Quantcast

Olja Bećković tužila Pink, Mitrovića i autore "Hit tvita" zbog autorskih prava

Straks92

Legenda
Moderator
Poruka
55.126

Olja Bećković, autorka emisije Utisak nedelje koja se emituje na Novoj S, tužila je televiziju Pink, Željka Mitrovića, Vericu Bradić i Gorana Gmitrića, koautora emisije "Hit tvit", zbog povrede autorskih prava. Prvo ročište po ovoj tužbi održaće se u petak u Višem sudu u Beogradu, potvrdio je njen pravni zastupnik Goran Draganić.

Olja Bećković, autorka emisije Utisak nedelje koja postoji od 1991. godine i koja je kao autorsko delo deponovana u Autorskoj agenciji od 1994. godine, podnela je tužbu nadležnom sudu radi utvrđenja da je povređeno njeno autorsko pravo.
Viši sud u Beogradu će u parničnom postupku na osnovu predloženih dokaza i činjenica utvrđivati da li su koautori emisije Hit tvit izvršili preuzimanje originalne idejne koncepcije i bitnih segmenata emisije Utisak nedelje i da li je na taj način došlo do povrede autorskog prava autorke Olje Bećković, navodi Danas.

http://rs.n1info.com/Vesti/a570965/Olja-Beckovic-tuzila-Pink-Mitrovica-i-autore-Hit-tvita.html

Počela borba izmedju Utiska i Tvita. Ko će da prevlada? Veću gledanost ima verovatno Tvit pa zato Olja krenula protiv vetrenjača.

Straks92

Legenda
Moderator
Poruka
55.126
676

POLITIKA
DA SAM NA OLJINOM MESTU, SAM BIH SEBE JURIO MOTKOM PO GRADU! Željko Mitrović odgovorio Bećkovćki zbog tužbe protiv Hit tvita!
Izvor: Pink.rs, Foto: Pink.rs, Tanjug/Zpran Žestić |pre 10 minuta|pre 10 minuta

Vlasnik Pink Media grupe Željko Mitrović odgovorio je autorki emisije "Utisak nedelj" Olji Bećković povodom tužbe koju je podnela protiv koautora emisije "Hit tvit"
- I ja da sam na Oljinom mestu i da sam poražen sa više od pet puta u broju gledalaca, ne samo da bih tužio sebe, već bi i sam sebe jurio motkom po gradu! Što se tiče mog autorskog koncepta Hit tvita, on je potpuno različit od Utiska nedelje i predstavlja, pre svega, sagledavanje objava na društvenim mrežama iz prethodne nedelje! Ako Olji fali svežih ideja kako bi izašla iz kamenog doba, neka mi se slobodno javi, ja sam spreman da joj pozitivnim savetima popravim onaj ćumez za dž! - rekao je Mitrović.
Podsetimo, Olja Bećković tužila je koautore emisije "Hit tvit" koja se emituje na televiziji Pink kako bi se utvrdilo da li je povređeno njeno autorsko pravo, a prvo ročište po tužbi biće održano sutra u Višem sudu, izjavio je advokat Olje Bećković Goran Draganić.

Bećković je tužila televiziju Pink, Željka Mitrovića, Vericu Bradić i Gorana Gmitrića, a Viši sud bi trebalo da u parničnom postupku utvrdi da li su koautori emisije "Hit tvit" izvršili preuzimanje originalne idejne koncepcije i bitnih segmenata emisije Utisak nedelje te da li je na taj način došlo do povrede autorskog prava autorke Olje Bećković.

https://www.pink.rs/vesti/187754/da...govorio-beckovcki-zbog-tuzbe-protiv-hit-tvita

Felicity

Iskusan
Banovan
Poruka
5.716
Inače režim je poznat po tome da stalno krade autorska prava opoziciji, to se videlo i oko štrajka gladju. 🤣
Da, uvaženi @S1MCRO je nakon napada smradikala na automobil N1, rekao: "Sad će oni da kažu da je N1 njima razbio auto."

To je ilustracija moždane kreativnosti hunte svinjske.

Mr.Infinity

Elita
Poruka
20.046

Olja Bećković, autorka emisije Utisak nedelje koja se emituje na Novoj S, tužila je televiziju Pink, Željka Mitrovića, Vericu Bradić i Gorana Gmitrića, koautora emisije "Hit tvit", zbog povrede autorskih prava. Prvo ročište po ovoj tužbi održaće se u petak u Višem sudu u Beogradu, potvrdio je njen pravni zastupnik Goran Draganić.

Olja Bećković, autorka emisije Utisak nedelje koja postoji od 1991. godine i koja je kao autorsko delo deponovana u Autorskoj agenciji od 1994. godine, podnela je tužbu nadležnom sudu radi utvrđenja da je povređeno njeno autorsko pravo.
Viši sud u Beogradu će u parničnom postupku na osnovu predloženih dokaza i činjenica utvrđivati da li su koautori emisije Hit tvit izvršili preuzimanje originalne idejne koncepcije i bitnih segmenata emisije Utisak nedelje i da li je na taj način došlo do povrede autorskog prava autorke Olje Bećković, navodi Danas.

http://rs.n1info.com/Vesti/a570965/Olja-Beckovic-tuzila-Pink-Mitrovica-i-autore-Hit-tvita.html

Počela borba izmedju Utiska i Tvita. Ko će da prevlada? Veću gledanost ima verovatno Tvit pa zato Olja krenula protiv vetrenjača.

Olja Bečković lupila Pinku copyright strike.

Artur-II

Domaćin
Poruka
4.676
У основи обе емисије је коментарисање или расправа о догађајима који су се десили током недеље. Не знам како неко може да за себе обезбеди ексклузивно право да се само у његовој емисији могу коментарисати недељна дешавања. Глупост.

Mystic+

Legenda
Poruka
62.951
A kad je Mitrovićev sin vozio 400 na sat i prošao preko devojke, sve je bilo c00L

Можда је ољин син продао митровићевом сину коку, кои је прегазио девојку, главног дилера Андеја, па је логично што сви траже главног судију, шерифа и егзекутора АВ-а.

Mystic+

Legenda
Poruka
62.951
У основи обе емисије је коментарисање или расправа о догађајима који су се десили током недеље. Не знам како неко може да за себе обезбеди ексклузивно право да се само у његовој емисији могу коментарисати недељна дешавања. Глупост.

Довољно је 10% разлике у ауторском раду, па да суд донесе пресуду у корист Митровића

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.