Okultni aspekti nacional-socijalizma: jedna ozbiljna analiza/rasprava

Односно обрнуто;)

Постоје знаци навода "Немац", значи постаје наводно Немац.

Но то није тема.


Немачки документарни филм који сведочи о "Немачкој Тибет експедицији Ернест Шефер 1938.-1939.", спроведена од стране Ананербе уз покровитељство Хајнриха Химлера.

 
O arhi-fasizmu:

Fasizam u osnovi nema veze ni sa antisemitizmom, ni sa nacional-socijalizmom, jer potice iz mnogo starijeg pradrevnog vremena, u kome su postojale savrseno (pravno i ekoloski) uredjene drzave/polisi, nalik onom iz mita o Atlantidi. Zapravo, on je - kao ideologija samoizolacije - nastao tek onda kada je to drevno carstvo pocelo da se kvari i urusava; dakle: tek kao nastup panike i histerije usled zebnje od otvarajuceg prostranstva beskonacnosti...

Mit o Atlantidi je bio zloprotumacen od strane intelektualaca u Svedskoj u 18.veku. Tamo se zaceo moderni fasizam, a Hitler je tu ideju samo preuzeo, odnosno, psihoticki je pao pod njenu vlast.
 
Poslednja izmena:
Vidi, u mnogim knjigama piše da su Srbi najstariji narod na svetu, ali to nije istina. Amanska sekta osnovana je 1714., Boehme je umro 1624. Ali da ne budemo sitničavi.:mrgreen: Jedno je smatrati nekoga svojim duhovnim pretkom, a sasvim druga iznositi tvrdnje o konkretnom članstvu.

To je apsolutno dokumentovana istina, ne znam odakle potiče ova tvoja izjava, očito iz neznanja. A, možda si ljubitelj BB škole jer je istorija koju su pisali Nemački autori čista ezoterija.
 
Ево мало литералног виђења ;)

На крајњем северу Шкотске група људи спуштала се у дубоку пећину, недалеко од високе обале, где су се стене издизале изнад океана. Њихове физиономије одударале су од уобичајеног изгледа људи овог краја. Сви су били изразито црне косе и светлог тена. Били су ниски, тек нешто више од метар и по, а очи су им биле благо или чак изразито искошене, носеви пљоснати. Дуго су се спуштали док не дођоше до простране дворане. Онда једна старија жена поче са напевима упућеним древном божанству, Тамном Човеку, краљу Пикта. Најзад, после низа речи, неразумљивих бар половини присутних жена проговори на гелском.
- Велики Боже Месеца, Бран Мак Морне...
Оно што је уследило био је део молитве, упућиване већ стотинама година. Сви присутни су овде долазили већ вековима, укључујући прошле животе из којих су се међусобно знали. Свештеница је монотоним гласом говорила.
Вратимо се у давна времена када се куга ропства ширила Европом из Рима. Спаљивали су наше свете шуме, силовали краљице... Осим овог малог комада земље на крајњем северозападу, сви се предадоше. И тада смо узели завет да ћемо се одупрети површним људима, који жуђаше само за земаљском моћи. Ми смо први људи, били смо овде и пре Тебе, којега усвојисмо са пуно љубави. И остаћемо последњи, док не удахнеш и пробудиш се из сна који сада изгледа вечан. Тада ћеш обновити моћно краљевство, Бран Мак Морне... А ми ћемо дотле чинити све да се то догоди.
Део говора који је уследио односио се, међутим, на веома актуелне догађаје. Ствари се одигравају како је предвиђено. У Сарајеву је убијен надвојвода, ускоро ће Европа искрварити у великом рату. Али то је тек почетак. Ми имамо човека, рече она, који ће спремити човека за још горе догађаје. Рођен је под другим именом, као обичан човек, али сада је усвојени племић, уведен у многе мистерије – барон Рудолф фон Себотендорф. Управо се вратио у родну Немачку, са Оријента где се бавио источњачким окултизмом. Није свестан да је под нашим утицајем, иако је следбеник Звезда.
Он је очаран потонулом Последњом Тулом на северу. У последњим данима Великог рата основаће друштво које ће покушати да је обнови у Немачкој. Касније и политичку партију која ће изменити историју. Ариозофија ће натерати Аријевце да се стиде свога имена...
Освета је наша – заврши свештеница пред овим тајним скупом.

