Quantcast

Online anketa 70% rusa za to da se Lenjina pokopa

andeli apokalipse

Aktivan član
Poruka
1.926
ore than 200,000 Russians have cast their vote in an online poll on the burial of Russian revolutionary Vladimir Lenin launched by the pro-Kremlin United Russia party.

The poll of the goodbyelenin.ru website has only one question "Do you back the idea of burying the body of Vladimir Lenin?" The question requires a "Yes" or "No" answer.

So far, a total of 200,000 people have taken part in the poll. Some 70% of them said they supported the proposal of burying Lenin, while 30% were against. http://en.rian.ru/russia/20110123/162262296.html Odlicni rezultati samo ovih 30% ********* nije za podcijeniti u tako velikoj zemlji kao sto je Rusija.

Mrkalj

Elita
Moderator
Poruka
23.809
http://www.cjnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=20118&Itemid=86
Lenin’s Jewish origins go back to his great-grandfather, Moshko Blank, who was born sometime between 1758 and 1763. He was an Ashkenazi, Yiddish-speaking Jew, married to the devout Miriam Froimovitch.

[Lenin] was the great-grandson of Moishe Itskovich Blank and the grandson of Srul Moishevich Blank. At his baptism, Blank changed his name and patro-nymic to Aleksandr Dmitrievich...

Lenin's Jewish origin on his maternal grandfather's side became, after his death, a matter of controversy between Lenin's sisters and Stalin. In a letter to Stalin, Anna, Lenin's elder sister, wrote: "It is probably no secret for you that the research on our grandfather shows that he came from a poor Jewish family, that he was, as his baptismal certificate says, the son of a 'Zhitomir burgher, Moishe Blank' and this fact could serve in combating anti-Semitism."

Furthermore, she claimed, that Lenin's Jewish origins were "further confirmation of the exceptional abilities of the Semitic tribe... Lenin always valued the Jews highly." Stalin replied: "Not one word about it."

Sifilis: http://www.telegraph.co.uk/news/6406447/Vladimir-Lenin-died-from-syphilis-new-research-claims.html

Poslednja izmena:

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.493
@Mrkalj

Pa dobro Mrkalj zar nije dovoljno što ovde moram da zebvm sa raznim homo svastikusima, nego si sada eto i ti počeo blagoš majci da gnojiš!

Lenjinova baka sa očeve strane – Ana Aleksejevna Smirnovljeva, kćer je pokrštenog Kalmika.
Taj podatak je prva iznjela još 1938. Marita Šaginjan u svojoj knjizi “Porodica Uljanovih” .., knjiga je naravno vrlo brzo nakon izlaska zabranjena.

Ona (Ana Aleksejevna) i Nikolaj Vasiljevič Uljanov (djed) imali su petero djece: Aleksandra (umro još kao dijete), Vasilija, Ilju (otac Lenjinov), Mariju i Feodosiju.

Sa majčine strane situacija je drugačija i komplikovanija. Lenjinov djed Aleksandar Dmitrijevič Blank i njegov brat su krajem 20-tih godina 19. vijeka prešli na pravoslavlje (djed se ranije zvao Izrael Mojševič).

Djed mu je ostao poznat i po tome npr. što je 1846. na adresu ministra unutrašnjih poslova Perovskog poslao jednu poslanicu u kojoj je predlagao načine na koje ruske Jevreje treba natjerati da pređu na pravoslavlje.
Perovski je sa njom upoznao čak i cara Nikolaja I. Poslanicu mu je toplo preporučio, istaknuvši da ona sva odiše iskrenom brigom za hrišćanstvo u Rusiji.

Žena Aleksandra Dmitrijeviča (Lenjinova baka) – Ana Grigorijevna Groskopf je Njemica, u kojoj ima i švedske krvi.

Njih dvoje su imali 5 kćeri: Anu, Ljubov, Sofiju, Mariju (Lenjinova majka) i Katarinu.

I Lenjinov otac i majka su bili izuzetno obrazovani (iako majka istina nije završila fakultet) i veoma religiozni.
Lenjinova sestra Ana Iljiničnaja Uljanova-Jelizarova je 1925, u sklopu naučnog rada o porodici Uljanov na Institutu Lenjina (čiji je bila i jedan od osnivača), napisala kako je njihov otac bio iskreni i duboki vjernik i kako je u tom duhu vaspitavao i svoju djecu.

