliko komplikovan... ali nije ni toliko jednostavan ;) ...nego je upravo ono izmedju zbog chega mi ustvari postavljamo toliko pitanja :D

нудимо што нам је потребно, тражимо што већ имамо...
 

Back
Top