Olja Beckovic se sprda sa DS izborima

Момак, ти си у некој свађи са математиком и процентним рачуном? :) Ако од 48% изашлих на изборе 25% гласа за неку опцију, то није четвртина бирача, него 12% бирача, што је дупло мање од четвртине, односно једна осмина бирача...:)
Ако изађе 10% бирача а једна опција добије 5% гласова, то је 35.000 бирача, а не "300-350 хиљада"...:)

Ne, mislio sam na ukupan broj biraca. Izadje 48%, to je oko 3 500 000 biraca. 25% glasa za jednu opciju (mislim na ukupan broj biraca), sto je 54-5% (grubo) od izaslih biraca :), tj. skoro milion glasova.

U celom tekstu se misli na ukupan broj biraca.

Tako, ako izadje 10 odsto biraca, to je oko 650 hiljada glasova u opticaju, a 5% je polovina od toga (ukupan broj biraca)
 
Poslednja izmena:
госпођа или господин?

04srbijanka.jpg



Novi idol patriotskog kruga,
drug Srbijanka Turaljic :mrgreen:
 
Covece, ama znam da su doneli zakon i da vise nije potrebno 50% biraca da izadje, ali je velika razlika ako izadje 48% i 12%, kapiras?

Mogu oni koji pobede da vladaju i sa tim, ali da li ce i kako ce smeti, ko god da pobedi? Nije isto da vladas ako znas da je na primer, od 48% izaslih 25 posto glasalo za tebe jer je to cevrtina biraca. Ali ako izadje 10%, a ti dobijes 5 posto glasova, vladaces sa podrskom 300-350 hiljada ljudi u zemlji sa skoro 7 miliona biraca, pa ti vidi. Koliko god neko bio bolestan lopov i da mu je zinulo dupe za vlast, dobro ce da razmisli da li da preuzme taj rizik.

Потпуно је НЕБИТНО КОЛИКО ЉУДИ ИЗАЂЕ НА ГЛАСАЊЕ - једноставно ТА ПРЕВАРА КОЈА СЕ ОВДЕ ЈОШ ЗОВЕ И "ДЕМОКРАТИЈА" ШТО БИ ТРЕБАЛО ДА ЗНАЧИ ВОЉА ГРАЂАНА - СВАКАКО БИ МОРАЛА ДА ОДСЛИКАВА ВОЉУ ВЕЋИНЕ БИРАЧА - али то уопште није случај, јер је та ваша ЕУ демократија НАЈОБИЧНИЈА ПРЕВАРА. Закон је такав да колико год људи изађе (а они који су у власти и њихови чланови породица ће свакако изаћи као и њихови послушници) ИСТИ ЋЕ УВЕК БИТИ ИЗАБРАНИ - осим ако се не замере газди.

Како не разумеш ДА ЈЕ ЕУ ИЗБОРНИ СИСТЕМ НАЈОБИЧНИЈА ПРЕВАРА која никакве, али никакве додирне тачке са демократијом нема.
 
Koje pare? Kolike su te pare, znas li? Ja znam, i mogu ti reci da su svi osim nacelnika i komandira nezadovoljni svojim primanjima, pogotovo kad se tome doda da moraju da cuvaju pedere i biju se redovno sa navijacima.

Nije tako kao sto mislis.

Nezadovojni su i nista ne preduzimaju povodom toga vec cute i cuveju pedere i taxiraju ih do kuce
 
kad ste culi da se pominje ta izlaznost na izborima osim na dan izbora i saopstavanja rezultata ?

znaci sasvim je svejedno dal je na izbore izaslo 10% ili 100% onaj ko je uzeo vecinu taj ima legitimitet da vlada.

Тачно... и ако изађе, рецимо, на изборе 10% од укупног броја бирача - и жута стока добије од тих 10% (што је око 600 000 бирача) 3% а остали мање... тих 3% од 10% изашлих бирача износи 18 000 гласова - И ОНИ ЋЕ САСВИМ ЛЕГИТИМНО ВЛАДАТИ И УНИШТАВАТИ ЗЕМЉУ ОД 7,500 000 ЉУДИ И ЈОШ ТВРДИТИ ДА СУ "ОСВОЈИЛИ ВЕЋИНУ ГЛАСОВА".
 
