Ona/On ne pruža dovoljno

Kurt2

Ističe se
Poruka
2.410
Razmišljao sam o tome, pa da vidim šta vi razmišljate (o tome)...
Da li ste bili u situaciji da u vezi osećate da vam partner ne pruža koliko vam je potrebno? U smislu da vam ne pruža dovoljno pažnje, ili npr. da vi imate potrebu da se viđate više nego što to ona/on želi?
Potpitanje: Odakle taj nedostatak potiče? Ja smatram da može da potiče od dve stvari:
1. Partner nije dovoljno zaljubljen u vas koliko vi u njega.
2. Ona/On je jednostavno takav - nema sposobnost da pruži koliko je vama potrebno.
Šta vi mislite?
Ako ste ikada bili u situaciji osobe koja ne pruža dovoljno (zbog bilo koja od ova dva, ili nekog trećeg razloga), da li ste zbog toga osećali krivicu?
 
Kurt2:
Razmišljao sam o tome, pa da vidim šta vi razmišljate (o tome)...
Da li ste bili u situaciji da u vezi osećate da vam partner ne pruža koliko vam je potrebno? U smislu da vam ne pruža dovoljno pažnje, ili npr. da vi imate potrebu da se viđate više nego što to ona/on želi?
Potpitanje: Odakle taj nedostatak potiče? Ja smatram da može da potiče od dve stvari:
1. Partner nije dovoljno zaljubljen u vas koliko vi u njega.
2. Ona/On je jednostavno takav - nema sposobnost da pruži koliko je vama potrebno.
Šta vi mislite?
Ako ste ikada bili u situaciji osobe koja ne pruža dovoljno (zbog bilo koja od ova dva, ili nekog trećeg razloga), da li ste zbog toga osećali krivicu?
Ne vidim razlog da osecas krivicu zbog takvog parnera evo ja sam takav tip zene koja je spremna da pruzi maksimum u vezi ali ocekujem isto jednostavno potrazi sebi onakvog partnera kakvog smatras da zasluzujes dzaba je da pruzas ako ti to nije uzvraceno pa ma koji razlog to bio.
 
opcija jedan je da ga zaista zabole za mene ili da nije zaljubljen ko ja. :D

ponekad su pak ljudi okupirrani nekim svojim obavezama, brigama, nedostatkom vremena...nervozni...pa partner takvo raspolozenje dozivljava kao nedostatak paznje...

situacija broj tri je kada se osoba zalepi sa partnera, pa bi ga vidjala 24/7/365. to je posebna prica.

osim navedenog, mislim da takva situacija cesto proistice i iz toga sto ljudi nauce da pokazuju ljubav i paznju na razlicite nacine. svi pricaju nekim razlicitim jezikom ljubavi. ako se u jednoj vezi hronicno ne osecamo dovoljno voljenim iako sve stima, smatram da jednostavno nismo kompatibilni i da on iskazuje emocije na nacin koji meni licno nije prijemciv i razumljiv jer ih ja iskazujem i dozivljavam drugacije.

ako sam ja u situaciji osobe koja ne pruza dovoljno ne osecam se nesto posebno krivom. potrudim se koliko mogu da nesto uspe, al' ako ne ide-ne ide. ne mogu nikoga da volim i zelim na silu.
 
S_K_V_O:
osim navedenog, mislim da takva situacija cesto proistice i iz toga sto ljudi nauce da pokazuju ljubav i paznju na razlicite nacine. svi pricaju nekim razlicitim jezikom ljubavi. ako se u jednoj vezi hronicno ne osecamo dovoljno voljenim iako sve stima, smatram da jednostavno nismo kompatibilni i da on iskazuje emocije na nacin koji meni licno nije prijemciv i razumljiv jer ih ja iskazujem i dozivljavam drugacije.

Na taj način nisam razmišljao. Jako interesantno! :o :)
 
Kurt2:
Potpitanje: Odakle taj nedostatak potiče? Ja smatram da može da potiče od dve stvari:
1. Partner nije dovoljno zaljubljen u vas koliko vi u njega.
2. Ona/On je jednostavno takav - nema sposobnost da pruži koliko je vama potrebno.
Zbog nerealnih prevelikih ocekivanja.
Ja npr ne ocekujem nista epohalno i uvek budem zadovoljan... Nije bila ni jedna koja mi je pruzila ta osecanja o kojima ti pricas... Jednostavno ako se potpuno prepustis i realno gledas na stvari u takve situacije neces dolaziti...
Nekako pogresno razmisljas... negativno ti i 1 i 2... Opustis se i uzivas... Fazon je da ti dajes ljubav a ne da gledas koliko je ona tebi dala i da meris na vagi....
 
Kurt2:
Razmišljao sam o tome, pa da vidim šta vi razmišljate (o tome)...
Da li ste bili u situaciji da u vezi osećate da vam partner ne pruža koliko vam je potrebno? U smislu da vam ne pruža dovoljno pažnje, ili npr. da vi imate potrebu da se viđate više nego što to ona/on želi?
Potpitanje: Odakle taj nedostatak potiče? Ja smatram da može da potiče od dve stvari:
1. Partner nije dovoljno zaljubljen u vas koliko vi u njega.
2. Ona/On je jednostavno takav - nema sposobnost da pruži koliko je vama potrebno.
Šta vi mislite?

