Ograniceno sposoban za vojnu sluzbu

Скупштина Републике Србије је донела одлуку да се у војску иде искључиво добровољно и да уставно право не дозвољава овакав вид позива у војску.

Не знам ко ти је просуо ту причу али те је слагао...
 
Скупштина града Београда.

Нешто си ти ту промашио...

Какве везе има скупштина града Београда са обавезом служења војног рока!?

Хајде проучи јадан акт и реци шта ти овде није јасно и какве везе има твоја тврдња око уставности са стварним законским одредбама
 
Poslednja izmena:
15.12.2010
Усвојена Одлука о обустави обавезе служења војног рока

Посланици републичког парламента усвојили су данас Одлуку о обустави обавезе служења војног рока чиме се, због професионализације Војске Србије, обуставља обавеза одласка у војску када војни рок заврше регрути који су га започели у 2010. години.

Одлука ступа на снагу осмог дана од објављивања у "Службеном гласнику", а почеће да се примењује од 1. јанура 2011. године, када је предвиђено и да се упућивање на служење војног рока у Војску Србије обавља по принципу добровољности, у складу са законом.
 
15.12.2010
Усвојена Одлука о обустави обавезе служења војног рока

Посланици републичког парламента усвојили су данас Одлуку о обустави обавезе служења војног рока чиме се, због професионализације Војске Србије, обуставља обавеза одласка у војску када војни рок заврше регрути који су га започели у 2010. години.

Одлука ступа на снагу осмог дана од објављивања у "Службеном гласнику", а почеће да се примењује од 1. јанура 2011. године, када је предвиђено и да се упућивање на служење војног рока у Војску Србије обавља по принципу добровољности, у складу са законом.
И , какве то везе има са Уставом!?
У питању је била обустава обавезе а не укидање. А то опет значи да се по потреби може поново покренути обавезно служење војног рока.

Е сад, оно што си питао али ниси се удостојио да упознаш... Иако је било обустављено обавезно служење војног рока и даље је остала на снази обавеза одбране у случају напада тј обавеза служења у резерви. И ту нема никакве дилеме у резервном саставу су сви држављани мушког пола без обзира да ли су служили војни рок под оружјем или нису...
 
Ко жели – војску данас може да служи добровољно, војници су искључиво професионалци па се мушкарци млађих годишта само уводе у војну евиденцију, док они старији који су служили војни рок и даље имају обавезу да се одазову позиву на војну вежбу. У
 
Ко жели – војску данас може да служи добровољно, војници су искључиво професионалци па се мушкарци млађих годишта само уводе у војну евиденцију, док они старији који су служили војни рок и даље имају обавезу да се одазову позиву на војну вежбу. У

То је само један део... Након навршене тридесете године сви мушкарци (без обзира да ли су служили или не војни рок) се уводе у ратну резреву и да, може им се одредити ратни распоред... и тако до навршене шестедесете године...
 
Драгане ја да сам здрав ишао бих али овако са АСД тешко.


Имају око 70.000војника они шаље женама и момцима решења и позиве да за 30дана науче бранити земљу,ено како су научили 1999 момке 3м испод земље су неке су терали у Хаг.
 
Драгане ја да сам здрав ишао бих али овако са АСД тешко.
Имају око 70.000војника они шаље женама и момцима решења и позиве да за 30дана науче бранити земљу,ено како су научили 1999 момке 3м испод земље су неке су терали у Хаг.
Хајде једно озбиљно питање али да будеш искрен?

Обзиром на ниво активности по овој теми и оној другој, начину вођења дискусија у којима свесно износиш неистините тврдње просто морам да те питам :

За чији тачно рачун водиш ове дикусије (теме) уз свесно изношење неистинитих тврдњи?

Био би ред да се представиш (у којој тачно организацији радиш и шта си по дужности) и да они који читају твоје поруке буду свесни за чији рачун износиш дезинформације!
 
Odavno sam se ja predstavio.
Ni za jednu organizaciju ne radim ni za koga.

То коме си се представио не знам. Али видим да су твоји коментари на ове две теме постављени по одређеним шаблонима који имају само једну намену а то је збуњивање и дезинформисање оних који читају!
 
То коме си се представио не знам. Али видим да су твоји коментари на ове две теме постављени по одређеним шаблонима који имају само једну намену а то је збуњивање и дезинформисање оних који читају!

Nema šablona nema ništa, samo moja razmišljanja.
 

Back
Top