"okrecem novi list"

Tri puta sam okrenuo list.
Prvi put kad sam se razveo. Nije islo iz raznih razloga. Lepo sam sve saopstio boljoj polovini, glavni razlog i ostale razloge. Prihvatio na sebe gomilu finansijskih obaveza. I otisao.
Drugi put kad sam javno izgovorio da sam homoseksualac. Tu se list sam okrenuo. Kome je smetalo, nije se vise javio, neki su me ispljuvali, neki se prave da ne postojim, a ono dvoje pravih za koje sam i mislio da nece, ostali su mi oslonac i podrska.
Treci put kad sam prihvatio ponudu za zajednicki zivot sa muskarcem. Sad zivimo srecno, sa kompromisima koje zahteva gay zajednica.

Svaki put sam mozgao, odlagao odluku, vagao pluseve i minuse. Nista to nije pomoglo. Posle dugih analiza odustao bih, a onda bum. U tri sekunde saopstim i promenim svoj i zivote drugih za 360 stepeni.

Nije to dobro.
 
Nisam nikada okrenula novi list. Ne volim da lažem sebe. Malo ko je sposoban da to stvarno uradi, a kamoli da se zadrži na "novom stanju". Ljudi smo, možemo se razvesti, možemo otići od kuće, možemo promeniti stav i bilo koji deo života, ali ne možemo da ne patimo zbog toga. Kakav "novi list"??? Još ni sa starim nisam načisto...
 
Ja "okretanje novog lista" shvatam vishe u smislu: "od sutra cu biti (malo) drugachija osoba", nego: "a sad cu neshto da uradim, pa cemo da vidimo shta dalje".
Ovo drugo nije nemoguce... Ovo prvo se obichno ne deshava voljno nego nastaje spontano, nekim spletom okolnosti... I najcheshce ga nismo ni svesni u trenutku kad se deshava.
 
LePiaf:
Ja "okretanje novog lista" shvatam vishe u smislu: "od sutra cu biti (malo) drugachija osoba", nego: "a sad cu neshto da uradim, pa cemo da vidimo shta dalje".
Ovo drugo nije nemoguce... Ovo prvo se obichno ne deshava voljno nego nastaje spontano, nekim spletom okolnosti... I najcheshce ga nismo ni svesni u trenutku kad se deshava.

tako i ja shvatam to,ali da li je to samo kazxesh i potrudish se,ili kazxesh da se pravish dok ne bude tako.ako je ovo drugo,onda stvarno nemam rechi :roll:
 
LePiaf:
Ja "okretanje novog lista" shvatam vishe u smislu: "od sutra cu biti (malo) drugachija osoba", nego: "a sad cu neshto da uradim, pa cemo da vidimo shta dalje".
Ovo drugo nije nemoguce... Ovo prvo se obichno ne deshava voljno nego nastaje spontano, nekim spletom okolnosti... I najcheshce ga nismo ni svesni u trenutku kad se deshava.


Tacno tako! :-)
Kao da odluka i snaga volje u datom trenutku preokrene stvari, ali onda kad toga nismo svesni i odjednom shvatimo da su se stvari promenile. :wink:
Bar kod mene to tako ide.
 
zxelela bih da se malo promenim.ali ne znam da li ce to pomoci ako ja kazxem sebi ili ako zapishem na papir ili ako...milijardu tema postoji... a sa druge strane,ne bih da se skroz menjam,ali svesna sam chinjenice da sam bila takva i takva i da neki ljudi ne zasluzxuju da me imaju takvu(jer me ti ljudi toliko povredjuju da ... ),a ja ne umem da ih zaustavim.i imam neke svoje loshe navike koje bih promenila...zato zxelim da okrenem novi list,ali ne znam da li sam karakter?!
 
srećica:
verovatno ste svi vi to rekli,ali me zanima da li ste IKAD stvarno i okrenuli? shta vam je bilo potrebno i shta ste rekli sebi da bi ste stvarno to i uradili???da li to pali?
...već otvorila novu knjigu, Srećice.
Kad ti je dosta sebe ili okolnosti,
onda izmeniš ili sebe ili okolnosti.
Uradila nekoliko puta u životu, nikad bez da o tome dobro promislim.
I bilo mnogo bolje posle.

P.S. Ova disco kugla ti je great!
 
nekako su se moji lisovi okretali sami.
iz situacije u situaciju,kroz razne nemoći i ljudske zlobe, pa i gluposti...
nikada nisam rekla hoću da se promenim,
možda sada kada imam višak kilograma:p
sve to dođe samo,nema potrebe insistirati.
 
