Odustajanje od svojih zelja

Van razuma

Iskusan
Poruka
6.278
Opet ja :fdlan:

Ako je bila tema zakljucavaj

Bolno mi je bilo, narocito zasto sam ih imala samo par u zivotu, ali sam morala jer sam se predugo nadala i na kraju stvarno nije imalo smisla vise, nije vise ni teoretski bilo moguce da ce se ispuniti
Bilo je jako bolno uzalud se nadati ali mi je odustajanje jako tesko palo, vec par godina ne mogu da se oporavim nikako, sto se da i primjetiti

A kako vi reagujete i kako se osjecate kada shvatite takvo sto?
Jel mozete da kontrolisete zelje? ...neispuni se jedna pa kao pozelicete nesto drugo
Jel lako odustajete kada vidite da nema smisla cekati nesto sto ne mozete dobiti?
Odustajete li svjesno ili nesvjesno?
I da li se uopste moze zivjeti a da se nesto ne zeli? .... ja evo mogu ali jako tesko
 
mora da se bile neke neostvariljive pokusaj postavit neke najednostavnije
Pa ja milion puta spomenula, moglo se cak i vise puta slucajno naletiti kada sam govorila da su moje bile jako jednostavne i da ih je bilo jako malo


Zao mi je jako, dobar si covjek nebi da te povredim opet, ali stvarno mi je zao sto se kacis za mene i pricas o meni a nisi cak ni citao sta sam pisala a kamo li da o meni nesto saznas na neki drugi nacin :(
 
Pa ja milion puta spomenula, moglo se cak i vise puta slucajno naletiti kada sam govorila da su moje bile jako jednostavne


Zao mi je jako, dobar si covjek nebi da te povredim opet, ali stvarno mi je zao sto se kacis za mene i pricas o meni a nisi cak ni citao sta sam pisala a kamo li da o meni nesto saznas na neki drugi nacin :(
obicno to jednostavno umije se iskomplikovat ako ga ne pogledas sa strane
koliko misljenja si uzela za obzir prilikom procjene
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Život se ne prevodi kao spisak želja, niko te zapravo osim Boga i mame i tate ne pita koje su ti želje... a i tako se stalno menjaju, reći da smo ceo život želeli tek nešto skromno i malo je čak smešno.
Mnogo je želja kad neko o realnom životu misli umesto tebe. U trenutku kada sam misliš o realnosti, želje koje su tamo negde ostale neostvarene ti manje ruše ego nego npr. nemogućnost da platiš račune za goli život.
Mislim, poštujem individualnost, svako treba misliti za sebe, ali bismo za početak mogli da se usaglasimo oko toga da nikoga na svetu nije briga za to šta mi želimo onda kad to napusti mali krajolik u kojem su mama i tata tu da ako mogu ispune i stvore. Želje ne čine čoveka, naročito ne one koje nije ostvario.
 
Opet ja :fdlan:

Ako je bila tema zakljucavaj

Bolno mi je bilo, narocito zasto sam ih imala samo par u zivotu, ali sam morala jer sam se predugo nadala i na kraju stvarno nije imalo smisla vise, nije vise ni teoretski bilo moguce da ce se ispuniti
Bilo je jako bolno uzalud se nadati ali mi je odustajanje jako tesko palo, vec par godina ne mogu da se oporavim nikako, sto se da i primjetiti

A kako vi reagujete i kako se osjecate kada shvatite takvo sto?
Jel mozete da kontrolisete zelje? ...neispuni se jedna pa kao pozelicete nesto drugo
Jel lako odustajete kada vidite da nema smisla cekati nesto sto ne mozete dobiti?
Odustajete li svjesno ili nesvjesno?
I da li se uopste moze zivjeti a da se nesto ne zeli? .... ja evo mogu ali jako tesko
Kad nesto mnogo zelim, toliko se unesem u to da u mislima prozivim I to mnogo puta..ako se ne ostvari, na kraju nemam zaljenje
 
Život se ne prevodi kao spisak želja, niko te zapravo osim Boga i mame i tate ne pita koje su ti želje... a i tako se stalno menjaju, reći da smo ceo život želeli tek nešto skromno i malo je čak smešno.
Mnogo je želja kad neko o realnom životu misli umesto tebe. U trenutku kada sam misliš o realnosti, želje koje su tamo negde ostale neostvarene ti manje ruše ego nego npr. nemogućnost da platiš račune za goli život.
Mislim, poštujem individualnost, svako treba misliti za sebe, ali bismo za početak mogli da se usaglasimo oko toga da nikoga na svetu nije briga za to šta mi želimo onda kad to napusti mali krajolik u kojem su mama i tata tu da ako mogu ispune i stvore. Želje ne čine čoveka, naročito ne one koje nije ostvario.
Pa evo ja cu o sebi opet

