Olaf Šolc: Mir nije moguć legalizovanjem osvojenih teritorija u Ukrajini

само ударац по џепу ће освестити

  • НАТО

    glasova: 3 75,0%
  • САД

    glasova: 3 75,0%

  • Ukupno glasova
    4

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.531
http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=733565


Dogovor između Rusije i Ukrajine nije moguć "diktiranim mirom" pri čemu se Ukrajini unapred napiše da treba da se odrekne svoje teritorije, prenosi Bild.

Nemački kancelar Olaf Šolc odbacio je mogućnost da bi Rusija mogla da postigne mir sa Ukrajinom tako što bi legalizovala osvojene teritorije u toj zemlji.

"Jasno je da Rusija ima samo jedan izlaz iz ove situacije, a to je dogovor sa Ukrajinom", rekao je Šolc za RTL.



Кратке вести понекад говоре и одјекују најснажније

Да ли је Немачка , главни финансијер рата на Балкану и рата у Украјини 'пукла' под претњом пада стандарда

Погледајмо ДОБРО ове 'политички'срочен 'захтев' Русији ... односно Украјини да положи оружје
 
Ако Руси успеју да зазузму или у својој власти одрже територије Луганске, Доњецке, Херсонске и Запорошке области, онда ће бити мир где ће се Украјина одрећи истих.
sve ce to ostati ukrajinsko...................u sklopu Ruske Federacije.
 
Ovde sad imamo problem toga što je zapad ovo prvi uradio, bez da je tu neko protest pravio osim nas Srba eventualno, pa su sad ovi iskoristili to i uradili praktično isto. Sad je tu pat pozicija, zapad ne može da se pravi toša i da priča kako im nije jasno na šta Rusi ukazuju, a Rusi ne mogu baš da se prave toša i da negiraju da rokaju granatama i bombama po tuđoj zemlji, kao i da su izvršili kopnenu invaziju.

Meni ovo sve deluje na neki naš rijaliti program gde se dve prostitutke vređaju koja je veća.
 
Ovde sad imamo problem toga što je zapad ovo prvi uradio, bez da je tu neko protest pravio osim nas Srba eventualno, pa su sad ovi iskoristili to i uradili praktično isto. Sad je tu pat pozicija, zapad ne može da se pravi toša i da priča kako im nije jasno na šta Rusi ukazuju, a Rusi ne mogu baš da se prave toša i da negiraju da rokaju granatama i bombama po tuđoj zemlji, kao i da su izvršili kopnenu invaziju.

Meni ovo sve deluje na neki naš rijaliti program gde se dve prostitutke vređaju koja je veća.

Не него се свађају чија је једна улица...

Амери су узели 2014 целу улицу, а Русија каже, дај бар пола
 
Ovde sad imamo problem toga što je zapad ovo prvi uradio, bez da je tu neko protest pravio osim nas Srba eventualno, pa su sad ovi iskoristili to i uradili praktično isto. Sad je tu pat pozicija, zapad ne može da se pravi toša i da priča kako im nije jasno na šta Rusi ukazuju, a Rusi ne mogu baš da se prave toša i da negiraju da rokaju granatama i bombama po tuđoj zemlji, kao i da su izvršili kopnenu invaziju.

Meni ovo sve deluje na neki naš rijaliti program gde se dve prostitutke vređaju koja je veća.
Hm, samo mala ispravka, jeste to Zapad uradio na Kosovu ako si na to mislio, ali su Rusi oteli deo Moldavije još pre, samo nigde nisu podneli zvaničan zahtev za legalizaciju.
 
Naravno da legalizacija otetih teritorija ne treba da bude dozvoljena. Negiranje tog principa bi dovelo do još mnogo ratova širom sveta.

Русија је то себи самој дозволила, а ко ће сад да то заустави?

Американци неће да то ураде и гурају неке јаднике у ту погибељ.
 