Потпуно је НЕБИТНО КОЛИКО ЉУДИ ИЗАЂЕ НА ГЛАСАЊЕ - једноставно ТА ПРЕВАРА КОЈА СЕ ОВДЕ ЈОШ ЗОВЕ И "ДЕМОКРАТИЈА" ШТО БИ ТРЕБАЛО ДА ЗНАЧИ ВОЉА ГРАЂАНА - СВАКАКО БИ МОРАЛА ДА ОДСЛИКАВА ВОЉУ ВЕЋИНЕ БИРАЧА - али то уопште није случај, јер је та ваша ЕУ демократија НАЈОБИЧНИЈА ПРЕВАРА. Закон је такав да колико год људи изађе (а они који су у власти и њихови чланови породица ће свакако изаћи као и њихови послушници) ИСТИ ЋЕ УВЕК БИТИ ИЗАБРАНИ - осим ако се не замере газди.

Како не разумеш ДА ЈЕ ЕУ ИЗБОРНИ СИСТЕМ НАЈОБИЧНИЈА ПРЕВАРА која никакве, али никакве додирне тачке са демократијом нема.

Prvo da ti skrenem paznju na ono sto me yebeno nervira, pa ako ti to nije namera, nemoj vise to da radis i da me tako prozivas, a to je ovo tvoje `vasa EU demokratija`, `kako ne shvatate...`.

Mani me tih generalizacija, prvo zato sto nigde neces naci da sam napisao da podrzavam sistem glasanja koji je mozda standard u EU. Drugo, nigde neces naci da se zalazem za demokratiju uopste, dakle, pucas na pogresnu adresu.

Dalje, opet ti kazem, demokratija na ovakav nacin, dakle reprezentativna, posredna, prenesena, nikad ne moze oslikavati volju vecine, jer u sustini uvek ispada da manjina bira, bilo da je u pitanju vecinski, bilo da je proporcionalni sistem. Niko ne dobija stvarnu podrsku 50% + 1 ukupnog broja glasova, celog birackog tela.

I opet ti ponavljam, ono sto je Tihi gore lupio da ima legitimitet (a ocigledno ne zna sta znaci legitimitet), takva vlast nije legitimna, moze da bude samo legalna, a oslanjanje na suv zakon, bez podrske javnosti nikom nije dobro donelo.
 
Pa znas kako. Sve je izvesnije da ni oni koji su zaposleni u drzavnoj sluzbi uskoro nece imati iz cega da prime plate, s obzirom da je kasa skoro prazna, te je i njihov do juce siguran posao, postao pitanje trenutka kada ce ga izgubiti. Ili ce ga raditi bez plate. A za ovo da ih boli dupe, napisao sam gore Tihom zasto ce ih boleti ako je izlaznos nikakva.



Naravno da je izvesno da moze do toga da dodje. Ovi su sve rasprodali....ugasili svu proizvodnju u zemlji, poljoprivrednike doterali do prosjackog stapa....i samo totalni idiot ma koliko da mu sada trenutno nije lose moze da podrzava tu bagru na vlasti. Narod u ovoj zemlji ne razmislja ni 1 dan u napred....vec danas mi je ok a sutra ..***....o tome cemo sutra da razmisljamo....

Da uzmemo da ti imas neki solidan posao..eto imao si neke srece ili neku dobru vezu i uvelio si se negde....ali dokle ce to da traje....i sto je mozda najvaznije ...kakva buducnost ceka tvoju decu u ovakvoj drzavi sa tipovima poput Tadica,Dinkica,Djelica...na celu iste
 
Koje pare? Kolike su te pare, znas li? Ja znam, i mogu ti reci da su svi osim nacelnika i komandira nezadovoljni svojim primanjima, pogotovo kad se tome doda da moraju da cuvaju pedere i biju se redovno sa navijacima.

Nije tako kao sto mislis.

pa ti sto rade u policiji cast izuzecima 2 krave ne bi znali da cuvaju i toga su svesni tako da su spremni za platicu od 40tak hiljada dinara da rade sta hoces za koji hoces rezim
 
Nezadovojni su i nista ne preduzimaju povodom toga vec cute i cuveju pedere i taxiraju ih do kuce

I sasvim sigurno zbog toga pene. Ali sta ti ocekujes od njih? Ne ocekujes da valjda policija izvrsi puc, a ti da sedis kuci. Nijedna normalna institucija ne preduzima tako nesto, osim ako nije sigurna da ce imati apsolutno vecinsku podrsku naroda za takav postupak, a panduri, niti vojska nisu sigurni s obzirom da je narod podeljen. Drugo, ja ne bih voleo ni da nekim pucem vojska ili policija dodju na vlast.

