On je sa njom, a ona ne deluje baš pametno?

jes trebalo mi je dosta vremena da odlozim viski i razmotrim materiju
bas kao i sve poznanice i donesem tesku odluku da postavim ovo retoricko pitanje

neki misle da je pitati ovako nesto lako ali nemate pojma sa cim se nosim :lol:
pa to kažem.. muškarac treba da zadovolji više od jedne ženske potrebe ;)
ukoliko je zabavno sa njim, briše se pola toga
 
Pogledajte prilog 1209261

Moje iskustvo je da osobe sa drugim , i trecim stepenom (magistri, doktori) su skloniji da im partneri budu barem sa univerzitetskom diplomom.Nivo edukacije stvara kod osobe odredjeni vokabular, koji je kod osobe sa znatno nize edukacije nepoznat. Recimo, ona je zavrsila Univerzitet, a on je auto-mehanicar.Njih dvoje imaju veceru sa njenim prijateljima sa Univerziteta. Kod auto-mehanicara ce takva vecer izazvati ljubomoru, i kompleks nize vrednosti.
Sa druge strane, poznavao sam jednu lekarku , koja je bila udata za kamiondziju.On nije imao formalno obrazovanje, ali je puno citao (daleko vise nego ona , koja je uglavnom citala strucnu literaturu), pa je njegova opsta kultura bila vanredna.
Mislim da mora postojati slicni intelektualni nivo ( ne formalno obrazovanje sa diplomom!) da bi veza mogla funkcionirati
Pa ima tu jedna stvar. Nije uopšte pitanje snobizma, već svega.
Taxista razmišlja kao taksista, pekar kao pekar, majstor isto tako.. njihov i rečnik uglavnom odgovara tome. Da, ja poznajem ljude sa samo srednjom školom koji su mi zanimljiviji od većine kolega koji su svi dr nauka.. Već sam rekla da formalno obrazovanje ne igra ulogu. Ali, ono nije samo po sebi važno, koliko osobine ličnosti koje iz toga proisteknu.

Primerice, da bi neko završio na teškom fakultetu 30 ispita, morao je da bude posvećen čovek cilju, ozbiljan, vredan, radan. Neke osobine karaktera se tu vide. Kada pričaš sa takvom osobom osećaš neku koncentraciju.

Mogla bih da nabrajam razne primere, možda kasnije, jer sam moram da radim, no tu smo... Poznajem i prof na univerzitetu koji su oženjeni domaćicom, i žene koje su udate za majstore, ima svega. Ali se mogu i doneti neki zaključci kada takve veze potraju..
 
Pa ima tu jedna stvar. Nije uopšte pitanje snobizma, već svega.
Taxista razmišlja kao taksista, pekar kao pekar, majstor isto tako.. njihov i rečnik uglavnom odgovara tome. Da, ja poznajem ljude sa samo srednjom školom koji su mi zanimljiviji od većine kolega koji su svi dr nauka.. Već sam rekla da formalno obrazovanje ne igra ulogu. Ali, ono nije samo po sebi važno, koliko osobine ličnosti koje iz toga proisteknu.

Primerice, da bi neko završio na teškom fakultetu 30 ispita, morao je da bude posvećen čovek cilju, ozbiljan, vredan, radan. Neke osobine karaktera se tu vide. Kada pričaš sa takvom osobom osećaš neku koncentraciju.

Mogla bih da nabrajam razne primere, možda kasnije, jer sam moram da radim, no tu smo... Poznajem i prof na univerzitetu koji su oženjeni domaćicom, i žene koje su udate za majstore, ima svega. Ali se mogu i doneti neki zaključci kada takve veze potraju..
rep

sve je u duhu i humoru
ako nadmasi sutinu i ima inetluktalne iskre u njemu
znam da je covek ili zena, ono sto kazu lik

suvoparnost je najgora i smori
svi koji su bdeli samo nad knjigom 24h
operisani za ovo iznad sto rekoh
 
rep

sve je u duhu i humoru
ako nadmasi sutinu i ima inetluktalne iskre u njemu
znam da je covek ili zena, ono sto kazu lik

suvoparnost je najgora i smori
svi koji su bdeli samo nad knjigom 24h
operisani za ovo iznad sto rekoh
Pa jeste i to
no, i ja sam bila nad knjigom 24h puno godina... hahaha
možda sam zato ovako priglupa?

Nema to veze, nego možda neke suvoparne likove privlači ozbiljan rad jer se tako zataška njihova suvoparnost. A oni koji su duhoviti.. će to uvek biti, na predavanjima, dok pišu radove, čitaju, u apuzama, ne može to otići od njih ;)
 
Pa nemas sta da pricas na neke duze staze sa nekim ko nije na istom intelektualnom nivou. Jedino ako nemas nameru da pricas, ili ako imas zlonameru da kontrolises, sto onda govori o tvom kompleksu.
ako udjes u intelktualnu vezu sa nekom zenom
strast i sex ce trpeti, to ti govorim iz iskustva
ako naravno zelis da primarno odrzis taj duhovni razvrat vas dvoje

kontrola ne postoji ako ste oboje intelktulano namzani svim i svacim
tu niko ne postavlja kontrolu
jer ako postavi makar izmedju redova ode sve u 3pm

te veze duze traju, nekad jako dugo
mnogo duze nego veze zasnovane na pukoj strasti
 
Pa jeste i to
no, i ja sam bila nad knjigom 24h puno godina... hahaha
možda sam zato ovako priglupa?

