Ogranicenost matematike I, II i III

Niko se ovde ne svadja, jedni dugima ukazujemo na greske bas kao sto je i zamisao ovog pdf-a :mrgreen:
E sad sto neki grese vise nego ostali. . .

Tako je. Ja se sjajno zabavljam. Eto sad ću biti kolegijalan, pa ću da kolegi dam prvih milion cifara od √2, da moćže da ih uvrštava u onaj treći korak. Pa da mi se javi na proleće kad završi.

Dakle evo ga, http://www.fileserve.com/file/qQK4cjZ - koren iz dva sa milion decimala doduše samo približno, :D

A sad da se prebacim u liniju za inteligentne. Pošto će možda nekog zanimati šta ovde ne štima napisaćemo u par redova:

1. Pretpostavimo da je √2 racionalan broj, što znači da postoje neki celi brojevi a i b takvi da je a / b = √2.
a=y(10^x), b=10^x-rešenje preko uslovnih funkcija
1.uslov. x={1,2,3,4,5,...}
2.uslov. y sledi x (za svaku pojedinačnu vrednost x postoji samo jedna vrednost y, redom)
3.uslov.y je ciklus vađenja drugog korena iz dva
y(10^x)/(10^x)
x=1, y=1.4 1.4(10^1)/ (10^1)=14/10
x=2, y=1.41 1.41(10^2)/ (10^2)=141/100
x=3, y=1.414 1.414(10^3)/(10^3)=1414/1000
x=4, y=1.4142 1.4142(10^4)/(10^4)=14142/10000
x=5, y=1.41421 1.41421(10^5)/(10^5)=141421/100000
x=6, y=1.414213 1.414213(10^6)/(10^6)=1414213/1000000
x=7, y=1.41421351.4142135(10^7)/(10^7)=14142135/10000000

Racionalni brojevi su konačni. dakle, racionalan broj je prema definiciji svaki broj a/b gde su a i b neki konačni celi brojevi. Ako zaista prepostavimo da postoji neki racionalan broj čiji kvadrat iznosi tačno 2, mora se ili dokazati da takav broj nije moguć ili ga jednostavno pronaći po principu brute-force, što je gore i probano. Doduše, naš matematičar inovator je koristio digitron, pa je stao na 8 cifara, ali opraštamo mu. Da je nastavio treći korak on bi mogao trajati do beskonačnosti, jer bi se asimptotski približavali rešenju ali ga nikad ne bi dostigli. Tako bi ovaj gore ispis zapravo bio dokaz da je √2 iracionalan, jer račun nema kraja. Što i jeste suština iracionalnih brojeva. Doduše, dokaz je loš nema indicija da ćemo negde ipak naći ili nećemo konačno rešenje.

Na sreću, na to su odgovorili još stari Grci jer su dokazali logičku kontradikciju postojanja takvih brojeva na osnovu parnosti što je kasnije i potvrđeno preko fundamentalne teoreme aritmetike.

Pa da li konačno iracionalni brojevi toliko smetaju matematici? Pa ne smetaju. U tome i jeste čar matematike.
 
Paganko hajde malo da se igramo škole, ti si nastavnik matematike i sprovodiš nastavni program.Ja ću biti u dve uloge, prva učenik od 7-10 godina, druga jeretik matematike( dovodim u sumnju da je matematika u svemu tačna ).Polazna osnova biće prirodni projevi N={0,1,2,3,4,5,...} i brojevna polu-prava.
AKSIOM-SABIRANJE
http://www.*********/images/xo5roxcfjk6oamzwxbls.png
Paganko-sabiranje u opštem obliku je a+b=c, pokazaću vam na primeru (pokazuje sliku 1) a=3 , b=1, uzmete broja b (duž) i stavite ga (pokazuje sliku 4) na brojevnu polu-pravu je 4 odnosno 3+1=4
učenik-nastavniče šta je kada je a i b ( pokazuje mu slike od 1do 8)

