• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

On je sa njom, a ona ne deluje baš pametno?

gost 439443

Ističe se
Poruka
2.504
Ne mislim da je plagijat.
Imaju slican stil. Samo slican. Ne isti.
Verovatno su slicnog senzibiliteta. Odlicno bi se razumeli. :)

Sto se tice originalnosti…imamo nesto svoje, ali se i prozimamo sa drugima. Skupljamo. Nesvesno. Obradjujemo. Pravimo neki omaz u sebi. Necemu sto nas je dodirnulo, pokrenulo. I tako se stvori nesto novo. Moze biti slicno, ali opet novo.
Moja vel'ka ljubav, sa ovog foruma,
malo znana širokim foruskim krugovima,
(I starijim, a kamoli mlađim)
((Bosanka! ))
Reče:
Na času, u školi: 30. dečaka će slušati predavanje o Aleksandr Makedonskom.
Samo jedan od tih 30. će ga, možda, sanjati.
Njemu će biti autoritet, I arhietipska slika - dok drugima neće.
Prepoznamo nešto, što je nadopunilo prazan deo u nama.
Možda ne kao arhietipska večina, koja se meri kroz "pamet",
Vrć nešto što nedostaje, da se sami upotpunimo i poboljšamo -
Anma i Animus?

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.430
Ima muškaraca koji vole da budu u vezama sa ženama koje su manjeg obrazovanja od njih. Uglavnom se to primećuje, obrazovanje. Mada je naslov teme o pameti da bi bilo intrigantnije hehe, no teško je pamet povezati sa obrazovanjem, nije isto.

No zašto mislite da bi funkcionisala (ili ne bi) veza sa velikom razlikom u obrazovanju? Ili pameti? Ili IQ? (može sve to ili nešto od toga)
Šta su prednosti, a šta mane? Da li su takvi odnosi kratkotrajni? Da li mogu samo za sex, ne i za neku vezu, brak itd? 🥰

(p.s. molim da se ne koriste reči vređanja tipa glupača i slično, jer će biti brisane sve uvrede)

Pogledajte prilog 1209233 Pogledajte prilog 1209234
Pogledajte prilog 1209235🥳

Verovatno se ne radi tu o pameti previse vec o ukusu i vaspitanju.

U danasnje vreme ima mnogo ljudi sa visokim obrazovanjem koje je pak bezmalo postalo standard.
Sa druge strane, u danasnje vreme nema bas previse kulturnih ljudi.

Dovoljno je pogledati narod u prevozu, u prodavnicama, na rasprodajama (koliko nas je svedocilo otimanju dve profesorke o neku krpicu na ekskurziji?).
Vecina tih ljudi ima visoko obrazovanje, pa veci deo parlamenta ima isto pa vidi kako su kulturni...njima taman pase neki stil folk pevacice, realno, ni sami nisu od nje daleko.

Misljenja sam da slicno iska slicno, srodno srodno ali srodnost ne znaci izmeriti ocene vec teziti udobnom odnosu tako da diplome nisu merilo. Mozda mogu biti puzlica u mozaiku ali nikako pamet, mudrost, ljubaznost.
Zapravo, da budem otvorena, u mojoj struci ima mnogo nekulturnog sveta...cak mislim da taj manir struka pomalo zahteva dok poznajem vrlo fine zanatlije. Da me pitas sa kim bih radije kroz zivot...dileme ne bi bilo.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.