Omiljena filmska porodica

Omiljena porodica?

• Corleone (Godfather)

• Addams (The Addams Family)

• Tenenbaum (Royal Tenenbaums)

• Castorini (Moonstruck)

• Hoover (Little Miss Sunshine)

• Hall (Annie Hall)

• Berkman (The Squid and the Whale)

• Topalovići (Maratonci)

• Kramer (Kramer vs. Kramer)

• Baldi (La cage aux folles)

• Portokalos (My Big Fat Greek Wedding)

• Žikina dinastija (Lude godine)

• Gordić (Apsolutnih sto)

• neka druga

• mrzim filmove o porodicama

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 243178

Veoma poznat
Poruka
12.084
Da li imate omiljenu filmsku porodicu? To može da bude porodica koja liči na vašu, ili neka kojoj biste rado pripadali, ili neka baš onako grozna, ili zabavna? Objasnite zašto baš oni!
(Znam da bi svi voleli da budu neki rod Don Vita - potrudite se da smislite bar još jednu porodicu)

Slobodno razradite temu - porodice iz serija, ili omiljeni članovi porodice (najbolji/najgori ćale, sestra, i slično).

Poslednja izmena:
porodica katarine anđelić
mislim serijska je ali ono
katarina, bata, milica, vojkan i dragče

A zašto ih voliš?

Ja sam glasala za porodicu Korleone (iako meni, kao ženi, baš i ne bi bilo fino u toj porodici - Never marry a wop!) zato što ... bih volela da imam braću i ćaleta koji mogu da srede sve probeme.
A Za porodicu Kastorini sam glasala zato što se sa njima osećam kao kod kuće. I sviđa mi se njihova kuća. To je porodični deo priče, a filmski je da su likovi u obe porodice fenomenalni, glumci takođe.

Ova tema me podseca na temu "U kom filmu bi ste bili..." i odgovorila bih kao tamo - 'Road to Avonlea' serija

najzabavnija porodica - 'Married with Children'
ako bih birala brata - recimo Dexter, a za sestru naravno Nikita :D

u negativnom smislu - 'Heavenly Creatures' cerka, 'Fish Tank' majka i 'Dead Ringers' braca

Nema porodice Teler, verovatno zato sto jos nisi pocela da gledas Sinove ;)

a nema ni Sopranovih

Inace

godfatherparty.jpg

Addams family. A evo i zašto - od znatnog broja navedenih porodica oni su zaista ono što se smatra porodicom.Znači - muž,žena,deca+ kućni ljubimac.Tu su i srodnici kao tašta i Gomezov brat,ali cela priča se zapravo vrti oko Mortiše i Gomeza.Recimo Trotersi jesu porodica,ali porodica sačinjena od dva brata i strica i dede,isto kao i Topalovići.Dok s druge strane porodice Corleone, kao i porodica u My Big Fat Greek Wedding ili Žikinoj dinastiji i nisu porodice nego celi klanovi i plemena :lol:
Pored toga u Žikinoj dinastiji i u Grčkoj mrsnoj svadbi priča se vrti na relaciji između porodica muža i žene,dok su sam muž i žena u sporednom planu .U Žikinoj dinastiji sin Boba i Marija,kao i njihova deca su potpuno beznačajni.Svekar Žika,svekrva Dara i prijatelj Milan su glavni junaci,kao i cela bulumenta drugih likova.
U Adams family ne samo što je u pitanju standardna porodica,nego su članovi porodice i nosioci pričei,a ne tast,tašta,svekar ili svekrva ili ostali rođaci.
Pored toga to je priča o funkcionalnoj porodici za razliku od Kramer vs. Kramer gde se radi o odnosima u nefunkcionalnoj porodici.
Mislim da je to razlog zašto je Addams family i bila toliko popularna u USA tokom mnogih godina.To je priča o tipičnoj srećnoj porodici u USA, samo zamaskirana gotskim ambijentom.Nešta slično porodici u seriji Malkolm.Svi su pomalo neurotični i ćaknuti na svoj način,ali su u suštini odlična porodica.

Budući da sam ja osoba koja ceni porodične vrednosti moj glasi ide porodici Adams.:mrgreen:

( Čestitam na temi Honduras,odlična je :) )

2m7zng6.jpg

• Podržavam
Reactions: DD
Da, Adamsi su su super. Majka i otac se obožavaju i neviđeno su romantični, a brat i sestra ispoljavaju sasvim zdravo ljudsko rezonovanje: dok su sami, ratuju jedno protiv drugog; kad se pojavi treće date - ratuju kao saveznici protiv njega; a kada se pojavi neko sa strane (bebisiterka) složno ratuju protiv nje. Prava funkcionalna porodica, u pravu si :) (nije ironija, stvarno to mislim)

Nego: ima dosta zanimljivih filmskih roditeljstava, čak i kada nije klasična porodica u pitanju: meni se recimo sviđa situacija u filmu Bronx Tale, gde onaj klinac (nadam se da se dobro sećam, davno nisam gledala) ima divnog tatu Roberta De Nira, koji je vredan, pošten i ispravan tip, a bogami ima i drugog ćaleta (Čez Palminteri), koji je moćan i opak, što svakome mora bar malo da se svidi, i od koga može da nauči sve toliko neophodne stvari koji siroma' pošteni ćale ne zna.

