Quantcast

Odrzavanje PC a

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Pozz svima-sta preporucujete od programa za odrzavanje sistema u top formi?na trzistu ima dosta free i onih za cije koriscenje treba serial.Sta je vasa preporuka i sta bi ste predlozili?:bye:
1. CCleaner
2. Free Internet Window Washer
3. Ghostbuster ( za uklanjanje zastarelih servisa )
4. Memory Improve Professional ( nije Free )
5. Recuva
6. RegistryBooster ( Nije Free)
7. Registry Repair Pro (nije Free)
8. System Mechanic 8 Professional (nije Free)
9. TuneUp Utilities 2011 ( Nije Free)
10. Vit Registry Fix ( Trajal radi kao i Full verzija )
11. WinTools.net Professional ( Nije Free )
12. HDTunePro
13. System Shield ( za ciscenje Hard Diska od Izbrisanih fajlova koji ostaju na Hardu i nakon Deletiranja)
14. Perfect Disk ( za Defragmentaciju Hard Diska )

Poslednja izmena:

T i h i

Primećen član
Poruka
553
Pozz svima-sta preporucujete od programa za odrzavanje sistema u top formi?na trzistu ima dosta free i onih za cije koriscenje treba serial.Sta je vasa preporuka i sta bi ste predlozili?:bye:
To što ti je preporučio Rudjer će ti biti sasvim dovoljno

Ccleaner, Temp file cleaner, Eusing free registry cleaner, Auslogics disk defrag.

Ovo ti je sve besplatno, a medju najboljim u svojoj bransi.
Potpuno iste programe koristim. Ustvari nemam taj Temp file cleaner :)
... i drže mi operativni sistem već 6 godina u životu.

Na system mehanic bolje zaboravi, malo češće sam video kako početnici sa njima urnišu operativni sistem do toga da moraju da instaliraju novi :lol:
od programa iz te kategorije su ti mnogo sigurniji TuneUp i JV 16 power tools

BTW da bi ti računar bio u top formi, pored predloženog trebaju ti samo još dobar antivirus, Malwarebytes' Anti-Malware, i volja da ih pokreneš s' vremena na vreme da odrade svoj posao.

kojeimedadam

Buduća legenda
Poruka
27.251
Imam TuneUp Utilities...od kako sam prvi put čuo za taj progran 2005 ( sada naravno noviju verziju )....I PREZADOVOLJAN SAM....:ok::ok::ok:
Svake nedelje...on uključi svoj ...USISIVAČ....i usisa nepotrebne fajlove...tempove....isisa prašinu iz registar baze..ITD...još kad bi mi ga malo ...FAFAO....bio bi ....SAVRŠENA DOMAĆICA...:ok:..:per:
Za ....ZAŠTITU.....brine Avast Profesional...i.." KAD DECA NISU BESNA....KUĆA NIJE TESNA "....;).

Ali to je .....LAKŠI DEO POSLA :)

PRAVO ČIŠĆENJE....je ....PERIODIČNO FIZIČKO ČIŠĆENJE.....NAJ - BITNIJIH....>... NAJ - AKTIVNIJIH DELOVA KOMPJUTERA.......KOJIH...:think:...SIGURNO ZNATE....:)

Ali kao po nekom ....PRAVILU..:)...NA TAJ POSAO SE OLUČUJEMO ....TEK KADA SE..... KOMPU SMUČI.....I POČNE DA TROKIRA I ZAEBAVA....:sad2:.

Poslednja izmena:

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Razumijem ja potrebu da racunar bude brz i zdrav, ali mislim da je previse imati toliko programa za odrzavanje. Sve se to moze postici sa 4-5 programa.
Tesko da ces to uspeti sa 4-5 programa ..:lol:

Zato sto se svaki softver pravi na drugaciji nacin

Ovako uzmi dva razlicita registri cistaca na primer Registry Accelerator i Regystry booster

Jedan nalazi oko 200 pokvarenih registarskih kljuceva

A drugi sa istim podeshavanjima samo 15

Vidish da ne ciste svi softveri isto, iako su im funkcije iste :lol:

Zato ja koristim razne programe od najboljih proizvodjaca da bih ocistio PC sto kvalitetnije :)

