Огромна златна статуа америчког председника изазвала буру реакција

  • Začetnik teme Začetnik teme Zauz
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

?

  • Можда је требало да буде већа

    glasova: 2 50,0%
  • И ја би себи да сам на том месту

    glasova: 1 25,0%
  • Боље да је од чистог злата

    glasova: 0 0,0%
  • Ова верзија јесте таман

    glasova: 1 25,0%

  • Ukupno glasova
    4

Zauz

Legenda
VIP
Poruka
54.446
МАЈАМИ: Златна статуа председника Сједињених Америчких држава Доналда Трампа на његовом голф терену Дорал привукла је пажњу јавности и играча након почетка Кадилак голф турнира 2026. године, уз подељене реакције и бројне коментаре на друштвеним мрежама.

Статуа, названа "Дон Колосус", налази се на голф терену који амерички председник поседује недалеко од Мајамија, преноси USA Today.

Она приказује Трампа са подигнутом десном песницом, у пози коју је заузео након атентата на њега на предизборном скупу 13. јула 2024. године у Пенсилванији.

Статуа је постављена око недељу дана пре почетка Кадилак шампионског турнира, који се одржава на терену Трамповог голф ризорта Дорали.

Гери Вудленд, који живи у Делреј Бичу на Флориди, рекао је да га статуа подсећа на трофеј који се додељује победнику Players Championship турнира.

Томи Флитвуд, голфер из Енглеске, насмејао се када су га питали за мишљење, наводи USA Today.

"Ако једног дана будем имао свој комплекс, можда ћу и ја поставити огромну златну статуу себе. Видећемо", казао је он.

На интернету су реакције подељене.

"Он чак ни не држи голф палицу", написао је један корисник на платформи X.

Други су, међутим, изразили подршку и похвале.

"Честитке, господине председниче", написао је други корисник.


Неки посетиоци су фотографисани како позирају испред статуе, имитирајући подигнуту песницу.

Статуа је израђена од бронзе, тешка је 3,1 тону и пресвучена је златним листићима, док постамент тежи око 3.000 килограма.

Висока је око 4,5 метра, а заједно са постољем достиже око 6,7 метара.

Статуу је израдио вајар Алан Котрил из Охаја, а наручила га је крипто група $ПАТРИОТ.

Међутим, дошло је до спора око плаћања између уметника и крипто групе.

Котрил је наводно добио 300.000 долара за бронзу и још 60.000 долара за позлату, али је спор настао због кршења ауторских права, након што је крипто група користила лик статуе за продају токена.

Вајар је задржао статуу на непознатој локацији у Охају и одбијао да је испоручи док га не исплате у потпуности, пише USA Today.

Договор је постигнут око недељу дана пре почетка турнира.

https://www.dnevnik.rs/vesti/svet/f...predsednika-izazvala-buru-reakcija-2026-05-07


Свако би за себе то учинио да може (а реално,моћ,успех се обележе и можда други положај руку) ал' зар не би требало да је од чистог злата,што бронза и златни листићи?
 
Poslednja izmena:
Naručio da mu naprave statuu za koju je platio iz svog džepa a postavio na svom, privatnom, igralištu za golf.
Šta je problem?

Problem je što politika ozbiljne države počinje da liči na rijaliti za polusvet. Nije sporno što je neko potrošio svoj novac na svom privatnom posedu, nego simbolika i mentalitet iza toga. Ogromne zlatne statue živih političara, kult ličnosti, teatralno poziranje sa podignutom pesnicom... to više liči na diktature i estradu nego na ozbiljnu demokratiju.

A još je veći problem što ti ne vidiš problem. Kad ljudi počnu da smatraju normalnim da se političari pretvaraju u brendove, idole i internet memeove, onda politika prestaje da bude pitanje institucija i odgovornosti, a postaje šou program za navijače.
 
Naručio da mu naprave statuu za koju je platio iz svog džepa a postavio na svom, privatnom, igralištu za golf.
Šta je problem?
Забавно је,коначно неко ради нешто интересантно а није он ни платио ни наручио:"Статуу је израдио вајар Алан Котрил из Охаја, а наручила га је крипто група $ПАТРИОТ."

Одакле ти та идеја,интересантно да је баш таква статуа и реакције на исту.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim što se nekog tiče ako druga osoba na svom zemljištu sebi podigne dijamantni kip visok kilometar, ukoliko ga je sam platio ili dobio na poklon.
2. Не прави себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити.
 
Problem je što politika ozbiljne države počinje da liči na rijaliti za polusvet. Nije sporno što je neko potrošio svoj novac na svom privatnom posedu, nego simbolika i mentalitet iza toga. Ogromne zlatne statue živih političara, kult ličnosti, teatralno poziranje sa podignutom pesnicom... to više liči na diktature i estradu nego na ozbiljnu demokratiju.

A još je veći problem što ti ne vidiš problem. Kad ljudi počnu da smatraju normalnim da se političari pretvaraju u brendove, idole i internet memeove, onda politika prestaje da bude pitanje institucija i odgovornosti, a postaje šou program za navijače.
Ništa ne radi što je van njegovog karaktera. Bio je takav i pre nego je postao predsednik.

Meni ne treba predsednik kao moralni illi verski oslonac već da radi ono šta mu je posao. Kao što ni hirurga ne zapitkujem da li ima ljubavnicu ili je stavioo kič lavove na ulaz kuće. Interesuje me samo da li je dobar kao hirurg.
 
Tako treba napraviti i Председникy Републике Србије, Господинy Председникy Александpy Вучићy.

🤗
Само ако је у облику тоалета. Усне мајку дале да буду даска за шољу.
 

Back
Top