"Odricem se"

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
Na krstenju u crkvi pop pevusi nesto sebi u bradu, na nerazumljivom staroslovenskom, a onda se obraca prisutnima i kaze:
a sada vi recite: "odricem se"
i tako tri puta.
Cega se pop odrekao, a cega prisutni? Nema na netu podataka, pa moram da pitam.
Da li su se i krsteni na reci Jordan necega odrekli?
hvala.
 
odrices se sotone.
meni je to bilo smesno....msm, na mom sopstvenom krstenju.

edit bilo mi je smesno, jer vec tada je postojao crv sumnje vezan za njegovo postojanje. a kako da se odreknem necega sto ne postoji?
 
Poslednja izmena:
odrices se sotone.
meni je to bilo smesno....msm, na mom sopstvenom krstenju.

edit bilo mi je smesno, jer vec tada je postojao crv sumnje vezan za njegovo postojanje. a kako da se odreknem necega sto ne postoji?

Ako ne veruješ da Sotona postoji, onda to što si izgovorio ima značenje ,,Odričem se zlih dela koje počinih."
 
odrices se sotone.
meni je to bilo smesno....msm, na mom sopstvenom krstenju.

edit bilo mi je smesno, jer vec tada je postojao crv sumnje vezan za njegovo postojanje. a kako da se odreknem necega sto ne postoji?

Ako priznas da postoji bog, apsolutno dobro, time priznajes da postoji i njegova suprotnost, sotona.
Ako mislis da ne postoji sotona, apsolutno zlo, onda negiras i postojanje boga. Tu je stvar jasna :crva nije bni bilo.
 
Ako ne veruješ da Sotona postoji, onda to što si izgovorio ima značenje ,,Odričem se zlih dela koje počinih."

hakim bej:
Ako priznas da postoji bog, apsolutno dobro, time priznajes da postoji i njegova suprotnost, sotona.
Ako mislis da ne postoji sotona, apsolutno zlo, onda negiras i postojanje boga. Tu je stvar jasna :crva nije bni bilo.

aj da pojasnim, ja ne verujm u postojanje ni jednog, ni drugog. tada, kada sam se krstila, sam navodno verovala. medjutim, ocigledno je da je i tada postojao crv sumnje vezan za njihovo postojanje.

u svakom slucaju, sada znas cega se odrices tri puta, prilikom krstenja.

@alex nije mi jasno kako mozes da se odreknes svojih, prethodno ucinjenih zlih dela. ona su uvek tu, postoje dela, postoje posledice...odrices se ti zlih dela, ali se ona ne odricu tebe.
 
Не знаш ко је више за жаљење.Да ли тај екумениста који чини грех симоније на сахранама или ови безбожници који се ругају чину опела.А и тема је безвезе.

Najlepši ritual je onaj od Boga(Ljubavi) dat.
Kada se rađaš Ti plačeš, a svi oko Tebe su nasmejani, a kada umireš, Ti si nasmejan, a svi oko Tebe su uplakani.
 
Ako priznas da postoji bog, apsolutno dobro, time priznajes da postoji i njegova suprotnost, sotona.
Ako mislis da ne postoji sotona, apsolutno zlo, onda negiras i postojanje boga. Tu je stvar jasna :crva nije bni bilo.

Postoji sotona, ali je propadljiv, jer je laž, zlo. A zlo je laž, jer je proizvod zla uništenje, dakle, ništa, pa tako zlo samo sebe uništi, i ne ostane išta. zato je zlo laž, jer postoji da ne bi postojalo.
Postoji i Bog, i večan je, jer je dobro, istina, jer postoji da bi postojao.
 
Акојој верској заједници ти припадаш?

Možeš li Ti da shvatiš da čovek može biti da nije deklarisan i da ne pripada iti jednoj verskoj zajednici, a da pritom veruje u život, i da mu je Ljubav jedina svetinja, jer iz Ljubavi izviru sva dobra, i Ljubav pobeđuje sva zla?
Dokel više sa potrebom da se ljudi žigošu?
 
boga i djavola sigurno ne, sem ako nisu u obliku velike bele ajkule. z:lol:
i zasto mislis da je u pitanju strah?

Ovakve ajkule možda :lol:
thsmileysharkattack.gif
 
Možeš li Ti da shvatiš da čovek može biti da nije deklarisan i da ne pripada iti jednoj verskoj zajednici, a da pritom veruje u život, i da mu je Ljubav jedina svetinja, jer iz Ljubavi izviru sva dobra, i Ljubav pobeđuje sva zla?
Dokel više sa potrebom da se ljudi žigošu?

Ако си ван Цркве Христове онда ниси у Истини односно ниси у праву,јер се не напајаш благодаћу Светог Духа.Онда си ако овако мислиш као што мислиш у самобмани.
 
Na krstenju u crkvi pop pevusi nesto sebi u bradu, na nerazumljivom staroslovenskom, a onda se obraca prisutnima i kaze:
a sada vi recite: "odricem se"
i tako tri puta.
Cega se pop odrekao, a cega prisutni? Nema na netu podataka, pa moram da pitam.
Da li su se i krsteni na reci Jordan necega odrekli?
hvala.
Navodno se odrices Sotone, ali to svakako ne radis recima vec delima.
Ono sto je bitno, a ti si naglasio...je to kako se u pocetku odvijao obred krstenja. Odvijao se uranjanjem u reku! Kao sto svi znamo, Isus se krstio u reci Jordan, takodje uranjanjem. Mi vidimo da se taj obrd drasticno promenio i da se sada krstava na sasvim suprotan nacin.
 
Na krstenju u crkvi pop pevusi nesto sebi u bradu, na nerazumljivom staroslovenskom, a onda se obraca prisutnima i kaze:
a sada vi recite: "odricem se"
i tako tri puta.
Cega se pop odrekao, a cega prisutni? Nema na netu podataka, pa moram da pitam.
Da li su se i krsteni na reci Jordan necega odrekli?
hvala.
Svi su se tripovali na svoj nacin.
U sustini netreba ti nikakava religija ili kojekakve sekte da bi vodio etican zivot.
Dovoljna je inteligencija,plemenita namera i konstruktivno delovanje.
 
вере хришћанске
ако нема Бога како реинкарнација функционише?

ne znam. zato cesto sumnjam i u reinkarnaciju. nema odgovora vezanog za svrhu reinkarnacije.....sem nirvane. a ne shvatam ni svrhu nirvane, ni kako se ona dostize, stanje beskonacne srece. sreca je posledica nivoa hormona u organizmu, a nivo hormona velikim delom zavisi od spoljnih nadrazaja, i kako onda neko moze doziveti nirvanu tj. beskonacnu srecu ako je 1. bestelesan 2. nema spoljnih nadrazaja koji bi balansirali hormone. ispadne na kraju da je nirvana stanje prikljucenosti za nekakav izvor srece.....neku vrstu infuzije koja beskonacno pumpa hormone. s tim sto ostaje pitanje gde.
ili je sve jedna velika igrica ili nas bog salje iz jednog tela u drugo, jer ne zna sta sa nama da radi, posto raj ne postoji. z:lol:

(nista, nista sale, ja to onako za sebe.)

edit najbolja fora bi bilo ovo trece, da idemo iz jednog tela u drugo samo zato sto raj ne postoji. :zcepanje: samim tim ni pakao ne postoji.
 
Poslednja izmena:

Back
Top