Jeretičko učenje-.(slika od 1 do 4) je primarna unutrašnja računska operacija sabiranja,
(slika od 4 do 8 do beskonačnosti) praznina brojevi: a.(c).b-a i b su brojevi,c je praznina između brojeva a i b.primeri : 3.(0).1 , 3.(1).1 , 3.(2).1 , ...
pojedinačno sabiranje:
(Slika 1) (.0.) 3+1=3
(Slika 2) (.1.) 3+1=3
(Slika 3) (.2.) 3+1=3
(Slika 4) (.3.) 3+1=4
kompletno sabiranje:
(.0[SUB]1[/SUB]3.) 3+1=3[SUB]f3.1[/SUB]4, postoji i delimično sabiranje, to ostavljam nastavniku paganko.pogledaj šta je učestalost i srcko
ZAVRŠEN ČAS
 
Pa ovo ispade religija 'ebote. :hahaha:

@reprodukovanje i kreativnost: moguće je dokazai i da su kokoške zapravo patke ako proširimo pojam patke. Samo što je to krajnje retardirano, kao ustalom i ovde iznete "ideje"

Koristan savet:

obrati sa tim genijalnim idejama na rdoroslovacki@gmail.com. To je email ,dr Rada Doroslovačkog, a od nejga teško da ima kompetentnijeg čoveka na tom polju u široj okolini. (Voleo bih da mu vidim izraz lica kad bude čitao sve ovo :hahaha:)
 
Poslednja izmena:
Pa ovo ispade religija 'ebote. :hahaha:

@reprodukovanje i kreativnost: moguće je dokazai i da su kokoške zapravo patke ako proširimo pojam patke. Samo što je to krajnje retardirano, kao ustalom i ovde iznete "ideje"

Koristan savet:

obrati sa tim genijalnim idejama na rdoroslovacki@gmail.com. To je email ,dr Rada Doroslovačkog, a od nejga teško da ima kompetentnijeg čoveka na tom polju u široj okolini. (Voleo bih da mu vidim izraz lica kad bude čitao sve ovo :hahaha:)

Samo cu reci, i ja :rotf:
 
Paganko opiši brojevima stanje na slici
http://www.*********/images/p0f5om7ajf8xoedk92y.png
1. 8
2. 2.(1).6
3. 2.(2).6
4. 2.(3).6
5. 2.(4).6 praznina brojevi i njegova primena :worth: :dash::besna:
aksiom odizimanja
Paganko. oduzimanje u opštem obliku a-b=c, da vam to pokažem slikovito a=3, b=1
(pokazuje na 3) duži se spoje i mesto gde se spaja se briše, ono što ostaje je operacija oduzimanja.
http://*********/images/vc8zfsvulp23l5xtflrx.png
učenik. nastavniče šta je sa a i b kada je ovako (pokazuje 1do 4)
jeretičko učenje: (1 do 4) je sekundarna unutrašnja računska operacija oduzimanja.
pojedinačno oduzimanje
(.0.) 3-1=2
(.1.) 3-1=1.(1).1
(.2.) 3-1=2
(.3.) 3-1=3.(0).1
kompletno oduzimanje
(.0[SUB]1[/SUB]3.) 3-1=2[SUB]f2.[/SUB]_1[SUB]2[/SUB]3.(.1[SUB]1[/SUB]0).1[SUB]f2.[/SUB]

delimično reši će paganko
Čas završen
 
Dokazujemo da kolega kumarevo gresi u svojim dokazima da sadasnja matematinka nije tacna i da je ogranicena (tacka).
Samo sto on nije svestan da time sto radi u stvari dokazuje nesto suprotno - definise matematicku teoriju (istina na amaterski nacin) koja resava problem koji je zadao kao matematicki neresiv i time sam sebe dovodi u kontradikciju.
Ali kad smo kod ogranicenosti matematike moze se reci da je na neki nacin u pravu. To je Gedel davno vec dokazao, za razliku od kumareva, strogo matematicki i bez greske ;)
 
Pa kako ne razumeš? :hahaha:

Dokazujemo, hm.... pa zapravo ni ja baš ne znam šta dokazjemo. Mislim, ja lično ne dokazujem ništa.
Upravo to .
Dokazujemo da kolega kumarevo gresi u svojim dokazima da sadasnja matematinka nije tacna i da je ogranicena (tacka).
Je li sada jasnije? :mrgreen:

. . . , pratim ja temu od samog pocetka, nemoj misliti da spavam na poslu . Hocu samo da cujem vas da li vi uopste znate sta medjusobno dokazujete , jer ako je tema besmislena, zna se kakva joj sudbina sledi . Ali ako imate zelju da kazete jos po koju necemo je jos sahraniti . :lol:
 
Sada ne znam sta da napisem. . . Tema kao tema je svakako smislena i ima svrhu na ovom forumu kako za maldje narastaje (kao ti) tako i za nas koji smo malo matoriji u ovome. Sa jedne strane ovo moze mladima da bude dobar izvor informacija sta ni pokojuu cenu da ne pitaju profesora ili nastavnika u toku casa, a sa druge da znaju sta im sedi ukoliko ne paze na casovima. . . Nama matorijima ovo svakako moze da bude dobro da se malo nasmejemo u ovim tmurnim danima i da se prisetimo nekih svojih "ludih" pocetaka kad smo mislili da znamo bolje i od samih otaca ove nauke. A takodje ne treba zaboraviti kolege alternativce, tema je nastala upravo od jednog takvog, i njima je ovo savrsen nacin da iznose svoje tvrdnje i stavove. Ovde mogu kako anonimno tako i do mile volje da ih iznose bez stetnih posledica po njihov stvarni zivot, jer ako bi ovako nesto javno rekli posledice po njih bi bile nesagledive. Ne zbog matematickog sveta (mi smo se liberalisali davnih dana, tako da nas ovakve tvrdnje potresaju ko sneg na Artiku) vec zbog onog sveta oko njih koji bi 100% pomislio da im nesto fali te bi ih prvom prilikom poslali negde na lecenje ili sta vec. . . Tako da sto se mene teci tema neka stoji. A ako nije moguce onda bar dok ne dobijem odgovor na pitanje o jabukama jer me bas zanima odgovor. . .
 
ISAK NJUTN
"posle mene, uvek će neko postaviti nove osnove nauke, koje će biti bolje od mene"


Ja ću se baviti novom matematikom, neću se baviti starom matematikom ( samo ću uzeti simbole i znakove koja ona koristi koji su mi potrebni).

Imaćemo samo jedan aksiom, sve ostalo su dokazi i eksperimenti, nadam se da ćemo stvoriti savršenu matematiku.Ovim pozivam sve kreativne ljude da iznose svoje ideje koje imaju osnovna (MS.0) i predhodnim dokazima (MS.x), još ako ste dobar programer da napiše softver koji će ispratiti ovaj projekt.

PRIRODNA MATEMATIKA

OSNOVNI AKSIOM
MS.O.TAČKA.PRIRODNA DUŽ.

Početak (kraj) prirodne duži je tačka.Prirodna duž ima dve tačke, dužinu između tačaka.Prirodne duži se spajaju tačkama.Prirodna duž je osnova dužine.Uvek postoji prva tačka od koje sve počinje (0).

http://www.*********/images/edxwrfcqhpoajlet7ks.png

MS.1.OSNOVNE VEZE |MS.0|
Broj prirodnih duži koji učestvuje u osnovnoj vezi,
V[SUB]x[/SUB]- V-oznaka za osnovnu vezu, x-broj veza

http://www.*********/images/8gtr20kf06pzvr64d3bx.png

MS.2.CIKLUSI OSNOVNIH VEZA-PRIRODNO DUŽNA LINIJA |MS.1|
Svi ovi ciklusi mogu biti konačni ili beskonačni. C={V[SUB]x[/SUB]} , C-ciklus
Monotomi se sastoje od jedne vrste osnovne veze

http://www.*********/images/sij1cexgz6oljzvatvm.png

Kombinovani se sastoje od više vrsta osnovne veze

http://www.*********/images/2gat46gdl6tykcpj2a2r.png

MS.3.DUŽ |MS.2|
C={V[SUB]1[/SUB]} u smeru od početka(0,prve prirodne duži)