Из романа Агарта
 
Уф... Ако их је осмислио Карл Марија Вилгут, познат и као Вајзтор...
Тај лик је био лујка и за наци стандарде. Наравно, доста инспиративан кад треба писати романе.

Da, on je definitivno bio van normalnog vremena i prostora :D Koliko ja znam mesao je neke stvari koje je cuo , sa nekima koje je verovatno izmislio i sa nekima koje mu je neko rekao da stavi tu. Po svemu sudeci neko ga je uposlio i podrzavao da priprema teren za buduce price. U to vreme krize i opsteg stanja je jos vise imao i prodju sa tim glupostima. Tvrdio je da ima neku svoju religiju navodno iz praistorije i da je potomak unije Aesira i Vanira i tako to :D Izmedju ostalih stvari...

E sad napravio je onaj runski sistem koji su koristili naci kako sam cuo Wiligut runes , a znam da su koristili i nesto iz Armanen runes. Mada ne znam vise o tome zbog cega i kako.
 
Traganjem za germanskih korenima su vec zapoceli braca Grim.

Koliko naucno je cela ta prica je bila pokazuje Ostara, boginja leta kod Germana, po kom potice ime za usrks na nemackom Ostern.

Za takvu boginju nema dokaza i istoricari i linguisti preferisu variantu gde Ostern potice iz reci Osten, istok na istoku je Jerusalim je istok.

Ok, al idemo jos vise u okultno. Malo konkretnije. :) Interesuje me ovo za rune ako zna neko, sta su petljali :D

Ove legende i to su ok. Ima i na Engleskom Eastern i to. To je Anglo-Sax. Ima asocijacija sa Freyom, posto je ona za plodnost i prolece izmedju ostalog. Jednostavno, posto ti entiteti imaju svoje avatare i druge aspekte, nekad ih ljudi mesaju kao zasebne cinioce. Posto se pada u prolece u pocetak bele te svetlosne sezone , onda se racuna kao izlazak sunca , posle tamne sezone zime i jeseni , tako da ima veze sa izlaskom sa istoka i bla bla bla to je sve istorija etc.
 
Rune nisu pismo kao sto mi znamo to je sigurno.

Nisu Germani koristi u svakodnevnoj referenciji sto mi to radimo.

Mogu da budu i to u najosnovnijoj nekoj formi. Mada su one da kažemo energetski sistem. Mada mene interesuje čemu inovacija koja je evidentna u to vreme nacija. Od kojih je jedan baš negativno širio priče, na taj način. Ovaj drugi nisam baš siguran, LIst.
 
Nacionalsocijalizam ima u sebi dozu mistike kako bi lakše privukla simpatije ljudi kojima nije dovoljna obična stvarnost i obična smrtnost.NSDAP je išao u smjeru stvaranja religiozne suspstance kako bi ojačao kostur..i lubanju.

Nema sta da privlaci simpatije, imali su najvecu silu sveta, vatrene govore i ideologiju i nacioalnu komponentu, stvaranje prostora na racun stare germanske istorije i tradicije ... Ako tebi to nije dovoljno da se zapali masa onda ... :D To je sve drugo od okultizma, posto su tacno znali sta rade iz nekog razloga :D
 
Аненербе (Ahnenerbe-Наслеђе предака) "Немачко друштво за изучавање древне германске историје и наследства предака"; Што се овог друштва тиче тек 2040. године ће бити доступна јавности архива САД и Велике Британије.

Ma to je kojesta, arhiva iz Anhenerbe-a, je u 12 tesko zapecacenih vagona iz zamka u donjoj Sleziji, poslata u Moskvu, krajem marta 1945. godine. I tesko da ce biti dostupna u skorije vreme. Nisu to stvari za siru javnost. Pogledaj samo dosije SS-EIV, samo ono sto je dostupno pa krv da ti se zaledi.....
 

Back
Top