Quantcast

ogledalo

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
je l imate problem da gledate sebe nenašminkane i u nekom raspalom odelu
u ogledalu na dnevnom svetlu koje ništa milosrdno ne sakriva?
ja recimo imam ponekad
šta mislite, šta je uzrok tog fenomena osim ružnoće
šta je psihološki uzrok fenomena
i kako se nosite sa tim a da ne polomite sva ogledala?

sinnke

Buduća legenda
Poruka
31.713
ja recimo imam ponekad
Ja ne. mislim za sebe da izgledam bolje nego sto ogledalo pokazuje ili moze i ovako, izgledam previse dobro nego sto sam zasluzio.:lol:

Xena+

Primećen član
Poruka
642
Nemam taj problem a daleko sam od savršenog. Živim sa još tri ženske osobe u kući pa po njima vidim da ni one nisu baš divne bez šminke :lol:
Kad se skockam izgledam sasvim prihvatljivo a ukućani moraju da se naviknu da me gledaju i nenašminkanu i u raspaloj odeći i sa masnom kosom i sa groznim tenom i sve po redu :lol:

Ne znam šta je uzrok tog fenomena o kom pričaš ali sam primetila da sam ja mnogo nezadovoljnija kad sam pet dana u kući u stanju raspada i u kontinuitetu se gledam tako nego kad se svaki dan šminkam, lepo oblačim itd. pa makar i na pola sata ali tek da posvetim neko vreme sebi.

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
Nemam taj problem a daleko sam od savršenog. Živim sa još tri ženske osobe u kući pa po njima vidim da ni one nisu baš divne bez šminke :lol:
Kad se skockam izgledam sasvim prihvatljivo a ukućani moraju da se naviknu da me gledaju i nenašminkanu i u raspaloj odeći i sa masnom kosom i sa groznim tenom i sve po redu :lol:

Ne znam šta je uzrok tog fenomena o kom pričaš ali sam primetila da sam ja mnogo nezadovoljnija kad sam pet dana u kući u stanju raspada i u kontinuitetu se gledam tako nego kad se svaki dan šminkam, lepo oblačim itd. pa makar i na pola sata ali tek da posvetim neko vreme sebi.
ne padne ti teško kad vidiš sebe nesavršenu?
meni baš padne

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.023
ja recimo imam ponekad
dijagnoza je da te jos drzi adolescencija :cmok2:

a pomisli za 20 godina, kad pocnu bore i sise vise do pupka.
sta ces ondak da radis kad sada sebe u toj mladosti, lepoti i ljupkoci ne mozes da gledas..
a da, i zavisi u kom delu ciklusa se gledas, to mnogo znaci.
gledaj se kad imas ovulaciju;)

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.102
nisam sebi nesto lepa ali znam i da sam daleko od ruznog....ne opterecujem se previse sa tim...energiju trosim da radim na sebi, trudim se da budem doterana kad treba i da mi zdravlje i higijena budu na nivou...

Xena+

Primećen član
Poruka
642
ne padne ti teško kad vidiš sebe nesavršenu?
meni baš padne
Ni najmanje jer savršenu osobu još nisam srela. Svima nešto fali, manje ili više ;) Drugim ljudima očigledno ne smeta moja nesavršenost pa što bi meni smetala? Svakako se držim bolje od većine i trudim se da izvučem maksimum iz svog izgleda ali ne mogu da se ubijem što sam niska ili što mi ostaju ožiljci od svake ogrebotine ili što imam celulit :lol: Žive ljudi i bez ruku i nogu pa što ja da se osećam bezveze? :whistling:

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
dijagnoza je da te jos drzi adolescencija :cmok2:

a pomisli za 20 godina, kad pocnu bore i sise vise do pupka.
sta ces ondak da radis kad sada sebe u toj mladosti, lepoti i ljupkoci ne mozes da gledas..
a da, i zavisi u kom delu ciklusa se gledas, to mnogo znaci.
gledaj se kad imas ovulaciju;)
pa ako cu da se gledam samo kad imam ovulaciju i kad mi je estrogen napumpan do nebesa, to nije objektivno
a druga stvar, ako ti visoke kriterijume i težnju ka parfekcionizmu vezuješ za adolescenciju, ja onda ne znam šta da kažem

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
Ni najmanje jer savršenu osobu još nisam srela. Svima nešto fali, manje ili više ;) Drugim ljudima očigledno ne smeta moja nesavršenost pa što bi meni smetala? Svakako se držim bolje od većine i trudim se da izvučem maksimum iz svog izgleda ali ne mogu da se ubijem što sam niska ili što mi ostaju ožiljci od svake ogrebotine ili što imam celulit :lol: Žive ljudi i bez ruku i nogu pa što ja da se osećam bezveze? :whistling:
meni to sa rukama i nogama i odsustvom istih nikad nije bila neka uteha niti relevantan primer
ja imam nogu, imam i ruku i želim da dobro izgledaju
doduše, mene najviše ubija što za minimalne rezultate treba toliko nadljudskog truda i mnogo vremena
njesra...

