Omiljeno jelo iz djecih dana

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
35.577
Dok sam pravila pire krompir sjetih se ove teme

Moje omiljeno jelo i dan danas pire krompir
I uvjek se sjetim moje strine kao dijete me pita šta ćeš da ti strina napravi a ja skoro uvjek pire krompir u hercegovini je to poznato pod tučena krtola :))))

Najgore jelo i to sam preskakala creva i utroba bäh sto bi se reklo pi

Iznenadjena sam da su u poljskoj takodje hardcore jer kod njih ima kuttelsuppe
 
Ruska salata, oblanda sa karamelom, kuvano jaje / jaje na oko, pica, pire, krompir salata, dzigerica.

Sve to volim.
Када рече, руска салата, да напоменем, нико у Русији не зна за руску салату. Када им кажем, слатко се смеју. У питању је њихова салата "Оливије" која је на наше просторе стигла са руским избеглицама после револуције. Ми смо је прозвали руском јер смо је видели код Руса на трпези.
 
Prženi, preprženi :lol: krompir. I danas mi je to omiljeno jelo. I niko osim mene neume da najbolje isprži krompir, bar za moj ukus.
Inače i pihitije idu s godinama :lol: Tj. sada volim mnogo jela koje nešto baš i nisam ferglao kad sam bio dete. Jeo sam, ali ne sa tim zadovoljstvom ko sad. Npr. Spanać, ćevape, slaninu ili pileća krilca, pa i sarmu ili punjene paprike
 
Grašak, boranija... slatki kupus, i naravno, krompir na sve načine osim u čorbama sa mesom.
To se do danas nije menjalo.
Slušam skoro nekog stručnjaka za krvne grupe i dolazim do toga da sam se prema tom kriterijumu oduvek sasvim pogrešno hranila, ali mi je bar lepo. :zcepanje:

ma znaju ti stručnjaci mnogo :roll: da pasemo travu najbolje i brstimo lišće :roll:
 
Dok sam pravila pire krompir sjetih se ove teme

Moje omiljeno jelo i dan danas pire krompir
I uvjek se sjetim moje strine kao dijete me pita šta ćeš da ti strina napravi a ja skoro uvjek pire krompir u hercegovini je to poznato pod tučena krtola :))))

Najgore jelo i to sam preskakala creva i utroba bäh sto bi se reklo pi

Iznenadjena sam da su u poljskoj takodje hardcore jer kod njih ima kuttelsuppe
Tucena krtola i neki mljevenici i salata

Ja sam voleo leb na ringlu

Leb mas i vegeta. Secer. Au pa to su bili kolaci.
 
Mislila sam da sam jedina koja nije konzumirala mast i alevu..
Margarin i so, da.. ništa otkidanje al jes gotivna kombinacija :)
Dobro, možda "otkidati" nije prava reč, ali to mi je svakako bila omiljena užina kao malom. Kao i "vagoni", odnosno mali sendvičci, zalogajčići koje mi je tata pravio kad sam bio predškolac.
 

Back
Top