OMLADINA PUPS-a.....!!!!

prof. Grof

Ističe se
Poruka
2.775
Kako sve partije imaju svoju omladinu, što to nebi imali i PUPS ?

Što nebi i oni imali svoja krila i budućnost..., recimo da u toj omladini budu bili svi prerano penzionisani simpatizeri te partije. E sada to što bi 90 % medju njima bili bolesni ili invalidi to nije bitno , bitno je da i oni imaju svoju "omladinu"...

Pa dobro ni godine nisu bitne..., možda bi u "omladinu" spadali pedesetogodišnjaci i oni malo stariji ali ipak oni su mladji od onih najzejabanijih kolovodja i aktivista, pokretača svega i puni energije od sedamdest i više ...a ima i nekih koji su i sa Pantelijom išli u školu, i sa starim rimljanima igrali fudbal...

Trebaju ti malo mladji njima, zbog raznih stvari..., lepljenje plakata, izborne trke, podizanje penzija, odlazak u apoteku po lekove, u prodavnicu po hleb mleko i "Politiku", nošenje proteze na remont...., ima posla za te mlade u PUPS koliko ti qurac oće...

I stvarno pitam se što ih ne oforme..
 
Recimo ...imaš oko 50 godina.Radiš ko magarac na nekom gradilištu.Padne ti cigla na glavu a zajebavao si se i nisi nosio šlem, odeš ranije u penziju zbog problema koji su nastali prilikom pucanja lobanje. Gde ti je spas? Da postaneš "omladinac".........
 
Kako sve partije imaju svoju omladinu, što to nebi imali i PUPS ?

Što nebi i oni imali svoja krila i budućnost..., recimo da u toj omladini budu bili svi prerano penzionisani simpatizeri te partije. E sada to što bi 90 % medju njima bili bolesni ili invalidi to nije bitno , bitno je da i oni imaju svoju "omladinu"...

Pa dobro ni godine nisu bitne..., možda bi u "omladinu" spadali pedesetogodišnjaci i oni malo stariji ali ipak oni su mladji od onih najzejabanijih kolovodja i aktivista, pokretača svega i puni energije od sedamdest i više ...a ima i nekih koji su i sa Pantelijom išli u školu, i sa starim rimljanima igrali fudbal...

Trebaju ti malo mladji njima, zbog raznih stvari..., lepljenje plakata, izborne trke, podizanje penzija, odlazak u apoteku po lekove, u prodavnicu po hleb mleko i "Politiku", nošenje proteze na remont...., ima posla za te mlade u PUPS koliko ti qurac oće...

I stvarno pitam se što ih ne oforme..

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :lol:

Umalo da umrem od smeha kada sam pročitao naslov ..... :hahaha: :hahaha: :per:
 
Будући пензионери свих земаља - уједините се!©

(Сва права на наведену крилатицу задржана. Наведена крилатица не сме се користити без одобрења аутора под претњом кривичне одговорности)
 
Evo mene mogu uzeti u PUPS,imam 43 god i invalidski sam penzioner.

Простачки нудим себе на дар,муски примерак, није шкарт,побогу жено пређи на ствар поверуј да је осми март.Можда нам неће бити славно знам да си имала и боље дане,мени сигурно неће биће ми лакше када сване.Хеј, жено,сутра цу само отици ћутке У ОМЛАДИНУ ПУПС-а ти ћес књижити лепе тренутке.Хеј, жено,извади дневник, залепи слике да будем уз своје претходнике.Нисам тако далек, ко што ти се чини,ЛИЦЕ МИ ЈЕ МЛАДО , У ДУШИ САМ СТАРАЦ.Узми ме за руку и маску ми скини,плати пиће, твој сам, ја сам лак мушкарац.
 
Простачки нудим себе на дар,муски примерак, није шкарт,побогу жено пређи на ствар поверуј да је осми март.Можда нам неће бити славно знам да си имала и боље дане,мени сигурно неће биће ми лакше када сване.Хеј, жено,сутра цу само отици ћутке У ОМЛАДИНУ ПУПС-а ти ћес књижити лепе тренутке.Хеј, жено,извади дневник, залепи слике да будем уз своје претходнике.Нисам тако далек, ко што ти се чини,ЛИЦЕ МИ ЈЕ МЛАДО , У ДУШИ САМ СТАРАЦ.Узми ме за руку и маску ми скини,плати пиће, твој сам, ја сам лак мушкарац.

Ti to meni?
 
Простачки нудим себе на дар,муски примерак, није шкарт,побогу жено пређи на ствар поверуј да је осми март.Можда нам неће бити славно знам да си имала и боље дане,мени сигурно неће биће ми лакше када сване.Хеј, жено,сутра цу само отици ћутке У ОМЛАДИНУ ПУПС-а ти ћес књижити лепе тренутке.Хеј, жено,извади дневник, залепи слике да будем уз своје претходнике.Нисам тако далек, ко што ти се чини,ЛИЦЕ МИ ЈЕ МЛАДО , У ДУШИ САМ СТАРАЦ.Узми ме за руку и маску ми скини,плати пиће, твој сам, ја сам лак мушкарац.


