On je ozenjen i ima decu !

  • Začetnik teme Svetlana J.
  • Datum pokretanja
Za...:
Draga(i) "someone", ti si ,dusice, ogorcena bez razloga, i na pogresne osobe!Zao mi je ako cu biti gruba ali Ti treba da budes ogorcen(a) na svog oca , jer je ON taj koji je rizikovao svoj brak i svoju porodicu. Ta djevojka nema "ni kuceta ni maceta" o kojima bi razmisljala, za razliku od tvog oca koji nije klinac bez mozga pa da mu se oprosti nepromisljenost nego porodican covjek koji bi trebao da razmislja o posljedicama! Mislis li da li je on razmisljao o tome prije nego sto je bio sa jednom , kao je ti nazva, "ku..." ?Oo, draga moja, itekako je razmisljao, nisu muskarci bez mozga, samo mu je u braku vjerovatno bilo lose ili mu nedostajalo mnogo toga pa je to trazio na drugoj strani.Najlakse je okriviti nekog "treceg" za sve lose u zivotu sto se desava, ali "Covjek je odrastao tek onda kad shvati da je za sve sto mu se dogadja u zivotu -on kriv!".Tvojotac je mogao DA BIRA, (pazi, znaci, to je bio njegov izbor!) da ne bude s tom "k.....", ali on je izabrao to sto je izabrao! I da nije ta u pitanju, bila bi neka druga, a za to su ustvari krive slabosti tvog oca. Sve dobro i lose u covjeku je-on sam bira.


Draga Za, zelim ti sve ono sto je moja majka prezivela da dozivis ti u svom braku! Pa da vidim onda kako ces da razmisljas! Da budes prevarena, da ti deca placu! E to ti zelim!
 
hahaha !smesne ste kao bioskop.Ali u svakom slucaju imam jedno pitanje KOLIKO SU VAM KEVE GLUPE,DOSADNE,YEBLJIVE,I NEZANIMLJIVE.KADA JE VAŠ ĆALE ODLUČIO DA POTRAŽI NEKU DRUGU,da su ikada valjale,ne samo da ih vaš ćale ne bi varao nego to ne bi činio tako očigledno.Baš se pitam zašto ja to nikada nisam provalila ma koliko se trudila!Predlažem da sedite kući kod vaših ružnih,matorih i izboranih MAMICA,i privikavate se na njihovu sudbinu,A I BOLJE sutra će te isto tako ostariti!
 
S.S:
hahaha !smesne ste kao bioskop.Ali u svakom slucaju imam jedno pitanje KOLIKO SU VAM KEVE GLUPE,DOSADNE,YEBLJIVE,I NEZANIMLJIVE.KADA JE VAŠ ĆALE ODLUČIO DA POTRAŽI NEKU DRUGU,da su ikada valjale,ne samo da ih vaš ćale ne bi varao nego to ne bi činio tako očigledno.Baš se pitam zašto ja to nikada nisam provalila ma koliko se trudila!Predlažem da sedite kući kod vaših ružnih,matorih i izboranih MAMICA,i privikavate se na njihovu sudbinu,A I BOLJE sutra će te isto tako ostariti!


Draga moja, nista ne brini, sto danas nekom lose pozelis sutra ce se tebi obiti u glavu. Verovatno si neka klinka koja jos i nema dovoljno iskustva ali sutra ces postati necija supruga i majka (ako iko pozeli ikada da zeni nesto tako glupavo i prosto kao sto si ti) pa se moze i tebi itekako desiti. Moja majka je prelepa zena, jos uvek stasita, ali moj otac je oduvek bio zenskaros. Njena jedina greska je sto se udala za njega znajuci to i mislivsi da moze da ga promeni. A koliko krivim svog oca toliko krivim i vas ku*ke! Jer i ja sam mogla da budem sa par ozenjenih tipova ali sam se samo krenula i posvetila se slobodnim momcima, jer znam kako izgleda kada nekom krades muza i oca! A ti glupaco, sutra ces plakati nad svojom protracenom sudbinom ljubavnice i pitaces se gde ti je prosla mladost, a u slucaju da taj ozenjeni zbog tebe ostavi zenu, pitaj se da nece onda sutra i tebe, jednom varalica, uvek varalica!
 