Eh dobra tema.Moje misljenje je da si trebao staviti pod 1 ima drugu/drugog to je najrealnija realnost!
 
Ja sam bila u takvoj vezi .... on meni nije pružao dovoljno tj. onoliko koliko sam ja očekivala .... ponekad sam mislila da me ne voli dovoljno, ponekad sam ga opravdavala da je on jednostavno takav i da su nam gledišta veze potpuno različita. Kad god bi razgovarali o tome ... on bi rekao da nije tako kao što ja mislim.
Šta god da je bilo ... sada je prošlost ... onog momenta kada je počeo taj nedostatak da me guši i da se ja u toj vezi ne osećam dobro ... raskinula sam.
To je u stvari, najbolje rešenje.
 
A jeli moguće da u nekoj vezi bude uvek konstantna količina ljubavi, pažnje, želje... Ja mislim da, kad vas uhvate ralje života (dakle, izuzimam opciju da je žena domaćica, koja ima previše vremena da gleda španske serije i razmišlja o prolaznosti života) skoro uvek dolazi do jenjavanja količine gore navedenih osećanja i događaja...
Jedino što ostaje isto su očekivanja
A ponekad se očekivanja i povećavaju, tako da je, nekad dovoljna količina... ljubavi, pažnje bla, bla... postala neadekvatna našim novim iščekivanjima
Ili se ciljevi života sa tim partnerom menjaju, tako da, opet, iako je konstantna količina .... koju nam partner daje, nedovoljna...
Treba objektivno sagledati sve aspekte pre nego se odlučite na promenu, ili da bi se upravo za tu promenu odlučili.
 
Možeš ti Milane, koliko god hoćeš da racionalizuješ ovakve stvari, ali kad ti nešto u dubini duše fali - džaba su i opravdanja, i razumevanje i sama racionalizacija. Ako ti osećaš da tebi pažnje nedostaje ... tvojoj duši fali hrana .... i nema tu baš mnogo filozofije.
 
Mislim da decko prica o mladalackoj ljubavi i vezama koje jos nisu "ozbiljne" tj. braku
A isto tako mislim da je pravilno formulisao pitanje....
Ako me ne posvecuje dovoljno paznje onda
Znaci ili me ne voli dovoljno
ili
nije takav tip...
A moze da bude i jedno i drugo...
I ako se znaci ne podudaramo, kao sto rece skvo, onda tu prije ili kasnije krene da puca..
 
Znaš šta ja mislim ... da se ljudi u nekoj dužoj vezi opuste i da sve ono što je jednu vezu činilo uzbudljivom i lepom na početku.... jednog dana više nemaju potrebu da rade i misle da je ta veza dovoljna samim tim što je opstala sama po sebi to vreme. Neko se sa tim pomiri, neko ne ... i onda dodje o raskoraka. Tu je problem.
 
Da.
Ali se ipak i ljubav mijenja.....
Vidis li ti one bakice i dedice sto se drze za ruke?
Jel' misls da on njoj kuva romanticnu veceru za dvoje i uz pomoc VEPa je hebe citavu noc?
Ljubav prelazi iz strasti u vise neki prijateljski, roomeidski osjecaj...
 
Ali cemu sva ta opravdanja, ako ti neko ne pruza ono sto ti treba, vreme je da nadjes drugog. Svako ima svoj nacin ispoljavanja ljubavi, svako od nas definise ljubav na razlicit nacin...nekome je prava ljubav, kada po***** pola grada i vrati se zeni u krevet...to je neko licno gledanje stvari. Gledista dvoje ljudi u vezi treba da se poklope, kao i nacini ispoljavanja te ljubavi. Svi mi posmatramo svet iz neke svoje prizme, koliko god se trudili da razumemo nekada tudje nacine ispoljavanja emocija, to sve ipak prodje filter nasih osecanja i nasih sopstvenih razmisljanja, i tesko da iko ikoga moze da razume. Kada si ti na primer ludo zaljubljen i zelis sve sa nekim, a neko ti vecito lupa ogranicenja..kao pa ne moramo da se cujemo svaki cas, ili ne moramo da se vidjamo cesto, ili nije jos vreme za brak, onda ti rezonujes "aha..pa da on oseca kao ja, zeleo bi isto" i to je tako normalno i ljudski. Jer ako previse krenes u tu pricu opravdavanja drugoga, mozes totalno izgubiti kriterijume. Zato treba da dobijes ono sto pruzas i da trazis osobu koja je slicna tebi :)
 
