Quantcast

Once upon in Serbia

Guzijan

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
208
kalinka:
U Srbiji se ionako nista ne radi, tolike hale zvrje prazne, zemlja neobradjena, samo jos fali zastita "radnog prava" . Nas narod kaze - nema hleba bez motike....treba zasukati rukave i raditi, a ne cekati da pare padnu sa neba, ili od drzave da plati za nerad. Lenjost i nerad, je izgleda epidemija sirokih razmera.
zalosna vrba:
Nisu problem radnici nego preduzimači oni koji treba da vode posao. Radnik je tu zadnja rupa na svirali. Slobodne radne snage je previše ali nema onih koji treba da vode posao. Ne možemo da svodimo ekonomiju na uslužne delatnosti , frizeraj, konobarisanje, trgovinu, pekare i banke. Svake godine izlaze iz škola zanimanja koja nikom ne trebaju. Naćiće posao samo ako imaju vezu. Imamo nesposobnu "elitu" ali i teško političko nasleđe.
kalinka:
Problem je sto su "preduzimaci" dobili drustvenu svojinu za dzabe - a radnici ostali bez igde icega na ulici, sve to uz blagoslov i u reziji parlamentarnih stranaka. Paradoks je upravo u tome, sto se ljudi masovno uclanjuju u te iste stranke - sa nadom da ce im stranke obezbediti posao. Umesto da se bune protiv stranaka koje su vinovnici ove pljacke, i umesto da traze ponistavanje privatizacije u celosti, ljudi se uclanjuju u te iste stranke koje su unistile i njih i celokupnu privredu. Fakticki ljudi sami sebi skacu u stomak, jer clanstvom u ovim strankama oni podrzavaju propalu politiku, umesto da se bore protiv nje. Drustvena svojina je opljackana i funkcionalno degradirana, nacionalizovana imovina nije vracena vlasnicima, prema tome kapital je potpuno umrtvljen i zamrznut, nista se ne krece, nema investicija, nema proizvodnje, nezaposlenost je ogromna i bice sve veca. Najgore je sto ljudi ne kapiraju sta se desava i sto nema ideje i snage u drustvu da ovo promeni, pokrene stvari sa mrtve take i postavi Srbiju na ispravan put. Ocigledno Srbija je 20 godina na pogresnom putu, i kako vreme prolazi, sve je gore i gore logicno, i bice sve gore i gore - jer se rade pogresne stvari. Mislim da ovu agoniju treba prekinuti i privatizaciju kompletno ponistiti, jer ne samo da je dala katastrofalne rezultate, vec je i uradjena protivzakonito, krsenjem Zakona o Privatizaciji. Drzava nije ispitala poreklo kapitala investitora ni u jednoj privatizaciji, na sta je bila obavezna po Zakonu, prema tome celokupna privatizacija je uradjena nezakonito, samim tim je pravno nistavana i treba je ponistiti.
:whistling:

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.145
Vrlo jednostavno - zatvoriti kladionice, zabraniti profesionalni fudbal, zabraniti americke, engleske, spanske, turske, indijske, srpske i hrvatske serije, zabraniti ugradnju silikona, zabraniti splavove...

Ukratko, ne bas serijat, ali Dusanov zakonik, samo malo osavremenjen za XXI vek, i to na rok od 50 godina. Dok ne porastu dve uredjene generacije, koje ce da budu sposobne da na dalje rade dobro.
I da se uvede pravilo da dok ne napravis petoro dece da ne mozes da glasas. Posteno.

