OHR optuzio bosnjacki verski i politicki vrh da finansira radikalni islam i terorizam

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.020

Бошњачка елита БиХ финансира радикални ислам
У јавност доспео документ којим је политички, верски и пословни врх бошњачког друштва у ФБиХ означен као криминалистичка организација која финансира радикални ислам и тероризам


34482i1pol04.jpg


Од нашег дописника
Сарајево, 4. новембра – Шеме које су, наводно, урађене у ОХР-у, односно његовом тиму за антикорупцијско деловање и политичку аналитику, а на којима је политички, верски и пословни врх бошњачког друштва у ФБиХ означен као криминалистичка организација која финансира радикални ислам и тероризам потпуно су заоштриле односе између ОХР-а и свих оних који су приказани „као добро увезана и опасна мафијашко-терористичка хоботница”. Одмах након што су „спорне шеме” објављене у сарајевском магазину „Глобал“ власник издавачке куће „Аваз” Фахрудин Радончић, један из круга приказаних, најавио је тужбу против првог заменика високог представника у БиХ Рафија Грегоријана и непознатог службеника ОХР-а који се зове Ерик и означен је као аутор шеме.

„Чињеница да су у ОХР-у монтиране мапе направили и за Србе и за Хрвате најбоље говори да Грегоријан у БиХ не доноси мир, већ продукује хаос како би што дуже остао и више лично зарадио на нама. Њему не одговара да ствари у БиХ крену напред, јер овде има месечну плату вишу од 50.000 конвертибилних марака”, рекао је Радончић. Он тврди да Грегоријан годинама „уређује” емисију „60 минута” на Федералној телевизији и многе друге медије, те да по потреби изиграва тужиоца, судију, или шефа полиције у БиХ.

Поглавар Исламске заједнице у БиХ Мустафа Церић, такође, сматра да „иза шема у којима се бошњачки политичари, верске вође и привредници повезују са тероризмом и криминалом стоји први заменик високог представника Рафи Грегоријан”.

„Ми смо у некој врсти Гвантанама и заиста ми је чудно да се ОХР, као једна угледна организација која треба да се бави спровођењем мира, претворио у удбашку или, рецимо, полицијску инспекцију”, изјавио је Церић у политичком магазину БХТ 1 „Црта“ и поручио Грегоријану да је „он тај који би требало да се исприча”.

„Ако неко треба да се исприча овде, онда се ти, господине Грегоријан, требаш испричати, јер си се сам открио, ми те нисмо нигде споменули. Али, кад си нас прозвао, желимо да ти кажемо да ми требамо видети ко то долази у нашу кућу и с каквим намерама. Нисмо ми ти који се требамо испричавати вама о томе шта радимо, ми смо овде рођени, сви нас знају у овоме граду и у овој земљи и ми немамо, посебно Бошњаци, обавезу да се извињавамо ни Американцима, ни Енглезима, нити Французима”, рекао је Церић.

Он тврди да обелодањене шеме „нису памет неког Ерика који то ради за потребе ОХР-а“, већ да су „настале у спрези са домаћим удбашима и тајним службама”, али му је, како каже, драго што су се појавиле, јер су „помогле да решимо дилему по чијем налогу неки новинари у БиХ, посебно они с Федералне телевизије, врше сатанизацију Исламске заједнице, а посебно институције реис-ул-улеме у БиХ”.

„Сад је откривено све, захвалан сам господину Грегоријану који је сам себе идентификовао, сада знамо ко стоји иза пројекта сатанизације свега што је бошњачко”, нагласио је Церић који се осврнуо и на сталне нападе Федералне телевизије и појединих сарајевских новинара и на лидера СНСД-а Милорада Додика. Он сматра да „није примерено да се показује јунаштво у Сарајеву, блатећи Додика када треба и када не треба”. Додика, сугерише поглавар Исламске заједнице, „треба критиковати, али аргументима, ако је неко јунак и храбар, онда треба да оде у Бањалуку, на ТВРС, и тамо да га критикује, а не да се овде прави јуначина, онда то иде све на штету Босне и њене поделе, а то је лицемерно, то иде на штету Бошњака”, закључује Церић.

Председник невладине организације „Кроација либертас” Лео Плочкинић изјавио је за „Фокус” да не верује да ће се „српски и хрватски политичари наћи у било каквој новој мрежи криминала” у „режији” ОХР-а. „То се неће сигурно десити, барем не у обиму као што је то случај с бошњачким политичким и верским вођама, јер су Срби и Хрвати годинама уназад пролазили кроз сито и решето ОХР-а”, оценио је Плочкинић. Истовремено је изразио уверење да ће крајњи исход „спорне шеме” бити „покретање судских процеса против великог броја бошњачких званичника“.

Високи представник у БиХ Валентин Инцко најавио је да ће бити спроведена истрага у вези са шемама које су „чудним путевима” доспеле у јавност.

Давор Ковачевић
[објављено: 05/11/2009]

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Boshnjachka-elita-BiH-finansira-radikalni-islam.sr.html

----------------

Ono sto ja odavno pricam uvideo je i zapad.
 
Ne znam zašto me optužbe da su miroljubivi Bušmani iz Bosne ustvari zatucani nazovipobožni talibani,vehabije i islamski teroristi uopšte ne iznenađuju.Valjda se posle sistematskog pelješenja svih para koje uđu u FBiH to od njih jedino može i očekivati s obzirom da od '95.te do dana današnjeg nisu izgradili nijednu fabriku nego samo džamije.
 
Ne znam zašto me optužbe da su miroljubivi Bušmani iz Bosne ustvari zatucani nazovipobožni talibani,vehabije i islamski teroristi uopšte ne iznenađuju.Valjda se posle sistematskog pelješenja svih para koje uđu u FBiH to od njih jedino može i očekivati s obzirom da od '95.te do dana današnjeg nisu izgradili nijednu fabriku nego samo džamije.
Misoni, netreba generalizovati i sve Muslimane-Bosnjake podvoditi pod napisano.
I Muslimansko-bosnjacki narod kao i mi Srbi i Hrvati i svaki narod ima i dobrih i losih pripadnika. Muslimansko-bosnjacki lideri su svoje karijere u Bosni stvarali na srbomrznji, a u svetu prikazujuci se kao jedine zrtve proteklog rata.
Zapadni politicari, a narocito Rafi Gregorijan to vrlo dobro zna, ali do sada o tome nije bilo govora jer politicki momenat nije to zahtevao.
Posle visegodisnjeg ciscenja Srpskog dvorista, sad su odlucili da malo pociste i Muslimansko-bosnjacko. Naravno da ovima to smeta jer su do sada bili mazeni pazeni i tetoseni i sve lazi su im prolazile, sada se nasli u cudu. Kako to da i nas cepite?
E, hebi ga, na kraju zaigra mecka pred svacijim vratima.
Ali, ponavljam, smatram da ne treba generalizovati i da i medju Muslimanima-bosnjacima ima dobrog sveta, cak i da je takav u vecini, ali oni drugi grlatiji i bezobrazniji, pa uzeli vlast u svoje ruke pa rade sta hoce.
 
Poslednja izmena:

Back
Top