:zcepanje:
 
Простачки нудим себе на дар,муски примерак, није шкарт,побогу жено пређи на ствар поверуј да је осми март.Можда нам неће бити славно знам да си имала и боље дане,мени сигурно неће биће ми лакше када сване.Хеј, жено,сутра цу само отици ћутке У ОМЛАДИНУ ПУПС-а ти ћес књижити лепе тренутке.Хеј, жено,извади дневник, залепи слике да будем уз своје претходнике.Нисам тако далек, ко што ти се чини,ЛИЦЕ МИ ЈЕ МЛАДО , У ДУШИ САМ СТАРАЦ.Узми ме за руку и маску ми скини,плати пиће, твој сам, ја сам лак мушкарац.
:klap:
 
Простачки нудим себе на дар,муски примерак, није шкарт,побогу жено пређи на ствар поверуј да је осми март.Можда нам неће бити славно знам да си имала и боље дане,мени сигурно неће биће ми лакше када сване.Хеј, жено,сутра цу само отици ћутке У ОМЛАДИНУ ПУПС-а ти ћес књижити лепе тренутке.Хеј, жено,извади дневник, залепи слике да будем уз своје претходнике.Нисам тако далек, ко што ти се чини,ЛИЦЕ МИ ЈЕ МЛАДО , У ДУШИ САМ СТАРАЦ.Узми ме за руку и маску ми скини,плати пиће, твој сам, ја сам лак мушкарац.

Теби стварно нешто није добро. Хитно позови хитну!
Такве фијукнуте ПУПС тешко да прима а мајке које су сада баке, такве нису рађале већ ....... Па 'ебига, оте ми се.
 
A pošto sve stranke imaju svoje himne u neku ruku tako i njihov podmladak ili omladina ima svoju..., sećamo se da je himna omladine DOS-a bila stvar od Partibrejkersa - "Biti slobodan", tako i omladina PUPS-a ima svoju. A to je pesma od Novice Negovanovića -"Prodje leto trideseto"!

Лепо је што се бринеш о ПУПС-у. Кад-тад бићеш њихов. Они никад назад на стазе пионира, омладинаца, старијих омладинаца,.....
Само није лепо да се шегачиш са старинама. Запамти: Пензионери никада нису извели револуцију, никада заратили са неким, никада рушили Уставни поредак државе, никада ....много тога ,,никад'' што је ружно и опасно. Али су у ово лудо време издражавали или помагали своју децу а унуцима увек два пута месечно ,,апанажа'' да бар чоколаду купе.
Ти си чини ми се помало огорчен на ту старију генерацију. Лопот је забрањен, а можда би са њим решавао питање старијих. Та твоја горчина, чини ми се, је резултат да су те ,,одбили са сисе'' (апанаже), па би им скресао ,,све по списку''. Ако, ако, вратиће ти се то са каматом.
 
Лепо је што се бринеш о ПУПС-у. Кад-тад бићеш њихов. Они никад назад на стазе пионира, омладинаца, старијих омладинаца,.....
Само није лепо да се шегачиш са старинама. Запамти: Пензионери никада нису извели револуцију, никада заратили са неким, никада рушили Уставни поредак државе, никада ....много тога ,,никад'' што је ружно и опасно. Али су у ово лудо време издражавали или помагали своју децу а унуцима увек два пута месечно ,,апанажа'' да бар чоколаду купе.
Ти си чини ми се помало огорчен на ту старију генерацију. Лопот је забрањен, а можда би са њим решавао питање старијих. Та твоја горчина, чини ми се, је резултат да су те ,,одбили са сисе'' (апанаже), па би им скресао ,,све по списку''. Ако, ако, вратиће ти се то са каматом.

De matori, ne sviraj onoj stvari, koga boli q... za penzionere. Ja ionako necu docekati penziju u ovakvoj drzavi pa me zabole qraz za ovu patetiku sto je prosipas.

Grofe, alal patka za temu :D
 
De matori, ne sviraj onoj stvari, koga boli q... za penzionere. Ja ionako necu docekati penziju u ovakvoj drzavi pa me zabole qraz za ovu patetiku sto je prosipas.
Grofe, alal patka za temu :D

И теби данас није добро. Који Вам је q...ac данас. Само је помрачење месеца а не и ума. Него возите па док стигнете.
 
Tu mora da ima i zakletva kada se pristupa omladini PUPS-a....

Ono u stilu:" "Danas kada postajem omladinac PUPS-a, dajem časnu omladinsku reč: da ću marljivo učiti i raditi,poštovati starije PUPS-ovce ..." na Dan Republike, 29.XI., raspodele crvenih članskih knjižica i raznog znamenja kao što su plava "titovka" sa "zviezdom petokrakom" (kapa), crvena marama i razne značke, popraćeno arhetipskom priredbom (zbor, recitacije, sastavci) te zakuskom ( jagnjetina sa ražnja, prasetina, teletina pod sačem...); obavezna, svečana uniforma su plave hlače ili pantalone/suknja i bela košulja; "primanje u omladince" dešava na dan SKOJ-a, uz jednodnevni izlet autobusom (uz klasični repertoar autobusnih pjesama "Naš je vozač pravi dasa, autobusu daje gasa..", "Od Vardara pa do Triglava... Jugoslavijo", te raznih borbenih pesama: "Na Kordunu grob do groba...", "Konjuh Planino" itd.) do obližnjeg spomenika revolucije gde se zakletva polaže u okviru "prigodnog kulturno-umetničkog" programa na dotičnoj lokaciji (polaganje venca, govori lokalnih "političkih funkcionera", zbor, recitacije...)
 

Back
Top