Dakle, "someone" ,znaci potvrdila si ono sto sam ti rekla: tvoj otac je uvijek bio zenskaros, a tvoja majka je kriva sto je izabrala da zivi s takvim covjekom iako je znala kakav je (TO JE BIO NJEN IZBOR!)-i sada ispasta! A to sto ti ne zelis da budes s nekim ko je ozenjen, to je, takodje, tvoj izbor. I ako mislis da ce to da te sacuva od buducih razocarenja u zivotu (recimo da takva sudbina tebe nece stici- tj. da tvoj buduci muz tebe nece zamjeniti sa nekom ku....) ne zivi u iluzijama i bolje se odmah probudi! Zivot je, sto ces tek da vidis, mnogo nepravedniji nego sto to mislimo.Evo ti i primjer: tvoja "prelepa, stasita" majka koja je pristala da se uda za nekog kao sto je tvoj otac,misleci da ce da ga promjeni , bi trebala da ocekuje sve najbolje u zivotu(zato sto je dobra, postena,i sl. i sto je uopste pristala da se uda za njega koji je takav kakav je), ali zivot joj vraca tako kako joj vraca iako to ona po tvom misljenju nije zasluzila. Jedino sto ti mozes da u svom zivotu da ucinis je da pazljivo biras s kim ces u zivotu da zavrsis i da molis Boga da taj tvoj dragi nakon nekog vremena te se prosto zasiti i najednom "poludi" i okrene se ka tamo nekoj balavici , ku.... i sl.
I jos nesto, one koje su imale iskustva sa ozenjenim muskarcima bar znaju kakvi su oni i ne zive u iluzijama da postoje mozda neki koji im nisu slicni(sustina je ipak ista, samo je vrijeme otkrivanja tih momenata kod njih razlicito-cast izuzecima!- da ne pomislite da generalizujem).I ako vec kunes nekoga, zar nisi znala da kad nekom pomislis lose-to moze i tebi od glavu da se odbije!?
A tvoja draga majka jos uvijek moze da se razvede (zivimo u 21. vijeku) ako joj takav brak ne odgovara, jer uopste nije duzna da trpi takvo nesto, cak ni zbog djece (bolje je dobar razvod, nego los brak!) i da tako pokaze bar malo samopostovanja! A ako kao razlog toga sto se ne razvodi navedes njenu zavisnost od njega- i to je takodje bio njen izbor!
I sama sam dijete razvedenih roditelja,i znam sta sam sve pretrpila u zivotu; mama mi je divna i mirna zena koja je takodje napravila jaaako los zivotni izbor u zivotu, a moj otac jedan "mangup" koji je takodje imao ljubavnice i nije imao nimalo postovanja za nju iako to ona ne zasluzuje(kao ni tvoja majka, jel!). Ali ona je izabrala to sto je izabrala i to je bio njen usud! Hvala Bogu, pa je nakon 18 godina braka skupila snage da ucini pravu stvar i razvede se od njega! Samim tim je gledam sa postovanjem kao zenu koja je nakon toliko vremena uspjela da prekine nesto sto joj nije odgovaralo i sto nije zasluzila!
Ja mogu samo da se nadam da mene takvo nesto u zivotu nece stici, ali nikad ne mogu da budem 100% sigurna, jedino sto mogu je da se potrudim i da dam sve od sebe da ne izaberem pogresnog, ali posto se to nikad ne zna...Bar ne zivim u iluzijama.
 
