On je sa njom, a ona ne deluje baš pametno?

Ne teram ja tebe, Malena.
Ja ti temu ustupa.
Pleši!
Nek vijori tvoja, šarena, 'aljina!
Nek tapšu:
Babo, direktor cirkusa.
I sva ostala, brojna, rodbina!
I
I ja ću.
Ali iz pozadine:
Klap, Klap! :D
fuck off go away GIF by Preity G  Zinta
 
I da napomenem, još jedared:
Svo vaše mudrovanje oko sopstvene veličine, jer ste uspeli da shvatite pouke drugih, nije neki intelekt.
Svi se razvijamo skupa, a tek poneko bljesne.
To sa kim ćemo biti je, najčešće, naša procena, koja se naslanja na procene i greške nas samih, ali i nekih drugih: porodice, prijatelja.
To što pratimo nauke drugih ne znači da smo i sami pametni. Znači da smo povodljivi, bez iskustva, i da idemo linijom manjeg otpora.
Jer: dokazano, je na mnogo primera, drugih.
A mi znamo, ali samo iz tuđih zaključaka...
'bem ti ja tu pamet.
 
Inteligencija i pamet su dve razlicite stvari.
Inteligencija je nista drugo nego sposobnost da se nešto poveže sa nečim.

Pamet je kombinacija te sposobnosti, iskustva, vaspitanja i sveukupnih norma ponasanja koje je neki pojedinac usvojio.

Neko prosečnog IQ-a, koji ima ispravan rezon, lepo je vaspitan i ima dobre norme ponasanja (koje uključuju i dobaru logiku rezonovanja) može biti višestruko pametniji od nekog natprosečno inteligentnog.

A brakovi...pa uspevaju svakakvi.

Za uspeh je mnogo vazniji kulturni segment nego intelektualni.
Recimo, kako neko ko svršava na baljezgarije tipa Acu Lukas i celokupna domaća turbofolk scena, može da uspe u vezi sa nekim kome je to odvratno?

Znam primere brakova koji uspevaju, gde on vozi motor i sluša Iron Maiden, a žena mu po ceo dan gleda one zadruge i parove i šta već tu ima.
Jes da se ne slažu, svađaju, varaju jedno drugo - al uspevaju 🤷‍♂️
 
Ako bi se
On koji je sa njom meni mnogo dopao,
Ona svakako ne bi delovala pametno,
bila bi mi ružna takođe, možda i ofucana i debela..

:lol:
ako bi mi se On dopao, ja bih bila sve što Ona nije,
to zasigurno
Međutim ako se Ona njemu dopada baš takva kakva jeste iako je njegov ukus za žene sporan po više pitanja moja bi se opservacija završila na konstataciji da nisu harmoničan par.

i otišla bih kući plačući :rida:
 

Back
Top