on bi da me ženi

baby jane

Buduća legenda
Poruka
44.496
više puta sam čula ovo, nekad od mojih drugarica, nekad od poznanica...a najviše iz priča drugih ljudi...i sad ja vas pitam...jel vi žene to smatrate svojim velikim, ličnim uspehom, što bi on baš vas da ženi:D?
mene ova izjava ubija u pojam i mnogo mi je antipatična...: )
što mu znači da ne želim da se udajem u skorije vreme, ili čak nikad :mrgreen:?


p.s. želim samo da čujem mišljenje široke ženske populacije...ne želim da se iko oseti uvređenim ovom mojom temom...da to napomenem za svaki slučajz;)
 
Pa ybg-a ako neće da ženi ne valja ako hoće opet nekima ne valja .
Pa vi stvarno ne znate šta hoćete z:shock:
I treba da joj bude drago pa ne ženi je neki neznanac sa ulice već neko s kim je duže vrijeme .
Nisam žensko al sam morao da se javim :zcool:
 
To ne treba da bude uspeh vec zadovoljstvo, osim ako zena na muskarca gleda kao na plen z:hm:
edit
A zeni koja ne voli to verovatno je od onih koje ne vole brak vec zabavu;) Tj. ne vole da se vezuju
 
Poslednja izmena:
Stvar je u pogrešnom terminu, a ne u tome što je neko protiv zajedničkog života...
Ja sam se nedavno naježila kad sam čula svog sina da izgovara "ja ću ovo da ženim"!!!
Ma majku mu, jel sam te tako vaspitavala, nemoj da si to ikada više izgovorio-valjda ćete da se venčate. da živite zajedno ili bilo koji termin da upotrebiš koji podrazumeva slobodnom voljom donetu zajedničku odluku.
Dobro, izvukao se, rekao da se to samo tako kaže i da on poštuje ženski rod, kako bi drugačije kad sam mu ja majka, ali svejedno sam bila strašno ljuta i ponovila primedbu više do bezbroj puta-mora da zapamti-
žena nije objekat pa da je ženiš-žena je ravnopravno biće koje voliš i zajedno stupate u zajednicu-bračnu ili vanbračnu svejedno!!!!!
 
Muskarac koji bi da se venca sa zenom koju voli, je odgvoran, i ozbiljan, znaci da je vec dovoljno upoznao i zavoleo i da je spreman da sa njom osnuje porodicu, a ukoliko zena oseca isto prema muskarcu, mislim da joj je to najveci dokaz ljubavi. Vencanje kao vencanje - dogadjaj koji prodje za dan ali je bitno ono posle toga, zivot sa njim.
 
više puta sam čula ovo, nekad od mojih drugarica, nekad od poznanica...a najviše iz priča drugih ljudi...i sad ja vas pitam...jel vi žene to smatrate svojim velikim, ličnim uspehom, što bi on baš vas da ženi:D?
mene ova izjava ubija u pojam i mnogo mi je antipatična...: )
što mu znači da ne želim da se udajem u skorije vreme, ili čak nikad :mrgreen:?


p.s. želim samo da čujem mišljenje široke ženske populacije...ne želim da se iko oseti uvređenim ovom mojom temom...da to napomenem za svaki slučajz;)

Sto kaze boka, pogresan je termin. "On bi da me zeni"... zvici prostacki i odvratno.

Ali moram da priznam da sam bila najsrecnija kad je rekao da bi on hteo da se vencamo.
Bila sam mlada, i jako, jako zaljubljena i presrecna sto i on zeli da zivimo i ostanemo zajedno :zaljubljena:

Nije potrajalo do kraja zivota, ali to nije ni bitno...
 
pa nem pojma...meni smeta taj izraz, što već objasni bokaruki, pogrešan termin skroz: )
ne znam...mnogo se to i zloupotrebljava u današnje vreme....kao, ona se ponaša tako i tako a ja bih da je ženim...itd: )

iam utisak da muškarci time hoće da "zadrže" svoju partnerku što bliže...da bi mogli više da je "kontolišu"...možda ovo što napisah zvuči previše plastično, ali srž je tu negde:D
želim reći da se nekada sve završi samo na toj priči...i ničemu konkretnijem:D
 
on bi da me ženi, da mi da sigurnost : )
e da, slažem se sa bokom, pogrešan terim...
jer ovo "on bi da me ženi" je u onom smislu "ovo se ženi", a to onda povalči za sobom ovo što je bj napisala i tako
 
Pa cini mi se kao da zene to koriste kada zele da se pohvale..u smislu: Mene je izabrao.Sto opet ne znaci da je ona jadnica koja je samo to cekala ili da trci da se uda..Ali kad joj je on vec rekavsi da zeli brak sa njom , udelio kompliment, ona bi da se pohvali...Ne smeta mi izraz,ali ga ne koristim.
 
Ja bih to svaka veza za koju se kaze da je ozbiljna zahtevo da se potpise nesto da se zna dal je zaebancija ili ide ka necemu da se ne zamajavaju ljudi dzaba..i onda ko ostavlja ako oce da bude slobodan lepo plati odstetu..ono u fazonu za svaki mesec 500e..pa brate ko voli nek izvoli
 
više puta sam čula ovo, nekad od mojih drugarica, nekad od poznanica...a najviše iz priča drugih ljudi...i sad ja vas pitam...jel vi žene to smatrate svojim velikim, ličnim uspehom, što bi on baš vas da ženi:D?
mene ova izjava ubija u pojam i mnogo mi je antipatična...: )
što mu znači da ne želim da se udajem u skorije vreme, ili čak nikad :mrgreen:?


p.s. želim samo da čujem mišljenje široke ženske populacije...ne želim da se iko oseti uvređenim ovom mojom temom...da to napomenem za svaki slučajz;)
:lol: a gde to čuješ, majke ti? :lol:

Nemam pojma, možda im laska kao, nismo za jednu noć nego bi nas ženili sasmo kvalitetnije ženke :)
Ako misle bukvalno, tj. ako bi neko stvarno da ih ženi, tj. ako se ta rečenica ne koristi da bi se reklo nešto drugo, na primer: on me toliko ceni, voli, obožava...
 
:lol: a gde to čuješ, majke ti? :lol:

Nemam pojma, možda im laska kao, nismo za jednu noć nego bi nas ženili sasmo kvalitetnije ženke :)
Ako misle bukvalno, tj. ako bi neko stvarno da ih ženi, tj. ako se ta rečenica ne koristi da bi se reklo nešto drugo, na primer: on me toliko ceni, voli, obožava...

ma čujem...pričaju mi drugarice...: )

Meni je jedan drugar stalno govorio da sam ja baš ono "riba za ženiti" :lol:
Nikada nisam bila načisto da li me je time sjebo ili vozdigo u zvezde :)

to ti Lexo dođe kao najbolji kompliment na svetu...: )
mada, sigurna sam da je svaka od nas bar jednom u svom životu dobila takvu vrstu komplimentaz:lol:

Mnogo je lepše čuti: Hoću s tobom da imam dete.

al to i proizilazi jednog iz drugog...brak, dete...: )
 

Back
Top