Održavanje bračne "vatre" (gorućom)

medicin83

Obećava
Poruka
56
Pozdrav dobri ljudi.
Postavljam ovu temu u nadi na kvalitetnu debatu u cilju pridobijanja većeg iskustva, širine, mira, razumevanja...
a u vezi sa gore pomenutom važnom životnom temom :)

Naime VEĆ u 2. godini braka, sa jednim detetom, svi "temelji" dotadašnje erotike i sexualne privlačnosti
počinju da blede. makar u našem slučaju. Pored neke osnovne i neupitne(što se mene tiče) ljubavi i naklonjenosti(poštovanja) prema
ženi, koji su nam oboma bili dobar(dovoljan) osnov za građenje braka i porodice, lično nemam skoro više ni jedan faktor
koji bi me "uspalio" do onog nivoa kao nekad. Ako poredim to sa nekim pređašnjim -sexualnijim- vezama, to je onda baš baš TEŠKA situacija.
U narodu poznatija kao "mrka kapa".
Naravno, ženi puno energije odlazi na dete, što nije za zameriti, te to i kod nje rezultira očigledno manjkom libida.
Moja potreba je već na nivou kada u letnjim danima imam duboku krizu gledajući skromnije obučene cure.
Prevara se još nije desila, ali i nisam siguran da li bih to bilo rešenje, jer, koliko znam i osećam, varati i u vezi a kamoli u braku
košta puno živaca, ako ti je stalo do celine i vitalnosti tog istog braka. A neretko i povređuje i osobu sa kojom se prevara ostvaruje.
Pogotovu u 35+ situacijama.

Braćo, prijatelji, pomagajte savetima.
I dame su dobrodošle sa njihovim iskustvima pa i predlozima, jer ne verujem da se
i sa njihove strane povremeno ne desi slično ili isto.

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
33.562
Znas kako. Tesko da ces kod savetnika dobiti dobro resenje a kamoli ovde. Ima tu puno faktora.
Neki bi ti rekli da rasplamsas strasti razgovorima, neznostima, to bi mozda donekle islo. U glavnom u nekom tralala pravcu. Malo neki mediojritetski seks sa zenom a puno napora s tvoje strane. Kao da iznova zavodis nekoga svaki dan.
Ono sto se desilo je da ti, naravno imas muski libido ili ti hebao bi a ona je prestala tako da te gleda, kao i u vecini brakova. Sada ti vise nisi njen hebac vec provajder. Na zalost tako vecina zena dozivljava muzeve nakon porodjaja. I to nece stati. Nemoj da mislis, samo da dete odraste. Razume se sve i promena posle porodjaja, stres i td, ali 2 god? No nooo
Evo jedan nekonvencionalan nacin koji mozda uspe. Ne garantujem. Da se bacis ne na prevare, vec shvati to kao ispunjavanje svojih potreba koje su legitimne a ona ih ne ispunjava. I nek zna da si spreman da napustis brod. Ili, ili. A ako uspe, mislim da ostanete u braku, mozda to otvori i neke nove seks stranice hihihi.
S druge strane: Ostanes veran (ona kontrolise seks jer ima manju potrebu, samim time i vas celokupan odnos) , ona u tebi vidi tog kastriranog muskarca, onog koji donosi pare i zastitu u kucu, gotov si. Sa seksualne strane. Bices od onih matoraca sto lochu i pricaju masne viceve, a znas da ne hebu.
Surovo, ali tako je kako je.

KraNp

Poznat
Poruka
7.841
Пусти да ствари иду својим током. Можда се жар опет јави сам од себе. До тада мастурбирај. А ако не желиш тако онда се разведи и немој се више женити докле ти секс не досади или занемоћаш. Јер у свакој вези наступа монотонија кад тад.

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
17.766
Pozdrav dobri ljudi.
Postavljam ovu temu u nadi na kvalitetnu debatu u cilju pridobijanja većeg iskustva, širine, mira, razumevanja...

Naime VEĆ u 2. godini braka, sa jednim detetom, svi "temelji" dotadašnje erotike i sexualne privlačnosti
počinju da blede. makar u našem slučaju. Pored neke osnovne i neupitne(što se mene tiče) ljubavi i naklonjenosti(poštovanja) prema
ženi, koji su nam oboma bili dobar(dovoljan) osnov za građenje braka i porodice, lično nemam skoro više ni jedan faktor
koji bi me "uspalio" do onog nivoa kao nekad. Ako poredim to sa nekim pređašnjim -sexualnijim- vezama, to je onda baš baš TEŠKA situacija.
Naravno, ženi puno energije odlazi na dete, što nije za zameriti, te to i kod nje rezultira očigledno manjkom libida.
Moja potreba je već na nivou kada u letnjim danima imam duboku krizu gledajući skromnije obučene cure.
Prevara se još nije desila, ali i nisam siguran da li bih to bilo rešenje, jer, koliko znam i osećam, varati i u vezi a kamoli u braku
košta puno živaca, ako ti je stalo do celine i vitalnosti tog istog braka. A neretko i povređuje i osobu sa kojom se prevara ostvaruje.