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
Оригинал поставио kalinka
Problem je sto su "preduzimaci" dobili drustvenu svojinu za dzabe - a radnici ostali bez igde icega na ulici, sve to uz blagoslov i u reziji parlamentarnih stranaka. Paradoks je upravo u tome, sto se ljudi masovno uclanjuju u te iste stranke - sa nadom da ce im stranke obezbediti posao. Umesto da se bune protiv stranaka koje su vinovnici ove pljacke, i umesto da traze ponistavanje privatizacije u celosti, ljudi se uclanjuju u te iste stranke koje su unistile i njih i celokupnu privredu. Fakticki ljudi sami sebi skacu u stomak, jer clanstvom u ovim strankama oni podrzavaju propalu politiku, umesto da se bore protiv nje. Drustvena svojina je opljackana i funkcionalno degradirana, nacionalizovana imovina nije vracena vlasnicima, prema tome kapital je potpuno umrtvljen i zamrznut, nista se ne krece, nema investicija, nema proizvodnje, nezaposlenost je ogromna i bice sve veca. Najgore je sto ljudi ne kapiraju sta se desava i sto nema ideje i snage u drustvu da ovo promeni, pokrene stvari sa mrtve take i postavi Srbiju na ispravan put. Ocigledno Srbija je 20 godina na pogresnom putu, i kako vreme prolazi, sve je gore i gore logicno, i bice sve gore i gore - jer se rade pogresne stvari. Mislim da ovu agoniju treba prekinuti i privatizaciju kompletno ponistiti, jer ne samo da je dala katastrofalne rezultate, vec je i uradjena protivzakonito, krsenjem Zakona o Privatizaciji. Drzava nije ispitala poreklo kapitala investitora ni u jednoj privatizaciji, na sta je bila obavezna po Zakonu, prema tome celokupna privatizacija je uradjena nezakonito, samim tim je pravno nistavana i treba je ponistiti.
Перфектан пост...

gossca

Elita
Poruka
17.139
A sta ces... nisam ja za primenu sile, ali sam vrlo konzervativnih shvatanja za mnoge stvari.
Ti to ozbiljno?:)
A sta ako neko ne moze da ima vise od dvoje dece ili jednog deteta?
Takva pravila dovela bi do diskriminacije onih koji ne mogu da imaju decu.
Naravno da treba povecati natalitet, ali nista se ne postize silom i pretnjama.
Ja verujem u nagradjivanje.Podstaci ljude tako sto ce dobijati vece sume novca za svako dete, neke povlastice,privilegije...

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.145
Ti to ozbiljno?:)
A sta ako neko ne moze da ima vise od dvoje dece ili jednog deteta?
Takva pravila dovela bi do diskriminacije onih koji ne mogu da imaju decu.
Naravno da treba povecati natalitet, ali nista se ne postize silom i pretnjama.
Ja verujem u nagradjivanje.Podstaci ljude tako sto ce dobijati vece sume novca za svako dete, neke povlastice,privilegije...
Sa dovoljno kazni, zakona i pravila mozes da napravis sta god hoces. Mi crkavamo pod uticajem kulture americkih serija. "Svi" studiraju - a u stvari tek polovina upisuje fakultet, a mozda 1/3 od tih zavrsava bilo kada. Studiranje nije obavezan proces - ali je vrlo dobra fora da se useli u Beograd.
I sta dobijamo? Zene zavrse faks, sa samo parama, karijerom, serijama i zeljom da budu kupoholicarke u glavi... krenu da rade u 25... i u 35 se sete "ju, nemam dete". I onda ko zna kako nadje nekoga pre 40. godine, rodi to jedno jedino... i moz' da mu bude baba, a ne majka. Jednako i ocevi.
A da svega toga ne bi bilo, lepo zabraniti zenama da rade dok ne rode troje ili do 35. godine (sta bude prvi uslov) a muskarci da imaju neku vrstu bonusa na ime zena koje gaje decu.
Posle toga, garantovati 10 godina drzavne sluzbe majkama, da budu mirne za platu, i da mogu da gaje decu - birokratija radi samo radnim danom u radno vreme, nije kao kod privatnika. Kad odrade tih 10 godina, kraj, otkaz - da naprave mesta za nove.
A mi... Mi lepo da idemo u privatne firme.

