Quantcast

O'klen si?

?

• Crna Gora

• Kosovo

• Raška

• Pomoravlje

• Vojvodina (+Slavonija)

• Bosna

• Hercegovina

• Dalmacija

• Hrvatska (Banija, Kordun, Lika...)

• Neki drugi (jbiga, nema mesta)

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.191
Sasvim očigledno inspirisan Srbi versus Srbijanci temom, odlučih se da postavim ovu temu, pa da se prebrojimo!

Generalno, ideja je da Srbi i Srbijanci glasaju pa da vidimo ko je odakle poreklom.

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.076
Rodjen u BG-poreklo po mami&tati..itd.-Kosovo,Juzna i Istochna Srbija,CG,Vojvodina,Bosna,Slovenija.
Od bivshe nam "bratje"koliko znam(do prababe/pradede..koje li je vetj to koleno) samo 1 prababa Slovenka ostalo Srbi raznih formata i teritorija...ostalih nema.:)

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.076
"Srbijanci"kao naziv za Srbe u onome shto je danas Srbija je totalna besmislica i ideja vodilja *********.
To nikada netje zaziveti.
Pokushaj da se jedna uze-shumadiJska,lokal patriJotska odrednica etiketira na ceo srpski narod u danasnjoj Srbiji da bi se Srbi van Srbije lakshe utopili u tudje nacije odvajanjem od matice.

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.191
Svi se (ili barem većina) slažemo sa tim.
"Srbijanci"kao naziv za Srbe u onome shto je danas Srbija je totalna besmislica i ideja vodilja *********.
To nikada netje zaziveti.
Pokushaj da se jedna uze-shumadiJska,lokal patriJotska odrednica etiketira na ceo srpski narod u danasnjoj Srbiji da bi se Srbi van Srbije lakshe utopili u tudje nacije odvajanjem od matice.

AltinaBoy

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.130
Са очеве стране - Лика: Удбина (општина Кореница) и Срб (општина Доњи Лапац)
Са мајчине стране - Далмација: Ервеник (општина Книн) и Голубић (такође Книн)

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.076
A jel' znaš ti gde je ta Šumadija.
Vama je i Loznica, Kruševac, Šabac, Niš, Negotin, Užice, Zaječar, ... u Šumadiji.
Oooo izvinjavam se ako sam zasho u lokalpatriJotske stvari.
SrbiJanac nije Shumadijska nego Posavinska-Machvansko-Pomoravsko-Juznosrpsko-whatever lokalna odrednica.
Poenta je ista.

ben tara

Iskusan
Poruka
6.461
***** ga nisam znao da se trebaju čupati koreni. U Bosni mi je porodica vekovima, a pre toga smo bili Crnogorci. Srbin-Bosanac-Crnogorac, ******, da ti se zavrti u glavi, sam sam zbunjen :lol:

Ču o´klen smo:roll:. Pa iz Crne Gore dijete moje. Svi do jednog.:lol:
6phjtx2.jpg

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.