I dame su dobrodošle sa njihovim iskustvima pa i predlozima, jer ne verujem da se

Seksualne popravke braka nema. Zena ti poslije nekoliko godina dodje kao brat od tetke.
Nadji ljubavnicu za seks. A kuci glumi uzornog muza i domacina.

Paula

black cat
Poruka
7.865
OVo je poprilčno zabrinjavajuće, mislim na većinu odgovora... Nešto tu nije u redu. Zašto tako brzo odustati? Tek je početak braka, koliko shvatam.

Prvo što treba uraditi je porazgovarati sa ženom i reći joj baš ovo što je napisano.. Jer njoj verovatno to uopšte ne pada na pamet od posla. Ne znači da ona nema potrebe, nego je toliko iscrpljena da joj prosto to nije prva stavka. Međutim, prošla sam te faze, ženi u to doba je vrlo važno da ima napaljenog partnera. Ukoliko je obasipaš seksualnim ponudama, govoriš malo bezobraznijim jezikom, izazivaš u njoj tu želju, ne verujem da se ona neće primiti. Uostalom, hvatanje za guzu, sise i slično... jel si probao to?

Čini mi se da baš muškarci greše u tom periodu jer ide sve ovo što je napisano, ali ništa praktično ne čine osim što se povlače. Ne, ne treba je pustiti da spava sama sa detetom, ne treba je gledati samo kao na mamu, već kao na ljubavnicu. Ne treba odustajati dok se sve ne proba. Ja bih joj iskreno i rekao da ću početi gledati druge ako se nešto ne promeni.
Poruka je automatski spojena:

Mislim da taj put varanja odmah u startu nije dobar, jer je to nepovratan proces. Muškarac koji jednom to počne, neće stati. A čemu onda sve to? Što ste ulazili u brak, zbog dece samo? Pa decu možete imati i vanbračno. Poznajem više parova koji i posle 15 god braka imaju dobar sex. Nije prečest, možda jednom nedeljno, ali je redovan i uvek dobar. Naučili su prosto da se zajedno zadooljavaju. Svakako je tu važna i uloga žene. Ne treba da zaboravi da je žena. Oboje to održavaju. Jedni su mi pričali da se preko dana, imaju troje dece, zaključavaju u toalet da bi završili to što im pada na pamet :).

I još ovo. Prijatelj mi reče posle razvoda da je baš pogrešio sa ženom u tom periodu kada su dobili dete... sad se kaje. Potpuno su se oladili i tu nije bilo popravki. Sada ima druge žene, ali ni sa jednom nije bilo tog poštovanja i ljubavi kao sa njom i živi sam, dete sa mamom.

georgejune

Starosedelac
Poruka
176.225
Pozdrav dobri ljudi.

Nema tu pomoci ne vredi ni sarmu da skuva,zene se godinama menjaju na gore jos kad rode ihahaj,klimax ih zesce udara a nemaju snage i kefala da kanalisu da ne pati brak

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.244
Pozdrav dobri ljudi.

Kakve si savete dobio, znaci... zaista, nije brak za svakoga.

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
33.562
Seksualne popravke braka nema. Zena ti poslije nekoliko godina dodje kao brat od tetke.
Nadji ljubavnicu za seks. A kuci glumi uzornog muza i domacina.
Lomi kolach zasalvu lomi kitu na pravu

Bem ti brak ako je seks kljucna stvar u odrzavanju :p
Ja sam potpuno izgubio interesovanje za seks nakon deteta
Cini mi se da se za to proverava nivo testosterona cak sam cuo i tiroidna. Al sad da ne lupetam...

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.244
Ali nije poenta da je zeli,ne zeli je jer se sve menja,to nije ista zena kao pre porodjaja,zasto da je zeli zbog snoske kad mu ne prilazi kao pre i nikad nece
Posle porodjaja otvara se druga dimenzija te iste zene. Stvari se menjaju, znas... i naj riba pa bi dosadila jer ljudi su skloni promenama (mislim ono vase forumski naj, dupe, sise, uska micikana...)
Nije ista ali je njegova, neki se normalni muskarci pale i na to sto je ta zena sada majka. Traje taj period neko vreme dok su deca manja, kasnije ta zena ponovo biva i ljubavnica i kurrvica i svasta, ljudi samo treba da znaju. Znas ono - ko umije njemu dvije, ko ne umije njega neka savetuju forumski muzjaci poput tebe, svi moj do moga. :kafa:

-Jelena-

Elita
Moderator
Poruka
16.244
To ti je ono: Vidi ga kakav je, uzas, smrad, nude mu ferari a nece da vozi moju ficu, koju me ionako mrzi da mu dam.
Ferari je klasa za sebe kao sto je i fica, ne mesaj te dve klase.
E sad, imas noviji model fice imas i stariji. Ko ume da cuva i posle mnogo godina taj stariji model izgledace kao nov, a ko ne ume za kratko vreme upropastice i najnoviji model fice, i sledeci i sledeci... nije do fice ponekad, mozda i cesce.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.