Ne kazem da bi to bilo obavezujuce pravilo, ali da vazi za skoro 100% slucajeva. Naravno da bi bilo i muskaraca u drzavnoj upravi, i zena od 50 - ako se pokazu dovoljno dobro.

gossca

Elita
Poruka
17.139
Sa dovoljno kazni, zakona i pravila mozes da napravis sta god hoces. Mi crkavamo pod uticajem kulture americkih serija. "Svi" studiraju - a u stvari tek polovina upisuje fakultet, a mozda 1/3 od tih zavrsava bilo kada. Studiranje nije obavezan proces - ali je vrlo dobra fora da se useli u Beograd.
I sta dobijamo? Zene zavrse faks, sa samo parama, karijerom, serijama i zeljom da budu kupoholicarke u glavi... krenu da rade u 25... i u 35 se sete "ju, nemam dete". I onda ko zna kako nadje nekoga pre 40. godine, rodi to jedno jedino... i moz' da mu bude baba, a ne majka. Jednako i ocevi.
A da svega toga ne bi bilo, lepo zabraniti zenama da rade dok ne rode troje ili do 35. godine (sta bude prvi uslov) a muskarci da imaju neku vrstu bonusa na ime zena koje gaje decu.
Posle toga, garantovati 10 godina drzavne sluzbe majkama, da budu mirne za platu, i da mogu da gaje decu - birokratija radi samo radnim danom u radno vreme, nije kao kod privatnika. Kad odrade tih 10 godina, kraj, otkaz - da naprave mesta za nove.
A mi... Mi lepo da idemo u privatne firme.

Ne kazem da bi to bilo obavezujuce pravilo, ali da vazi za skoro 100% slucajeva. Naravno da bi bilo i muskaraca u drzavnoj upravi, i zena od 50 - ako se pokazu dovoljno dobro.
Interesantno razmisljanje:)Cak mogu delimicno i da se slozim:)
Ovde je jedini problem kako da nadju pravu osobu pre 30 godine,kao i to sto bi mi mozda (s takvom politikom) bili "prezreni",kritikovani od strane zapada...

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Vrlo jednostavno - zatvoriti kladionice, zabraniti profesionalni fudbal, zabraniti americke, engleske, spanske, turske, indijske, srpske i hrvatske serije, zabraniti ugradnju silikona, zabraniti splavove...

Ukratko, ne bas serijat, ali Dusanov zakonik, samo malo osavremenjen za XXI vek, i to na rok od 50 godina. Dok ne porastu dve uredjene generacije, koje ce da budu sposobne da na dalje rade dobro.
I da se uvede pravilo da dok ne napravis petoro dece da ne mozes da glasas. Posteno.
:ok:
Директ, па у ребра! Поштено! :D

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.145
Interesantno razmisljanje:)Cak mogu delimicno i da se slozim:)
Ovde je jedini problem kako da nadju pravu osobu pre 30 godine,kao i to sto bi mi mozda (s takvom politikom) bili "prezreni",kritikovani od strane zapada...
Mi cemo da budemo prezreni od svakoga - ako ne krenemo ozbiljno da radimo. Naravno, rad ne podrazumeva prezaposlenog Jeremica u UN koji nas reklamira, nego stanovnike Srbije koji ne dizu glavu od posla.

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Mi cemo da budemo prezreni od svakoga - ako ne krenemo ozbiljno da radimo. Naravno, rad ne podrazumeva prezaposlenog Jeremica u UN koji nas reklamira, nego stanovnike Srbije koji ne dizu glavu od posla.
Што значи корените промене које су пожељне у систему власти, и коректном спровођењу.

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Да би се могле спровести промене које воде ка напретку и стабилизацији Државе и Народа, мора се прво прибећи заштити социјално угроженим становништву кроз систем спровођења, што значи омогучити егзистенцију породица, по реалном просеку државе.
Укинути све дажбине становништву који имају мањи просек од реалног.
Иначе свака промена и конкретно спровођенје промена, уништаваће Народ и Државу.

Poslednja izmena:

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
36.307

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Platin.