http://www.*********/images/91eawprvn5zmw9tnud1.png
 
MS.4.CIKLUSNI ZNAKOVI.OSNOVNI SKUP BROJEVA-PRIRODNI BROJEVI|MS.3|
C={V[SUB]1[/SUB]} u obliku duži, beskonačni.Prva tačka (0) i ostale tačke (A,B,C,...) u ciklusu zameničemo ciklusnim znakovima (C[SUB]z[/SUB]-oznaka ciklusnih znakova), ove znakove zvaćemo brojeve, svi brojevi ćine osnovni skup brojeva (N-oznaka prirodnih brojeva).Broj prestavlja rastojanje od prve tačke (0) do tačke gde se nalazi broj(poslednja tačka broja, osim broja 0 koji je ujedno prva i poslednja tačka broja 0))
C[SUB]z[/SUB]={0,1} N={0,1,10,11,100,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2} N={0,1,2,10,11,12,20,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3} N={0,1,2,3,10,11,12,13,20,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3,4} N={0,1,2,3,4,10,11,12,13,14,20,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3,4,5} N={0,1,2,3,4,5,10,11,12,13,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3,4,5,6} N={0,1,2,3,4,5,6,10,11,12,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3,4,5,6,7} N={0,1,2,3,4,5,6,7,10,11,12,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3,4,5,6,7,8} N={0,1,2,3,4,5,6,7,8,10,11,12,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3,4,5,6,7,8,9} N={0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,...}
C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A} N={0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,10,11,12,...}
...

http://www.*********/images/s71kripdycwiu5y456wu.png
Mi ćemo koristi C[SUB]z[/SUB]={0,1,2,3,4,5,6,7,8,9} N={0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,...}

MS.5.RESKUPACIJA OSNOVNOG SKUPA BROJEVA-JEDAN BROJ|MS.4|
Reskupacija je kada iz osnovnog skupa brojeva uzimamo broj(brojeve) bez oznake skupa, i opisujemo ih drugaćije od osnovnog skupa brojeva . Iz osnovnog skupa brojeva se reskupira jedan broj.N;a=a (; -znak reskupacije, broj(brojeve) koji se reskupira )
N;4=4

MS.6.RESKUPACIJA-UČESTALOST|MS.5|
Dva (više) jednakih brojeva se reskupacija iz osnovnog skupa brojeva.
afx. a-broj, f-oznaka učestalosti, x.-koliko se broj a ponavlja
N; 5,5,5,5,5,5=5[SUB]f6.[/SUB]

MS.7.RESKUPACIJA-SRCKO|MS.5|
Dva (više) brojeva se reskupira iz osnovnog skupa brojeva, rastojanje između brojeva je jednako.
ax , axb, a-početni broj, x-rastojanje među brojeve, b-poslednji broj u nizu (ukoliko ne postoji srcko je otvoren(beskonačan), ako postoji srcko je konačan)
N; 6,8,10,12,14=6[SUB]2[/SUB]14
N; 3,6,9,12,...=3[SUB]3[/SUB]

MS.8.TAČKE BROJA|MS.4|MS.7|
Upoznali smo se sa prvo i poslednjom tačkom broja, ostale tačke su između prve i poslednje: (.x.)-oznaka za tačke broja, x- jedan(više) brojeva.
broj 0-(.0.)
broj 1-(.0,1.) skraćeno (.0[SUB]1[/SUB]1.)
broj 2-(.0,1,2.) skraćeno (.0[SUB]1[/SUB]2.)
broj 3-(.0,1,2,3.) skraćeno (.[SUB]1[/SUB]3.)
broj 4-(.0,1,2,3,4.) skraćeno (0.[SUB]1[/SUB]4.)
broj 5-(.0,1,2,3,4,5.) skraćeno (.0[SUB]1[/SUB]5.)
...
 
Paganko opet ti,otvorio sam novu temu zbog:
1.Savladao sam sve cake za pisanje na forumu, pa prestavljanje na forumu izgleda pregledno.
2.Ovde me ne možeš smaraš sa svojim ( starom matematikom, mnogo aksiomskom ), jer možeš me samo kritikuješ iz predhodnim dokazima (MS.x), naravno ako si kreativan.
3.Za Stiven-možeš slobodno da obrišeš"ograničenost matematike | i ||" jer tamo neći više biti.
4.Čitaćeš me naredne godinu dve , jer ima mnogo da saznaš od mene.