za...:
Dakle, "someone" ,znaci potvrdila si ono sto sam ti rekla: tvoj otac je uvijek bio zenskaros, a tvoja majka je kriva sto je izabrala da zivi s takvim covjekom iako je znala kakav je (TO JE BIO NJEN IZBOR!)-i sada ispasta! A to sto ti ne zelis da budes s nekim ko je ozenjen, to je, takodje, tvoj izbor. I ako mislis da ce to da te sacuva od buducih razocarenja u zivotu (recimo da takva sudbina tebe nece stici- tj. da tvoj buduci muz tebe nece zamjeniti sa nekom ku....) ne zivi u iluzijama i bolje se odmah probudi! Zivot je, sto ces tek da vidis, mnogo nepravedniji nego sto to mislimo.Evo ti i primjer: tvoja "prelepa, stasita" majka koja je pristala da se uda za nekog kao sto je tvoj otac,misleci da ce da ga promjeni , bi trebala da ocekuje sve najbolje u zivotu(zato sto je dobra, postena,i sl. i sto je uopste pristala da se uda za njega koji je takav kakav je), ali zivot joj vraca tako kako joj vraca iako to ona po tvom misljenju nije zasluzila. Jedino sto ti mozes da u svom zivotu da ucinis je da pazljivo biras s kim ces u zivotu da zavrsis i da molis Boga da taj tvoj dragi nakon nekog vremena te se prosto zasiti i najednom "poludi" i okrene se ka tamo nekoj balavici , ku.... i sl.
I jos nesto, one koje su imale iskustva sa ozenjenim muskarcima bar znaju kakvi su oni i ne zive u iluzijama da postoje mozda neki koji im nisu slicni(sustina je ipak ista, samo je vrijeme otkrivanja tih momenata kod njih razlicito-cast izuzecima!- da ne pomislite da generalizujem).I ako vec kunes nekoga, zar nisi znala da kad nekom pomislis lose-to moze i tebi od glavu da se odbije!?
A tvoja draga majka jos uvijek moze da se razvede (zivimo u 21. vijeku) ako joj takav brak ne odgovara, jer uopste nije duzna da trpi takvo nesto, cak ni zbog djece (bolje je dobar razvod, nego los brak!) i da tako pokaze bar malo samopostovanja! A ako kao razlog toga sto se ne razvodi navedes njenu zavisnost od njega- i to je takodje bio njen izbor!
I sama sam dijete razvedenih roditelja,i znam sta sam sve pretrpila u zivotu; mama mi je divna i mirna zena koja je takodje napravila jaaako los zivotni izbor u zivotu, a moj otac jedan "mangup" koji je takodje imao ljubavnice i nije imao nimalo postovanja za nju iako to ona ne zasluzuje(kao ni tvoja majka, jel!). Ali ona je izabrala to sto je izabrala i to je bio njen usud! Hvala Bogu, pa je nakon 18 godina braka skupila snage da ucini pravu stvar i razvede se od njega! Samim tim je gledam sa postovanjem kao zenu koja je nakon toliko vremena uspjela da prekine nesto sto joj nije odgovaralo i sto nije zasluzila!
Ja mogu samo da se nadam da mene takvo nesto u zivotu nece stici, ali nikad ne mogu da budem 100% sigurna, jedino sto mogu je da se potrudim i da dam sve od sebe da ne izaberem pogresnog, ali posto se to nikad ne zna...Bar ne zivim u iluzijama.


Da li sam ja rekla da je ona jos uvek sa njim? Nije, posle mucnog perioda u kome (zamisli sebicnosti) on njoj nije zeleo da da razvod, konacno je uspela da se izvuce iz takvog pakla koji je imala, ali ja nikada necu zaboraviti ono sto sam ja dozivela kao dete gledajuci ga. To se ne da obrisati. Nema opravdanja za njega, ali nema opravdanja ni za zene koje ulaze u sve to sa ozenjenim muskarcima a toliko slobodnih je okolo. Ziveti i graditi srecu na tudjoj nesreci je djavolja rabota, pre ili kasnije vratice se lose. Tako i treba!
 
Nema opravdanja ni za koga, ni za njega, ni za ljubavnice , samo je pitanje izbora i toga ko vise gubi i koliko je vrijedno to sto ce dobiti , tj. izgubiti ukoliko se usudi na takav korak.
A sto se takvima sve to vrati(ako se vrati!) bar znaju zato se to desilo, gadno je kad nista od toga nisu zasluzile a ipak ih snadje takvo nesto!
A ovo gore sam takodje ja pisala:
"jedna od...
Gost