Na narodu je da sam iskaze misljenje, raspolozenje, a verujem da bi kao i 5. oktobra i panduri i vojska podrzali rulju.
 
Tesko rasturiti tu bagru zutu. Prvog prolaznika da su navatali tamo ispred B92 rasturio bi u emisiji bilo koga od te bagre ..i to daleko bolje od te Srbijanke.....

Nije poenta što bi svako to mogao već što je upravo Srbijanka koju su gurali kao svoju perjanicu to uradila. Nema boljeg signala glasačkom telu nego kad ih neko ko je bio uz partije DOS-a maltene od osnivanja tako ladno popljuje.
Oni čak ni najzadrtije demokrate više ne mogu da ubede da rade kako valja.
 
I sasvim sigurno zbog toga pene. Ali sta ti ocekujes od njih? Ne ocekujes da valjda policija izvrsi puc, a ti da sedis kuci. Nijedna normalna institucija ne preduzima tako nesto, osim ako nije sigurna da ce imati apsolutno vecinsku podrsku naroda za takav postupak, a panduri, niti vojska nisu sigurni s obzirom da je narod podeljen. Drugo, ja ne bih voleo ni da nekim pucem vojska ili policija dodju na vlast.

Na narodu je da sam iskaze misljenje, raspolozenje, a verujem da bi kao i 5. oktobra i panduri i vojska podrzali rulju.

Narod nije podeljen. Bar srpski ....tu je sigurno odnos 80% : 20% u korist onih koji bi vesali svu tu politicku bagru.

Sto se manjina tice tu je obrnuto 80% - 20% u korist onih koji su za Borisa i drugare.


Problem je sto prave stranke nema.....mozda neka nevladina udruzenja ali ne ona europska vec ona patriotska ali oni su slabi bez medijske podrske i sa malo sredstava........nemas vise velikih fabrika i kombinata sa par hiljada zaposlenih koji bi recimo pokrenuli nesto kao neka inicijalna kapisla..posto su od 2000-e to sve pozatvarali i upropastili......Studenti oni su retrdi kao i uvek od njih se nista nikad ne moze ni ocekivati bar ne pametno.

Tako da generalno jako lose je stanje. U principu kad bi s epojavili pravi ljudi lako bi se digao narod posto je narod daleko besniji nego u vreme Slobe.....ali nema ko....Mozda bas ta policija ili vojska su jos jedini koji bi mogli da pokrenu nesto.
 
Narod nije podeljen. Bar srpski ....tu je sigurno odnos 80% : 20% u korist onih koji bi vesali svu tu politicku bagru.

Sto se manjina tice tu je obrnuto 80% - 20% u korist onih koji su za Borisa i drugare.


Problem je sto prave stranke nema.....mozda neka nevladina udruzenja ali ne ona europska vec ona patriotska ali oni su slabi bez medijske podrske i sa malo sredstava........nemas vise velikih fabrika i kombinata sa par hiljada zaposlenih koji bi recimo pokrenuli nesto kao neka inicijalna kapisla..posto su od 2000-e to sve pozatvarali i upropastili......Studenti oni su retrdi kao i uvek od njih se nista nikad ne moze ni ocekivati bar ne pametno.

Tako da generalno jako lose je stanje. U principu kad bi s epojavili pravi ljudi lako bi se digao narod posto je narod daleko besniji nego u vreme Slobe.....ali nema ko....Mozda bas ta policija ili vojska su jos jedini koji bi mogli da pokrenu nesto.

Хех...... сети се само како су НАПРАВИЛИ ЧИСТКУ...и у Војсци и у Полицији...

Али оно што ме је заценило то је ОБРАЋАЊЕ ПАПАНДРЕУА ПУТЕМ ВИДЕО ЛИНКА НА ИЗБОРИМА ДС-а -

Нисам успео да провалим како може тај клип да се овде пренесе ... али толико личи НА ВЕЛИКОГ БРАТА да је то невероватно... чуј Папандреу, шпијун ЦИА-е који влада Грчком само зато што је УНУК ПРАВОГ ЧОВЕКА... а чак и не зна грчки језик - АЛИ ЗАТО ЛУПЕТА ОВИМ ЖУТИМ БАНДИТИМА... за разлику од БоТе који ЛАЖЕ од уласку у ЕУ до 2020 овај лаже о 2014.:rotf:

http://www.fonetweb.tv/sr/politika/2005/balkanu_treba_ds.html
 

Back
Top