Poslednja izmena:
Da, Adamsi su su super. Majka i otac se obožavaju i neviđeno su romantični, a brat i sestra ispoljavaju sasvim zdravo ljudsko rezonovanje: dok su sami, ratuju jedno protiv drugog; kad se pojavi treće date - ratuju kao saveznici protiv njega; a kada se pojavi neko sa strane (bebisiterka) složno ratuju protiv nje. Prava funkcionalna porodica, u pravu si :) (nije ironija, stvarno to mislim)

Nego: ima dosta zanimljivih filmskih roditeljstava, čak i kada nije klasična porodica u pitanju: meni se recimo sviđa situacija u filmu Bronx Tale, gde onaj klinac (nadam se da se dobro sećam, davno nisam gledala) ima divnog tatu Roberta De Nira, koji je vredan, pošten i ispravan tip, a bogami ima i drugog ćaleta (Čez Palminteri), koji je moćan i opak, što svakome mora bar malo da se svidi, i od koga može da nauči sve toliko neophodne stvari koji siroma' pošteni ćale ne zna.

Znam da nije ironija,ni ja nisam bio ironičan kad sam napisao da im dajem glas jer cenim porodične vrednosti,uz ostale pobrojane razloge.Adamsi mi se zaista dopadaju.

Što se tiče neklasičnih porodica ovo je moj favorit:

Verovatno najbolji filmski ćale u poslednjih nekoliko godina - The Road (2009)

Viggo Mortensen u ulozi oca u postapokaliptičnom svetu, koji pokušava da odvrati pogled svog sina od raznih užasa koje se dešavaju u tom svetu. Slično onom što radi otac u Benjinijevom filmu Život je lep,samo ovde daleko realnije.

2569t6t.jpg

14lsw0g.jpg

Ganut sam :sad2:

Poslednja izmena:
Nisam gledala ni Sopranove - lista porodica je samo onako, reda radi... a i nisam htela da ispednem neki WOP entuzijasta - ispada da su sve kul porodice italijanskog porekla.

Objasni(te) malo zašto volite te porodice!

Zato sto muskarac koji ne provodi vreme sa svojom porodicom nije muskarac ;)

A italijanske porodice su kul valjda zato sto cesto pricaju o italijanskim specijalitetima i nacinima spremanja hrane. Seti se kad Klemenca objasnjava Majklu kako se spremaju cufte, ili kad ekipa iz Dobrih momaka sprema veceru u zatvoru, a i u Sopranovima ima puno scena za stolom, ili Toni sam jede s nogu.

Inace, ako nisi gledala Sopranove, nisi videla nista.

(Ja vama ljudi ne mogu da objasnim do koje mere je meni WIRE zagorčao život. Probala sam da gledam Sopranove, ali posle Wire, i nisam mogla, bilo mi je nekako lažno. A znam da bih Sopranove obožavala. Što ne postoji neki način da mi neko izbriše WIRE iz pamćenja, pa da na brzaka pogledam Homicide, Sopranos, i još par nekih dobrih serija, pa tek onda WIRE, i da onda prestanem da gledam serije zauvek!)

A što se tiče porodice Korleone: tu je dobar muž (pravi muškarac) samo Vito. Fredo je katastrofa, Soni ... je klasičan mačo-muž koji misli da ima pravo na ljubavnicu, a Majkl je santa leda. Šteta što mu ubiše onu Apoloniju.
Ja ne mogu da zamilim da je Vito u mlađim danima imao ljubavnicu, a vi?

I moja omiljena porodica, Kastorini iz Moonstruck, se uvek okuplja oko stola. Čak i kada se ne jede, odmah pređu u kuhinju kada treba da vode neki važan i ozbiljan razgovor :)

Poslednja izmena:
Zato sto muskarac koji ne provodi vreme sa svojom porodicom nije muskarac ;)

A italijanske porodice su kul valjda zato sto cesto pricaju o italijanskim specijalitetima i nacinima spremanja hrane. Seti se kad Klemenca objasnjava Majklu kako se spremaju cufte, ili kad ekipa iz Dobrih momaka sprema veceru u zatvoru, a i u Sopranovima ima puno scena za stolom, ili Toni sam jede s nogu.

Inace, ako nisi gledala Sopranove, nisi videla nista.

Najjace u toj sceni je ulazak Santina u kadar i izjava Klemenci - Vaj dont ju dzast kat d krep. ... inace tom izjavom pocinje era modernog americkog filma.... u stvari pre te scene, jedino se Francuska veza & Five easy peaces mogu ubrojati u moderni americki film.... dakle ono spontanost i faul mauth... nema vise glumatanja i podilazenja publici... naravno to je trajalo jednu deceniju a onda dolaze nesrecne 80'... ali to je druga prica...

(Ja vama ljudi ne mogu da objasnim do koje mere je meni WIRE zagorčao život. Probala sam da gledam Sopranove, ali posle Wire, i nisam mogla, bilo mi je nekako lažno. A znam da bih Sopranove obožavala. Što ne postoji neki način da mi neko izbriše WIRE iz pamćenja, pa da na brzaka pogledam Homicide, Sopranos, i još par nekih dobrih serija, pa tek onda WIRE, i da onda prestanem da gledam serije zauvek!)

A što se tiče porodice Korleone: tu je dobar muž (pravi muškarac) samo Vito. Fredo je katastrofa, Soni ... je klasičan mačo-muž koji misli da ima pravo na ljubavnicu, a Majkl je santa leda. Šteta što mu ubiše onu Apoloniju.
Ja ne mogu da zamilim da je Vito u mlađim danima imao ljubavnicu, a vi?

I moja omiljena porodica, Kastorini iz Moonstruck, se uvek okuplja oko stola. Čak i kada se ne jede, odmah pređu u kuhinju kada treba da vode neki važan i ozbiljan razgovor :)

bogohuljenje :lol:

Back