MS.9.SPAJANJE SRCKO+BROJ|MS.5|MS.7|
Srcko i broj se spajaju u celini._-znak spajanja.
3[SUB]2[/SUB]11_4

MS.10.SPAJANJE SRCKO+UĆESTALOST|MS.6|MS.7|
Srcko i učestalost imaju zajednički broj
1.a[SUB]fe.[/SUB]_a[SUB]x[/SUB]=a[SUB]fe.x[/SUB]
2[SUB]f4.[/SUB]_2[SUB]3[/SUB]=2[SUB]f4.3[/SUB]
2.a[SUB]fe.[/SUB]_a[SUB]x[/SUB]b=a[SUB]fe.x[/SUB]b
5[SUB]f5.[/SUB]_5[SUB]2[/SUB]13=5[SUB]f5.2[/SUB]13
3.a[SUB]x[/SUB]b_b[SUB]fe.[/SUB]=a[SUB]x[/SUB]b[SUB]fe.[/SUB]
3[SUB]1[/SUB]8_8[SUB]f4.[/SUB]=3[SUB]1[/SUB]8[SUB]f4.[/SUB]
4.a[SUB]x[/SUB]b_c[SUB]fe.[/SUB]=a[SUB]x[/SUB]c[SUB]fe.x[/SUB]b
1[SUB]1[/SUB]8_4[SUB]f4.[/SUB]=1[SUB]1[/SUB]4[SUB]f4.1[/SUB]8
5.a[SUB]x[/SUB]b_b[SUB]fe.[/SUB]=a[SUB]x[/SUB]b[SUB]fe.x[/SUB]
2[SUB]3[/SUB]_8[SUB]f4.[/SUB]=2[SUB]3[/SUB]8[SUB]f4.3[/SUB]

MS.11.UPOREDLJIVOST BROJEVA|MS.4|
-Uporedljivost dva broja
Broj a uporedljiv je sa brojem b
1.Ako broj a ima veću dužinu na brojevnoj duži od broja b onda je a>b
2.Ako broj a ima jednaku dužinu na brojevnoj duži kao broj b onda je a=b
3.Ako je broj ima manju dužinu na brojevnoj duži od broja onda je a<b
-Uporedljivost tri broja
1.otvoreni oblik- broj a je uporedljiv sa brojem b i brojem c, mogući oblici:
b>a>c , b>a=c , b>a<c , b=a>c , b=a=c , b=a<c , b<a>c , b<a=c ,b<a<c
2.zatvoreni oblik-svi brojevi(a,b,c) su međusobno uporedljivi.>[SUB]x[/SUB],=[SUB]x[/SUB],<[SUB]x[/SUB]-oznaka veze za linijski prikaz uporedljivosti, x-broj veze,mogući oblici:
>[SUB]1[/SUB]b>a>c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b>a>c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b>a>c<[SUB]1[/SUB], >[SUB]1[/SUB]b>a=c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b>a=c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b>a=c<[SUB]1[/SUB] ,
>[SUB]1[/SUB]b>a<c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b>a<c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b>a<c<[SUB]1[/SUB],>[SUB]1[/SUB]b=a>c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b=a>c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b=a>c<[SUB]1[/SUB],
>[SUB]1[/SUB]b=a=c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b=a=c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b=a=c<[SUB]1[/SUB],>[SUB]1[/SUB]b=a<c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b=a<c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b=a<c<[SUB]1[/SUB],
>[SUB]1[/SUB]b<a<c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b<a<c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b<a<c<[SUB]1[/SUB],>[SUB]1[/SUB]b<a=c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b<a=c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b<a=c<[SUB]1[/SUB],
>[SUB]1[/SUB]b<a>c>[SUB]1[/SUB] , =[SUB]1[/SUB]b<a>c=[SUB]1[/SUB] , <[SUB]1[/SUB]b<a>c<[SUB]1[/SUB],
...

