Quantcast

Omiljeni sport

Daka

Zainteresovan član
Poruka
138
Sport se generalno smatra sistemom aktivnosti koji se zasniva na fizičkom atletizmu ili fizičkoj spretnosti.
Naravno postoje sportovi koji ne zahtevaju fižicku aktivnost poput recimo šaha.

Koji sport ste vi trenirali u tinejdzerskim godinama i kakav uticaj je ostavilo na vaš dalji razvoj?

Baby Yoda

Contributor
Poruka
8.732
Тренирао сам неколико борилачких вештина. Као дете то је био Карате, касније аикидо, затим Винг Чун (врста Кунг фу стила) и то му је то. Постојао је утицај на мој ментални и физички развој апсолутно. Повећање самопоуздања, упознавање нових људи и јачање тела.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
8.732
Ja lično sam trenirao sve i svašta, ali sport koji je najveći uticaj ostavio na mene jeste kickbox.Volim ga više nego bilo koji sport❤!
Муаи Таи ти је исто корисна борилачка вештина. Изузетно експлозивни ударци (претежно ногама). Познато је како многи почињу да ћопају од јачине којом их такмичар удара изнова и изнова. Имају одличну равнотежу јер раде и бацања из непосредне близине. Имају ударце у бокове коленима у клинчу.

Baad_Boy

Poznat
Poruka
8.016
Муаи Таи ти је исто корисна борилачка вештина. Изузетно експлозивни ударци (претежно ногама). Познато је како многи почињу да ћопају од јачине којом их такмичар удара изнова и изнова. Имају одличну равнотежу јер раде и бацања из непосредне близине. Имају ударце у бокове коленима у клинчу.
To bacanje ima i u dzudou i kbksu mislim

Bruka koliko je mocno.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
8.732
To bacanje ima i u dzudou i kbksu mislim

Bruka koliko je mocno.
Слажем се. Само то код њих постоји ако се не варам независно од џудоа. Нису покупили од других. Свет је чуо за Муаи Таи када је организован меч са светским прваком у кик боксу са неким тамо Муаи Таи борцем.

pajicaa

Početnik
Poruka
47
Volim manje vise i pratim sve sportove osim recimo tenisa za koji mislim da je precenjen.Najlepsi sport sa loptom po meni je kosarka kao sto je napisao green ima najvise elemenata razmisljanje: tehnika, snaga, taktika, sut, brzina, snalazljivost i najlepsa je za oko.Tu ima stvarno dosta finesa ko detaljnije prati i igra recimo zna o cemu pricam.Fudbal isto volim i to sam trenirao dugo godina kao klinac ali kosarka mi je lepsa.Trenirao sam i kik boks dosta dugo i imao par meceva amaterskih na prvestvima u Srbiji i sad odem sa drugarima cesto sparingujem.MMA je sport takodje za sebe, to su moderni gladijatori koji daju celog sebe na treninzima i ljudi velikog srca.Atletiku ne pratim jer mi je nezanimljiva ali jako cenim taj sport.Ali ajde da razvrstam po vaznosti sportovi sa loptom 1kosarka 2 fudbal (koji mi se malo zgadio jer ga prati svaki pavijan koji misli da zna sve a nije sutnuo loptu od fizickog u petom razredu)Vaterpo i odbojka rukomet samo reprezentacija iskreno Sto se tice borilackih sportova cenim samo one primenljive:MMA,Kik, boks,(rvanje dzudo i BJJ ne pratim ali takodje jako cenim i smatram da su jako korisni).Ne volim recimo tenis.Kad vidim one babe sa sesirima u publici to pod 1 pod 2 to serviranje pa kao neko kine i ovaj igrac se ljuti zbog toga mi je tako jadno.Zamisli da je Bodiroga izvodio bacanja u Indianopolisu i ljutio se sto mu zvizde.3 to tapkanje lopte izmedju poena i kad vidim ko su profi teniseri tipa troicki i tako neki u poredjenju sa gladijatorima iz drugih sportova mi je smesto.Sto se tice borilackih sportova ne cenim karate i aikido i tako neke nerealne stvari.

Baad_Boy

Poznat
Poruka
8.016
Слажем се. Само то код њих постоји ако се не варам независно од џудоа. Нису покупили од других. Свет је чуо за Муаи Таи када је организован меч са светским прваком у кик боксу са неким тамо Муаи Таи борцем.
sweep/svip

Tako nesto. Sinoc nisam mogao da se setim.

A sad sam se setio ali nisam siguran 😂

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.