Hm, samo mala ispravka, jeste to Zapad uradio na Kosovu ako si na to mislio, ali su Rusi oteli deo Moldavije još pre, samo nigde nisu podneli zvaničan zahtev za legalizaciju.

Ma, Kosmet je samo primer otetog, a ako pričamo o napadu na neku drugu zemlju, Ameri nema na koga nisu istresali bombe. Hoću da kažem da sad ovo što ovi rade, ovi rade od svog postanka, samo je sad poenta ko će ispasti manja prostitutka.

Не него се свађају чија је једна улица...

Амери су узели 2014 целу улицу, а Русија каже, дај бар пола

Meni deluje da su u fazonu "daj bar kvart".
 
Hm, samo mala ispravka, jeste to Zapad uradio na Kosovu ako si na to mislio, ali su Rusi oteli deo Moldavije još pre, samo nigde nisu podneli zvaničan zahtev za legalizaciju.

Али ти уопште не капираш шта се ту догађа у међународној политици !

Ко мало дете си...
 
Ma, Kosmet je samo primer otetog, a ako pričamo o napadu na neku drugu zemlju, Ameri nema na koga nisu istresali bombe. Hoću da kažem da sad ovo što ovi rade, ovi rade od svog postanka, samo je sad poenta ko će ispasti manja prostitutka.
Ako ćemo da pričamo o celom svetu i Rusi/Sovjeti su imali itekako ''istresanja bombi''. Manje nego Ameri, ali to je samo zato što su imali manje para, ne i manje volje. U suštini zapravo pričamo o dve odvratne imperijalističke sile koje uzimaju manjima šta mogu. Kad to već znamo onda ostaje potpuno nejasno kako neko može ovde da bude protiv Ukrajine koja je žrtva svega toga, kao što smo bili i mi, a sutra će biti neko treći.
 
Ako ćemo da pričamo o celom svetu i Rusi/Sovjeti su imali itekako ''istresanja bombi''. Manje nego Ameri, ali to je samo zato što su imali manje para, ne i manje volje. U suštini zapravo pričamo o dve odvratne imperijalističke sile koje uzimaju manjima šta mogu. Kad to već znamo onda ostaje potpuno nejasno kako neko može ovde da bude protiv Ukrajine koja je žrtva svega toga, kao što smo bili i mi, a sutra će biti neko treći.

Apsolutno sam ja saglasan sa tim, nemoj pogrešno da me shvatiš. Vršljao je i KGB svuda po svetu, čak i u Vijetnamu, nije to baš prošlo bez njih i Kineza, tako da je suludo uopšte pričati o tome kako su neki krivi uvek ili neki nevini uvek. Nije ni Rus u Siriji da brani bratski Sirijski narod, nego da im uzme naftu, nas nisu tako zdušno branili, ali i ne sedimo na nafti.

Znaš kako, lično mislim da su ljudi protiv Ukrajine jer je ona gurnuta u ovo od strane istog tog zapada koji ovde nije baš omiljen zbog ovoga što se nama uradilo.
 
Ако Руси успеју да зазузму или у својој власти одрже територије Луганске, Доњецке, Херсонске и Запорошке области, онда ће бити мир где ће се Украјина одрећи истих.
Neće. Ratovaće se u tom slučaju i nema mira. Jer Ukrajina će se možda de fakto i odreći Luganske i Donjecke oblasti, mada ne i de jure. Isto važi za Krim. Što se tiče Hersonske i Zaporoške oblasti Ukrajina ih se neće odreći ni de jure, ni de fakto, ni nikako.
 
Naravno da legalizacija otetih teritorija ne treba da bude dozvoljena. Negiranje tog principa bi dovelo do još mnogo ratova širom sveta.

САД индрустрија ради и живи од рата .

Мислиш ли да је могуже зауздати ратоборну САД која жири 'свој начин живота'.. оносно ..

правило

Све државе САДу јефтине сировине ... САД свим државама не прави рат ( мада мора мало ... да не зарђају фоке )
 

Back
Top