Moje "okretanje" lista je jako dugo trajalo.
Svaki put kad bih rekla "e sad ne može više, dosta je bilo, okrećem novi list" nisam to uradila.
Došlo je spontano, samo sam odlučila da neke stvari više neću sebi dozvoliti i to je to, onako smireno i bez najave.
Svi su ostali šokirani mojom odlukom,ali šta da se radi.
Okolina je moje "oketanje lista" teže podnela nego ja sama!:P
 
to sto si svesna svojih, nazovimo, mana, odlican je put za promenu. veci deo posla si uradila, shvatila si sta ti smeta. sada je na redu sledeci korak, a to je da se nekako pomiris sa stvarima koje ne volis kod sebe, da ih prihvatis kao deo svog bica i odrastanja.(mislim na duhovno)to moze da potraje dugo, ali svakog dana, ako to jako zelis ici ces napred. jednog momenta ces shvatiti da si za korak dalje, samo se nemoj mnogo opterecivati, jer to moze da te ukoci.budi svesna sebe, tesko je prihvatiti bez stida svoje greske, ali je jos teze ako ih zatrpavas. ja sam sebe tokom vremena izgradila i dovela do stanja koje mi se napokon svidja! i dalje radim na sebi, na sitnicama gradim svoje samopuzdanje, i dobro se osecam. trudi se da otvoreno kazes, mada je prvi put neverovatno tesko, i drugi i treci, ljudima da te ne muce. budi odlucna, pokazi da nisi krpa. videces da ce polako svet poceti da se menja oko tebe. svojom pozitivnom energijom i stavom privucices iste ljude.samo to se ne desava preko noci, dug je to put, a samo pojedini mogu da ga predju.i budi istrajna, tamo gde si sigurna da si u pravu, ne odustaj, po cenu da ti se cini da si jedina na svetu! videces, sve ce se polako sklopiti u jednu lepu celinu.niko nije vredan, osim dece, potpunog predavanja, ako ne uzvraca istom merom. nauci da postujes sebe. ovo mozda deluje kao savet iz nekog jeftinog casopisa, ali veruj mi, da znam sta pricam. niko ti ni ovde ni tamo ne moze dati pravi savet, sve je individualno i sve je do tebe.mi mozemo da ti pricamo bajke ili da te grdimo, ti si ta koja odlucuje i koja sve mora da uradi sama, ali znaj da uvek postoje ljudi koji ce te podrzati kada ti je tesko. budi vesela srecice, nik ti je tako divan.pozdrav
 
Jedino ptičiji mozgovi ne znaju šta je to karakterologija. I da se ona ne menja preko noći. Kao ni plitka pamet. Potrebno je mnogo više vremena, i mnogo više od same odluke i želje za promenom.
I kod mene su se stranice okretale same, nekada brže, nekada sporije, ali je knjiga uvek bila u mom vlasništvu.

Ne postoje korenite promene, ljudi se ne menjaju.
To je samo privremeno zavaravanje.
 
srećica:
verovatno ste svi vi to rekli,ali me zanima da li ste IKAD stvarno i okrenuli? shta vam je bilo potrebno i shta ste rekli sebi da bi ste stvarno to i uradili???da li to pali?

Jel znaš ono kad se danima nerviraš oko jednog istog * I kad ti nedostaje ideja kako da * izbegneš ili rešiš, i kad ne znaš šta da radiš jer su ti sve opcije koje imaš u tom trenutku loše... I kad se više premoriš od razmišljanja i rešiš da ne razmišljaš, i kad ti u trenutku ne razmišljanja padne na pamet rešenje za to *

I apsolutno si sigurna da više nema dileme, to je to - drugi list.

:wink:
 
Pa, za sad nista bas radikalno nisam menjala. Ali primecujem da mi se sa godinama menjao i menja stav prema odredjenim ljudima, ili situacijama, ili prijateljstvima. Ali to vise bude postepeno, ne bas ono - ustanem jedno jutro, i cap.
 
srećica:
verovatno ste svi vi to rekli,ali me zanima da li ste IKAD stvarno i okrenuli? shta vam je bilo potrebno i shta ste rekli sebi da bi ste stvarno to i uradili???da li to pali?