Bog me nikada nista nije pitao, tata nije imao vremena, nit je bio sa mnom u mom zivotu a mama je uvjek imala samo svoj spisak zelja, nikada nije ni pomislila da jos neko osim nje na planeti ima pravo na neku zelju

Ja nemam spisak, niti sam ga kad imala posto sam kao vrlo mala shvatila sam da ce se po jutru poznavati dan, da sam pod losom zvjezdom rodjena i da cu cijeli zivot sama sebi morati ispunjavati zelje i zeljice koje se javljaju usput kroz zivot, pa mi je kao jedina, nazalost ostala i neostvarena zelja da pronadjem nesto sto ce mi dati volju i snagu da se nosim sa svim tim sto me ceka... i nisam je nasla, a kako sam sve ovako sama i bezvoljna to sve prosla, a jesam evo pametna nisam, i kad pomislim ko zna sta me jos ceka, prosto se plasim kako cu, da li cu moci, a najvise me plasi koliko ce sve to jos dugo da boli, tj. traje

Znas ja volim da posmatram ljude, ne vodim brigu o tudjim zivotima, uvjek sam negdje sa strane kao posmatrac samo, ali kako drugacije upoznati svjet i zivot ako gledas samo sebe. I tako posmatrajuci ljude vidjela sam strasne sudbine, uzasne, ali svi ti ljudi u necemu pronadju volju i snagu za dalje, pa sam eto ovako glupa pomislila da i ja imam pravo na malo volje da mi sve malo bude lakse... pa ako je to neskromna zelja, ili kao sto neko rece neostvarljiva, ja se evo iskreno izvinjavam ako sam rekla da sam skromna i da malo trazim i priznajem da sam ispala vrlo bezobrazna

Pozdrav i za tebe i sve ostale :kpozdrav:
 
I tako posmatrajuci ljude vidjela sam strasne sudbine, uzasne, ali svi ti ljudi u necemu pronadju volju i snagu za dalje
To sam primetila i ja, no ne znam odakle i sta koga tera da nastavi.
Cini mi se da su ljudi prosto rodjeni sa tim. Evo rodjena sestra i ja. Isti uslovi odrastanja sve isto...Ona od malena onakva ja ovakva.Totalne suprotnosti.
Apropo zelja. Imam ih uvek gomilu, vise nego sto mogu da ih popamtim. Od najmanjih do onih teze ostvarivih.
Neke se ostvare, neke ne, neke i bolje da se nisu ostvarile :mrgreen: Cine me sretnom kao sto neko rece,skoro pa vec i realizovanima sama pomisao na njih.
Menjaju se. Mislim da ih i stvram tako da su mi dostupne u odnosu na trenutne okolnosti.
Vidim i u porodici ljude sa nekom fanaticnom resenoscu za nekim tesko ostvarivim zeljama. Mnogo su nesretni godinama.
 
Vidim i u porodici ljude sa nekom fanaticnom resenoscu za nekim tesko ostvarivim zeljama. Mnogo su nesretni godinama.
Ok. Ja sam mislila da je moja ostvariva. Ni u ludilu nisam mogla zamisliti da sam bas toliko drugacija od ostatka svijeta. Znam da jesam malo ali bas toliko... stvarno ne... cista naucna fantastika sam :fdlan:

Ko zna jesam li ja ljudsko bice uopste 😃


Uostalom objasnila sam sve gore.

Pozz :ok:
 
Opet ja :fdlan:

Ako je bila tema zakljucavaj

Bolno mi je bilo, narocito zasto sam ih imala samo par u zivotu, ali sam morala jer sam se predugo nadala i na kraju stvarno nije imalo smisla vise, nije vise ni teoretski bilo moguce da ce se ispuniti
Bilo je jako bolno uzalud se nadati ali mi je odustajanje jako tesko palo, vec par godina ne mogu da se oporavim nikako, sto se da i primjetiti

A kako vi reagujete i kako se osjecate kada shvatite takvo sto?
Jel mozete da kontrolisete zelje? ...neispuni se jedna pa kao pozelicete nesto drugo
Jel lako odustajete kada vidite da nema smisla cekati nesto sto ne mozete dobiti?
Odustajete li svjesno ili nesvjesno?
I da li se uopste moze zivjeti a da se nesto ne zeli? .... ja evo mogu ali jako tesko
 
Opet ja :fdlan:

Ako je bila tema zakljucavaj

Bolno mi je bilo, narocito zasto sam ih imala samo par u zivotu, ali sam morala jer sam se predugo nadala i na kraju stvarno nije imalo smisla vise, nije vise ni teoretski bilo moguce da ce se ispuniti
Bilo je jako bolno uzalud se nadati ali mi je odustajanje jako tesko palo, vec par godina ne mogu da se oporavim nikako, sto se da i primjetiti