Ned, 08. februar 2004 19:44 Odgovorite sa citatom

--------------------------------------------------------------------------------

Evo, ja se vidjam sa ozenjenim muskarcem vec dvije godine ( doduse tad nije bio ozenjen, al je zivio s tom djevojkom - sasvim ok cura!- nemaju jos djece, sto nije , naravno, nikakvo opravdanje za mene!)
Eh, sad,mogla bih mnogo toga da kazem u vezi sa tim, al nemam namjeru da se pravdam nikome(slobodno me "pljujte" do besvjesti!), samo cu da navedem neke cinjenice: ja sam prilicno zatvorena osoba i tesko mi je da se emotivno vezem za nekoga, a kao i svako zivo bice imam svoje fizioloske potrebe! On je meni(a i ja za njemu) prvenstveno prijatelj ( placemo jedno drugom na ramenu, kad mi se desi neki kiks njemu se jadam, kad se posvadja sa zenom- ja sam na njenoj strani(vjerovali ili ne!), nisam zaljubljena u njega, jednostavno mi je lijepo s njim (kad sam s njim), seks nam je nevjerovatan, i kad sam mogla da se zabavljam (dok je jos bio slobodan, a znamo se dugi niz godina) nikad mi to nije padalo na pamet , jer ima stvari koje mi kod njega ne odgovaraju, i zato je ova veza bezveze ili bez obaveze idealno rjesenje!Njegova zena je jedna dobra djevojka ; ja sam je oblacila za svadbu-ha! Sad cete reci da sam licemjer i kucka, al ja nikad ne bih mogla njoj nesto lose da uradim (kakvih sve ima ) da bih joj napakostila i sl. Samo situacija je takva kakva je, i ja bar za sad nemam namjeru nista da mjenjam! "


Pa i ako me snadje takvo nesto, bolje da me snadje zato sto sam to zasluzila, nego sto nisam , a ipak me snadje.

POzdrav za tebe
 
Naprotiv, mislim da ti je breme onda mnogo gore. Ovako kad nisi zasluzio bar mirne savesti mozes ici dalje, izaci iz tog loseg braka ciste duse. A kada znas da si i ti sam nekome zlo naneo, mnogo gore ce ti pasti kada se tebi vrati, jer ces misliti 'eh da nisam to uradila mozda ne bi ni mene sada doletelo ovo sto jeste' Savest je teska stvar (naravno, kad je neko ima)
 
pobogu devojko!veze sa mozgom nemas kad ti ja kazem.Ljubav haaaha!Vidi ovako g-din ozenjeni ti ponudi brak,kao sto meni jeste ....ali umes u obzir podelu imovine,alimentacije za "sirocad"...i sta ce onda meni da ostane!Zajebes ili ce te zajebati!koji bre muskarci,koja crna buducnost sa njima,kakav brak i deca!!! iscedi se to do poslednje kapi i ZDRAAAAVO! a da ,kada te vec godine zanimaju imam 23god. I TAKO DOBRO ZNAM STA HOCU! ovim je tema za mene zavrsena... IDEM... zedna sam krvi.
 
S.S:
pobogu devojko!veze sa mozgom nemas kad ti ja kazem.Ljubav haaaha!Vidi ovako g-din ozenjeni ti ponudi brak,kao sto meni jeste ....ali umes u obzir podelu imovine,alimentacije za "sirocad"...i sta ce onda meni da ostane!* ili ce te *!koji bre muskarci,koja crna buducnost sa njima,kakav brak i deca!!! iscedi se to do poslednje kapi i ZDRAAAAVO! a da ,kada te vec godine zanimaju imam 23god. I TAKO DOBRO ZNAM STA HOCU! ovim je tema za mene zavrsena... IDEM... zedna sam krvi.


U jeee, pa stvarno si ODRASLA! :twisted: Samo 23 godina a mislis da si svo znanje ovog sveta popila. E devojko, osvestices se ti vrlo brzo, neko ce te vecspustiti na zemlju.
 