MS.12.SABIRANJE|MS.4|MS.8|
Sabiranje je spajanje broja a i broja b na brojevnoj duži, broj a je statičan, broj b kreće se po tačkama broja a.

http://www.*********/images/0h1wq6qz96ph61y6hb2.png

(.0.) 3+1=3
(.1.) 3+1=3
(.2.) 3+1=3
(.3.) 3+1=4
 
Paganko opet ti,otvorio sam novu temu zbog:
1.Savladao sam sve cake za pisanje na forumu, pa prestavljanje na forumu izgleda pregledno.
2.Ovde me ne možeš smaraš sa svojim ( starom matematikom, mnogo aksiomskom ), jer možeš me samo kritikuješ iz predhodnim dokazima (MS.x), naravno ako si kreativan.
3.Za Stiven-možeš slobodno da obrišeš"ograničenost matematike | i ||" jer tamo neći više biti.
4.Čitaćeš me naredne godinu dve , jer ima mnogo da saznaš od mene.

1. dobro je. još da savladaš matematiku za osnovnu školu i na konju smo.
2. sreća moja pa je u tebe sve dokazano.... vašarska matematika.
3. ala neko vapi za publikom. oćeš i da ti tapšemo posle svakog aksioma: :klap:
4. ovo obećava dobru i dugotrajnu zabavu.

Ajde baci još koji dokaz pa da se sti nasmejemo.
 
Lightm-razlikuješ li ti aksiom i dokaze.ako ne u osnovnu školu ili kod paganka na doškolovanje. aksiom je nešto dato o čemu se ne raspravlja, dokaz je ono što nastaje kao eksperiment od aksioma,poštujući pravila koji je odredio aksiom.
.Prvi dokaz (MS.1), vršimo eksperiment sa prirodnim dužima (1 ili više-aksiom kaže da je osnovni element prirodna duž. prirodne duži se spajaju tačkama) i spojimo u prvu tačku(0, aksiom kaže da postoji prva tačka), da bismo odredili osnove veze 1(više ) prirodnih duži.
.Drugi dokaz (MS.2), vršimo eksperiment sa 2( više ) osnovnih veza, spajanje između osnovnih veza je preko tačaka(aksiom kaže da se prirodne duži spajaju tačkama, osnovna veza je složen oblik sastavljena od prirodnih duži, ne kršimo aksiom), klasiramo veze kao monotome (sastavljene od jedne vrste osnovnih veza), kombinovano( sastavljene od više vrsta osnovnih veza), da bi razlikovali ovaj eksperiment od MS.1 uvodimo novi pojam prirodno dužna linija.
.Treći dokaz (MS.3) posmatramo C={V[SUB]1[/SUB]} , vršimo na njega eksperiment da su svi u ciklusu budu u smeru koji počinju od prve tačke (0) i prve prirodne duži, ovo svojstvo prirodno dužne linije nazvaćemao ga duž da bismo ga razlikovali od drugih prirodno dužnih linije.
...


MS.13.PRAZNINA BROJEVI.PRAZNINA DUŽ|MS.12|
Posmatraćeno odnos broja a (koji je statičan), i broja b (čija prva tačka nalazi na poslednju tačku broja a) on se udaljava od broja a po brojevnoj duži.
a.(c).b,c-je udaljenost između brojeva a i b
3.(0).1 , 3.(2).1 , 3.(3).1 , 3.(4).1 , ...
Pošto je broj duž(osim broja 0), onda je praznina broj praznina duž(složen oblik duži,osim kada su broj a ili broj b nula)

http://www.*********/images/72fuzvwukot1grkgboyz.png

MS.14.ODUZIMANJE|MS.12|
Oduzimanje je sekundaran oblik od sabiranja, mesta gde se broj a i broj b spajaju se ostranjuje (oduzima) , ono što ostane je oduzimanje.
(.0.) 3-1=2
(.1.) 3-1=1.(1).1
(.2.) 3-1=2
(.3.) 3-1=3.(0).1

http://www.*********/images/vc8zfsvulp23l5xtflrx.png

MS.15.PRESEK|MS.12.|
Presek je sekundaran oblik od sabiranja, mesta gde se broj a i broj b spajaju ostaje, ostalo se ostranjuje, rezultat je presek.
--oznaka preseka
(.0.) 3-1=1
(.1.) 3-1=1
(.2.) 3-1=1
(.3.) 3-1=0