A kako vi reagujete i kako se osjecate kada shvatite takvo sto?
Jel mozete da kontrolisete zelje? ...neispuni se jedna pa kao pozelicete nesto drugo
Jel lako odustajete kada vidite da nema smisla cekati nesto sto ne mozete dobiti?
Odustajete li svjesno ili nesvjesno?
I da li se uopste moze zivjeti a da se nesto ne zeli? .... ja evo mogu ali jako tesko
Iam zelju 7 na lotou al nikako duplatim tiket jbmu
 
@Van razuma , dopada mi se kako pišeš, i tvoje teme su mi naročito atraktivne za razmišljanje ovih dana.

Naravno da nikom nije prijatno suočavanje sa neuspesima, a treba biti baš usijana glava da bi čovek tek tako negirao da oni postoje.
Ima stvari koje se prosto ne daju jer ni ne treba da ih dobijemo, ima drugih za koje možda nismo bili dovoljno odlučni i hrabri da isteramo do kraja... i još mnogo varijanti.
Ipak, nekako više volim da sam okrenuta onome što jesam postigla, nego onome što nisam.
Svest o stvarima koje nisam i tek treba da napravim postoji, ali ne mogu da sedim i krivim sebe ili druge jer se nešto još nije i možda nikad neće desiti, a tako sam silno želela.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
@Van razuma , dopada mi se kako pišeš, i tvoje teme su mi naročito atraktivne za razmišljanje ovih dana.

Naravno da nikom nije prijatno suočavanje sa neuspesima, a treba biti baš usijana glava da bi čovek tek tako negirao da oni postoje.
Ima stvari koje se prosto ne daju jer ni ne treba da ih dobijemo, ima drugih za koje možda nismo bili dovoljno odlučni i hrabri da isteramo do kraja... i još mnogo varijanti.
Ipak, nekako više volim da sam okrenuta onome što jesam postigla, nego onome što nisam.
Svest o stvarima koje nisam i tek treba da napravim postoji, ali ne mogu da sedim i krivim sebe ili druge jer se nešto još nije i možda nikad neće desiti, a tako sam silno želela.

Ovo je za neke viša škola...
 
ja-na-bunaru-zelja.jpg
 
Kada pogledam, postao sam skoro pa sve ono što nisam želeo da budem. Ništa od onoga što sam planirao i zamišljao nisam ostvario. Shvatio sam da to jednostavno tako ide u životu i od toga ne pravim veliku stvar. A i naučio sam da ništa ne treba ni planirati ni fantazirati nego gledaš kako se život odvija i šta ti nudi pa od toga praviš najbolje što možeš. Uhvatiš se u kolo i igraš.
 
Opet ja :fdlan:

Ako je bila tema zakljucavaj

Bolno mi je bilo, narocito zasto sam ih imala samo par u zivotu, ali sam morala jer sam se predugo nadala i na kraju stvarno nije imalo smisla vise, nije vise ni teoretski bilo moguce da ce se ispuniti
Bilo je jako bolno uzalud se nadati ali mi je odustajanje jako tesko palo, vec par godina ne mogu da se oporavim nikako, sto se da i primjetiti

A kako vi reagujete i kako se osjecate kada shvatite takvo sto?
Jel mozete da kontrolisete zelje? ...neispuni se jedna pa kao pozelicete nesto drugo
Jel lako odustajete kada vidite da nema smisla cekati nesto sto ne mozete dobiti?
Odustajete li svjesno ili nesvjesno?
I da li se uopste moze zivjeti a da se nesto ne zeli? .... ja evo mogu ali jako tesko



svi imamo zhelje i od nekih se moramo pozdraviti


ovaj reci ti meni da li je tvoja zelja vezana za mooda!?

mislim oprosti na izrazu ali me zanima da li to ima veze sa nekim chojekom!?


zelje svak od nas ima ali se zhelje i mijenjaju barem kod mene nisu ostale konstantno iste inace bi poludjela ....kad gode se jedna vrata zatvore otvore se minimum dvoje drugih
 
svi imamo zhelje i od nekih se moramo pozdraviti


ovaj reci ti meni da li je tvoja zelja vezana za mooda!?

mislim oprosti na izrazu ali me zanima da li to ima veze sa nekim chojekom!?


zelje svak od nas ima ali se zhelje i mijenjaju barem kod mene nisu ostale konstantno iste inace bi poludjela ....kad gode se jedna vrata zatvore otvore se minimum dvoje drugih
:rotf:

Nema veze sa bilo kakvim coekom, stvarno, ali od viska nebi glava bolila 😃
 

Back
Top