Citam ovo i da nije tuzno, bilo bi smesno.
I potpuno se nepotrebno vredjate, buduci da ste svi u pravu i da niko nije u pravu...
zaista sve jeste stvar izbora... I na zalost, neki ljudi (neznano zasto) svesno ili nesvesno odaberu ulogu zrtve... Tako je i sa ovom majkom, koja je, na svu srecu to shvatila i izasla iz tog pakla.
Na zalost, nismo birali svoje roditelje tako da nam ostaje jedino da ih prihvatimo onakve kakvi su... Ni moji nisu ziveli u nekoj idili i ja sam kao dete ko zna koliko puta pomislila kako bih mnogo srecnija bila da su razvedeni... Jer, i ja sam bila 100% na maminoj strani i za sve je tata bio kriv... Trebalo je da prodju godine pa da shvatim da nije bas uvek tako i da za los odnos i nerazumevanje ipak treba dvoje... mozda je neko manje, neko vise odgovoran (ne bih upotrebljavala rec "kriv"), ali je istina da na to uticu oboje... bez obzira sta je ono sto se vidi i sto nam je svima ocigledno.
A sto se tice veze sa ozenjenim muskarcem, licno ne vidim i ne shvatam zasto bi se neko u to upustao, ali ako zeli - njegova stvar (bilo da je ozenjen muskarac ili slobodna zena). Ali ta "treca" osoba koja makakva da je ku*ka (ako jeste) i mozda uzasno los covek (ako jeste!), moze na zivot tog muskarca i njegove porodice uticati samo onoliko koliko joj on to dopusti... To sto je neko dete videlo svog oca zagrljenog sa nekom zenom - za to nije ni odgovorna ni kriva ona, vec on... Ako on ne stiti i ne cuva svoju porodicu, suludo je ocekivati da to radi bilo ko drugi...
Generalno, tema nema kraja...
Ali nista u zivotu ne treba generalizovati, pa ni ove veze... Postoje i muskarci koji zaista vole svoju decu, a zive u nemogucem braku, pa naidju na zene koje ih zaista zavole i i te kako brinu o osecanjima njegove dece iz prethodnog braka... Ipak, ja i dalje mislim da se ne treba uplitati u to, a svako ko je nesrecan u svom braku i ne nalazi drugo resenje, neka se razvede ne uplicuci u to neku trecu osobu...
A vi cure, bilo da se salite ili mislite ozbiljno kad pricate o tome kako su vas izbor ozenjeni muskarci, zapitajte se sta je iza toga i cega se u stvari plasite... Ma sta mislile i makoliko se krile iza neke "slobode" i "savremenosti" - to bas i nije prirodno...
 
e pa ovako, someone ja cu da ti se izvinim.
malo sam preterano reagovala, ali citajuci tvoje komentare mogu da ti kazem samo ovo: u pravu si potpuno i ja te podrzavam!
sorry jos jednom i...
veliki pozdrav saomeone angel_a :wink:
 
Baš lepo...
Ovde se sva krivica za ovakve situacije prebacuje na muškog učesnika u situaciji :!: :?:
A šta je sa onim "dobrim ženicama koje piju krv svojim lošim muževima",i tako svaki dan.
Kako sa takvima živeti? Zašto su krivi oni koji žele da vole?
Ja mnogo volim svoj život, a vi?
 
sevensins:
Pa dobro Pauce ko te tera da zivis sa takvom krvopijom. Brate mili razvedi se pa uzivaj, ali se prvo razvedi mislim da je tako postenije.
Bi ja. I pokušao. I skoro uspeo. A onda pretnje samoubistvom, ucene decom i mnogo toga još sa čim nisam uspeo da se nosim.
I tako evo me tamo gde ne želim da budem, sa onom sa kojom ne želim da budem. Trpim sve zbog dece i potajno volim najviše na svetu.
 
Bi ja. I pokušao. I skoro uspeo. A onda pretnje samoubistvom, ucene decom i mnogo toga još sa čim nisam uspeo da se nosim.
I tako evo me tamo gde ne želim da budem, sa onom sa kojom ne želim da budem. Trpim sve zbog dece i potajno volim najviše na svetu.[/quote]

ako se das uceniti onda i ne zelis da je ostavis!
 
Anonymous:
pauk:
milva:
ako se das uceniti onda i ne zelis da je ostavis!

da, kada vidi da te nemoze zaustaviti prestat ce sa ucenom, a ko ce se ubiti on ce to vecinom bez najave.

Ne vidim sličnost između ove dve izjave!

Nikome ne želim da ga bilo ko ucenjuje, bilo čim a naročito sopstvenom decom.
Ja jednostavno nisam dorastao takvim ljudima i situacijama. Priznajem - na svoju žalost.
 