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Dicicu ruke i od junk cleanera i od reg cleanera,posle njih sve je brze i sve je losije :S ili se to meni samo cini

kakav je taj System Shield ,jel pospesuje performanse harda?
System Shield je program koji je deo System Mechanic 4 Professional softvera

Da on cisti HARD DISK od izbrisanih fajlova sa PC-a koji ostaju na Hard Disku i nakon brisanja iz Rcycle Bin-a :lol:

Mozes se iznenaditi kada vidish nakon skeniranja njime koliko ti je HD pun neobrisanih fajlova koji mogu biti i virusi

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Napravio je neki spisak i kaže da sve to koristi. On kada nešto izvali to ne može voz povući...
Mozda...ali sa ta tvoja dva programa koja si napisao tesko da ce PC raditi savrsheno :lol:

To su samo za Ciscenje registra i koristio sam ih oba ..i msm da nisu nesto specijalno

Njemu trebaju programi koji ce odrzavati HD, Memoriju, Registre ...

Windows cist od zastarelih fajlova i raznih suvisnih sevisa i zastarelih instalacija i jos puno toga... Complet PC :lol:

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.259
Mozda...ali sa ta tvoja dva programa koja si napisao tesko da ce PC raditi savrsheno :lol:

To su samo za Ciscenje registra i koristio sam ih oba ..i msm da nisu nesto specijalno

Njemu trebaju programi koji ce odrzavati HD, Memoriju, Registre ...

Windows cist od zastarelih fajlova i raznih suvisnih sevisa i zastarelih instalacija i jos puno toga... Complet PC :lol:
Dečko, ja sam predložio samo dva dobra programa i ništa više....Ako mene pitaš šta koristim onda ti mogu reći da osim ova dva programa koristim još O&O Defrag Professional Edition koji automatski radi defragmentaciju svih diskova...Programi koje sam naveo su u samom vrhu TuneUp alata....Vit Registry Fix se sastoji od pet komponenti i sve one imaju svoju funkciju. Vit Disk Cleaner čisti svo smeće sa računara uključujući tu i čišćenje web browsera, Vit Registry Fix ispravlja i briše registry greške, Vit Registry Optimizer radi defragmentaciju registry baze...Ako ti ovo objašnjenje nije dovoljno uključi se i na malo ozbiljnije forume koji se bave ovom problematikom jer očigledno da ovaj pdf postaje polako ali sigurno svratište za djecu željnu dokazivanja...

T i h i

Primećen član
Poruka
553
Nevjerovatno mi je da neko ima sistem 5 godina. Meni je rekord godinu dana.
Nakon prolećnog čišćenja računara ubacim instalaciju windowsa da se OS reparira
Verovatno bi bilo poželjno da to radim češće (čišćenje),
al' da budem iskren jedva se nakanim i jednom godišnje da ga rasklapam :roll:

Praktično samo ja sedam za njega
Bez zahtevnih igrica - grafička mi to ne bi izdržala
Uglavnom za sve koristim free softver - manja šansa da pokupim nešto zbog čega ću morati da formatiram hard
Nisam ga ništa značajnije nadogradjivao, i sad mi prosto žao da ga ubijam
Nekako sam se vezao za njega :mrgreen:
A krajnje vreme bi mi bilo da ga saranim, jer kolika je sad cena novih računara ozbiljna nadogradnja mu ne gine :dash:

Poslednja izmena:

dujkenujkeme

Ističe se
Poruka
2.358
novi izazov je kad promeniš ploču da taj isti sistem
nastavi i na potpuno drugom čipsetu da radi :think:
ovde na unixima mi ne radimo kao root , zar nema niko da i na windowsu
pušta kao ne-root? tada je registry odvojena i program nema dopuštenje
da izbrčka u sistemsku , ali i onako svi moraju da imaju root , ili im se buni instaler :vudu:

a ovi programi znaju da očiste , čak i onu istoriju u run meniju :dash:
ili sve moguće .txt . ili bar očiste .tmp od ie.

@kojeimedadam
relativno su ti nečitljivi postovi , kad je ovako ukrašeno sa bojama i
isprekidano i boldovano :think: (plz ne shvati ovo pogrešno :worth: )

Sta je vasa preporuka i sta bi ste predlozili?
na primer da se nauči gde je Temp i temporary files i druge internalije od sistema ?
i ne stavljajte toolbare
takođe je dobar tip : do not swim in shark infested waters ! :rotf:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.