Sandy_BG:
Ali cemu sva ta opravdanja, ako ti neko ne pruza ono sto ti treba, vreme je da nadjes drugog. Svako ima svoj nacin ispoljavanja ljubavi, svako od nas definise ljubav na razlicit nacin...nekome je prava ljubav, kada po***** pola grada i vrati se zeni u krevet...to je neko licno gledanje stvari. Gledista dvoje ljudi u vezi treba da se poklope, kao i nacini ispoljavanja te ljubavi. Svi mi posmatramo svet iz neke svoje prizme, koliko god se trudili da razumemo nekada tudje nacine ispoljavanja emocija, to sve ipak prodje filter nasih osecanja i nasih sopstvenih razmisljanja, i tesko da iko ikoga moze da razume. Kada si ti na primer ludo zaljubljen i zelis sve sa nekim, a neko ti vecito lupa ogranicenja..kao pa ne moramo da se cujemo svaki cas, ili ne moramo da se vidjamo cesto, ili nije jos vreme za brak, onda ti rezonujes "aha..pa da on oseca kao ja, zeleo bi isto" i to je tako normalno i ljudski. Jer ako previse krenes u tu pricu opravdavanja drugoga, mozes totalno izgubiti kriterijume. Zato treba da dobijes ono sto pruzas i da trazis osobu koja je slicna tebi :)


Veoma lepo objašnjeno.
 
mammy:
Da.
Ali se ipak i ljubav mijenja.....
Vidis li ti one bakice i dedice sto se drze za ruke?
Jel' misls da on njoj kuva romanticnu veceru za dvoje i uz pomoc VEPa je hebe citavu noc?
Ljubav prelazi iz strasti u vise neki prijateljski, roomeidski osjecaj...

NatasaNatasa:
Budi sigurna da oni svoju ljubav neguju .... i da se ne predaju. Sex je tu malo važan.

Pa sta je to? Da li je to ono sto zelis, biti cimer? Zar to nije neki tuzan kompromis?
A te bakice i dekice nemaju nekog izbora, umiru, nemaju nikoga, nemaju sansi da se mnoze sa drugima, niko ih vise ne zeli seksualno. Drze se za ruke? Pre bih rekao da se grabe...
Ok, svi idemo u tom smeru...postacemo kao ti starci, ali proklet bio ako odlucim da nemam izbora do babetine koja me mrzi, iako me voli, nekako.
Taj odnos cimera na kraju postane neka gadna navika, i nema vise nicega do navike.
Ta ljubav se pretvori u naviku, kao nesto sto se uzima za gotovo.
Neguju ljubav... ha! Neguju monotono slagaganje oko istih precutanih stvari.
Seks retko prestaje da bude vazan, prosto se sloze da je tako, onda se trpaju sa komsijama, ako nisu previse matori, ako jesu onda grebu tudja kola kljucevima.
 
alex_cool:
Pa sta je to? Da li je to ono sto zelis, biti cimer? Zar to nije neki tuzan kompromis?
A te bakice i dekice nemaju nekog izbora, umiru, nemaju nikoga, nemaju sansi da se mnoze sa drugima, niko ih vise ne zeli seksualno. Drze se za ruke? Pre bih rekao da se grabe...
Ok, svi idemo u tom smeru...postacemo kao ti starci, ali proklet bio ako odlucim da nemam izbora do babetine koja me mrzi, iako me voli, nekako.
Taj odnos cimera na kraju postane neka gadna navika, i nema vise nicega do navike.
Ta ljubav se pretvori u naviku, kao nesto sto se uzima za gotovo.
Neguju ljubav... ha! Neguju monotono slagaganje oko istih precutanih stvari.
Seks retko prestaje da bude vazan, prosto se sloze da je tako, onda se trpaju sa komsijama, ako nisu previse matori, ako jesu onda grebu tudja kola kljucevima.


A gde je ovde tvoje mišlljenje na zadatu temu .... ili si došao samo da iskritikuješ postove????
 
alex_cool:
Pa postovi jesu tema bre. Ne bih nista ni napisao da me nisi iznervirala onim ' u gledaj ih ala su slatki i hodaju na dve nogice' .
Ne zanima me toliko prvi post sa upitnicima, zanima me ovaj tvoj post, na koji sam i odgovorio.


Nemoj mnogo da se nerviraš, kao prvo - taj famozni post je postavila Mammy ... a ne ja.... a kao drugo, ipak bi trebao pročitati i prvi post, da bi znao o čemu ljudi ovde pokušavaju da razgovaraju, kad već hoćeš da se uključiš u isti.
 
NatasaNatasa:
Nemoj mnogo da se nerviraš, kao prvo - taj famozni post je postavila Mammy ... a ne ja.... a kao drugo, ipak bi trebao pročitati i prvi post, da bi znao o čemu ljudi ovde pokušavaju da razgovaraju, kad već hoćeš da se uključiš u isti.

Procitao sam pre nego sto sam odgovorio na ono tvoje: 'Jao gledaj im glavice, kako se sjaje' :) nervira te? Ima jos: 'Ih, kako im lepo stoje shtake' ili 'Hej, sada ce da izvadi svoje vestacke zube! (vadi zube) Awwwwwww (slatkasto) Gle! I on vadi zube! Poljubice jee! Awwww x2'
I ne verujem da moram da procitam pocetak da bih razumeo sta ti pricas ovde. Meni nije zanimljiv pocetak teme bio, vec ono sto si napisala. Razumes li? Zanimljiva si.
To je kompliment. Ne budi urodjenik.
 

Back
Top