Jednom...bila je to teška metafizička dilema :lol: Od tada sam opuštenija i srećnija :P
Bilo je potrebno 3 meseca samoće i pisanja. Rekla sebi - e, ovo mi je dosadil, i postala drugačiji čovek, i bolji i lošiji, ali baš ono što jesam, kad jesam.
 
antihrista:
to sto si svesna svojih, nazovimo, mana, odlican je put za promenu. veci deo posla si uradila, shvatila si sta ti smeta. sada je na redu sledeci korak, a to je da se nekako pomiris sa stvarima koje ne volis kod sebe, da ih prihvatis kao deo svog bica i odrastanja.(mislim na duhovno)to moze da potraje dugo, ali svakog dana, ako to jako zelis ici ces napred. jednog momenta ces shvatiti da si za korak dalje, samo se nemoj mnogo opterecivati, jer to moze da te ukoci.budi svesna sebe, tesko je prihvatiti bez stida svoje greske, ali je jos teze ako ih zatrpavas. ja sam sebe tokom vremena izgradila i dovela do stanja koje mi se napokon svidja! i dalje radim na sebi, na sitnicama gradim svoje samopuzdanje, i dobro se osecam. trudi se da otvoreno kazes, mada je prvi put neverovatno tesko, i drugi i treci, ljudima da te ne muce. budi odlucna, pokazi da nisi krpa. videces da ce polako svet poceti da se menja oko tebe. svojom pozitivnom energijom i stavom privucices iste ljude.samo to se ne desava preko noci, dug je to put, a samo pojedini mogu da ga predju.i budi istrajna, tamo gde si sigurna da si u pravu, ne odustaj, po cenu da ti se cini da si jedina na svetu! videces, sve ce se polako sklopiti u jednu lepu celinu.niko nije vredan, osim dece, potpunog predavanja, ako ne uzvraca istom merom. nauci da postujes sebe. ovo mozda deluje kao savet iz nekog jeftinog casopisa, ali veruj mi, da znam sta pricam. niko ti ni ovde ni tamo ne moze dati pravi savet, sve je individualno i sve je do tebe.mi mozemo da ti pricamo bajke ili da te grdimo, ti si ta koja odlucuje i koja sve mora da uradi sama, ali znaj da uvek postoje ljudi koji ce te podrzati kada ti je tesko. budi vesela srecice, nik ti je tako divan.pozdrav

SADA DA IDEM REDOM...Hvala svima koji su mi odgovorili,sve sam prochitala nekoliko puta,da bih zapamtila:lol: znachi mi shto ste mi napisali sve to...no,nadam se da je tako.mislim da ce to biti najtezxe! kada prodjem pored nekoga sa kim sam posvadjana,a ta osoba me je povredila,ja pognem glavu dole.znam da ne treba to da radim,ali shta cu...ja nisam jaka,a znam da te osobe jesu i to me najvishe nervira jer onda shvatim da mogu da rade samnom bilo shta...:-| u meni je problem od nedavno,jer sam ja uvek vesela i nasmejana,a sad sam sva nesto smor... hvala,to mi znachi!
i plus,ja obozxavam shiny disco ball:wink: :D :D :D :D
 
HeBePoBaTaH_:
Jedino ptičiji mozgovi ne znaju šta je to karakterologija. I da se ona ne menja preko noći. Kao ni plitka pamet. Potrebno je mnogo više vremena, i mnogo više od same odluke i želje za promenom.
I kod mene su se stranice okretale same, nekada brže, nekada sporije, ali je knjiga uvek bila u mom vlasništvu.

Ne postoje korenite promene, ljudi se ne menjaju.
To je samo privremeno zavaravanje.

Е, отприлике исто овако. Направила сам неколико великих преокрета у животу, али они никада нису дошли преко ноћи, увек су били производ дужег промишљања и процењивања, и никада нису били неочекивани и необични.

Мада...ово ''од сутра окрећем нови лист'' много ме подсећа на моју омиљену реченицу из студентских дана:''Од сутра почињем да учим!'':lol:
 
jednom sam rekla "menjam definitivno svoj nacin zivota"
nije bilo bas od ujutro ali promena je bila zaista ogromna tako da sam potrosila neko vreme?
i pre neki dan razmisljam o svojim problemima i odjednom pomislim "boze pa ja sam skroz sada u svom novom zivotu,vise nema ni mrvice onog bivseg"
potrebno mi je dosta vremena da donesem odluku ali jednom odluceno sprovodim
 

Back
Top