Okretanje u smesku

Ljubav je u suštini sebična. Zapravo svako od nas traži to nešto što mu nedostaje, što mu je potrebno...konfor, utočište, sigurnost, pažnju ili nešto drugo, treće... I u ljubavi smo s nekim ne zbog te osobe, nego zbog nas samih prvenstveno, zbog lepog osećaja koji imamo uz tog nekog, zbog tog nečeg što nam daje a treba nam. Zbog slike samog sebe koju vidimo u njegovim ili njenim očima. Pomalo sebično, ali po meni je tako. Ta čista i skroz nesebična ljubav je prava retkost.
Nadam se da nisam omašila temu :confused:
 
Ljubav je u suštini sebična. Zapravo svako od nas traži to nešto što mu nedostaje, što mu je potrebno...konfor, utočište, sigurnost, pažnju ili nešto drugo, treće... I u ljubavi smo s nekim ne zbog te osobe, nego zbog nas samih prvenstveno, zbog lepog osećaja koji imamo uz tog nekog, zbog tog nečeg što nam daje a treba nam. Zbog slike samog sebe koju vidimo u njegovim ili njenim očima. Pomalo sebično, ali po meni je tako. Ta čista i skroz nesebična ljubav je prava retkost.
Nadam se da nisam omašila temu :confused:
Nisi i slazem se s tobom.
 
Prevescu jedne stihove, imam i jednu interpretaciju na osnovu koje mozemo da razvucemo pricu na temu.

Nesreca je ta, da kada osetimo oluju
Mozemo da se sklupcamo zajedno, zato sto nam je neprijatno

Pa sta ces, djavo nas tera na greh
Ali nam se to svidja, zato sto se vrtimo u njegovom osmehu

Ljubav je kao greh ljubavi
Za one koji je osecaju najvise...


Ovo prevodim da su ljudi sa osobama u dobrom delu zato sto im te osobe pruzaju komfor, utociste, sigurnost. Ako tako krenemo osnov tih emocija moze da se protumaci u negativnom impulsu emocija. Ako ti treba komfor, znaci ono sto unosis u tu ljubav je neprijatnost koja trazi komfor, ako ti treba utociste, znaci da si u begu od necega, ako ti treba sigurnost, znaci da si nesigurna osoba....
Drugi deo mislim da govori o zlu (djavo) kao posledicu koja nas tera da trazimo sve to, ali nam se svidja zato sto se vrtimo u njegovom osmehu (dakle ipak smo srecni kada dobijemo te kompenzovane emocije)
I ovaj treci deo, jako bitan, ljubav je kao greh za one koje je osecaju najvise.... Sta mislite, Hajde da ne postavljam genericna pitanja na koje su i genericni razgovori, vec da otvorimo diskusiju......

Зато ја увек кажем да ми нису јасне особе и оно са половинама, као та друга половина има што ти немаш па се допуњујете.. Ја више преферирам комплетне људе, пусти ту допуну и остало...

Иначе мислим да је то поента свега, ићи ћеш код оне особе која може да ти понуди оно што ти тражиш и то је то.. Зато ја и кажем да је то све неки "интерес", код оне особе која нема шта да ти понуди нећеш се ни задржавати.. Само што су то људи назвали "љубав" па ми се ваде на неку шатро племенитост.
 
zasto mislis da je negativno ako neko zeli da mu neko uliva sigurnost? ne, treba da nam uliva nesigurnost ....:zroll: pa kao kroz to da pokazemo da smo jaki:zroll:
ako hocu nesto zdravo i kompletno, to podrazumeva da osoba treba da mi uliva bazicnu ljudsku sigurnost.
 
Prevescu jedne stihove, imam i jednu interpretaciju na osnovu koje mozemo da razvucemo pricu na temu.

Nesreca je ta, da kada osetimo oluju
Mozemo da se sklupcamo zajedno, zato sto nam je neprijatno

Pa sta ces, djavo nas tera na greh
Ali nam se to svidja, zato sto se vrtimo u njegovom osmehu

Ljubav je kao greh ljubavi
Za one koji je osecaju najvise...


Ovo prevodim da su ljudi sa osobama u dobrom delu zato sto im te osobe pruzaju komfor, utociste, sigurnost. Ako tako krenemo osnov tih emocija moze da se protumaci u negativnom impulsu emocija. Ako ti treba komfor, znaci ono sto unosis u tu ljubav je neprijatnost koja trazi komfor, ako ti treba utociste, znaci da si u begu od necega, ako ti treba sigurnost, znaci da si nesigurna osoba....
Drugi deo mislim da govori o zlu (djavo) kao posledicu koja nas tera da trazimo sve to, ali nam se svidja zato sto se vrtimo u njegovom osmehu (dakle ipak smo srecni kada dobijemo te kompenzovane emocije)
I ovaj treci deo, jako bitan, ljubav je kao greh za one koje je osecaju najvise.... Sta mislite, Hajde da ne postavljam genericna pitanja na koje su i genericni razgovori, vec da otvorimo diskusiju......

ovdje mislim da prva strofa govori o bijegu od zivotnih problema u misiju rupu ... ali svjesni svoje slabosti stide se i dobro im dodje sto je s njom ili s njim neko isti takav ...

neznam ...
 
Nesreca je ta, da kada osetimo oluju
Mozemo da se sklupcamo zajedno, zato sto nam je neprijatno

ne slažem se...nije nesreća ako se imamo uz koga sklupčati...da ne ulazim dalje u analizu
Pa sta ces, djavo nas tera na greh
Ali nam se to svidja, zato sto se vrtimo u njegovom osmehu

ovo je tačno i opštepoznato...ali vrlina je oduprijeti se grijehu

Ljubav je kao greh ljubavi
Za one koji je osecaju najvise..

ne slažem se...za one koji je osjećaju najviše...to nije grijeh...to je cijena koju plaćaju
 
Ovo prevodim da su ljudi sa osobama u dobrom delu zato sto im te osobe pruzaju komfor, utociste, sigurnost. Ako tako krenemo osnov tih emocija moze da se protumaci u negativnom impulsu emocija. Ako ti treba komfor, znaci ono sto unosis u tu ljubav je neprijatnost koja trazi komfor, ako ti treba utociste, znaci da si u begu od necega, ako ti treba sigurnost, znaci da si nesigurna osoba....
Drugi deo mislim da govori o zlu (djavo) kao posledicu koja nas tera da trazimo sve to, ali nam se svidja zato sto se vrtimo u njegovom osmehu (dakle ipak smo srecni kada dobijemo te kompenzovane emocije)
I ovaj treci deo, jako bitan, ljubav je kao greh za one koje je osecaju najvise.... Sta mislite, Hajde da ne postavljam genericna pitanja na koje su i genericni razgovori, vec da otvorimo diskusiju......

Ne slazem se skroz, ima toga podosta ali jako je bitno davanje, ja se osecam prazno kad nemam sta da pruzim, meni skoro pa da je to vaznije kao i ono kad primas i dajes poklone... Mislim da drugi deo moze biti takav, ali kao takav "od onoga" ne moze biti prava ljubav, ali uvek postoje iskusenja, odupiranje njima je prava istinska ljubav...
Ljubav je nesto najcistije, ne moze biti nikad greh, ljubav je kao pojam i pojava - beskonacna... z:)
 

Back
Top