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
36.307
Nego da se i ja nadovežem sa mojim predlozima.
Zabraniti biračko pravo starijima od 60 a mlađim od 20.
Ne mogu babe i dede da odlučuju sudbini mladih.
Pitanje dal bi lešina Krka ušo u vladu da se babe i dede nisu primile na njegovu priču o penzijama. A po pitanju mladih, mislim da deca danas kasnije sazrevaju.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.145
Nego da se i ja nadovežem sa mojim predlozima.
Zabraniti biračko pravo starijima od 60 a mlađim od 20.
Ne mogu babe i dede da odlučuju sudbini mladih.
Pitanje dal bi lešina Krka ušo u vladu da se babe i dede nisu primile na njegovu priču o penzijama. A po pitanju mladih, mislim da deca danas kasnije sazrevaju.
Ne zna se ko je gori... Krkobabic (82) ili Trnavcevic (86) ...

Guzijan

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
208
Te "dede".,ako su radili 35 godina do svoje 60te, imaju najvise iskustva i znanja. Mislim na mentalno i zivotno iskustvo. To samo u Srbiji NE igra. Takve "dede" razvale junose na ekonomskom polju koje inace po 24 sata razvaljuju obesne klinke u krevetu. Samo ih isperusaju, ovi od 30 sto misle da su popili celom svetu mozak ostanu "odradjeni" na asfaltu, cudeci se: a sta to bi?!

Platine, ne nadaj se... Ne shvatas stvari, Mi, koji smo 50+, mi smo tako iebeno opasni igraci. Znaju to ovi na Zapadu, i zato nas i placaju suvim zlatom. Meni je konkurisao klinac duplo mladji (bez realne sanse), on je pred kraj probnog perioda dobio crven karton, a ja sve potvrde high level managementa. :ok: :D

Poruka
60.356

ОК је.
Можда се нешто баш и не би могло спровести, али много од овог функционише у Израелу.
За мало преко 40 година удвостручили су се(Јевреји наравно), а остали су најјача економска и војна сила у окружењу.

Guzijan

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
208
A sto se fizike tice... Juce sam ih, klince od 20+ syebao u brzini na basketu. Uspeo sam da oslabim 4 kg, i dobio na potisku. Slatko sam ih istrzao, i zayebavao se po terenu. Samo sam na jedno zaboravio. Da nisam dovoljno oslabio... Sa skromnih 180cm, i 82 kg, ovo sto sam juce radio nije dopustivo... I svakako, kazna je dosla. Ovi jesu odlicni igraci koji su trenirali, ali moja kicma nije izdrzala, levi ukrsteni misic se uvrnuo u korenu kicme, nakon sat i 30 igre... Trebao sam da sacekam da oslabim na 75 kg... :dash:

Koga bole negove pobede? Mene bole. Ko je kriv? JA sam 1000% kriv. Zasto? Zato sto sam bio NEdokazan! Da li si, Guzijane kretenu naucio nesto od svega toga Jesam, da NE treba da radim ono sto NE mogu! Ko ce da plati krvavu cenu oporavka. Ti Guzijane, mamu li ti iebem nedokazanu.

Shvatas, Platine, nema tu TITA, tata i mama, Dlacica, Diplome, BoTa ili Dzindzoline. Za sve odluke, dobre, odlicne, lose, mortalne, katastrofalne... Sam si kriv! :ok:

Guzijan

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
208
Ne zna se ko je gori... Krkobabic (82) ili Trnavcevic (86) ...
I ovo zaista ne razumem. Mislim, hajde da su jos do 70te, pa i kilavo moze. Da kazem, do 75te. Ali 75 je krajnja crta. Nakon toga samo Tesle i takvi kapaciteti "rade". IQ 160+... Mislim, ako covek ima aspiracije da radi i posle 75te, onda treba da bude sam protiv svih. Znam ljude koji su i to mogli. Ali takvi su... Jedan u milion! :whistling:

Secam se Roberta Howe-a. Covek je igrao u NHL ligi do svoje 45te (osvojio je 12 titula, ako me secanje ne izdaje). Posle je presao u nizi rang, gde se zaradjuje "samo" oko $200K USD godisnje. On je, verovali ili ne, u tom rangu igrao sa "klincadijom" od 17 do 23 do svoje 69te godine. Onda je okacio klizaljke o klin, recima: ja ispunih svojih 50 godina profesionalnog igranja hokeja, ako je i od mene, mnogo je! :hahaha: :ok:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.