Sam Lenjin je jednom prilikom 1922. rekao kako je do svoje 16. god. bio ubijeđeni pravoslavac. Do tih godina je bio i član Društva prepodobnog Sergija Radonješkog, u kojem sum u otac i majka važili za uglednije i aktivnije članove.

Mrkalj

Elita
Moderator
Poruka
23.809
Лењин Јевреј каква глупост ..
Vidim da se k'o opareni javljaju diskutanti koji ne čitaju engleski jezik.

Jevrejin je. Lenjinov pradeda po majci zvao se Mojsije Izakovič Blank (Mojsje-Moško Icakovič Blank) i bio je Aškenaz iz Nemačke koji govori jidiš.

Čemu takav antisemitizam prema Lenjinu? Je li, Obrezani i Komunistinja?

Osim toga, zna se da je imao sifilis još dok je bio u Švajcarskoj.

Poslednja izmena:

Владан

Buduća legenda
Poruka
30.772
ore than 200,000 Russians have cast their vote in an online poll on the burial of Russian revolutionary Vladimir Lenin launched by the pro-Kremlin United Russia party.

The poll of the goodbyelenin.ru website has only one question "Do you back the idea of burying the body of Vladimir Lenin?" The question requires a "Yes" or "No" answer.

So far, a total of 200,000 people have taken part in the poll. Some 70% of them said they supported the proposal of burying Lenin, while 30% were against. http://en.rian.ru/russia/20110123/162262296.html Odlicni rezultati samo ovih 30% ********* nije za podcijeniti u tako velikoj zemlji kao sto je Rusija.
ЗНАШ ЛИ ТИ ЗАШТО КОКОШКЕ НЕ МОГУ ДА ПОЛЕТЕ?

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.493
Vidim da se k'o opareni javljaju diskutanti koji ne čitaju engleski jezik.

Jevrejin je. Lenjinov praděda po majci zvao se Mojsije Izakovič Blank (Mojsje-Moško Ickovič Blank) je Aškenz iz Němačke.

Čemu takav antisemitizam prema Lenjinu? Je li, Obrězani i Komunistinja?

Osim toga, zna se da je imao sifilis još dok je bio u Švajcarskoj.
:eek:
Ko je ba "obrezani" :hahaha::hahaha:

Ja ti Mrkalj onamad rekoh - drž' se ti doseljavanja ili nedoseljavanja Slovena na Balkan.

I meni je baba Švabica i šta onda?

I kakve veze sa svim tim ima to što je imao sifilis :eek:

Mogao si i napisati da je bio i čelav.

Mrkalj

Elita
Moderator
Poruka
23.809
:eek:
Ko je ba "obrezani" :hahaha::hahaha:

Ja ti Mrkalj onamad rekoh - drž' se ti doseljavanja ili nedoseljavanja Slovena na Balkan.

I meni je baba Švabica i šta onda?

I kakve veze sa svim tim ima to što je imao sifilis :eek:

Mogao si i napisati da je bio i čelav.

O dijagnozi sifilisa kod Lenjina nagađalo se poslednjih 50-ak godina dok neurolozi nisu nedavno postavili definitivnu dijagnozu neuroluesa na osnovu histopatološke analize Lenjinovog konzerviranog moždanog tkiva. Za razliku od sifilisa, ćelavost ne utiče na psihu i mentalnu konstituciju individue, pa ju zato i ne pominjem.

Što se tiče tvoje babe Švabice, apsolutno mi je nezanimljiva ta tema. :kafa:

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.493
O dijagnozi sifilisa kod Lenjina nagađalo se poslědnjih 50-ak godina dok neurolozi nisu nedavno postavili definitivnu dijagnozu neuroluesa na osnovu histopatološke analize Lenjinovog konzerviranog moždanog tkiva. Za razliku od sifilisa, ćelavost ne utiče na psihu i mentalnu konstituciju individue, pa ju zato i ne pominjem.

Što se tiče tvoje babe Švabice, apsolutno mi je nezanimljiva ta tema. :kafa:
A kakve veze ima to iznenadno ubacivanje sifilisa sa pričom o navodnom Lenjinovom jevrejstvu?

A ono sa babom ima veze, jer sam i ja Švabo isto koliko je i Lenjin Jevrej.

I što Lenjin ne bi bio Kalmik (po toj tvojoj "nenadjebivoj" logici)?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.