http://www.*********/images/025e86rnjql8a0bx3j9.png
 
Poslednja izmena:
Lightm-razlikuješ li ti aksiom i dokaze.ako ne u osnovnu školu ili kod paganka na doškolovanje. aksiom je nešto dato o čemu se ne raspravlja, dokaz je ono što nastaje kao eksperiment od aksioma,poštujući pravila koji je odredio aksiom.
.Prvi dokaz (MS.1), vršimo eksperiment sa prirodnim dužima (1 ili više-aksiom kaže da je osnovni element prirodna duž. prirodne duži se spajaju tačkama) i spojimo u prvu tačku(0, aksiom kaže da postoji prva tačka), da bismo odredili osnove veze 1(više ) prirodnih duži.
.Drugi dokaz (MS.2), vršimo eksperiment sa 2( više ) osnovnih veza, spajanje između osnovnih veza je preko tačaka(aksiom kaže da se prirodne duži spajaju tačkama, osnovna veza je složen oblik sastavljena od prirodnih duži, ne kršimo aksiom), klasiramo veze kao monotome (sastavljene od jedne vrste osnovnih veza), kombinovano( sastavljene od više vrsta osnovnih veza), da bi razlikovali ovaj eksperiment od MS.1 uvodimo novi pojam prirodno dužna linija.
.Treći dokaz (MS.3) posmatramo C={V[SUB]1[/SUB]} , vršimo na njega eksperiment da su svi u ciklusu budu u smeru koji počinju od prve tačke (0) i prve prirodne duži, ovo svojstvo prirodno dužne linije nazvaćemao ga duž da bismo ga razlikovali od drugih prirodno dužnih linije.
...
Ne, to nisu dokazi. Ti si tu samo definisao nove pojmove. Na primer MS.1 samo definise sta je Vx. To nije nikakav dokaz. Isto vazi i za sve ostalo sto si do sada napisao. Nema ni jednoj jedinog dokaza. Samo nizes nove definicije jednu za drugom.
Dokaz bi bio kad bi na primer dokazao neko tvrdjenje kao na primer "za svake dve razlicite prirodne duzi postoji treca koja spaje njihove krajeve" pa onda samo primenom aksiome to pokusas da dokazes ili opovrgnes.
 
Lightm-razlikuješ li ti aksiom i dokaze.ako ne u osnovnu školu ili kod paganka na doškolovanje. aksiom je nešto dato o čemu se ne raspravlja, dokaz je ono što nastaje kao eksperiment od aksioma,poštujući pravila koji je odredio aksiom.
.Prvi dokaz (MS.1), vršimo eksperiment sa prirodnim dužima (1 ili više-aksiom kaže da je osnovni element prirodna duž. prirodne duži se spajaju tačkama) i spojimo u prvu tačku(0, aksiom kaže da postoji prva tačka), da bismo odredili osnove veze 1(više ) prirodnih duži.
.Drugi dokaz (MS.2), vršimo eksperiment sa 2( više ) osnovnih veza, spajanje između osnovnih veza je preko tačaka(aksiom kaže da se prirodne duži spajaju tačkama, osnovna veza je složen oblik sastavljena od prirodnih duži, ne kršimo aksiom), klasiramo veze kao monotome (sastavljene od jedne vrste osnovnih veza), kombinovano( sastavljene od više vrsta osnovnih veza), da bi razlikovali ovaj eksperiment od MS.1 uvodimo novi pojam prirodno dužna linija.
.Treći dokaz (MS.3) posmatramo C={V[SUB]1[/SUB]} , vršimo na njega eksperiment da su svi u ciklusu budu u smeru koji počinju od prve tačke (0) i prve prirodne duži, ovo svojstvo prirodno dužne linije nazvaćemao ga duž da bismo ga razlikovali od drugih prirodno dužnih linije.

:rotf:
Hvala ti sto mi ulepsa dan :) Evo jedna 'bona za tebe :)
still_life_cherry_bonbon.jpg
 

Back
Top