Nema to veze, nego možda neke suvoparne likove privlači ozbiljan rad jer se tako zataška njihova suvoparnost. A oni koji su duhoviti.. će to uvek biti, na predavanjima, dok pišu radove, čitaju, u apuzama, ne može to otići od njih ;)
ne vidi se bas izmedju redova to sto kazes o sebi
toliko imam iskustva da prepoznam u necijem pisanju

mozes da glumis jedno vreme
ne mozes sve vreme

znanje+iskustvo+novac+plus nezavisnost
samo ce te udaljiti od ljudi nego sto cete privuci njima
jer ces izgubiti prijatelje ili niko te nece razumeti
a o frustriranima koji ce te mrzeti je nepotrebno govoriti

vecina ljudi koji su nesretni pripadaju tom delu
ali brzo ocaj zamene necim konkretnijim
za razliku od onih koji nikad i nisu imali zivot
koji iz frustracije i depresije zapadnu u stanje besa i agresije

sto se opet da videti najbolje u vl svetu
 
Nadam se da tema nece otici u stereotip: zasto se muskarci boje uspesnih i pametnih zena.
Stvar je senzibiliteta po meni. Tu dolazi do zajednickih tema i interesovanja. Po meni pametna zena treba da bude svesna toga i ima sirinu u tome jer obicno takve se svedu na to da se on njoj dodvorava, slagajuci je da mu je interesovanje, recimo citat iz romanticnog romana, znajuci da ce ona biti fascinirana.
E, prevazilazenje toga i sposobnost da razgovaras o svemu sa takvim partnerom koji zeli to, mi je ta ljubavna inteligencija, naspram suvog razgovora o matematici ili jos gore da se razgovor vodi u pravcu i prostoru u kojem si ti konforna i nema dalje.
 
Nadam se da tema nece otici u stereotip: zasto se muskarci boje uspesnih i pametnih zena.
Stvar je senzibiliteta po meni. Tu dolazi do zajednickih tema i interesovanja. Po meni pametna zena treba da bude svesna toga i ima sirinu u tome jer obicno takve se svedu na to da se on njoj dodvorava, slagajuci je da mu je interesovanje, recimo citat iz romanticnog romana, znajuci da ce ona biti fascinirana.
E, prevazilazenje toga i sposobnost da razgovaras o svemu sa takvim partnerom koji zeli to, mi je ta ljubavna inteligencija, naspram suvog razgovora o matematici ili jos gore da se razgovor vodi u pravcu i prostoru u kojem si ti konforna i nema dalje.
Jes, ja se plasim pametne ruznekolopov inace bi je seto:malav:
 
Nadam se da tema nece otici u stereotip: zasto se muskarci boje uspesnih i pametnih zena.
Stvar je senzibiliteta po meni. Tu dolazi do zajednickih tema i interesovanja. Po meni pametna zena treba da bude svesna toga i ima sirinu u tome jer obicno takve se svedu na to da se on njoj dodvorava, slagajuci je da mu je interesovanje, recimo citat iz romanticnog romana, znajuci da ce ona biti fascinirana.
E, prevazilazenje toga i sposobnost da razgovaras o svemu sa takvim partnerom koji zeli to, mi je ta ljubavna inteligencija, naspram suvog razgovora o matematici ili jos gore da se razgovor vodi u pravcu i prostoru u kojem si ti konforna i nema dalje.
slabi ljudi se boje jakih
pa pokazu svoju prirodu kroz mrznju

mrzis ono sto ne mozes da pobedis
kao sto zapad danas mrzi rusiju
ta patologija je poznata jako dugo

tako i medju ljudima
napravis distinkciju od pametnih zena
jer ih nazoves napr ladnim friugidnim kuckama
i mislis da si si nesto uradio

a samo si sebe deklarisao kao slabica
 
Nadam se da tema nece otici u stereotip: zasto se muskarci boje uspesnih i pametnih zena.
Stvar je senzibiliteta po meni. Tu dolazi do zajednickih tema i interesovanja. Po meni pametna zena treba da bude svesna toga i ima sirinu u tome jer obicno takve se svedu na to da se on njoj dodvorava, slagajuci je da mu je interesovanje, recimo citat iz romanticnog romana, znajuci da ce ona biti fascinirana.
E, prevazilazenje toga i sposobnost da razgovaras o svemu sa takvim partnerom koji zeli to, mi je ta ljubavna inteligencija, naspram suvog razgovora o matematici ili jos gore da se razgovor vodi u pravcu i prostoru u kojem si ti konforna i nema dalje.



jedan je americhki srbin iz dobrostojetje porodice, ono sve po koncu trava, dvor, auta dolari

uglavnom srbin otishao u neku sirotu zemlju kuba ili mexiko i zaljubi se tamo u zhenu koja je imala chak i jedno dete

da ne duljim dovede on nju u ameriku i mlada iscepanog shorca bosonoga trchi po travi oko dvorca

kazhe mama sinu "kuku pa ovo treba doterati u red"

nemam pojma da li su josh u braku
 
jedan je americhki srbin iz dobrostojetje porodice, ono sve po koncu trava, dvor, auta dolari

uglavnom srbin otishao u neku sirotu zemlju kuba ili mexiko i zaljubi se tamo u zhenu koja je imala chak i jedno dete

da ne duljim dovede on nju u ameriku i mlada iscepanog shorca bosonoga trchi po travi oko dvorca

kazhe mama sinu "kuku pa ovo treba doterati u red"

nemam pojma da li su josh u braku
Pa ziveli srecno do kraja zivota, kako drugacije
 

Back
Top