Pažljivo sam pročitala sve što ste napisali ovde, razmislila dobro i odlučila da i ja nešto napišem. Niko, baš niko nije bezgrešan i nema pravo da osudjuje drugog niti da mu želi bilo šta loše. Zašto sebi to dozvoljavate?
Da se vratim sad na temu, jer nisam ovde da bih pridikovala, već da napišem svoje iskustvo. Izašla sam iz lošeg braka pre nekoliko meseci. Ne, nemam dece, ja sam "roba sa greškom". Dugih jedanaest godina samoće i suza ostavili su me gladnu ljubavi i pažnje. Bilo je dana kad sam se pitala zašto uopšte postojim, koja je svrha mog bivstvovanja ovde, dana kad sam samo želela da nestanem i da nestane svaki trag da sam ikad postojala. Dane sam nekako uspevala da preguram, ali noći... Noći su preduge u samoći, kad me lome dve želje: želja za ljubavlju i ona druga, da me jednom zauvek nestane. E, onda je svanuo jedan naizgled sasvim običan dan... Srela sam čoveka sa kojim sam sad u vezi. Stariji je od mene trinaest godina, oženjen je i ima decu. Pružio mi je ono što mi je potrebno, a to je ljubav u pravom smislu te reči. Mirna i zadovoljna, u stanju sam da mu pružim isto, da budem njegova oaza, trenutak mira i opuštanja koji mu je toliko potreban. Volim da na njegovom licu vidim osmeh zadovoljstva i uživam u svakom trenu provedenom sa njim. Ne želim da razmišljam o tome koliko će ova veza potrajati, želim samo da živim u sadašnjosti i da volim. Znam da me ovo može koštati mnogo patnje, ali ni okean suza nema snagu jednog trena radosti.
 
ok je sva ta prica o ljubavi i samoci,ali je to lakse podnositi nego rasturen brak sa decom.u svakom braku ima uspona i padova ali vecinom svi se vracaju bracnom drugu.ne treba zloupotrebljavati neciju krizu.najzad sta ce ti to,ti si mlada,slobodna zasto komplikovati zivot i sebi i drugima.kloni ga se nista ti dobro nece doneti ta veza
 
Glad srca:
Pažljivo sam pročitala sve što ste napisali ovde, razmislila dobro i odlučila da i ja nešto napišem. Niko, baš niko nije bezgrešan i nema pravo da osudjuje drugog niti da mu želi bilo šta loše. Zašto sebi to dozvoljavate?
Da se vratim sad na temu, jer nisam ovde da bih pridikovala, već da napišem svoje iskustvo. Izašla sam iz lošeg braka pre nekoliko meseci. Ne, nemam dece, ja sam "roba sa greškom". Dugih jedanaest godina samoće i suza ostavili su me gladnu ljubavi i pažnje. Bilo je dana kad sam se pitala zašto uopšte postojim, koja je svrha mog bivstvovanja ovde, dana kad sam samo želela da nestanem i da nestane svaki trag da sam ikad postojala. Dane sam nekako uspevala da preguram, ali noći... Noći su preduge u samoći, kad me lome dve želje: želja za ljubavlju i ona druga, da me jednom zauvek nestane. E, onda je svanuo jedan naizgled sasvim običan dan... Srela sam čoveka sa kojim sam sad u vezi. Stariji je od mene trinaest godina, oženjen je i ima decu. Pružio mi je ono što mi je potrebno, a to je ljubav u pravom smislu te reči. Mirna i zadovoljna, u stanju sam da mu pružim isto, da budem njegova oaza, trenutak mira i opuštanja koji mu je toliko potreban. Volim da na njegovom licu vidim osmeh zadovoljstva i uživam u svakom trenu provedenom sa njim. Ne želim da razmišljam o tome koliko će ova veza potrajati, želim samo da živim u sadašnjosti i da volim. Znam da me ovo može koštati mnogo patnje, ali ni okean suza nema snagu jednog trena radosti.


I tako iz jednog loseg braka uletela si u losu vezu na kraju koje ces opet ostati sama i povredjena. Jel to neki self destructive nagon ili sta?
 

Back
Top