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.102
pa ako cu da se gledam samo kad imam ovulaciju i kad mi je estrogen napumpan do nebesa, to nije objektivno
a druga stvar, ako ti visoke kriterijume i težnju ka parfekcionizmu vezuješ za adolescenciju, ja onda ne znam šta da kažem
opterecujes se sa glupostima

zrelo bi bilo ovo:

Boze, daj mi mirnocu
da podnesem stvari koje
ne mogu promijeniti,
daj mi hrabrost da
promijenim stvari koje
mogu promijeniti,
i daj mi mudrost da
razlikujem jedno
od drugoga.

Xena+

Primećen član
Poruka
642
meni to sa rukama i nogama i odsustvom istih nikad nije bila neka uteha niti relevantan primer
ja imam nogu, imam i ruku i želim da dobro izgledaju
doduše, mene najviše ubija što za minimalne rezultate treba toliko nadljudskog truda i mnogo vremena
njesra...
A što te to ubija? Verujem da nisi ispod proseka a ne možeš na silu da budeš nešto što nisi ;) Možeš donekle da popraviš to što imaš i to je to, za ostalo je zaslužna genetika. A sve i da se dovedeš do perfekcije ne vidim šta bi imala od toga osim neke lične satisfakcije a meni se nekako čini da mora da nešto drugo škripi ako imaš potrebu da hraniš ego time što si savršena ;)

Jedino da streljaš roditelje što ti nisu preneli najkvalitetniji genetski materijal pa da ti sve bude potaman ;)

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
140.701
A što te to ubija? Verujem da nisi ispod proseka a ne možeš na silu da budeš nešto što nisi ;) Možeš donekle da popraviš to što imaš i to je to, za ostalo je zaslužna genetika. A sve i da se dovedeš do perfekcije ne vidim šta bi imala od toga osim neke lične satisfakcije a meni se nekako čini da mora da nešto drugo škripi ako imaš potrebu da hraniš ego time što si savršena ;)

Jedino da streljaš roditelje što ti nisu preneli najkvalitetniji genetski materijal pa da ti sve bude potaman ;)
ovo mi se sviđa kako je napisano...

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
A nego za sta druge da vezuje? Povrsno razmisljanje, optereceno kompleksima manje vrednosti.
Nema niceg bitnijeg u zivotu nego sto ti je obim grudi 86 cm umesto onih idealnih 90 cm? To je razlog za nezadovoljstvo, pomisao na samoubistvo i slicne gluposti? Sacuvaj me Boze...

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924

ok, sve su ovo fini, prosečni saveti u fazonu "kako vetar duva"
ali ja ne želim to, ja želim svesnim naporom da menjam stvari :) bar koje se tiču mene a ne da upadnem u letargiju i tobože neko mudro prihvatanje sebe i prepuštanje točkovima sudbine i nasledja
i NIKADA opcija nije bila da prihvatim neuspeh ili da odustanem već je ovde pitanje kako se nosite, ako se uopšte nosite, sa tim trenucima očaja u toku rada na svome zadatku

Xena+

Primećen član
Poruka
642
ali ja ne želim to, ja želim svesnim naporom da menjam stvari :) bar koje se tiču mene a ne da upadnem u letargiju i tobože neko mudro prihvatanje sebe i prepuštanje točkovima sudbine i nasledja
i NIKADA opcija nije bila da prihvatim neuspeh ili da odustanem već je ovde pitanje kako se nosite, ako se uopšte nosite, sa tim trenucima očaja u toku rada na svome zadatku
Nemam takve trenutke očaja, barem ne zbog izgleda ;) Zacrtam sebi da smršam, odustanem posle tri dana pa nikom ništa ... kad budem imala više volje odradiću to i eto :lol:

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
140.701
supi, ne opterećuj se glupostima...
od genetike ne možeš da pobegneš...možeš da središ nijanse, al ništa mnogo više...

...jedino ako baš imaš kintu i ako si spremna da bacaš pare na to, onda vidi s nekim pvc hirurgom...

...a u trenucima očaja zakloni ogledalo...

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.102
control freak....znam ljude koji su se razboleli ozbiljno od ovog sindroma....uvod za mnoge psihicke bolesti....sto pre pocnes da ulazes energiju u ono na sta mozes da utices bices sretnija i ispunjenija.....

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
control freak....znam ljude koji su se razboleli ozbiljno od ovog sindroma....uvod za mnoge psihicke bolesti....sto pre pocnes da ulazes energiju u ono na sta mozes da utices bices sretnija i ispunjenija.....
ne razumem, ne mogu da utičem na svoju kosu ili recimo svoje nokte?
itekako mogu, samo što it takes time :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.